Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 14:21:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ето идва и ноември вече......а лятото е тоооолкова далече  (Прочетена 32003 пъти)
 
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #60 -: ноември 17, 2011, 10:06:34 »

Миши, сега се сетих нещо интересно от съпружеския си живот. През последните години съпругът ми много ми помага в домакинската работа, ама преди бях в твоето положение.  :\Та лежа аз, защото съм с висока температура и ми се вие свят, и съм пребита от работа и домашни задължения, прегледала съм домашните на децата...но мивката пълна с чинии и масата от вечеря не е раздигната. Явно съм дремнала за минути. Събуждам се и гледам.....всички мъже насядали кой къде свари, взели по един вестник в ръка и четат diablo/вместо да поразчистят/. Бясна питам:"Вие какво правите....?" А съпругът най- невинно казва:"Пазим ти тишина, видяхме, че си заспала!"
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #61 -: ноември 17, 2011, 11:14:42 »

Лелееее swekarva пеизнавам разсмя ме от сърце. Уж го гледаме ведро, но все има някой натоварен ден и почваме да си говорим на въпреки. Добре, че това трае за 10 мин. и слд това всичко си е постаро му.
Веси и на мен ми допада тази идея и с най - голямо удоволствие ще следя темата за подаръците. Относно коледното настроение - мен в къщи ме карат от началото на този месец да украсявам, все едно е малко дете и се цупи, че не искам да изкарам играчките вече. Даже крои планове какво да купи, че да ми хареса и да поискам да го закача  ROFL ROFL ROFL Точно като малките деца сме в  къщи.
Днес гледах " на кафе" и имаше конкурс за най - красива двойка и булченска рокля, та да питам дали някоя съфорумка не се е записала за него ?
А за Стоичков... незнам защо но не ми стана много приятно така от нищото изведнъж станал д-р. Някои хора се побъркват от учене дори и до магистър да стигне, а той изведнъж и д-р и мисля, че и посланник стана. Ми нормално е според мен социолога да си подаде оставката. Харесвам Стоичков, но изведнъж голяма прехваленост, а едва се справи с националния отбор.
Ох отплеснах се  blum хайде приятен ден от мен
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #62 -: ноември 17, 2011, 11:53:36 »

Веси smile спомена Нова година - ние ще се съберем в къщи вероятно с приятели- не искам да преживявам ужаса от миналата година ,който ще ми държи влага доста време.
Ако на някой му е интересно ще споделя ,но да не спамя темата

Отнсоно коелдните подаръци и аз вероятно ще се включа smile ще е забавно smile

Миши трябва да ви е весело smile има една приказка "ще го израстете "  blum blum blum
Моя мъж нещо и той взе да се услушва в домакинската работа и като взема да чистя и като се просне на тоз диван направо ви казвам   ми идва да го hunter и все мърморя и започвам стани от дивана и скам да го изместя ,махни тез неща от холната маса за да изтупам килима.Точно когато започна да разхвърлям кухнята и се сеща ,че е гладен и тогава вече яхвам метлата и става оле ле,и му викам поне отиди да пиеш кафе да те няма ,да знам че съм сама ;0 и след 10 мин вече съжалявам че съм мърморясвала pardon- добре че и на него му минава бързо ,че тогава незнам ще е бой на негри в тъмна нощ smile
 Това е май от мен засега  give_rose
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #63 -: ноември 17, 2011, 12:11:25 »

Здравейте!
На мен една приятелка ми даде нейния лап топ, защото няма да го използва за сега, и аз съм много щастлива!  yahoo Днеска нямам нищо и ще е радост неземна, че поне мога да вися в нета.  sarcastic

Миши, да знаеш как ми липсва сега да се караме за домакински задължения. Ама ние сме разделени, нямаме време да се скараме вече.  cray

Бибси, разкажи за Нова година. И аз миналата година имах гадни преживявания, както и цялата ми компания, която се разцепи от тогава. Сега даже съм решила да не се събираме тази година с тях, а с приятелите на Митко!

Веси, аз много се чудех дали да участвам в коледните подаръци, ама май няма да го направя, защото миналата година имах не много хубави премеждия с тях. smile Но иначе емоцията е невероятна от това да избираш подарък и да чакаш да получиш. smile

За Стоичков и на мен ми стана много тъпо, че е станал д-р. Не е редно...
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #64 -: ноември 17, 2011, 13:00:22 »

Ох Наде от къде да почна то беше пълен хаус:)
..следва продължение smile
« Последна редакция: ноември 17, 2011, 17:17:05 от Bibsi8792 » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: ноември 17, 2011, 13:07:54 »

Миши, сега се сетих нещо интересно от съпружеския си живот. През последните години съпругът ми много ми помага в домакинската работа, ама преди бях в твоето положение.  :\Та лежа аз, защото съм с висока температура и ми се вие свят, и съм пребита от работа и домашни задължения, прегледала съм домашните на децата...но мивката пълна с чинии и масата от вечеря не е раздигната. Явно съм дремнала за минути. Събуждам се и гледам.....всички мъже насядали кой къде свари, взели по един вестник в ръка и четат diablo/вместо да поразчистят/. Бясна питам:"Вие какво правите....?" А съпругът най- невинно казва:"Пазим ти тишина, видяхме, че си заспала!"
Хахаххах. Свекърва винаги се смея с твоите постове.  yahoo Това ме разби с тишината.  laugh Колкото до нова година,аз направо съм отчаяна.  sad Писна ми всяка година на заведение и тъпканица от хора. И ние искахме да отидем извън града,но така като гледам няма да стане. Повечето хора от нашата компания не могат да си го позволят,а ние искаме да сме точно с тях. Затова нещата отиват към домашно събиране,което хич не ми е по вкуса. Само една година бяхме на домашно и още не искам да се сещам за тогава. Само като си помисля,колко тичане и приготовления два дни и вечерта,когато трябва да празнуваш ти се чувстваш като убит. Толкова бях уморена,че ми идваше да отида да си легна в 20ч вечерта.  sad nadelina88 защо си имала премеждия с подаръците?
« Последна редакция: ноември 17, 2011, 13:09:43 от Nina Style » Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #66 -: ноември 17, 2011, 15:26:02 »

И аз да се включа с една незабравима Нова Година - първата ми като омъжена жена.  smile. Подписахме на 24-ти декември и както е редно, Нова Година решихме да караме в селото на мъжа ми. Да спомена, че е село до границата и тогава там се ходеше с открит лист /значи, че рядко отиват външни хора и е както казват " на г...а на географията"/. Предполагаше се, че на тържеството в читалището щяха да ме представят на обществеността. Аз, като млада булка, реших да се издокарам и облекох едно кожено палто /овча лицева кожа/, което тогава беше на върха на модата. Пристигаме ние след 6 часа път с влак и 2 часа с автобус на 31-ви и точно слизаме на площада и започва да вали пороен дъжд. Няма спасение с чадър, няма отворени магазини, че да се скрие човек, няма навес на спирката....трябва да се върви. Естествено, улиците не са павирани и се гази кал до колене. Вървя аз и проклинам на ум лошото време и почти сме стигнали вкъщи, когато чувам един писклив глас да вика:"Мори Лазо, ел да видиш ква овца /ударението е на о/ водят у дода Васа!" Става въпрос за мен, а това го казва една от чините ми /свекър ми са 7 братя и една сестра, та имам 7 чини/. angry. Рекох да се обърна, хуууубавичко да я видя аз тази “кукумявка”, ама понеже бях ядосана, загубих равновесие и пльоснах в една локва, та станах съвсем като овца по време на дъжд.”Леле, щу стана, утепа се булчето!” – и от къщите за секунда наизкачаха стотина души, явно са ни дебнали зад прозорците. Че като гракнаха, а аз нищо не им разбирам от диалекта.....голямо посрещане беше. Да се смееш ли, да плачеш ли!
Вечерта, заради дъжда, спряха тока и нямаше тържество, та си останахме вкъщи. На свещи, със свекърите, които виждах за втори път...Те, като истински селски хора, към 20ч. почнаха да се прозяват и стана ясно, че няма да дочакаме Новата Година. На мене ми постлаха в една стая, мъжът ми отиде в друга, защото не бяхме правили сватба в село и свекърва ми се притесняваше какво ще кажат хората – неженени, а спят заедно /не ми беше ясно как ще разберат хората, като беше тъмно като в рог, ама карай....пазя поведение/. И моите мъки почнаха. Аз съм 100% гражданка /даже бабите ми са гражданки/ и познавах селския живот само от бригади. Ама по пловдивския край селата са богати и къщите и живътът им по нищо не се различават от градските. Тъкмо се бях унесла...и лампата светна в лицето ми, като на разпит в съда – токът дошъл. Катърът им /не знаех, че имат такова животно/ се развързал и явно примамен от светлината в стаята, почна да чука с глава по прозореца, та ми изкара ангелите. На сутринта чак разбрах, че така често си искал храна. Рядко съм се плашила толкова много. После ме нападнаха едни бълхи, цели пълчища. Нахапаха ме жестоко и цяла нощ не можах да заспя. А те хапят най- много под ластици, на свивки и където е топло...абе баш на деликатните места. Станах на пльоски, все едно имам някаква венерическа болест. Понеже нямаше с какво, на сутринта намазах местата с ракия и стана тя една....цял месец после ходих като драна – недодрана. Няма да разказвам как ходих до тоалетната на двора /построена на високия край, че да не се пълни с вода/, и как още един път паднах и хубавичко се намацах, докато щурмувах хълмчето. Днешните “спа” ряпа да ядат. На първи януари пък колиха прасето, че свекървата има имен ден. Докато го хванат, заради калта и кишата, и мъжът ми и баща му се нахлепаха яката. Остатъка от деня прекарах в рязане на кромид за кървавицата. Голям рев му дръпнах, ама то от лютото....После със свекърва ми си прахме мъжете и им поливахме да се къпят в едно корито. Луда работа, ама де ги онези години.....
Активен
Bibsi8792
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1096



« Отговор #67 -: ноември 17, 2011, 15:33:17 »

Искам да ти кажа, че искренно ме разсмя  insane insane insane и развесели денят ми smile
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #68 -: ноември 17, 2011, 17:12:10 »

Привет отново Wink
Наде страхотно е, че имаш свободно време, и тук искам да кажа, че нашите спорове и дразги са точно заради това. Той кара магистър и същевременно работи 24/7, а аз се готвя за дипломна работа. Та спора е кой на кого да помогне с учението  sarcastic Домакинската работа си знам, че си е само моя та понякога се кара, че и аз като Бибси съм се вманиачила. Но до края на месеца са сроковете с курсовите, така че напрежението ще падне и се надявам и двамата да сме се справили добре smile
Бибси съчуствам ти за преживяното наистина много кофти така.
Свекърва ROFL ROFL ROFL ROFL извини ме, но това с овца-та ме разбииии. Та аз също имах подобно нещо но по усъвременено. Родителите на приятелят ми ме поканиха да изкарам нова година с тях, аз категорично отказвах, но те настояха хем да сме се опознали. Викам си ок какво толкоз. Тогава майка му съвсем тактично започнала да подготвя дядото на милото, че ще се прибира за празниците с приятелката си. А той от своя страна веднага забил въпроса " е хубаво ще дойде, ами къде ще я турите да спи? "  laugh И за да няма проблеми майка му казала, че сме в различни стаи ( добре, че апартамента е голям и е имало как да го излъжат). Представям си ако това беше по времето на моите родители.
Активен
svekarva
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 4023



« Отговор #69 -: ноември 24, 2011, 10:00:05 »

Миши, ние даже бяхме подписали! Wink. Иначе и до селото нямаше да ме допуснат сигурно  huhhuh.gif.
Хайде да кажете дали вече сте на вълна пазаруване за Коледа! По време на новините на БТВ коментираха, че украсата по магазините подтиква към пазаруване. Братският китайски народ е сътворил много прахосъбирачки във вид на дядо мразовци, еленчета и снежни човечета. В Пловдив тази година наистина по- рано се задействаха с аранжировките на витрини. За съжаление не съм видяла красива елха, подредена с вкус. Аз обикалях да търся подаръци за имените дни днес и утре, а и имаме два рождени дни в рода. Никак не съм доволна, на нищо не мога да се спра, което да ми грабне окото и да не е на тема Коледа.
Активен
Миши
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 405



« Отговор #70 -: ноември 24, 2011, 10:23:29 »

 cap cap cap Къде изчезнахте изведнъж всички... ?
Свекърва аз все още се въздържам от пазаруване, защото както бях споменала от много време ме карат да украсявам, но според мен е прекалено рано. Опита се да купи играчки, че да не издържа на изкушението и да извадя елхата  sarcastic В гранд мола имало много изкарани коледни украси вече, но все още не съм ходила да видя. И тук украсите лично на мен по магазините не ми харесват. Някак нахвърлени са нещата колкото да се " отбие номера ". По улиците все още не съм видяла да украсяват.
Да са ти живи и здрави и именниците и рожденниците smile И аз утре си имам рожденник, но за жалост съм до 20ч на лекции, та ще видим как ще се справим с подготовката.
Това е от мен приятен ден Ви желая и се завръщайте  blum
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: ноември 24, 2011, 12:38:19 »

Здравейте момичета и честит имен ден на всички празнуващи  give_rose . Днес ще ходим с "мъж ми" да си купим елха  danceg .Обожавам коледните празници  yahoo
Аз да ви кажа, че чакам гости от Корея  tease .Регистрирах се в един сайт, където ако решиш да ходиш в друга страна, може да те подслонят за 1-2 нощувки... И онзи ден ми писаха две момичета от Корея дали ще мога да ги приютя за събота и неделя. Обиколили са почти цяла Европа, сега отиват в Истанбул и после в Пловдив  blum . Много се вълнувам  Bravo
Активен
Мариелка
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1067



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: ноември 24, 2011, 12:39:55 »

nadelina88 ,какво е станало с коледните подаръци миналата година, какви премеждия си имала? Аз се записах и нямам търпение вече.
Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines