Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 17:28:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очакваме нашите съкровища АПРИЛ - МАЙ - ЮНИ 2010 - 5 част "  (Прочетена 134146 пъти)
 
maia_svet
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 275



Моят сватбен албум

« Отговор #240 -: декември 09, 2009, 19:21:11 »

Момичета някой ходил ли е на тези курсове-9 Месеца .Интересувам се дали може без да се запишеш предварително, че аз чак сега видях че трябвало да се запишеш.
Извинявам се че го пиша тук но в темичката никой не ми е отговорил .
Аз смятам утре да ходя ,но не съм се записала.
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #241 -: декември 09, 2009, 19:28:00 »

Отговорено ти е в другата тема  good
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #242 -: декември 10, 2009, 15:06:39 »

Ехоо, как сте мамчета доста сте изписали гледам  tease
Аз минавам да кажа че сме добре, от днес минаваме в 6ти месец и много се кефя на това  yahoo
Цунки на всички тумбаци  smile
Активен
mojebi
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #243 -: декември 10, 2009, 15:32:46 »

nai na kraq i az da napi6a ne6to yahoo men me trevoji natdavaneto v kilogramite,az sum samo v 11 sedmica,a sum s 6 kilograma otgore,v4era hodih na lekur i me uveriha,4e vsi4ko e ok pardon ot priqtelka vzeh snimka i dannite ot videozon na neinoto(ve4e rodeno detence)i razlikata e o4evidna ima golemi4ko razminavane v milimetrite na bebo girl_impossible dnes pak sum na lekur,no ve4e mi e neudobno da zadavam edni i su6ti vuprosi,6te me vzemat za crazy crazy crazy-a pri vas kak e natdavate li tolkova burzo?i tolkova mnogo?
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #244 -: декември 10, 2009, 16:37:44 »

Споко mojebi!Аз до 18 гс бях качила 7 кг!Не знам!А се храних само здравословно!Ама има и друго-преди да забременнея бах свалила 10 кг покрай сватбата!Не го мисли това!Нали е наред бебока!
Активен
flower84
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 370



« Отговор #245 -: декември 10, 2009, 16:42:15 »

Здравей mojebi, не можах много да разбера бебчето ли е гелемичко спрямо г.с. или те притеснява това, че ти наддаваш повечко? Според мен при всеки е твърде индивидуално с килограмите, които ще качи. Една приятелка качи в 6 мес. 5 кг. и лекарката й направи забележка, че са много за 1 мес. Осведоми следящия те гинеклолог и ако той каже да не се притесняваш, значи всичко е наред. И въобще не се срамувай, че ще задаваш един и същи въпрос няколко пъти! Лично моето мнение обаче е че не е нормално да се качва повече от 2 до 3 кг на мес. както и със свалянето, някак си ми се струва неблагоприятно и за кожата, и за организма, но имайки предвид положението в което се намираме ситуацията коренно се променя... Бях чела някъде, че до третия мес. нормално е да се качат около 2-3 кг, а всеки следващ - от 4 до 9 мес. по 2 кг, което изчислено за цялата бременност трябва да даде 14-15 кг. Звучи доста добре smile А тези писания, където казват че 7-8 кг. било нормално направо ми се вижда неестествено. Лично за себе си мога да кажа, че стартирах с 48, а в момента съм около 51-52 кг.
Активен
maia_svet
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 275



Моят сватбен албум

« Отговор #246 -: декември 10, 2009, 18:10:32 »

Здравейте и аз съм така долу горе като flower84,от 45 кг сега съм около 49-50 кг. мисля че е нормално даже вече започна да ми личи коремчето .
Ох и забравих да ви се похваля , бебка започна по активно да се мърда и да я усещам ,  danceg *YAHOO*миналата вечер за първи път я усетих като си сложих ръката , много щастлива бях и сега постоянно дебна пак да си я усетя.
И таткото се пробва, но горкия нищо не е усетил още ,но всеки път с надежда ме гали по коремчето. heart
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #247 -: декември 10, 2009, 18:18:47 »

maia_svet ,много е сладко и мило това усещане нали heart?Аз таака в началото я усещах силно!Точно в твоите седмици я усетих по ясно danceg!Даже и корема ми подскача при ритничето!На втората вечер и мъжо с първото поставяне на ръката я усети и мога да кажа че точно тогава и беше най-силния ритннк!Ама това е че мъника като почне и най-малко окола 5-6 ритника прави! yahoo
И аз като теб постоянно я дебна!Тук 3 дни не беше ритала ясно и се попретесних,ама явно е била застанала някакси!Днес пак раздава ритничета!
Мамчета аз да ви попитам дали мога спокойно да си глътна парацетамол за главоболие!Не е силно,ама цял ден ми е напрегната главата и се замислям дали да пиина едно???
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #248 -: декември 10, 2009, 18:45:28 »

На мен акушерката ми каза, че Парацетамол може да се пие, а джи пи-то ми каза, че и Нурофен можело. Аз също имам периоди с адско главоболие, направо нетърпимо просто и глъвам, не мога да стоя от болка иначе. Днес даже пак ме боля глава, ама засега удържам фронта, дано докато си легна да е изчезнало. Верно е, че лекарствата не са препоръчителни, ама все пак, когато болката е нетърпима, може. А и , както си казала, Парацетамола е слабичък. На мен лично почти никога не ми минава от него. Стискам палци твоята главица да мине.  good
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #249 -: декември 10, 2009, 19:02:34 »

Рубин, спокойно можеш да пиеш парацетамол. Няма страшно. Дано ти мине главоболието бързо. Мен глава ме боли само когато ми се спи и обикновено нищо не ми действа освен сън.

Вяра, времето лети! И аз като се замисля как се изтърколиха седмиците и съм преполовила бременноста. Ей сега ще дойде време за бебоците да се показват.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #250 -: декември 10, 2009, 20:01:57 »

Вероника,  честито влизане в 6-я месец!!!
Сигурно вълнението е страхотно!!!

Ели бели, верно си  е това за времето, все едно вчера се похвали и ти честитихме!!!

Момичета, с тези 45 кг. преди бременността изобщо не се притеснявайте толкова за кг-те!!! Важно е да не се качват 20кг. и нагоре.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #251 -: декември 10, 2009, 22:00:52 »

На мен акушерката ми каза, че Парацетамол може да се пие, а джи пи-то ми каза, че и Нурофен можело.

Момичета внимавайте какво пиете, че не е шега работа. Неурофен (ibuprofen) не се препоръчва през първия и втория триместър и е АБСОЛЮТНО забранен през третия. През първия триместър ibuprofen увеличава риска от аборт и увеличава риска от сърдечно-съдови малформаций. Риска е пропорционален на дозата и продължителността на лечение. Според класификацията на СЗО, ibuprofen е класифициран като категория С, което означава, че не се препоръчва на бреманни.
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #252 -: декември 10, 2009, 22:22:56 »

Момичета преди малко видях капка кръв върху бельото си и съм много разтревожена!Званях и на доки и имам уговорка за утре сутринта!Много се претеснявам и ме е страх!Вие имали ли сте такъв случай?
Активен
flower84
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 370



« Отговор #253 -: декември 10, 2009, 23:39:54 »

Рубин, стискам палци да не е нищо обезпокояващо, аз както казах съм имала такъв случай, но в 7-8 г.с. Само мога да ти кажа, че сестра ми към 5 мес. на бременността е имала някакъв съсирек така и не й казаха от какво, а бебчето и вече е на над годинка. Почивай си сега и ако можеш поспи! Ако имаш болки в корема вземай но шпа! С теб сме, чакам утре да пишеш след прегледа!
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #254 -: декември 11, 2009, 00:01:08 »

Klarafina, съгласна съм, че не е препоръчително да се приемат каквито и да е лекарства по време на бременността, но има екстремни ситуации, при които това е неизбежно. А за Нурофен капсули на листовката си пише, че не трябва да се приема в третия триместър на бременността, а за първите два не говорим за ежедневен прием, а за лек срещу непоносима болка. Ако беше изрично забранен, щеше да си го пише, както е на листовките на другите лекарства като Аналгин, Алгозон и тем подобни. Естествено всеки си знае и сам си преценява какво да пие и какво не, въпрос на лично усещане.
Активен
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines