Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

октомври 18, 2024, 12:22:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 16   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Тема на седмицата!!!  (Прочетена 80285 пъти)
 
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: декември 01, 2009, 09:03:04 »

Аз пък не съм убедена, че проблмът е само в нашите разбирания. Аз също съм била в ситуции, в които родителите ми не са харесвали моите приятели (гаджета де). Борела съм се с тях по един или друг начин. В някои случаи сама се убедих, че са напълно прави, в други - грешаха.

И аз се поинтересувах от случая, но честно казано, не, че съм расистка, но не тая мили чувства към малцинствените групи, които цял живот на училище не искат да ходят, а после си намират най-лесното оправдание - дискриминация и не работят.

Тук искам да допълня, че именно на ромите им се построиха много и то чисто нови къщи, в които да се нанесат. На бълскария етнос - ми неееее, няма такива социални придобивки за тях. Всичките им деца се раждат в болници, ама те и 1 ст. в здравеопазването не са внесли. Дават им се социални помощи, заради многото деца и това ,че са безработни и от малцинствата, ама и в социалната система 1 ст. не са внесли.

Еми затова ние, населението в работоспособна възраст ще им плащаме от нашите заплати, не стига, че се мъчим и бъхтаме, да се образоваме, да си намерим работа, да я задържим, дори появата на децата си съобразяваме с работата, а те само ще лежат, ще консумират, защото от нашите вноски им се дава на тях, а на всичкото отгоре, те ще си лежат и ще викат - няма работа како, ще консумират внесеното от нас, а ние ще бъдем обвинявани, че сме расисти.

Та в този ред на мисли, смятам, предвид, че за малцинствата има програма за интеграция (безплатно образование до....не се сещам сега дали до 8 клас беше....) еми нямат оправдания за това, да ми просят по улиците.

Съвсем скоро се сблъсках с една ромка, която в последствиие разбрах, че е от богато семейство (богати са, защото са в строителния бизнес), ама това става преди ок. максимум месец. Та това момиче да не ви обяснявам за какъв лукс става въпрос (в който живее, дрехите, обувките, прическата, маникюра). Само да отбележа, че строителният бизнес пострада най-рано и най-сериозно от кризата, но при тях такива неща не важат.

Та в този ред на размисли, започвайки отдалеч, не мога да бъда толерантна към подобен род индивиди, които нищо не правят, а само консумират (паризити, така ги наричам аз, всичко наготово си взимат). Като резултат - крадът и викате "еми...ние крадем, щото нема работа, ма како". О и то това, ако са успели да понаучат малко български език, че иначе какви ги има....

Това мое мнение важи за абсолютно всеки индивид, който и в 1 ден от живота си не си е дал зор за нещо, за да има поне малко по-добър живот (освен ромите, всички останали граждани на РБългария).

Не одобрявам социалната държава, социална справедливост да има, но да е в разумни граници, да се дава помощ на тези, които заслужават, които, при възможност за работа, ще работят, а няма да викат...ма аз не искам такава работа. Щом имат претенции, значи сега им е угодно.


Защо аз и Пешо (случайно взето име) имам еднакъв пакет от здравни услуги, поемани от ЗК, като да речем моите ЗО се събира върху да речем основа от 500лв., а  неговите - 2000лв.? Отговорът е, че трябва да се поеме здравното и социалното (за социалните осигуровки) на неработещите и каквото остане - за пенсионерите.

И после, защо имало професия социално слаб....

Та накрая да кажа, че един такъв индивид да ми краде и аз да съм толерантна...е няма как да стане.

Аз ако не си платя тока или водата - кръц, до тук. Ако не работя, след изтичане на срока за соц. помощи - кръц; ама за малцинствата....

Ще ми вземат къщатата за неплатени сметки и на улицата ще ме оставят, ама за малцинствата - нови къщи се строят....

И така, затова не толерирам подобни постъпки, като тази на ромът-крадец, който след време ще се радва на ромската си съпруга и ще си живее по неговия си начин. А от всичко това, едно невинно дете лежи под земята и никога няма да се зарадва на абитурнтски бал, на приемането си в универсисета, насватбата си с любимия човек, на раждането на собствената си рожба. Никога няма да посрещне следващият си рожден ден.
« Последна редакция: декември 01, 2009, 09:10:06 от gostenka_82 » Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: декември 01, 2009, 14:40:50 »

Гостенка така написан отговора ти ме накара мен да се замисля за друго нещо за друга тема на деня, темата за малцинствата в България.Какви са малцинствата в България и какви права имат те.Защото за циганите(ромите), като малцинство май се прави най-много, а се изисква от тях най-малко.Защото наистина ние работим и вкарваме пари някъде си, за да ги използват те.Защото реално погледнато от трудоспособното население на тази страна работят дота хора, но и доста седят и чакат.Вярно е аз лично познавам и доста работещи цигани, бранша в който съм е такъв, че има всякави народности наоколо и има работещи, обаче виждам постоянно и такива дето крадат и не работят.Ще ви кажа и един пример.Работех в Областно пътно управление, по програмата за временна заетост по времето на Масларова към всяко ОПУ трябваше да се наемат определен брой безработни който 6 месеца да извършват работа като косене, рязане на храсти, варосване на дървета и т.н. неща по пътната мрежа.Плащаха им минимална заплата, но те все пак имаха заплата.При отказ да участват в такава програма всички помощи им се спираха.Няма да ви кажа какво търсене беше, и ходене по къщите им да ги открием.Хората който отговаряха за тях се бяха побъркали.Толкова доклада за самоотлъчка не мисля, че сте виждали някога.Личния ни състав се побърка да назначава и освобождава хора, беше пулна лудница.И всичките бяха от ромски произход.И пред мен се появява в един момент въпроса, как аджеба да ги накараме да работят и да станат пълноправни членове на тая държава, защото те само искат.Аз примери за ромско беззаконие мога да дам много, да ви кажа как строят къщите си, как си прекарват електричество и вода и всякакви хубавини, и колко програми имаше от Европата само за тях, за да ги интегрираме  bad По-едно време ми беше писнало да обикалям по циганските квартали на БГ.Кажете си мнението момичета.
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: декември 01, 2009, 14:50:08 »

Маги, според мен, единственият начин е малките да ходят на училище. Така ще се научат да се стремят, а, като вдят, че не е непосилно и даже е приятно (когато започнат да имат приятелчета, което и за мнозинството ще отнеме известен период на адаптиране) ще имат стремежи, цели, ще работят, ще си плащат данъците и ние няма да ги имаме за онези ...мръсните...готованците, а те самите вече ще мислят по съвсем зруг начин. Затова, трябва социалните придобивки, както има идея, да се ограничат и намалят, това е!!!

Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: декември 01, 2009, 14:52:24 »

магито, съмнявам се, че можем да ги накараме да работят. Не може да им се промени мисленето, за жалост. Единици са тези самоосъзналите се.

Моите наблюдения са, че на всякъде е така. И в САЩ не могат да накарат черните да работят и живеят само от социални помощи. Туркините в Германия не знаят немски език. Стоят в къщи и раждат деца за социални помощи и по-ниски данъци....примерите са много.

В един момент излиза, че това да си бял е дискриминация, защото ако уволниш, например, някой от малцинство, то той ще повдигне обвинение както в България, така и в САЩ. diablo

Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: декември 01, 2009, 14:58:19 »

И аз по темата да се изкажа.
Имах една позната учителка, която като се пенсионира си намери работа в ромско училище. Ами жената казваше, че тъкмо ги научи на нещо и те ги спрат от училище. Върнат се на училище и хайде пак отначало. Не искали да говорят на български и така нататък, вече не помня.
Работех преди време в транспортна фирма. Имаше лагер във Финландия за малцинства. Та  нашите роми ги знаеха тези неща и съответно пътуваха за там. Във въпросните лагери ги подслоняваха, хранеха, обличаха и им даваха джобни пари. А нашите роми ходели по града и крадяли. Е това на какво прилича angry. По едно време взеха да ги връщат от там, защото разбраха финладците, за какво става на въпрос.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: декември 05, 2009, 17:11:53 »

Ето моята тема на деня, нали споменавах че баща ми е в болница преди време, та човека доста се оплакваше от обстановката. Държа да споделя и с вас снимките, които е нащракал в съдова хирургия  Oh my ...













Аз оставам без думи пред гледката ....вие ако искате коментирайте, той ги е пратил и по разните телевизии тия снимки тъй че няма нищо скрито покрито  girl_impossible
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: декември 05, 2009, 17:17:44 »

Гери какво да ти кажа, болниците ни са в отвратително състояние.Баща ми беше във Военна болница в Плевен ами стаята беше ОК както и банята и тоалетната, но това е само в ремонтираната част.Няма да ти казвам какви бяха коридорите, какви бяха другите стаи някакъв ужас.Как се разнася храната на хора с коремни операции, как трябва да се хранят някакъв ужас направо.А в Окръжната ни болница е още по-зле.Преди време братовчед ми беше там след операция на жлъчката е няма такъв ад.В една стая бяха 8 човека от 80 до 18 годишни, с различни видове операции с различна тежест на процедурите.Братовчед ми беше изпаднал в депресия там, а отделно състоянието на отделението беше плачевно, ужасно.

Абе смешна не плачевно е състоянието на нашето здравеопазване.
Активен
maj4eto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2067



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: декември 05, 2009, 17:27:21 »

Оле,Гери, girl_impossible Наистина ме остави без думи!!! Oh my ...
Не мога да повярвам girl_impossible
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: декември 05, 2009, 17:37:32 »

Така е Маги  good
Ама ей заради Майчето и другите чужденци във форума пуснах снимките, за да се види в действителност колко е гадно всичко  angry То бива бива, ама толкова не бива. Това е съдова хирургия все пак, въпреки че такава хигиена не е препоръчителна в нито едно отделение. Във Враца хубави отделения за УНГ, операционния блок и отделение новородени. Всичко останало е  bad  Да ви кажа не ми се ходи да раждам в тая болница, но за съжаление нямаме избор  NO
Активен
Anichka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 984



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: декември 06, 2009, 07:10:28 »

ех, хирургията във Враца...
2003-та майка ми счупи 4 ребра и 2 седмици прекара в тази обстановка. нищо не се е променило от тогава за съжаление....
ходех на визитация по няколко пъти на ден и всеки път при влизането в отделението трябваше да поема дълбоко дъх и да тичам до стаята, защото коридора миришеше непоносимо на урина.
наложи се и 1 нощ да "спя" там с майка - на зазоряване хлебарките покриха стените. беше  Oh my ...
за отношението на персонала не ми се говори.

дано да има промяна скоро поне в хигиеничните условия.....
и близките ни да са живи и здрави!
« Последна редакция: декември 06, 2009, 07:31:05 от Anichka » Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: декември 23, 2009, 19:36:13 »

Момичета искахте такава тема имате я.Ако има проблем и някой я заключи пишете и ще я отключим.Незнам кой я заключва и дано не я заключи и сега.
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: декември 23, 2009, 21:09:15 »

Я имаме си пак Тема на дена, да видим тази колко време ще просъществува  и дано ако я затворят пак поне да ни разяснят защо, аджеба.

Май съм първата и искам да ви питам нещо което мен лично ме вълнува в момента.Това е инициативата Българската Коледа.Какво мислите за нея?Вие лично пуснахте ли смс?

Аз се радвам, че има такива инициативи, но ме е яд, че става само по Коледа, а децата не се разболяват само по Коледа.Имаме уж фонд за лечение на деца в чужбина, а се оказа, че той не работел.КОй и с каква съвест не е давал пари за тези деца, направо не знам.
Активен
bergeria
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 705



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: декември 23, 2009, 22:09:27 »

 Българската Коледа е една много хубава инициатива. Участвам в нея, но обикновено с Милото испращаме по 1-2 смс-а Знам, че  е малко, но си мисля, че ако всеки изпрати толкова ще е добре. Това, че само по празниците се сещаме за тези, които се нуждаят е факт, но аз лично съм доволна и от малкото. Относно фонда за лечение на децата освен, че не работи е крайно не достатъчна информацията, която родителите получават за лечебни заведения, за възможностите, които има за лечение. Отпускат се пари за какви ли не чудеса, но не и за бъдещето- каквото са децата. Наскоро гледах едно предаване за това, че спред ръководството на фонда доста от децата могат да се лекуват в България, но родителите държели да е в чужбина и те затова не отпускали средства. Факт е и , че по- модерна техника има само в София и то на едно- две места. Каквото и да си говорим, плащаме осигуровки, но не получаваме и ни е и децата адекватна медицинска помощ.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: декември 23, 2009, 22:31:52 »

Аз също пускам смс за Българската Коледа.Това е наистина страхотна инициатива.Мисля че трябва да се даде по голяма гластност за това как се използват тези пари ,да се видят всички резултати за да повярват хората че тези инициативи помагат на много деца.Жалко е че покрай празниците се сещаме за хората в нужда а не през цялата година.Освен това хиляди инициативи като на Вип Брадър и на Великолепната шесторка се събраха едни средства които не се знае как се изразходват.За децата в Могилино сега къщите са готови ама не можело да се настанят заради някакви бюрократични мерки.Най се дразня че държавата взима ДДС от даренията за децата вместо самата държава да се грижи за тези деца.По улиците има толкова просещи деца и ровещи по кофите стари хора.Дано нещо се промени в нашата държава и да не се налага да събираме средства за болните българчета за да се лекуват в чужбина а да имаме работещи болници и добри специалисти добра здравна система.
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: декември 23, 2009, 22:36:39 »

Аз четох някакви негативни неща и някак вече не и вярвам толкова  sad(на инициативата и на това,че парите отиват за децата).
Но пък пращам всяка година и на почти всички големи семейни празници(Велигден и т.н.) смс на номер  1866,за децата на загинали служители на МВР -това е кампания,за която знам къде ми отива част от левчето Wink

Цитат
Наскоро гледах едно предаване за това, че спред ръководството на фонда доста от децата могат да се лекуват в България, но родителите държели да е в чужбина и те затова не отпускали средства.
girl_impossible тези по-добре да си мълчат. Не едно дете е лекувано неправилно sad отделна тема е,че пари е имало-но те са отпускани много често след смърта на децата,ако изобщо ги отпуснат  sad Добре,че има добри хора и бързо се събират пари за операция. Макар,че някои хора и с тази доброта се подиграха и пуснаха във FB тема,че се събират пари за 'болно' дете  ANGRY
Гери,относно парите от ББ4, често по новините дават неща направени благодарение на събаните пари,вкл. и миналата седмица имаше такъв репортаж  good
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 16   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines