Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 18:24:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на седмицата!!!  (Прочетена 80360 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #120 -: февруари 02, 2010, 18:14:59 »

Ариел, къде е това "тук"???

Как го правят ли, ами имат си машини, с които си чистят улиците ежедневно, а тук веднъж в годината се прави Голямото почистване на еди кой си град - дават го по ТВ, а настроението е празнично. Това е мчистенето, веднъж в годината  Wink
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #121 -: март 05, 2010, 17:20:11 »

Подкрепям Ариел, макар и да не сме в една държава. Моето "тук" е Германия, по-конкретно Мюнхен.
Седмици наред не можеха да изчистят снега и леда, понеже постоянно валеше нов сняг. Но киша и кал като в София наистина няма.
Бях си в София около Коледа, ами дните преди това градът не просто беше затрупан, а беше непроходим. Дори моите "бойни ботуши", както ги наричам, се скапаха, киша, луга и гадости им видяха сметката. Това в Мюнхен не ми се е случвало, независимо колко сняг е падал (а тук пада доста).
Но тук улиците и тротоарите се метат редовно с машини, а сравнително често се и мият, това последното, когато е топло, разбира се.  smile
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #122 -: март 09, 2010, 09:41:56 »

Асето, за Германия съм напълно съгласна, аз говорех за в БГ. Просто не знам Ариел за коя държава говори и затова питам.
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #123 -: март 15, 2010, 17:55:08 »

Да, ясно, и аз сравнявах с БГ, ситуацията там в това отношение ми е пределно позната. Неслучайно съобщават в новините, когато някъде ще се мият улици.  smile
Ариел мисля, че говори за Холандия. Но понеже темата при нас отново е актуална, т.е. Баба Марта тук се развихри, както подобава и натрупа отново сняг – не знам как е в България, но тук има и глоби, ако не си чистиш пред къщата. Затова в повечето блокове собствениците са се разбрали с фирма за поддръжка – те се грижат за зелените площи през лятото, за малки ремонти и за чистенето на снега през зимата. Съответно на нас една малка сума от месечния наем ни отива за това. Може би и това е вариант, но като знам какви войни се водят между съседите в блоковете в България за какво ли не, ми е трудно да си представя, че могат да постигнат съгласие за нещо такова.  nea
Активен
Ognena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 248



Моят сватбен албум

« Отговор #124 -: март 17, 2010, 11:27:20 »

Момичета,

Умопомрачена съм от капацитета на г-н Дянков и антикризисните мерки, които днес ще обсъждат по негово предложение Oh my ... Oh my ... Oh my ... diablo . Не мога да приема майчинство от 6 месеца, данък върху пенсиите (10%) и неплатен задължителен годишен отпуск за всички бюджетни служители като мерки, които ще изведат страната от кризата. Сутринта гледах и интервю по въпроса с КТ Подкрепа + мнение от г-н Борисов. Тези хора са полудели!!! Това бебе на 6 месеца на кой да го оставя, за да се върна на работа, като и детски градини няма?!? Безумие, дано да не се приеме sad ...

Цитат
Грандиозен скандал е на път да избухне между синдикатите от КТ "Подкрепа" и правителството, след като вицепрезидентът на организацията Димитър Манолов извади на яве проекторешенията за 31 нови мерки, които кабинетът "Борисов" обяви за справяне с кризата.

Разкритието за "чудовищните", по думите на Манолов, мерки на властта синдикалистът направи в ефира на радио K2.

Представяме ви интервюто на Димитър Манолов, което колегите от радиостанцията изпратиха до редакцията на Actualno.com:

"Историята е ужасяваща. По мои канали се сдобих с този пакет от мерки. Вътре има чудовищни неща, от които ще ви настръхнат косите", започна Манолов.

Ето и разкритите от него мерки:

- Облагане с данъци на всички пенсии.

- Принудителна неплатена отпуска за всички бюджетни служители веднъж в годината.

 - Намаляване до минимум на полагаемия допълнителен платен отпуск за ненормирано работно време.

 - Намаляване на срока, за който ще се получава обезщетение за бременност и раждане от 410 календарни дни на 225 (т.е. на половина - бел. ред.).

"Направо треперя като ги чета тези глупости. Ужасяващи са! Това нещо ни праща в специфична ситуация - няма кой да приеме тази идиотщина. Всички тези мерки са ориентирани към най-ниските доходни групи от населението. Там е всичко, както винаги нали. Тези с дебелите задници никой не ги пипа, тях трябва да ги завиваме с памук", продължи емоционално Манолов.

"В момента имаме заседание и това няма как да не попадне в полезрението ни. Няма нито една мярка, която да стимулира производството и икономиката. Всичко е свързано с взимане и ограничение. Ще се граби от бременни и пенсионери. И разбира се служителите от бюджетната сфера", допълни той.

Манолов добави, че споделеното от него е част от чернова, придобита по неофициален ред, но със сигурност тя е от Министерството на финансите.

"Може и да не е окончателен вариант, но в ръцете ми има 31 антикризисни мерки и явно те ни очакват", завърши синдикалистът.
« Последна редакция: март 17, 2010, 11:29:11 от Ognena » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #125 -: март 17, 2010, 11:30:48 »

Малее, всички да луднали с тия антикризисни мерки.
тия съвсем ни взеха за боза. Ама то аман  -всеки си води някой "пич" от вън и си го прави министър без да е наясно с живота и стандарта в България. Тоз Дянков горкия си мисли че е министър председател на някоя друга държава май  sad
« Последна редакция: март 17, 2010, 11:34:10 от Вероника » Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #126 -: март 17, 2010, 11:31:32 »

Изправят ми се косите само като си го помисля. girl_impossible

Има много сектори, от които може да се икономиса, а не да посягат на хората.
Активен
vesince
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 247


г-жа Русинова


Моят сватбен албум

« Отговор #127 -: март 17, 2010, 11:32:20 »

Леле - мале  angry Мислех си, че вече няма нещо свързано с нашите политици, което да ме изненада и потресе, но ето че съм се лъгала  Oh my ...  crazy tuktuk
« Последна редакция: март 17, 2010, 11:37:28 от vesince » Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #128 -: март 17, 2010, 11:41:19 »

Тези мерки като ги прочетох вчера и още главицата ми се опитва да ги побере - еми, не ми се отдава нещо тази задачка  diablo
Само по един начин - доста извратен ми се вижда, сори за което - си ги обяснявам. Може би искат съвсем да сведат до минимум раждаемостта в "леко" състаряващата ни нация, за да има повече работещи пенсионери, от които да вземат допълнително данъци  crazy
Знам ли  nea

Защо не вземат да се пробват да подгонят работодателите дето "скатават" осигуровки примерно, а? Ето ти съвсем бърз и полезен за всички начин да увеличиш приходите в бюджета. Ама не, да вземем от младите семейства и от възрастните хора е по-добре, те и без това прекалено добре си живеят  diablo
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #129 -: март 17, 2010, 11:53:13 »

Момичета,

И аз се вбесих като ги слушах тия неща, но предполагам, че общественото мнение ще е достатъчно силно и няма да минат тия неща. Макар че определено трябва да се направи нещо, да се измислят анти-кризисни мерки, но не схващам защо не отрежат разходите на парламента за нови коли, разните хонорари на консултатни по министерствата, да спрат командировките и т.н., а хоп - веднага се посяга към социалните облекчения. От друга страна това привителство с такава програма се рекламираше - с отрязване на всякакви разходи, защо тогава толкова хора гласуваха за тях, а сега протестират?

В частната фирма, в която работя аз, при това голяма, с международна дейност, вече за трети път ни намаляват заплатите. Аз например бях против пък това да увеличават здравните ни вноски още повече, защото така са уредени нещата в още куп фирми, че винаги могат да ти отрежат от заплатата и да я намаляват, когато решат.

Вяра е много права, като казва, че за всичко си траем, а само на маса сме много бойни и важни. Да не говорим, че не сме солидарни никога. При нас, когато намаляваха втория път заплатите, дори не казаха, за да не гневяли хората. И съответно никой от колегите не посмя да каже нищо, все едно, че нищо не е било. Ето го манталитета- траене до последно.  NO NO NO

И не на последно място - смятам, че няма нужда от нова тема. Имаме си тема на деня и май тези постове са за там.  good
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #130 -: март 17, 2010, 11:56:44 »

Деничка Звездичка   goodpost goodpost goodpost judges judges judges judges judges
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #131 -: март 17, 2010, 12:03:32 »

И аз вчера прочетох за прослувутите мерки,ако това го направят ,ясно е ,че никой няма да гласува повече за ГЕРБ ,а и дали ще изкарат мандата си.Снощи се ядосах на накъкъв политик ли беше не си спомнявм точно ,та изтъпанил се и обяснява авторитетно как нашите осигуровки били най -ниски в Европа и е обяснимо да се вдигат.Е добре де 0ама що не допълни ,че и заплатите са ни най ниски в Европа,защото тук в Италия моята хазяйка взима около 900 евро ако не и повече пенсия и като и казах аз за колко евро съм работила като счетоводител в България жената  не можеше да повярва.Разбира се и тук има хора които взима минимални пенсий и заплати не всичко е цветущо,обаче хората с ниски доходи живеят в комунални жилища и не плащат огромни наеми,има магазини на ниски цени и пак успяват да са нахранени облечени и да посрещнат нуждите си.Сега пак слуашам по новините по бтв направо е безумие ,кризата ще се стовари в/у гърба на бедните хора,богатите въпреки кризата са станали още по богати.
« Последна редакция: март 17, 2010, 12:05:29 от juji » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #132 -: март 17, 2010, 12:07:31 »

Мммда juji е права - ми писна ми да слушам как постоянно сравняват всяко нещо с Европа а заплатите никой не коментира.
Искам всичко осигуровки, цени и незнам си клво да е "както в Европа" ама нека си караме със смешните аплати от 150 евро - ми колко си мислите че взимат хората извън София мили мои.
Ако знаете тук в малкия град  2 лв колко са много.
България не е само големите градове, и си нямате на идея как живее народа.
Ама нали всичко трябва да е  европейско освен малката подробност - заплатите  tease
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #133 -: март 17, 2010, 12:18:50 »

Да кажа слях темите, имаме си Тема на деня и е направена с цел обсъждане на наболели въпроси.

Колкото до великите антикризисни мерки аз съм бясна.Бясна съм на правителството като цяло, бясна съм на цялата политика която граничи с геноцид  срещу, малкия и среден бизнес в странта.Бясна съм как само се приказва и нищо не се прави.Бясна съм как се замазват очите на хората с разни Нагли, октоподи и т.н., а никой не говори за наболелите въпроси никой.
Защо никой не каза, че правителството, държавата е най-големия борчлия в страната?Защо не се покаже колко милиона лева дължи на частния сектор?Защо никой не говори за 10% който иска сегашното правителство, за да ти изплати нижава сума от това което ти дължи?Защо?Защо по телевизията дават само разни бандити, а забравиха, че в тази страна живеят хора.
Аз живея в по-малък град и както Вяра е казала, тук 2 лв. са много.Разликата в стандарта между малките градове и София(например) е огромна, разлика в заплати, разлика във всичко.Някой сеща ли се че и тук живеят хора?
Още повече ме е яд, че откакто дойдоха на власт спряха всички програмни, всички плащания всичко.Парадират как Европа ни е отпушила някакви милиони по някаква програма, но няма разплатен лев.От началото на тяхното управление няма един готов проект с който да се кандидатства по дадена програма един.А лятото идва, сезона на ремонтите, с какво аджеба да се кандидатства, как да се усвоят пари?Смениха де що началник има няма значение кадърен или не.Тук в малкия град всичко се вижда еми само на Гражданска защита не смениха шефа само там, и смениха много кадърни хора, специалисти в областа си.
Отвратена съм от наглоста на сегашното правителство.
А Дянков, да си ходи в Щатите.Това същество което никога не е участвало в управление на каквото и да е дойде тук да си избива комплексите.Какво на кого доказва не знам, но ми иде след поредната глупост, да отида лично до София и да оскубя и останалата му оредяла коса.
Колкото до Здравната реформа не ми се говори, че направо пяна ми избива от устата.
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #134 -: март 17, 2010, 12:42:53 »

Да си оберат парите от крадците.Намалиха гаранцията на Масларова,дето има по сметки милиони,само от нея можеха да отскубнат няколко ако я бяха съдили.
Аз живея в още по-малък град,тук всеки трети в работоспособна възраст е без работа.МАсово мъже заминават за чужбина.
Семейната ни фирма се занимава с търговия,винаги сме плащали данъци ВСИЧКИ.Никога не купуваме нещо без документи.Става въпрос за зърно-големи количества,огромни суми.А в моя магазин нищо не влиза без фактура и не излиза без касова бележка.Лятото ни направиха ревизия,а фирмата е млада(трябвали са им пари).Закона е такъв,че фирма с която  сме работили не отива на насрещна проверка и документите се считат за фалшиви!!!Е,кажете ми не е ли това опит да съсипеш бизнес,опит да принудиш фирма да спре да работи съвестно,да не спазва законите,да дава пари под масата.Колко време трябва да работя сега ,за да  платя глобата?!А тези,които са крали милиони от държавата си живеят живота и държавата се опитва да компенсира кражбите с ограбване на невинните.
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines