Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 29, 2024, 01:20:39

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Очакваме нашите съкровища АПРИЛ - МАЙ - ЮНИ 2010 - 5 част "  (Прочетена 134336 пъти)
 
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #135 -: декември 01, 2009, 15:09:01 »

ellie_bellie Благодаря ти за ранните поздравления  give_rose Днес последно съм на 26  blush
А ти щом усещаш пърхане - Честито усещаш бебето вече  Bravo
Активен
a_iordanova
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 320



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: декември 01, 2009, 15:20:10 »

И аз съм тук, но нямам никакви новини, в смисъл бях на лекар преди 2 седмици, всичко беше наред с бебо, беше ужасно смешен, въртеше се и мноого риташе. Говоря в среден и понякога (не знам защо ) в мъжки род, но определено нямам инфо от лекарката какво ще бъде, при последния преглед не се видя... nea Каквото и да е, все е добре..... yahoo
Аз обаче все още не го усещам.... crazy
Всички казват, че тука тука трябва да започнат леките пърхащи усещания...ма не, за сега всичко е спокойно. Правиха ми изследвания за БХС, лекарката толкоз неща мери и замерва, че аз накрая забравих да е питам с колко е пораснал бебо....Резултати са наред, т.е все още не съм ги видяла, но звъннах на лекарката да ги проверя, каза че всичко е наред и рискът бил нисък.
Чакам с нетърпение следващата си среща с бебо , към 17-18 декември.....а как ще издържа до тогава.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: декември 01, 2009, 15:27:09 »

здравейте мами и от мен аз днес съм първи ден след отпуска на работа и малко още не зная къде се намирам едвам се пробудих сутринта в 05.40 направо ужасТ и цял ден ми се спи и ми е изморено и само часовника си гледам ....
дано ви е харесал поздравът ми от онези дни
Рдвам се за всички хубави новинки , които изчетох тук give_rose
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: декември 01, 2009, 16:36:55 »

Момичета, да ви питам в коя седмица бяхте като видяха ембрион?Защото аз днес ходих и доктора ме гледа с коремен... каза, че имало някаква бременност, но не вижда ембрион. По мои изчисления съм в 6 седмица, а той каза 4-5. Ще ходя пак чак след две седмици...
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: декември 01, 2009, 16:48:06 »

4-5 седмица ембрионът все още се изгражда и по всяка вероятност няма как да се види, има само плоден сак. Мен ме гледаха в 10-та седмица с вагинален ехограф и ембрионът беше доста оформен. По принцип ембрионът може да се види от 6-та седмица нататък. А как така имате разминаване в изчисленията с доктора? Кога ти е бил първият ден от последния цикъл?
Ако искаш разгледай този линк - има снимки по седмици и можеш да ходиш напред назад да гледаш какво става http://www.babycenter.com/fetal-development-images-5-weeks
« Последна редакция: декември 01, 2009, 16:50:53 от ellie_bellie » Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #140 -: декември 01, 2009, 16:58:30 »

ами първия ден на последния ми цикъл беше 17 октомври....не зная той как го изчисли??
Активен
Рубин
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2491



« Отговор #141 -: декември 01, 2009, 17:10:50 »

Според този си вече в 7 седмица
http://www.ladypill.com/calendar.php
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: декември 01, 2009, 17:26:17 »

Ами зависи колко ти е дълъг цикълът. Този календар тук има възможност да сложиш и дължината на цикъла в сметката... т.е. според него ако ти е 28 дни, тогава си в 6-та седмица, ако ти е 32 дни, си в 5-та.
http://www.babycenter.com/pregnancy-due-date-calculator
Не мисля, че има за какво да се притесняваш. Почакай още 2 седмици и ще се разбере. И се пази сега.
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: декември 01, 2009, 18:28:41 »

Оххх, благодаря Ви много момичета...остава ми да чакам give_rose
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: декември 01, 2009, 18:45:54 »

Ембрион се нарича до 10 г.с после става фетус (плод) до тогава е органогенезата. Може да не се види в 6-7 г.с. но може да се доловят пулсациите на сърцето от добър лекар. После вече се вижда, в 9 г.с аз си говидях бебето - главата му най-вече тъй като е голяма.
Има доста инафо в Нета за кова клога как изглежда и какво се случва в организма. Не сикам да съм груба, напротив - аам питайте гугъл за някой неща, ние тук го знаем от там, да не мислиш че лекаря като седне и обяснява ли обяснява  tease
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: декември 01, 2009, 19:31:55 »

Айде и аз да се намърдам в темата най-после. Днес се обадих да ми кажа резултатите от изследванията на кръв и урина, разбрах си кръвната група, че не я знаех  blush и не се налага на мъжо да му се взима кръв. Сега съм в очакване до 21.12, когато ще ходя да правим БХС и разни други мерки и теглилки. Засега това е от мен, лека бременност на всички.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: декември 01, 2009, 19:53:31 »

Ехо, и аз съм тук. Не пиша тези дни, че много повръщам и съм супер отпаднала, а се готвя за предварителните ни изпити междувременно. Първия го взех с 6, даже не ме изпита, написа ми оценката от курсовата работа, много добра била. Та така....Утре съм на ЖК при новата ми лекарка, ще пиша след нея.
Целувки за сега!
Активен
Nikosmammy
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 11



« Отговор #147 -: декември 01, 2009, 20:39:38 »

Здравейте момичета!
Рубин, нормално е да имаш контракции. Стига да не са болезнени. Аз ги имах преди, сега също ми се е случвало. Чудно ми е защо в България ви карат да пиете хапчета при подготвителните контракции nea. Тук са ни казали,че е нормално и за хапчета въобще не се говори.

За ритничетата е нормално при първа бременност да се усетят по-късно, след 18 седмица нататък.
То не са и ритничета както Вяра е казала, а побутване отвътре.

ellie_bellie, ех как ти завиждам,че ще ходиш в Мексико на ваканция. Искам и ааааз! На мен Карибите са ми по-близо, но засега ще си мечтая само. Ти заслужаваш да отидеш там, като знам какви са студове в Чикогото.

Вяраааа, ти си млада и зелена още, дори с тези 27 които ще навършиш утре danceg

mi6kata_85, тук (САЩ) не искаха да ме видят преди да съм влезла в 8-мата седмица, за да са сигурни,че ще видят добре ембриона.

beb4eto_na_me4o, браво за 6тицата Bravo. Повръщането ще мине като навлезеш във втория триместър.

Хайде приятна вечер от мен на всички!
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: декември 02, 2009, 08:20:56 »

Вероника, аз доста съм изчела не си мисли, че питам неща ей така просто защото няма какво да правя! Сметнах, че щом пиша в този форум мога да питам вас.. give_rose Исках вашите мнения по въпроса, защото си мисля, че ви е най прясно и със сигурност помните в коя седмица са ви казали, че се вижда ембрион, но както и да е няма проблем give_rose
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: декември 02, 2009, 11:11:49 »

vilence Ти така се "намърда" в темата че ако не бях видяла в Бъдещи мами, се зачудих писала ли си до сега или не си ц  tease - Добре дошла и лека бременност ти желая!
Бебче много гадно така мило  bad още малко надявам се и да спре да те мъчи.
Nikosmammy  как си ти пиле? Ритка ли бебка? Не казваш нищо  blum
mi6kata_85 Все пак ние не ходим всяка седмица на лекар, а въпроса ти е "Кога се вижда ембриона ?" , ако аз съм отишла в 9 г.с и са го видяли това не значи че не се е виждал в 7 г.с например -разбираш ли разликата.
За това ти казах да прочетеш и да види дефакто от кога се вижда  blum
Еее ама много обидчиви хора бе - хем питате , хем ви се отговаря и се сърдите -недейте така никой не го прави с лошо  girl_wink
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines