Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 14:27:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на седмицата!!!  (Прочетена 80309 пъти)
 
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: декември 23, 2009, 22:43:26 »

Ами Наде може би аз не съм попадала на тези неща ама се събраха толкова пари.Хората отделиха от левчетата си за да помогнат а някакси не се видя много какво се направи по въпроса.От къде знаеш къде отиват парите на номер 1866.Аз се надявам поне някаква част наистина да помага.И винаги когато мога съм купувала храна и на просещо дете и на човек ровещ в боклука.И ми е било болно когато дете не иска да вземе шоколада защото ще го бият и най накрая ми иска поне цигара.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: декември 23, 2009, 22:49:38 »

Ами Гери парите от 1866-често казват къде са отишли,те отиват за децата на служителите в системата на МВР-за децата на загиналите и на инвалидите,докато БК-ами само казват къде ще отидат,ама един репортаж след това не видях доказваш това. Докато за кампанията 1866 и тази на вип ББ3-често дават отчети,онзи ден репортажа беше за изграден център за деца с увреждания и даваха един от близнаците,които участваха и влизаха в къщата-аз по него познах от коя кауза е репортажа
Цитат
Изплащане на медицински център за активна рехабилитация и субсидиране на рехабилитацията на деца с проблеми в развитието.
Патрон на третата благотворителна кауза е фондация „Деца с проблеми в развитието”.
  pleasantry
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: декември 24, 2009, 10:15:35 »

Много интересна тема  good
Аз същи пращам смс независимо за такива каузи, но едно нещо ме смущава? Защо не премахнат това ДДС, защото 1лев отива за децата а 0,20 ст. отиват за държавата.Нали уж това е кауза за подпомагване на болни дечица?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: декември 24, 2009, 10:30:07 »

Не отива и цяло левче,част отива за мобилния оператор  sad
Активен
Дидка
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 450



Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: декември 24, 2009, 10:54:02 »

Да, като тая кампания на Нова ТВ мисля че беше децата на България, половината събрани пари отидоха за мобилните оператори, другата за държавата и останалото за децата  beating ей това не мога да го проумея.Защо казват че събрана сума отивала за еди си какво а всъщност не е така?
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: декември 24, 2009, 11:37:56 »

Ами защото ако знаеш,че отиват 50 ст.,а ти вземат 1,20лв. -никой няма да пусне смс,защото ти даваш повече на държавата и моб.оператор отколкото на детето  diablo
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #36 -: декември 24, 2009, 14:17:17 »

Има различни инициативи за благотворителност. Все с хубави и благородни каузи. Маги, ако искаш да помагаш през цялата година, можеш да станеш SOS семеен спонсор. Всеки месец отделяш определена от теб сума и можеш да я пратиш по банков път или пък през epay. Средствата отиват за няколко детски селища - в Трявна, в Дрен и другите не се сещам къде бяха. На всеки празник ти изпращат писмо с благодарност. Преди са давали информация какво става с децата, но са премахнали тази част, поради съображения за сигурност.

Не е нужно да има организирана от медиите инициатива. Например тук няколко майки изработват коледни картички, украсяват предмети с декупаж и разни други подобни майсторийки и сега по Коледа бяха излезли на един щанд от Коледния базар, за да продадат тези неща, а парите даряват на един от детските домове в Русе. По 15 семпември събираха училищни пособия и дрешки, които са запазени и могат да зарадват някое дете в нужда.....

Идеята е, че може да се помага по много начини и по всяко време.  smile и да си спокоен, че наистина твоята помощ отива по предназначение.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: декември 24, 2009, 16:52:23 »

Чери, точно за това говоря, аз наистина съм се замисляла за такива неща.И наистина само ние можем да решим да го направим.Знам за майките който творят и правят разни неща и после ги продават, а с парите или копуват неща за домове или ги дават на съответен дом.Също така скоро попаднах на една тема в Зачатие (друг форум) та там момичетата събират пари и правят подаръци на дома в Роман.Аз съм съгласна да се направи нещо такова и дори бих участвала в организацията не заради нещо друго, а защото знам къде отиват парите.За съжаление тази година в Плевен, за да излезеш на сергия за празниците трябва да регистрираш фирма преди не беше така, но това си е чисто извинение разбирам го.За СОС селищата знам, че е така също, но как да кажа знам и съм решила да помогна по някакъв начин с каквото мога, но да кажем, че не съм решила къде и с каква.Колкото и смахнато и тъпо да звучи.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: декември 27, 2009, 19:06:49 »

Много се радвам, че пак си имаме темичка!!!

Всяка година пращам поне по 2 смса за Бг Коледа, както и съпругът ми!!!
За разходването на средствата научавам от ТВ, то от другаде няма от къде....уви.

Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: декември 28, 2009, 11:50:47 »

така, говорите си за благотворителност...
сега ще ви разкажа една история преди десетина години  в с. Дрен, там освен известния СОС дом за деца има още един дом за сираци, но в него децата са много мънички, нещо като ясла. и като гледаш едните деца имат хубави къщички, дрешки, играчки, площадки... абе много неща им се подсигурават, а другите дечица тънат в мизерия, за тях никой не отделя и 1  стотинка. и като питах зао е така, отговора е че едното е към държавата а тя няма пари, докато SOS детските селища се спонсорират от различни места.
една година, преподавателите решиха да направим благотворителен търг на изработените от нас неща(учех в художествено училище). организирахме един коктейл, продадохме рисунки, картини, пана, пластики...събрахме пари, напазарувахме чаршафи, дрешки храни за дома за сираци в Трън. на няколко пъти се срещах с децата от дома, те много ни се радваха, о по-големите от тях ми казаха нещо което ме уби, "вие сега като си тръгнете и госпожите ще ни приберат всичко което сте ни дали"  Oh my ... , и наистина имаше стаи в които нямаше дюшеци на леглата, а когато питахме защо децата спят на пружините ни се отговаряше че много се напикавали и затова  Oh my ...

това са спомени от детските ми години, била съм 16-18 годишна....въпреки че съм много скептично настроена пращам смс-и за българската коледа с надеждата нещата да са се променили и наистина децата и хората които имат нужда да получават помощта...
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #40 -: декември 29, 2009, 01:43:04 »

Пускам смс-и, разбира се. Тези дечица го заслужават. На нас 2-3-10 лв. няма да са ни късо, но на тях ще им помогнат - капка по капка, вир става. И има много начини да помогнеш, просто трябва да имаш желание, но повечето хора го правят само по Коледа, защото сега се разгласява по медиите.
Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #41 -: декември 29, 2009, 09:53:42 »

И аз изпращам всяка година по няколко СМС-а. По- добре нещичко за децата отколкото за глупавите игри с които зарибяват населението smile
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #42 -: декември 29, 2009, 12:23:16 »

Наистина, каква пародия. Целогодишно най-различни игри по всички телевизии, на които не си позволявам да пращам, разбира се, защото по-глупаво и по-лъжливо от тях - ела ми кажи. Ох, не се бях сетила, ужас... Направете сравнението!
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: декември 29, 2009, 12:57:32 »

Аз пращам смс на всеки празник,не е много,но пък и малко не е  blush В тв игри не участвам,нищо че получавам смс от играта на Ники Кънчев  bqsnasym Така и не разбрах на кой номер мога да спра получаването на смс  sad
Иначе за инициативата за която пращам смс(за децата на служители от системата на МВР),те имат целогодишно клипове-за Коледа,деня на детето и т.н. Може би и др. инициативи трябва да последват примера им,защото залисани в динамичния живот който искаме или не искаме водим,понякога забравяме за тези който имат нужда  Girl_hide
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: януари 06, 2010, 22:53:15 »

Момичета от едно известно време съм се замислила да се включа в тази инициатива и да станем приемно семейство на едно кученце което ще бъде обучавано за водач на слепи хора.Притеснява ме обаче факта че ще се привържа към кученцето и после ще ми е много трудно да се разделя с него.Другото което ме притеснява е дали ще мога да му отделям нужното внимание и гриж с нашето забързано ежедневие.Иначе много ми харесва идеята на основателката на тази инициатива.Вие бихте ли се ангажирали с такава инициатива.
Ето го и сайта
http://www.e4p-bg.com
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines