Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 16:31:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на седмицата!!!  (Прочетена 80348 пъти)
 
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: януари 10, 2010, 11:12:10 »

Хайде и аз да се включа по темата. Бащата на тази девойка има фирма в Габрово, живеят си добре, но тя е как да кажа "особена". Ходили са с бащата на детето доста по света, ходили са в Индия и са будисти. Майка и е била изключително притеснена от факта, че иска да ражда вкъщи. За Габровската болница какво да кажа, плаща се на ръка с предварителна уговорка, макар, че две мои притялки не платиха, но пък имаха късмет с леко раждане. За натискането на корема да ви кажа, че като дойде момента ми е интересно как няма да дадете, вие просто не знаете на кой свят се намирате. Аз пък съм много доволна, че доктора ми натисна корема и цялото ми раждане в родилна зала беше неповече от 5 минути. Но аз бях и с епидурална упойка и нищо не усещах, зора беше докато достигна 3-те сантиметра за да ми сложат упойката - е 20 чака контракции и 1 см разкритие, това е страшното, не натискането на корема.
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: януари 10, 2010, 12:49:12 »

Като жена, нераждала в болница, съм много благодарна, че съм имала правото на този избор. Мисля, че това е много важно. И се надявам тази възможност да се регламентира скоро и в България.
Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: януари 10, 2010, 13:31:07 »

Вероятно не си раждала сама вкъщи без лекарски екип, и не си държала несрязана пъпната връв и плацентата в сол и оцет. Хубаво е да се регламентира в България раждането вкъщи и всеки сам да избира, но при корупцията при нас едва ли ще стане скоро
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #93 -: януари 10, 2010, 13:47:51 »

elanida, много добре, че се включи по темата. Би си споделила малко подробности около раждането ти? На ми е много интертесно...
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: януари 10, 2010, 18:31:23 »

goldi, не разбирам... Просто не съм запозната с обсъждания случай. Мнението ми е, че жените трябва да имат избор къде да родят и възможностите да са регламентирани. Не съм раждала с лекарски екип, а само с акушерка.
KlaraFina, аз много се стресирам в болнична обстановка и за мен беше естествено да търся алтернатива на раждане в болница. Така раждах във вода в родилна къща, където работят само акушерки. Пиша така накратко за да не съм  Offtopic в тази тема. 









« Последна редакция: януари 10, 2010, 18:35:39 от elanida » Активен
goldi
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1871



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: януари 10, 2010, 18:33:45 »

Ето при теб е имало акушерка, а случаят накратко казан, е че едно момиче ражда вкъщи само с мъжа си, не режат пъпната връв и държат плацентата в тенджера със сол и оцет, за да не се прекъсвала връзката между майката и бебето, затова се възмутиха много хора, а не от раждането вкъщи.
Активен
elanida
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 72



Моят сватбен албум

« Отговор #96 -: януари 10, 2010, 19:46:32 »

goldi, благодаря за разяснението!
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: януари 11, 2010, 20:27:00 »

Аз не мисля, че трябва да се ограичавам в мисленето само за това раждане, а за раждането в България като цяло.За това, че много малко се обяснява на жените преди да стигнат до раждане, за отношението в болницата на лекари, пресонал и т.н.Хайде да не се ограничаваме само с тази двойка, а разискваме всичко като цяло.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #98 -: януари 19, 2010, 18:46:52 »

Много интересна тема! Виждам, че е интересна за много хора. Аз имам собствено мнение по въпроса, но то не е крайно и може да се измени с времето и информацията, която научавам. Искам да кажа само, че първоначално когато напуснах България бях с типичните български разбирания за това как е "правилно" да се ражда - в гадна болница и с намусени лекари, търпейки унижения и болка. Ами мнението ми се промени доста. Тук където съм, 80% от жените раждат у дома. Случаите, в които нещо се обърква клонят към нула. На всеки, на когото е интересен този дебат може да гледа ето този американски документален филм (сравнително нов):

Филмът следи няколко родилки и техните преживявания и решения. Говори се за раждането по естествен начин и секцио - за и против, както и за раждането у дома или в болница - за или против. Казва се "Бизнесът да се родиш" и след като го гледах промених възгледите си на 50%. Успех на всички бъдещи майки!  give_rose
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: януари 19, 2010, 19:03:35 »

Ariel аз също съм ЗА раждането в къщи, просто на този етап смятам че в България е невъзможно, линейките се придвижват бавно и няма как да се осигури бърз достъп до болничното заведение ако нещо се случи  Wink
Виж за секциото .... там вече доста добре звучи заглавието "Бизнесът да родиш"  Wink
Факт е лекарската некомпетентност, липса на хуманност, алчност и според мен не на последно място - остаряло мислене. Доктора ми обяснява как не може да вкара мъж на раждане защото щяло да му стане лошо, алооо айде малко да се поограмоти, говорили сме я тая тема, ама айде нека всеки има право на избор, нека се информира какво се случва в другите болници и в другите държави. Иска ми се лекарите да четат повече и да се информират повече около новостите  good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: януари 19, 2010, 19:55:05 »

Какво ще кажете за подготвеността на нашите институции за справяне с кризи.Все не сме подготвени.И това се случва в не една община.Дано никога не ни се случва да става нещо сериозно.Просто ми омръзна да сме все неподготвени.
Активен
Мърче
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 546


come true..........


Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: януари 19, 2010, 20:08:24 »

Гучи аз като държавен служител май не е много редно да плюя институциите, ама като гражданин и на мен ми писна.Разбирам, че понякога времето си е наистина кофти и в другите страни го закъсват, ама ние сме зле и при най-малкия дъждец или сняг. Нама да забравя как преди 4-5 години се евакуирахме, защото концесионерът на язовира до нас беше запушил шлюзовете, за да не му бяга рибата и при силен дъжд не можаха да ги отворят и язовирът тръгна да прилива. Та се питам защо не му взеха концесията (още си е на същия язовир) и защо никой преди това (а прогнози за времето имаше) не беше проверил какво е състоянието на този язовир. Аз съм далеч от бедствията и авариите, но опитът ми в държавната администрация - от законодателната до изпълнителната - е следният: българските институции чакат да има проблем за да се заемат с разрешаването. Превенцията е забранена дума. Нека да навали снега, пък после ще го чистим.....
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: януари 19, 2010, 20:25:53 »

Ariel аз също съм ЗА раждането в къщи, просто на този етап смятам че в България е невъзможно, линейките се придвижват бавно и няма как да се осигури бърз достъп до болничното заведение ако нещо се случи  Wink
Абсолютно съм съгласна. Има още какво да учим, за съжаление!  sad
Тъй като виждам, че темата се завърта в друга посока, преди да се смени напълно искам да покажа ето този сайт на всички майки, които се интересуват от темата за раждането у дома: http://homebirth.beinsa.info/. За по-смелите има и филмчета, яйкс!!!  girl_wink
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: януари 19, 2010, 20:32:33 »

Ами във Варна вали от снощи от 3 часа през нощта.Вярвайте ми сутринта нямаше чиста улица.Главните улици бяха в ужасно състояние да не говорим за малките улици.Снегорини не се виждаха никъде.Автобусите бяха претъпкани от деца които бяха отишли до училище за първа смяна и които училищата връщаха заради бедствено положение обявено след като бяха отишли на училище.В Общината ни обясниха че няма бедствено положение.Автобусите се движеха през около час.Навсякъде имаше закъсали коли от непочистени улици.То снегорини не бяха минали а какво да чакаме за опясъчаване.Освен ситуацията в големите градове по време на сняг/скоро гледахме същите репортажи за София/ винаги оставяме мсичко да се обърка и почваме да кършим ръце.Всичките наводнения и  които имаше в последните години и т.н.Вече взе да ми идва в повече.А да не отварям темата за дупките че там вече става много тежко положението.
Според вас какъв е начина да накараме институциите да работят в наша полза а не да им се молим да го правят.
Кога в България ще станем цивилизована и нормална за живеене страна.Здравеопазване,инфраструктура,данъчна политика ,и още много сектори са ни пълна скръб.понякога ме е срам че живея в тази страна.Скоро имахме един белгиец на гости.Когато бяхме на магистралата ми каза да се качим на магистрала дори и да е по скъпа таксата за нея.как да му обясня че нямаме избор и това е магистрала а не третокласен път.
За Здравеопазването мога да кажа само да се молим горещо на господ да не ни е нужно че някой "кадърен" лекар да не ни назначи грешна диагноза.
Навсякъде където трябва да търсим отговорна държава и отговорна община такива липсват.Какво направи тази държава за мен  това е въпроса който си задавам непрекъснато!!!!!
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: януари 19, 2010, 23:29:03 »

Дипломната ми работа беше анализ на закона за управление при кризи, бедствия и аварии. Никой не познаваше закона от лицата, които трябва да се ръководят от него. sarcastic Та той дори правилник си няма, а 6 месеца след издаването му по закон трябва да е написан. В закона не пише кой какво трябва да прави girl_impossible Да не говорим, че трябва да промени след себе си още 40 нормаивни акта, но никой не ги е пипнал.  funnytooth

Иначе цял ден се смях с положението във Варна. Колко е доволен кмета, че фирмата почиства, а всъщност е минала само центъра  girl_impossible И как никой не е опесачил girl_impossible И не е само тук така. В цялата страна е. Просто няма общество. От там е проблема. Така мисля аз diablo
« Последна редакция: януари 19, 2010, 23:33:10 от lionelsa » Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines