Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 16:30:43

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на седмицата!!!  (Прочетена 80344 пъти)
 
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: януари 08, 2010, 14:51:31 »

Аз малко  Offtopic, но искам да ви питам когато се ражда в частна клиника и уговорката е за естествено раждане, но в крайна сметка се завърши със секцио, колко се плаща? Имам предвид, плаща се колкото струва естественото раждане или се плаща колкото струва секциото? Нали има разлика в цените?
плаща се секцио.
аз все си мисля, че натискането на корема няма как да е вредно, щом го правят лекари, не знам дали съм права, лекарите понякога са по-брутални, ама това им е работата, знам ли и аз.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #76 -: януари 08, 2010, 14:53:00 »

Има и натискане и скачане да ви кажа.  tease
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: януари 08, 2010, 15:00:42 »

Вредно?
А десетките шевове после дали са вредни?
Раждането на една жена в БГ започва и завършва с идеята да е максимално бързо, а не максимално естествено.
Кому е нужна системата с окситоцин?
А защо на родилките не се дава да стоят прави илли да вървят по време на контракциите, при положение, че, чувала съм, така се понасят доста по-леко?
Защо като отиде една жена с 3см разкритие не я върнат у тях да си дочака по-голямото, или да я оставят спокойно в предродилна? Да има възможност тялото по естествен начин да се подготви за предстоящото раждане, да омекнат и да се разтворят всички тъкани и да няма никакви разкъсвания? Ако всичко е максимално естествено разкъсвания почти няма, или ако има са далеч по-малко, отколкото при употреба на окситоцин и скокове.
Обаче не, трябва да и се набичи системата още от вратата, после да и се скочи на корема, после да има упражнение по шивачески умения по нея и накрая да и се навикат едно хубаво ако реши да покаже емоция.
Егати!
В резултат споменът от появата на най-ценното нещо в живота е ужасяващ, болките са месеци наред досадни, а би могло да е в пъти по-малко. Обаче кой го е грижа, след като лекарят е пил кафе максимум 2 часа след постъпването на жената в болница и не само това, ами после и тръби, че не бил фен на дългите раждания. Демек - герой някакъв, щото "не оставял родилките да се мъчат по един ден".
Добрият той!

Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #78 -: януари 08, 2010, 15:08:02 »

Ина  goodpost judges goodpost judges goodpost goodpost
Напълно подкрепям казаното от Ина, ей това исках и аз да кажа, ама като не минала по тоя път незнам как да го обясня  good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: януари 08, 2010, 15:17:08 »

Ами тогава аз може би се застъпвам за грешна кауза, но наистина тука не съм видяла такова отношение или поне не е такова масовото отношение. Наистина има лекари, акушерки, да не говорим пък за санитарки дето се държат меко казано ужасно. Ставала съм свидетел и на другата крайност, обръщението към жената е "миличко", обяснява се спокойно и внимателно как да напъва и как да диша за да облекчи болката  Wink В процентно съотношение тези надделяват  good Виждала съм също така как им дават да се разхождат, често дори клякат до леглото, защото биват оставяни сами да си изберат удобна поза и масово твърдят че така им е най удобно да преживеят болката  Wink
Та така се надявам да говоря и след като родя  blum
Мен примерно по отношение на раждането много повече ме плаши неизвестността кога ще започне всичко, отколкото самия болничен престой  Wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: януари 08, 2010, 15:40:20 »

напълно съгласна съм с изказаното от Ина макар че не съм раждала.

Гери ти говориш, че жените масово не знаят как да дишат и не напъват правилно.Ами да направят курсове.Тук в лекарския град Плевен такава екстра има от скоро и тя е в частната клиника по Ин-витро, не е в държавната университетска болница.Е аз аджеба откъде да знам как да напъвам кой, кога и как ми го е обяснил?И навсякъде е това.Като ходиш на преглед освен да те измерят и т.н. други екстри може и да пообясняват помалко за предстоящото нещо в живота ти.Знам че всичко си зависи от лекара, но нали професията им е хаманна, а в един момент излиза, че е там да отбие номера.Е то ако всеки отбива номера накъде сме тръгнали и закакво се борим питам аз?
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: януари 08, 2010, 15:45:45 »

предполагам, че всико е много индивидуално, зависи от болница, лекари, предполагам Ина, че говориш за лични преживявания, и сигурно е било ужасно.
не знам , една приятелка пък в държавна болница 3 дни я държаха, тя се молеше да направят нещо да се ускори раждането, но нишо не направиха, всякакви случаи има.
Активен
ina_lemon
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: януари 08, 2010, 15:48:46 »

Румяна, не говоря от лични преживявания, за съжаление не успях да стигна до естествено раждане, макар че то да започна с изтекли води, но завърши със секцио по спешност, за да има живо бебе на финала.
Виждала съм, чувала съм, присъствала съм - това е. 
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: януари 08, 2010, 15:49:38 »

Е точно това е проблема, че има всякакви случаи и всички тези случаи са решения на лекарите, не и на родилката. Никой не те пита какво искаш или как се чувстваш, а всекиказва че е специалист и си върши работата и ако някоя жена предяви желание , едва ли не е обидно за лекаря, че е некомпетентна и не разбира, а му се меси. Просто би трябвало ако не налага спешност, да можеш да избереш , ане да ти сеналага или да родиш бързо.
« Последна редакция: януари 08, 2010, 15:51:12 от Вероника » Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: януари 08, 2010, 15:50:36 »

офф за съжаление има много страшни истории и аз знам няколко такива и затова като цяло имам доста негативно мнение за лекарите и нямам им вяра вече.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: януари 08, 2010, 16:22:19 »

Верче а ти смяташ ли че знаеш повече от лекаря кое е по -добре за теб  blush Не го казвам с лоши чувства, просто се питам дали наистина в такъв момент би поела отговорността сама да заявиш "Аз не искам... " или "аз искам...". Защото аз все си мисля че ако лекаря ми каже че би било добре да ми се включи система и ме попита дали съм съгласна, не бих отказала ей така на своя глава...знам ли рисковано ми се струва, тия хора толкова време учат кога какво се прави, пък аз чела от тук от там  pleasantry
Като цяло най-големия проблем на лекарите е отношението към жените  good
Маги съгласна съм за курсовете, няма и тука във Враца, това което ти обясняват по време на раждането е всичко  Wink Би било хубаво да има, за да черпят жените информация  не само от интернет форуми, а от медицински специалисти  good
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: януари 08, 2010, 16:28:54 »

Гери, проблема е , че не се прави включването на системата само в случаите, в които се налага а във повечето за да става по-бързо. И да, ако раждането е нормално и безпроблемно що да не мога да реша иксам ли система или не. Прекалява се с лекарското доверия според мен -естесвено че вярвам на док, но от къде да съм сигурна че това, което ми право го налага ситуацията или просто човека си бърза за кафето или за частния кабинет. Рабираш ли ме.
И защо да не мога да избера ако ми се обяснят от лекаря възможностите  crazy? Ако ми обясни, можем да ти включим система, а може и да изчакаме нормалния процес и да обясни и аз да реша -къв е проблема толкова.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #87 -: януари 08, 2010, 16:49:23 »

И защо да не мога да избера ако ми се обяснят от лекаря възможностите  crazy? Ако ми обясни, можем да ти включим система, а може и да изчакаме нормалния процес и да обясни и аз да реша -къв е проблема толкова.

Проблемът е, че от болката, често мозакът ти е токова размътен, че не си способен да вземеш решение. Особено, ако раждането се е проточило дълго.

Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: януари 08, 2010, 16:52:57 »

Проблемът е, че от болката, често мозакът ти е токова размътен, че не си способен да вземеш решение. Особено, ако раждането се е проточило дълго.
Ок -но имашли право въобще на избор се пита в задачата?
Както и да е де ,явно аз не мога да обясня точно какво имам впредвид и става само излишна плява тука да хвърлям. Но мен не ме е страх от самото раждане - нито съм 1-вата нито последната, болка - молка ще я изтърпим щом до там сме я докарали, повече ме е страх от мед. лицата  tease
За сега се успокоих с избора си на лекар и като цяло ми хареса всичко в болницата но... ще видим.
« Последна редакция: януари 08, 2010, 16:55:54 от Вероника » Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: януари 08, 2010, 22:11:06 »

Ели Бели и тука те карат да постъпиш в болница максимално късно  good
Гери, възможно е да е така, но може би не навсякъде. 3 см разкритие не е максимално късно според мен. И после приказки, че не направили раждането да мине по-бързо. На мен като ми кажат раждане и си представям доста часове. Вариациите са много.

Казваш, че ако ти се налагаше да раждаш в България, би избрала частна клиника и секцио. Може би ще ми е полезно да разбера защо - само за да избегнеш скачането върху корема ли е това?
Чери, това е една от причините. И бих избрала секцио с местна упойка. Ако прочетеш поста на ина_лемон, другите неща, които мен ме плашат, са казани от нея, след това отношението на персонала, ругатни, непрофесионалност, циничност и т.н.
Надявам се нещата да се променят, защото ме боли сърцето от гадни истории.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines