Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 08:10:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бременност и работа  (Прочетена 16673 пъти)
 
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« -: ноември 19, 2009, 22:01:46 »

Хайде бъдещите и настоящи мамчета да споделят, как съчетават бременуването с дългите часове в офиса/на работа.
Как казахте на шефовете/колегите, за предстоящото събитие?
Как реагираха те? Промени ли се по някакъв начин (в положителен/отрицателен аспект) тяхното отношение?
Как се борите с умората и промените в настроението на работното място?
Кога решихте да се върнете на работа след майчинство?
Абе пишете за всичко, което Ви е развълнувало, тревожило и т.н. по отношение за съчетаването на работата с майчинството  give_rose
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: ноември 20, 2009, 08:26:03 »

ох болна тема sad
понеже моите първи бременлийски три месеца бяха ужасни,изпълнени с много гадене и повръщане bad,а незнайно защо и с упорство от моя страна да ходя на работа и то в студа(ноември,декември януари)въпреки настояването на моята гинеколожка да изляза в болничен,та тези 3месеца незнаех на кой свят се намирам и в офиса точно бях като пребито магаре,само гледах кога ще стане 5:30 и да офейкам.навсичкото отгоре се разболях хванах някакъв грип,майка много се уплаши за мен и бебчо,но всичко мина много бързо и за 2 дни пак се върнах на работа.
на шефа blum blum blum направо му тръснах болничния(бях в 13та седмица),и очаквах страхотни викови,а той човека много се зарадва.Но вечерта преди да му кажа не само че не съм спала ами направо си умирах от страх как ще му го съобщя huhhuh.gif(когато ме нае на работа ми обясни че вече косите му щръкнали от бременни  pardon)
и сега като си представя че след 2 години ще трябва да се върна на работа,направо ми се преисква още едно дете blum blum blum
Активен
mamcheto
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1158



« Отговор #2 -: ноември 20, 2009, 11:10:04 »

Аз предварително казах на шефа ми какви намерения имаме с мъжа ми. То точно тогава една друга колежка реши да напуска и трябваше да й търсим заместник и аз реших да му кажа, че да е наясно човека какъв точно нов човек да си търси.
Та общо взето той очакваше тази новина от мен и като видях двете чертички направо отидох и си му казах и си поговорихме за увеличение на осигурителния ми доход заради майчинските. Много се зарадва и определено беше искрена радост smile
За колегите - на 2-3 колежки казах веднага, а останалите сами се досетиха. Било ми личало по лицето, по дупето ...  funnytooth Определено всички се държаха супер любезно. Много ме глезиха. Като почна да расте корема една колежка всеки ден си му говореше и си ми го гушкаше smile
Работих почти до последно - термина ми беше на 23.07., а аз ходих до 25.06. То работих е силно казано - наблюдавах новата колежка как работи и ако имаше нужда й обяснявах това-онова.
Ами май е това. Да не говорим, че след моето в офиса се появиха още 3 бебета  DANCE
« Последна редакция: ноември 20, 2009, 11:12:10 от mamcheto » Активен
plamik
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1835



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 20, 2009, 11:34:01 »

pleasure, как само ти хрумват такива интересни темички. Аз лично исках да изчакам да мине прегледа при доки преди да кажа на колегите, но....плановете не са това, което бяха. Имахме една колежка в отпуска тогава и като се върна на работа, каза, че напуска и че ще ме предложи аз да я заместя.  Oh my ... При което аз съобщих новината, но не даде кой знае какъв ефект. Колежката напусна, приемахме и се предвахме на бързи обороти. С две думи на мен лично ми беше много напрегнато и незнаех искам или не да поемам нейното място. Шефката, обаче каза, че няма не искам,няма недей...нямало кой друг....и така. После аз излязох отпуска и когато се върнах съобщих официално новината.  good Сега вече всички ми се радват, пазят ме. За моя радост нямах кой знае какви сериозни неразположения в началото, а и сега, така че си ми е кеф да идвам още на работа. А и седенето в къщи ме убива. Даже смятам до като мога да си ходя на работа. Единственото, което би било по притеснително е, че работя в музей и си има специфичната миризма на нафталин и разни препарати, но.........времето е хубаво и имаме страхотен двор.... tease
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 20, 2009, 13:09:17 »

Страхотна темичка.. Bravo защото и мен ме вълнувааа!!! Е аз още не съм съобщила, но дори и на лекар не съм ходила още..така че ще трябва да почакат преди да им поднеса новината.Изчаквам да ми станат поне 10-на дни закъснение и тогава на лекар да ида. Обаче ме притеснява, че шефката ми говори, че ще имаме съкращения!!! Предполага се че след нова година де, ама..знае ли се, а ако е преди това и аз не съм казала, че съм бременна....какво ще се случи направо незнам!!!! И сега съм на трънииии...
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 20, 2009, 13:29:17 »

Ами на мен това ми е малко болна тема, защото си харесвам работа, и ми е доста трудно да се разделя с нея, но в крайна сметка то ва е живота, знам че идва една друго голяма промяна и всички казват че след тов апък няма да ти се връща, знам ли... Ами на мен днес ми е последния работен ден, утре влизам в 9 месец и реших че може би е време да се оттегля в покоите си pardon , да си подготвя и аз някой нещица в къщи, а и да почина преди големия старт. Истината е че тук времето ми минаваше бързо и не мисля за глупости, а аз съм цар на мислинето на глупости, но ще гледам да си запълвам дните с нещо и релакс най вече.
А инъче когато разбрах че съм бременна казах на шефа ми още след прегледа на докотра, защото исках да уредим нещата с осигуровки и т.н ( малко сметкаджийско) ама просто трябваше, нали за това сме счетита ужким. После казах на най близката колежка, а всички други в последствие сами разбраха, някой чак към 6 месец, защото горе долу тогава почна да ми личи. Просто не съм от типа който събощава разните новини, малко съм смотана и суеверна. Инъче всички се радват то е нормално, пазят ме, щадят ме и т.н.
Радвам се че като цяло бях добре през бременноста, като изключим първите месеци, но пак ходих н а работа.
Ами общо взето така, аз съм от тези на които поне в началото докато родя ще ми липсва ходенето на работа, но след това сигурно така ще ме грабне всичко че няма да имам време да я мисля. smile
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: ноември 20, 2009, 19:14:00 »

Обаче ме притеснява, че шефката ми говори, че ще имаме съкращения!!! Предполага се че след нова година де, ама..знае ли се, а ако е преди това и аз не съм казала, че съм бременна....какво ще се случи направо незнам!!!! И сега съм на трънииии...

Такаааа, значи след като лекарят ти потвърди щастливата новина, си намираш едно Уведомление по чл. 313а от Кодекса на труда, попълваш го надлежно и заедно с медецинско удостоверение от лекаря констатирал/следящ бременността и го подаваш до работодателя, за да можеш да се ползваш от цялата закрила, която е предвидена в Кодекса на труда.
Активен
cuclio
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #7 -: ноември 20, 2009, 20:21:38 »

zdraveite momi4eta,az sam savsem nova pri vas,valnuvame i me pritesniava edin vapros,ako niakoi mi pomogne 6te sam mnogo blagodarna.bremenna sam v na4aloto na 4 mesec i sam v bolni4en ot 2 sedmici,problema e,4e sam v izpitatelen srok do 1 dekemvri i ne sam sigurna dali zakona me za6titava dokato sam v bolni4en poradi bremennost,ili mogat da mi prekratiat dogovora bez problem,a i 4uvam samo razzli4ni mnenia,blagodaria predvaritelno smile
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 21, 2009, 09:58:52 »

Cuclio сега ще се опитам да ти отговоря от опита който имам, но н епретендирам за изчерпателност.Първо трябва да знам дали си на трудов договор или по служебно правоотношение?
Подавала ли си уведомление до работодателя за бременност (като се има предвид, че си бременна в 4 месец)? Колко е изпитателният ти срок -3м, 6м, 1г...?
Колко пъти откакто си на тази работа си ползвала болничен или отпуск?
Едва след като знам тези нещта ще се опитам да ти отговоря.
П.С.Моля отговорът ти  да бъде изписан на кирилица!!!
Активен
cuclio
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #9 -: ноември 21, 2009, 11:29:33 »

благодаря ти pleasure ,сега ти казвам всичко,на трудов д-р съм в голяма компания,изпитателния ми срок е 6 месеца,които изтичат в края на ноември,но заради този вирус ми се наложи да излеза в болничен по-рано,откакто работя там съм излизала 2 пъти по 5 дни в болничен,а последните ми два са от моя АГ и са поради бременност,работодателя ми знае,че съм бременна,но не съм давала на моя управител уведомление,ще му го представя във вторник.притеснявам се дали сега в края на ноември имат право да прекратят договора ми при положение,че съм в болничен поради бременност.ужас,не е лесно да си спокойна бременна в БГ:(
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: ноември 23, 2009, 18:45:01 »

Такаааа, значи след като лекарят ти потвърди щастливата новина, си намираш едно Уведомление по чл. 313а от Кодекса на труда, попълваш го надлежно и заедно с медецинско удостоверение от лекаря констатирал/следящ бременността и го подаваш до работодателя, за да можеш да се ползваш от цялата закрила, която е предвидена в Кодекса на труда.

Аз искам да попитам такова уведомление къде може да се намери, понеже в Кодекса е посочено, че пред работодателя се удостоверява с документ, издаден от компетентните здравни органи и никъде не се споменава за някакво допълнително уведомление. Аз ли нещо не разбирам, ама никъде не открих такова чудо?
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: ноември 24, 2009, 10:57:40 »

Аз искам да попитам такова уведомление къде може да се намери, понеже в Кодекса е посочено, че пред работодателя се удостоверява с документ, издаден от компетентните здравни органи и никъде не се споменава за някакво допълнително уведомление. Аз ли нещо не разбирам, ама никъде не открих такова чудо?

Пействам ти го тук, можеш да си го копираш в word ФОРМАТ И ДА ГО ОФОРМИШ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО:)

Вх. №  ...... / ......   ДО
Г-Н ......
УПРАВИТЕЛ НА ......



                                                            УВЕДОМЛЕНИЕ





    От  ......

 
    на длъжност: ......





    УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН  УПРАВИТЕЛ,




    На основание чл. 313а, ал. 1 от Кодекса на труда Ви уведомявам, че съм бременна, което удостоверявам с Медицинско свидетелство № ...... / ...... , издадено от


......





   ПРИЛОЖЕНИЕ: съгласно текста





Дата: ......   Подпис:  ......
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: ноември 24, 2009, 12:03:23 »

аз до колкото знам след като сме бременни не могат да прекратят договора не зависимо дали е изпитателен или  безсрочен нали така?
Активен
Вили
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 598



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: ноември 24, 2009, 18:04:02 »

Благодаря за инфото. Странно защо чичко Гугъл нищо такова не ми намери, но както и да е, а пък и в Кодекса гледам не пише за нещо такова и си помислих, че само медицинското е достатъчно.
Liva82, за срочния незнам как стоят нещата, защото все пак изпитателният срок си е изпитателен и винаги могат да не го подновят, ама това са си мои разсъждения. Трябва някой по-осведомен да каже. А ако е постоянен и няма някакво съкращаване на щата и закриване на длъжността, то тогава нямат право да съкращават.
Активен
pleasure
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1975


love is in the air....


Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 24, 2009, 22:05:01 »

Благодаря за инфото. Странно защо чичко Гугъл нищо такова не ми намери, но както и да е, а пък и в Кодекса гледам не пише за нещо такова и си помислих, че само медицинското е достатъчно.
Ами то ако чичко Гугъл, ако намираше всичко, то тогава юристите да затварят и да си ходят funnytooth
Ако в законите всичко беше буквално (т.е. отваряш четеш и всичко е ок) пак нямаше да има такова животно  blum
Плюс това целта на този документ е уведомителна, няма утвърден образец или бланка.Целта му е да се сведе до знанието на работодателя вестта, за да можеш да се ползваш от закрилата при бременност, предвидена от закона.
« Последна редакция: ноември 24, 2009, 22:11:28 от pleasure » Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines