Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 16:33:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на седмицата!!!  (Прочетена 80351 пъти)
 
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #60 -: януари 07, 2010, 15:31:53 »

Ама вие ако говорите за тази швейцарката дето ражда във ваната и не отразяха пъпната връв щото имало много хранителни вещества във плацентата  shok - това за мен е пълна простотия, да не говорим как се натъркаляли с кучето после.
Сега остава и в джунглата да идат и да закичат по едно листо и да крещят като маймуни. Май много забравят колко дължим на медицината, колко болести идващи от мизерия и лоша хигиена са ни изтребвали до крак, Колко новородени са умирали а дори с тях и майките им - и това навремето е било нормално. Към това ли да сев ърнем, защото видиш ли в болниците  лекаря си върши работата, а ние сме по компетентни.
Друг е въпроса, че това със скачането по корема , и прибързването към системи или секцио защото  доктора има частен кабинет и бърза натам е отделен въпрос. Но аз смятам че за 21 век, напредналата медицина, интернета и всичко, което е толквоа достъпно за нас е недопустимо да се оставиш на случайността  tease
« Последна редакция: януари 07, 2010, 15:33:31 от Вероника » Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #61 -: януари 07, 2010, 15:37:22 »

като знам какво е положението в нашите болници и какви лекари има, донякъде я разбирам жената, че е решила в къщи да роди.

Ето това искам да се промени. Не ми се иска хората да гледат на болниците като на нещо страшно и зловещо и на медицинските лица като на техни врагове  Wink Пак казвам има и хора и хора
Въпроса с личния избор е малко спорен, да-хубаво е да имаш право на личен избор, но съгласете се че доста често жените правят избор без да са достатъчно информирани. Аз лично мисля че нямаш право да избереш да не си кърмиш детето... все едно майка ми да ми избере да ям само тлъсто месо, а не плодове и зеленчуци... Не мога да оправдая този избор, колкото и крайно да е мнението ми. Свикна да живея за себе си и тези неща да не ми правят впечатление, но ги споделям тук пред вас.
Вчера гледах в едно предаване как в Холандия било разрешено раждането в къщи, разрешено ама там имало лента за спешните автомобили, при теб идва акушерка с цялото оборудване, а дпред входа чака линейка която за по малко от 5мин. би те закарала с бебчето до болницата. Така че няма как да се регламентира това раждане в България поне докато не се променят много други неща  Wink

Има нов отговор докато пиша blum
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #62 -: януари 07, 2010, 15:44:19 »

Да Гери точно за това говоря за раждания като в Холандия и подобни страни.Не откриваме ние топлата вода.Колкото до лекарите толкова болна тема ми е в последно време, че не искам да говоря за това.Плюс при мен е че чичо ми е лекр знае ме от малка и като ме види знае какво ми е дет се вика.До тук добре ами специалистите.Понякога и той се страхува да ми каже при кой да отида защото не е сигурен.А и аз още съм бсна от едно не даване на направление направо diablo макар че мина доста време.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #63 -: януари 07, 2010, 22:03:05 »

Раждането вкъщи става все по-популярно и в САЩ. Има доста противоречиви мнения, но факт е, че можеш да си го избереш. Аз по всяка вероятност ще раждам в болницата с акушерка. Мога да избирам между доктор и акушерка, ако съм с акушерка мога да избирам раждане вкъщи, във вода или стандартно раждане в болнична стая.
Като цяло подкрепям раждането вкъщи, естествено в присъствието на медицинско лице, но на този етап не ми стиска, въпреки че болницата е на няколко пресечки и линейката веднага може да ме премести ако е необходимо. Да родиш вкъщи носи по-малко стрес на родилката заради това, че познава обстановката и раждането може да мине много по-леко и без интервенции, но не всеки може да се квалифицира за такова. Кларафина е покрила част от причините. По думите на една позната в Канада, раждала вкъщи второто си дете това е най-хубавото, което е можело да и се случи (първото е раждано в болница пак в Канада)
Замисляла съм се няколко пъти какво бих избрала, ако трябваше да раждам в България и честно казано, сигурно щях да предпочета секцио в частна клиника. Аз лично съм ужасена от това, че може да ти натискат корема. Ако някой ми пипне корема и ще го взривя, чак се разтрепервам само като си го помисля, а пък за скачането вече просто незнам кой я въведе тая диващина!!! Не мога да се съглася, че това е най-добрата практика за излизане от ситуация, която Герганчето описва. Как в другите държави се ражда без натискане и скачане, как се е раждало и в България преди години без това да се прави. Това е от скоро, не сте ли съгласни? Друг въпрос е защо изобщо те приемат в болницата с 3 см разкритие и какво се очаква от доктора в този момент - да ти го направи разкритието ??!?! Мен ме инструктираха, че колкото по-късно отида в болницата, толкова по-добре. Също по статистика, правена от болницата ми (това е университетска болница), процентът на секцио по спешност намалява в случаите на родилки, отишли да раждат с по-голямо разкритие.
Знам, че повечето от вас не са на моето мнение, но темата доста ме провокира, защото е нещо, което ме вълнува от известно време насам.


Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #64 -: януари 07, 2010, 22:46:23 »

аз вкъщи не бих родила никога  huhhuh.gif.хората сме различни и аз по-добре се чуствам в болница след компетентни хора(въпреки че напоследък чета че лекарите  били некадърни crazy) ми аз на такива не съм попадала,дай боже и никога да не ми се случва .В деня на изписването ако щете ми вярвайте изпитвах ужас и страх че няма да имам лекар в съседната стая и се прибрах със страх,а камо ли да родя вкъщи blum
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #65 -: януари 07, 2010, 23:16:33 »

Не съм бременна и не съм раждала и за сега нямам категорично мнение за раждане в болница или в къщи. За сегашното ми мислене - бих родила в болница с лекар, на който му имам доверие.

Пиша поста си основно, защото напоследък чета за натисканията по корема, защото родилката "не знаела как да напъва."  Никой не е роден научен, но съм сигурна, че след добри указания и помощ, а не нахокване и ругатни от персонала, ще се влезе в някакъв ритъм и този процес може да се избегне.
Подкрепям ellie_bellie, че не бих дала някой да ме натисне по корема (повечето момичета не са имали този избор).
И аз мисля, че натискането по корема, за да се "помогне" на майката е мода.
Лятото имахме гост доктор в нас, с който не зная как стигнахме до раждането на жена му и не искам да цитирам точните му думи за колегата си, който е така скочил върху жена му, че "отдолу я разтворил като зелка". Неговото мнение беше, че го правят за по-бързо раждане и после да са свободни.
Говорих и с майка ми, която е раждала 1974 и 1981 във Враца и тя категорично каза, че никой не я пипал по корема (били са и вързани ръцете и краката). Сестра ми роди отново във Враца 2002 и 2004 (визирам Боби Петров) и тя потвърди думите на майка ми - никой не я натискал. Но според поста на Герганчето, явно нещата са се променили и във Враца и е станало практика този процес.
Не мисля, че има "лесно раждане", може би по-кратко и по-дълго.

   
« Последна редакция: януари 08, 2010, 00:15:39 от Anichka » Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #66 -: януари 07, 2010, 23:49:56 »

Аз съм учудена от това семейство от Габрово 10 часа се е мъчила тази жена и не са повикали лекар и като ги дадоха по телевизията как се търкалят по земята останах без думи.Странно семейство са за мен.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #67 -: януари 08, 2010, 08:43:14 »

искам да споделя, че , когато майка ми е раждала сетра ми и мен 71 и 78 година и двата пъти е раждала по 2 дена- буквално самото раждане е било толкова дълго и са и натискали корема, така че предполагам, че зависи от случая. не съм лекар и няма  познания в областта, даже като ми е разказвала преди години съм си мислела, че е нещо, което се еправело тогава, а сега не, защото има различни лекарства вече за стимулиране на раждането.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #68 -: януари 08, 2010, 10:00:52 »

О и майка ми когато ме е раждала 81 година са и скочили на корем, за да ме изкарат по-бързо.Е за изкарване не знам дали са успели, но така са я разпорили, че после не е можела да сяда доста дълго време.Общо взето нашите лекари трябва да се научат да обясняват.Трябва да се създадат работни групи който да обясняват на бъдещите майки, да се оптимизират нещата в болниците по принцип, а не както е сега.Все пак претендираме, че сме европейска страна.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #69 -: януари 08, 2010, 10:15:34 »

За скачането -тъпо и гадно отношение към родилката. Няма да позволя ако ще да раждам 30 часа  nea
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #70 -: януари 08, 2010, 14:01:28 »

Не знам как се случва така, че темите които ме вълнуват, се разискват във форума, точно когато и аз размишлявам върху тях.  Wink

Знам, че повечето от вас не са на моето мнение, но темата доста ме провокира, защото е нещо, което ме вълнува от известно време насам.

Ellie_bellie, защо да не са твоето мнение? Сигурна съм, че има момичета, които мислят по сходен начин. Моите разсъждения са подобни също. Честно казано нощните кърмения ми преминават в обмисляне на тези неща и на моето раждане по-специално. Казваш, че ако ти се налагаше да раждаш в България, би избрала частна клиника и секцио. Може би ще ми е полезно да разбера защо - само за да избегнеш скачането върху корема ли е това?
При мен се случи точно това, което Ellie_bellie би избрала, с тази разлика, че аз исках да е частна клиника и естествено раждане. Оказа се, че и в частната клиника, където освен пациент бях и клиент, не се постави моя интерес на първо място. И ако можех да върна времето, бих избрала държавното АГ, защото предполагам, че там щях да родя вагинално, а колко естествено щеше да бъде си е друг въпрос.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #71 -: януари 08, 2010, 14:03:24 »

За скачането -тъпо и гадно отношение към родилката. Няма да позволя ако ще да раждам 30 часа  nea

Верче
не си представяй скачане като някоя олимпийска дисциплица  Wink Говорим че когато не напъваш надоло към дупето лекаря ти притиска корема в горната част за да подпомогне напъните  Wink

Относно пак това "скачане" майка ми е раждала (1987година) и са я натискали по корема, така че не мисля че е някаква мода. Тогава обаче по скоро не е имало форуми, не е имало такива публични дискусий и не са го смятали за нещо нередно (аз и сега не го смятам за нередно, ама това е друга тема)  Wink Майка ми пази хубав спомен от раждането си и вярвам че е направено най доброто за да се появя на бял свят жива и здрава  Wink

Ели Бели и тука те карат да постъпиш в болница максимално късно  good
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #72 -: януари 08, 2010, 14:05:25 »

за съжаление в частните клиники се набляга на секциото, защото е по-бързо  и по-скъпо. а ако случаят нещо се пооплете и веднага в държавната болница. Много се извратиха някои неща в България за съжаление.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #73 -: януари 08, 2010, 14:12:56 »

Аз малко  Offtopic, но искам да ви питам когато се ражда в частна клиника и уговорката е за естествено раждане, но в крайна сметка се завърши със секцио, колко се плаща? Имам предвид, плаща се колкото струва естественото раждане или се плаща колкото струва секциото? Нали има разлика в цените?
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #74 -: януари 08, 2010, 14:21:46 »

Герчо, как да си преставя "натискане" по корема и как "скачане"?
Значи, имам познати, които са разказвали какво е скачането по корема - явно някой забравят че има бебе вътре. Не знаели как да напъват - ееее стига де сега, това му се казва природа -инстинкт му викат, а не наука  - напъването. Ако ще ми скачат и "помагат" по този варварски начин, да ме режат направо и да се свършва по бързо - така мисля аз. Там където ще раждам и лекаря при който съм се надявам да не са толкова компетентни относно помоща със скачането.
Между другото в тоя ред на мисли , аз съм отвратена от лекарите, които са се засмозабравили и крещят по родилките, да не говорим кви акушерки има, а санитакрите са се надули все едно са министри на здравеопазването. Незнам за раждането вкъщи колко е успокояващо да си в позната обстановка, но е много кофти да идеш при така наречените специалисти в боницата и те от вратата да се държат с теб като с добитък - лично съм го видяла в Майчин дом -София, 5 етаж -патологична бременност, където си мислех, че всички са мили и внимателни поради това, че там лежат жени с проблемна бременност - да да ама не  nea.
Такива глупости чух че няма на къде и такова грубо отношение . А изразите от рода " сега те боли, ама кат ти беше хубаво не рева"
"Кво си се развикала да не си само ти раждала"  и разни подигравки от страна на отегчения от работата си персонал, който не е доволен от условията на труд и си го изкарва на пациентите.
Много дълго стана, но скачането на корема не се прилага в цял свят и май не е много медицинско понятие.
« Последна редакция: януари 08, 2010, 14:24:33 от Вероника » Активен
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines