Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 17:37:33

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очакваме нашите съкровища АПРИЛ - МАЙ - ЮНИ 2010 - 5 част "  (Прочетена 134162 пъти)
 
flower84
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 370



« Отговор #225 -: декември 08, 2009, 13:43:57 »

Бях чела някъде, че ако не ти става лошо първите три месеца от бременността, щяла да е през цялото време лека... Е, да.. ама не  sad  От преди седмица започна да ми става зле сутрин, ако преди да хапна си изпия витамините или пия вода, започва така да ми се гади, че направо не мога да си стоя на краката  bad Иначе положителното е че е само сутрин за много кратък период, наям ли се, ама хубаво да се освиня и всичко се оправя! Обаче усещам, че започвам да се уморявам страшно бързо, не знам при вас как е, но аз мога да ви кажа, че даже и вземането на душ ми изчежда силите...
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #226 -: декември 08, 2009, 13:55:30 »

Така е мила!Умората беше най-изразена при мен!Спеше ми се постоянно!А вечер мах 22 часа и съм заспала!Ще мине!На мен ми беше до скоро така!Не че сега не се измарям,ама като че ли по добре е от преди!До преди 2 седмици си поспивах и следобед,а и вичир рано си лягах!
А аз да те питам какви са тия витамини които пиеш?Не е ли рано!На мен ми казаха,че ми е рано,а и да наблягам на пресните плодове и зеленчуци,че не било препоръчително да се пият под такава форма още!
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: декември 08, 2009, 17:02:35 »

flower и на мен взе от седмица вече да ми става лошо  сутрин , а до преди това нямах никакви симптоми явно сега е наш ред...аз пък знам , че когато ти е наобратно кактро при нас лошо ни е през втория триместър щяло да е момченце Girl_hide
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #228 -: декември 08, 2009, 17:19:07 »

Момичета и вас да попитам за мнение!Понеже мъжо нещо се разболява и се чудим дали да не отиде да спи ри техните,за да не ме зарази!Вие как бихте постъпили!Тъпото е,че той ме зарази веднъж когато ббях в 13 седмица и много се тревожех за бебо!А и такъв грип не бях изкарвала!
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #229 -: декември 08, 2009, 17:33:51 »

зависи той от колко дни е болем..ако е болен от ден два може да почне да пие изопринозин или реленца така хем ще лекува себе си хем няма да те зарази...вирусите сае предават по въздушно-капков път /кашляне, кихане , целувка /
« Последна редакция: декември 08, 2009, 17:39:28 от liva82 » Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #230 -: декември 08, 2009, 17:41:17 »

Аз боледувах огдавна!преди близо 2 месеца!А той от вчера се замисляше дали го драаска гърлото или е от цигарите!Днес не го дразни гърлото,но почнал хрема да има!И какво да му взема да го пресече и да не ме заразява? give_rose
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: декември 08, 2009, 18:14:53 »

изопринозин -антивирусен препарат, упсавит.Изопринозин 3 по 2 капсули;
Упсавит по 1 табл дневно
 за хрема виброцин..
важно е какъв е цветът на секретите от носа ако са бели все още е вирус ако ли не става въпрос за бактериална инфекция, но най вероятно е вирус
Активен
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #232 -: декември 08, 2009, 18:21:06 »

Рубин, според мен ако няма висока температура няма за какво да се тревожиш. Температурата е опасна за бебето, може да доведе до усложнения. Хремата и гърлото при бременните жени минават, макар и по¨бавно от обикновено
Активен
flower84
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 370



« Отговор #233 -: декември 08, 2009, 18:24:27 »

Рубин пия Матерна-витамини за бременни, пия ги от самото начало на бременността, т.е. от когато ми ги предписа доктора някъде от началото на втория месец, до третия вкл. пиех фолиева киселина по едно през ден, но вече я спрях, тъй като във витамините има достатъчно количество от нея, което е нужно на организма да поеме.
liva82 ако си права мъжа ми ще полудее от щастие, все на момче го кара, но.. важното е да сме здрави и ние и бебоците. Ние в нашия род всичките момиченца имат и едно момче би ни дошло като огромно разнообразие  danceg
Рубин никакви целувки с любимия мъж smile Аз като ми се обади гърлото и си изцеждам един лимон сипвам го в чашка слагам още толкова вода и една чаена лъжичка мед - бъркаш и пиеш, но не го загрявай и пий до 15 мин, за да може да са му вътре витаминките. А преди ако усетих леко неразположение водещо до настинка веднага пиех максгрип или фервекс. Но най-добре е да се допитате до специалист. Знаеш ли, сега се сетих, има едни много ефикасни хапчета - ремантадин, пият се по схема, то си е оказано в листовката, мен ме пресякоха още първия ден след второто изпито хапче (говоря че съм ги пила преди да забременея).  good
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #234 -: декември 08, 2009, 20:22:13 »

максгрип и фервекс не се дават за бременни  за нас е добре за гърло трахизан и сироп тусажит , но Рубин казва, че мъжът и е болен не тя.. girl_wink
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #235 -: декември 08, 2009, 20:31:48 »

Благодаря ви момичета!Ходихме да пазарим и той се тресеше ужасно!Явно има температура!Казахме си,че по добре да отиде отколкото да направим някоя беля!Предния път когато се заразих треперих от страх дали няма да навредя на бебо!Така,че за сега ще е там!
а на мен колко ми е мъчно cray!Това е първата вечер в която сме разделени! cray
Активен
flower84
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 370



« Отговор #236 -: декември 08, 2009, 20:57:08 »

liva82 аз за мъжа й имах предвид, не за нея разбира се, за нея само лимончето с мед smile
Рубин, мисли за здравето си, за кратко ще го няма, после пак сте пълна къща, а след няколко месеца ще сте още повечко  blum
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #237 -: декември 08, 2009, 21:00:18 »

Мерси мила flower84 !Много си права! и зтова сме разделени в момента!Заради здравето на нашеето съкровище!Моля се само то да е наред! heart
Активен
vanyusha
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 272



Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: декември 09, 2009, 11:12:59 »

Бях чела някъде, че ако не ти става лошо първите три месеца от бременността, щяла да е през цялото време лека... Е, да.. ама не  sad  От преди седмица започна да ми става зле сутрин, ако преди да хапна си изпия витамините или пия вода, започва така да ми се гади, че направо не мога да си стоя на краката  bad Иначе положителното е че е само сутрин за много кратък период, наям ли се, ама хубаво да се освиня и всичко се оправя! Обаче усещам, че започвам да се уморявам страшно бързо, не знам при вас как е, но аз мога да ви кажа, че даже и вземането на душ ми изчежда силите...

flower84 и при мен беше така със сутрешното гадене, когато пиех витамините на гладно. Изобщо си мисля, че тези витамини не ми понасят добре. Аз пиех Пренатал, сега ги спрях за един месец, защото се наложи да пия антибиотици и разни други хапчета, но докторката ми каза януари да ги почвам пак. Тя каза, че е нормално да ми става тежко, заради желязото в тях, но не е добре да  bad Но пък други приятелки са много доволни от тези витамини, така че явно е до човек.
Иначе и при мен я има умората - не мога да изкача 10 стъпала без да се задахам и да си почина след това....и ми е много странно, защото съм качила само 3-4 килограма - не е като да ми тежи коремчето..... представям си какво ще стане след 1-2 месеца angry
Активен
flower84
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 370



« Отговор #239 -: декември 09, 2009, 12:10:57 »

vanyusha в същото положение съм и аз не съм качила много, а едвам мърдам, всичко ме измаря, явно е нормално... Аз досега не съм повръщала само ми се гади, но намерих решението, без вода на гладно и витаминките ги пия посредата на закуската.  good
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines