Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 11:36:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очакваме нашите съкровища АПРИЛ - МАЙ - ЮНИ 2010 - 5 част "  (Прочетена 134020 пъти)
 
maia_svet
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 275



Моят сватбен албум

« Отговор #315 -: декември 19, 2009, 14:11:04 »

Здравей vanessssa съжалявам за случилото се с теб , разбирам как се чувстваш.
Все още ми е тежко и не мога да го проумея, вечер всичко ми се върти в главата и бая си поплаквам.
Реших да не обяснявам какво се е случило защото всички тук сте готини и щастливи заради бебчетата ,няма смисъл да ви обяснявам и да ви разтройвам.
Всичко стана за около 2 дена , не знам дали е можело да се предотврати ,не искам да знам защото ще го преживея още по трудно .Станалото станало.
Само си повтарям че времето ликува и дано с повече късмет следващия път всичко да е наред.
Благодаря на всички който ми писаха , всичко това много помага, целувам ви всички и всичко най-най-хубаво ви пожелавам.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #316 -: декември 19, 2009, 14:14:03 »

Мила Мая,аз лично за мен има огромно значение да споделиш!Особенно с това което ми се случи-ниската плацеента!Когато решиш ще съм насреща и знай че много те обичаме и сме силно зад теб! heart
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #317 -: декември 19, 2009, 18:52:58 »

Мая, аз също бих искала да споделиш, ако ти нямаш нищо против. Това са нещата от живота  и не мисля, че можеш да помрачиш темата с това, което ти се е случило.  give_rose Особено ако ще ти олекне.
flower84 и vanyusha, честити сини гащи на вас!!! smile
Regina94, няма никакъв проблем да пътуваш със самолет,особено на такива къси полети. Пътуването не е препоръчително след 36-та седмица. Някои самолетни компании искат бележка от доктора ти след 28 седмица, че ти е разрешено пътуването. Може би ще трябва да провериш в твоя случай как е. Аз лично не бих се притеснявала.
Ние сега като летяхме до Мексико взехме директен полет 4 часа и ми беше малко неудобно главно заради седалката и въпреки че доста ставах да се разхождам и да си раздвижвам краката, се бях подула малко от пътя. Признавам се, че такова кратко пътуване не ми се е отразявало така преди. Но пътуванията в Европа от по 2 часа би трябвало да са ок за теб.
Ние ще ходим до Лас Вегас в средата на януари и полетът пак е около 4 часа, ще споделя тогава как е било.
« Последна редакция: декември 21, 2009, 09:53:54 от Данитка » Активен
maia_svet
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 275



Моят сватбен албум

« Отговор #318 -: декември 20, 2009, 10:51:28 »

Здравейте момичета ,нямам нищо против да ви кажа какво се случи ,надявам се така да помогна на някой и да предприеме нещо.
Имах кървене по силно , малко повече от зацапване , това се случи в събота вечер но не отидох на лекар , изчаках до сутринта , имах и сутринта ,отидохме до спешния АГ Болница във Варна , гледаха ме на ехограф и нищо не видяха , казаха че всичко е наред , док. предположи че е от плацентата която се качвала на горе ,каза да се прибера в нас , да не се притеснявам ,разгледахме бебчето то си мърдаше това ме зарадва но неможах да се успокоя ,прибрахме се.В понеделник сутринта прокървих силно , имах съсирена кръв,уплаших се звъннах на мъжа ми да се прибира от работа и пак да ходим на лекар не мога да стоя в къщи и да си кървя, гледахаме на 2 ехографа и веднъж гинекологично ,казаха че няма упасност ,бебето е живо и това ,казаха че ще ме приемат в болница.В разговор между три или две лекарки ,незнам щото не се представят  :(разбрах че имам скъсена шийка и малко разкритие , започнах да разпитвам , едната лекарка каза няма страшно но не трябва да има още разкритие и се приключи м приеха ме сложиха ми система за задържане и никой не ме погледна след това вечерта в 21.00 часа ми почнаха болките , кървенето продължи , почнаха контрации ,викнаха доктор, той ме погледна и каза че няма да я бъде , и че трябва да го родя и така , не можело нищо да се направи ,.....няма да ви разправям какъв ад преживях тази вечер  cray :'(колкото можах разпитах , док. ми каза че е тръгнало да излиза , така и не провериха дали бебето е живо , явно нямаше смисъл.На следващия ден питах доктора какво се случи и защо се стигна до това , той каза че имам скъсена шийка и ако се е знаело е трябвало да ми направят серклаж до 17 сед. аз бях вече в 20 и е било късно.
Прочетох доста в интернет защото нямо кой да ми обясни , незнам какво да мисля , може би е нямало друг начин а може би ако док . ме е гледал по обстойно и е видял че съм със скъсена шийка можело да се предприеме ,нещо и аз да си задържа бебчето .Така че съвета ми е питайте вашия доктор ,настоявайте да ви прегледа обстойно и да се избегнат тези неприятни случки, не го пожелавам на никой , просто е АД ,.......дано не съм ви наплашила ,дано имате късмет и всичко при вас да е на ред.
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #319 -: декември 20, 2009, 11:10:15 »

Да.....за съжаление и аз забелязвам тенденция, ако не настояваш, не се интересуваш и не питаш, никой не намира за необходимо да ти обясни nea Нормално е да поискаш да разбереш повече, всичко и тогава единствения спасител намираш в Гугъл...а оттам подадаш в знайни и незнайни форуми с безумни и страшни коментари и разисквания, от които буквално можеш да се психираш.Така, е момичета много Ви моля да се въздържате да прилагате върху себеси всичко, което прочитате в разни сайтове...то е страшна работа. Говорете и разпитвайте Вашите доктори, защото само те са наясно със Вашето състояние, а не форумите :\Там можете да получите подкрепа, приятелство дори и съвет, но те няма да Ви излекуват със сигурност.
maia_svet кураж момиче и без самообвинения. Всичко ще бъде наред, няма начин просто, да е иначе!!! give_rose Късмета винаги е със силните, така че бъди много силна Girl_hide
« Последна редакция: декември 20, 2009, 12:45:20 от pleasure » Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #320 -: декември 20, 2009, 11:33:58 »

на всички мами пожелавам най веселите и незабравими дни до Коледа
И много весели камбанки да звънят във вашият дом
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #321 -: декември 20, 2009, 11:35:32 »

Аз мисля, че непрекъснато трябва а се информираме, да разпитваме лекарите за състоянието си и в никакъв случай да не се примиряваме, когато ни казват "ти не мисли- всичко е наред", или пък "няма страшно сега си в болница" и след това с часове никой не идва да пита дори как сме. За съжаление това е действителността в нашите болници! Благоаря на Мая за смелостта да разкаже за случилото се, аз лично си направих извода, че ние самите сме тези които трябва да си търсим правата и да изискване нужното внимание и адекватно лечение...
Активен
flower84
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 370



« Отговор #322 -: декември 20, 2009, 11:57:52 »

maia_svet, очите ми се насълзяват, когато чета писаното от теб. Много силно те прегръщам! Това за шийката на матката наистина никой не ти го казва, аз чак преди няколко дни като ходих за ФМ ми направи впечатление, че докторката ми каза - не трябва да имаш никакви болки, защото шийката на матката се е запазила... чак тогава разбрах, че и това има значение, но кой да ти каже... Много се радвам, че сподели какъв е бил проблема, надявам се колкото е възможно повече бъдещи мами да го прочетат, за да могат да питат своевременно лекарите си. maia_svet пожелавам ти най-сърдечно за новата година да усетиш отново щастието на бременността и да се радваш на едно прекрасно здраво бебче.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #323 -: декември 20, 2009, 13:41:25 »

maia_svet, тъжна история, напомни ми за моя спонтанен през пролетта... Ужасно е, че лекарите не са се представяли и не са ти обяснили всичко. Аз съм много доволна от др Иван Танев, СБАГАЛ - Варна. Той е много спокоен и внимателен човек, ако все пак искаш да разбереш повече защо така се е случило мисля че можеш да се обърнеш към него.
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #324 -: декември 22, 2009, 09:58:28 »

Мая, вчера проверих - Танев има частен прием в АГ болница всеки четвъртък от 16ч до като има пациенти. Не знам колко струва, обаче!

Момичета , случвало ли ви се е да изпускате кърма? Имам едно подозрително петно на пижамата...
Активен
desislavka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1146



Моят сватбен албум

« Отговор #325 -: декември 22, 2009, 10:38:32 »

Здравейте, включвам се и аз за мъничко само да кажа, че вчера бяхме на лекар и ще си имаме девойка  baby_girl
Много съм щастлива, а пък татенцето ни е на седмото небе!!! *YAHOO*Това беше неговото предчувствие и предположение и се оказа прав! blum
Засега целувки и прегръдки на всички мамчета!!! heart give_rose
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #326 -: декември 22, 2009, 10:45:36 »

desislavka  супер мама ще си има отмяна !А силните мъже имали дъщери защото един мъж стигал в къщата  Wink!
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #327 -: декември 22, 2009, 10:49:35 »

Здравейте, включвам се и аз за мъничко само да кажа, че вчера бяхме на лекар и ще си имаме девойка  baby_girl
Много съм щастлива, а пък татенцето ни е на седмото небе!!! *YAHOO*Това беше неговото предчувствие и предположение и се оказа прав! blum
Засега целувки и прегръдки на всички мамчета!!! heart give_rose
Деси хайде да Ви е жива и здраваааа.....еха, едно момиченце винаги е способно да разтопи от умиление всички наоколу.. girl_wink yahoo give_rose
Активен
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #328 -: декември 22, 2009, 11:33:43 »

desislavka  супер мама ще си има отмяна !А силните мъже имали дъщери защото един мъж стигал в къщата  Wink!
Много ми хареса това изказване, не бях го чувала Wink
desislavka, честити розови гащи и както си говорихме, поне за сега свекърва няма да ставаш  tease 

Аз също се вълнувах покрай полетите, понеже ми предстоят, но док каза, че ако по принцип нямам оплаквания като повръщане или кървене, няма проблем. Не препоръчва медикаменти, освен спазмолитици при болка и за сега съм спокойна. Ще се заредя с ментови бонбони, но това заради ниското кръвно и така.

Момичета, следя си ви всички и много ви се радвам, аз също може да попадна в тази тема, че с този термин 1 юли, мога да се окажа и в края на юни  girl_wink 
« Последна редакция: декември 22, 2009, 12:12:49 от КатиНка » Активен
flower84
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 370



« Отговор #329 -: декември 22, 2009, 11:39:31 »

desislavka, честито ти момиченце  Bravo
катиНка, добре си дошла, нищо чудно наистина да избърза малкия човек, имаш привилегия да се записваш в две темички  Wink
Активен
Страници: 1 ... 20 21 [22] 23 24 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines