Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 02:09:59

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Безсънието-как да се справим с него?  (Прочетена 19812 пъти)
 
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« -: ноември 16, 2009, 10:35:04 »

Мили момичета от няколко дни насам страдам от безсъние и това вече ме изтощава,много моля,ако някой има или е имал същия проблем да сподели с мен своя опит,защото ще ми бъде много от полза!Благодаря ви предварително! give_rose
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #1 -: ноември 16, 2009, 11:19:00 »

Rosi_Bosi, и аз го имам тоя проблем откакто не съм на работа. Ту си оправям режима, ту го развалям. Пробвай дори една нощ да не си спала добре, да станеш рано колкото и да ти е зле,ако трябва и два часа да си спала само и после си лягаш вечер навреме, когато вече наистина ти се затварят очите и не издържаш. Чувала съм за лъжичка мед преди лягане, зимала съм си хапчета Беносен, при мъжа ми действат, веднага заспа след като изпи едно, но на мен не ми помогна кой знае колко. Най-важното е да не се тормозиш, да го приемеш като временен проблем, който лесно може да се разреши. Преди си знаех 12 часа си лягам, 8 най късно съм станала, ама сега...  sad
Гледам да си намирам ангажименти повече, почнах да се движа и така, това също оказва влияние...
Ще видиш,че скоро ще се оправиш  give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 16, 2009, 11:29:55 »

аз по принцип когато имам проблем и най-вече когато нещо ме притеснява страдам от безсъние, по- скоро се будя много много рано,намирам разрешение като 1. трябва да намеря какъв е проблема, второ да го разреша и само така се спасявам.
 ако обаче не мога да заспя, наистина броя овце, пробвах веднъж и действа, колкото и смешно да звучи
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 16, 2009, 11:30:37 »

Роси аз имах такъв период. Моя съвет на първо място е да опитваш повече движение, ако трябва тичай, спортувай, чисти в къщи и т.н. Това което на мен също ми подейства добре е едно чайче "Лека нощ" с мента и не знам още какво, но дали заради топлината на напитката, дали заради успокояващата мента, не знам, но добре ми действаше  good Вземай топул душ преди лягане. Не вечеряй късно и не яж текжи храни  good Това е общо взето с което аз мога да ти помогна.
Иначе тия неща лягай си в толкова, пък ставай в еди колко си, мисли си за това за онова, на мен такива неща не ми помагат .
А и важно е да не прекаляваш с кафето и колата  Wink
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #4 -: ноември 16, 2009, 11:43:39 »

Gergancheto, аз не съм казала в колко да си ляга и става! Казах това, при мен което действа- да опита! За активността и движението съм съгласна
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 16, 2009, 11:45:22 »

uliaulia да, да разбрах, имах предвид поста на Сиси който е просто копнат от интернета  good
Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #6 -: ноември 16, 2009, 12:07:22 »

ОК, Герганче, щото съм далеч от мисълта да казвам кой кога да ляга и как да живее  good
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 16, 2009, 14:28:20 »

Много ви благодаря момичета за бързата реакция и хубавите съвети.Аз май общо взето правя това.ковто Гери е казала,в смисъл.....ям доста късничко и то по много,а явно ми пречи за съня и спокойствието.А Гери този чаай тъкмо баба ми го купила пред 2-3 дни ама,защото не си падам по чая и я оставих сама да си го пие,но щом казваш,че е хубав го почвам от тая вечер да видим ефекта! good
uliauliaдоста се бях позамислила за тия нахпчета "беносен", но в крайна мсетка се отказа,защото неисках да прибягвам до хапчета чак,а и както казваш не при всеки имат действие! good
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 16, 2009, 14:38:08 »

Аз си изтрих коментарите, така де от интернет каквото съм копирала, явно не съм разбрала, какво да пиша...
« Последна редакция: ноември 16, 2009, 14:47:28 от Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ♥Сиси♥Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ » Активен
uliaulia
Сватбар
***
Публикации: 298



« Отговор #9 -: ноември 16, 2009, 14:41:44 »

Ама сиси защо ги изтри smile
Аз ги изчетох и са си много полезни, я ги върни!
Никои не е казал  на никого кога и с кой да си ляга!!! Леле като в детската градина сме  tease
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: ноември 16, 2009, 14:47:19 »

не неее, изтрих ги защото реших, че ние трябва да пишем как да помогнем, аз нямах какво да кажа и добавих тва от нета.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: ноември 16, 2009, 14:48:08 »

Цикълът на сън и будно състояние се подчинява на определен денонощен ритъм (циркадна система) и се регулира от главния мозък, таламуса, различните хормони и невротрансмитери, продуцирани от хипоталамуса и от външните въздействия.

Разстройствата на съня и бодърстването затрудняват жизнената адаптация на индивида и социалния му живот. Съществуват различни видове нарушения на съня. Един от тях е инсомнията (безсънието) - нарушение на съня, което се характеризира с трудност/неспособност за заспиване и/или за поддържането на съня за достатъчен период. Съпровожда се с нервност, сутрешна умора, затруднена концентрация на вниманието, отслабване на паметта, главоболие, сънливост през деня и др.  Безсънието се случва на всеки един човек в един или друг етап от живота му. Статистиката показва, че двама на всеки петима души са с проблеми със съня, а над 10 % имат хронична инсомния. Честотата на инсомнията нараства с възрастта, като жените са по-често засегнати от мъжете. Безсънието може да се дължи на стрес, напрежение, психически проблеми (депресия, гняв, тревожност), хронични болки, въздействия на заобикалящата среда, дискомфорт, липса на физическа активност, дълъг полет със смяна на часовите зони, смущения в храносмилането, системно преяждане, използването на стимуланти (кафе, цигари, енергийни напитки, наркотици), злоупотреба с алкохол, може да е проява на някои болести или резултат от прием на определени лекарства. Най-често причините за проблеми със съня се крият именно в начина ни на живот.

Безсънието не е болест, а симптом, а хроничното безсъние е проява на разстройство на висшите регулаторни центрове на главния мозък, като може да идва и от проблемно функциониране на някои вътрешни органи. Инсомнията засяга здравето и разстройва съществуванието ни, особено ако са налице хронични проблеми със съня. С нарастването на ефектите от безсънието човек открива, че е все по-неспособен да управлява и да се справя със стреса от ежедневия живот. Хора със значителен “опит” в безсънието имат качество на живота, подобно на пациенти с хронични болести, като сърдечна недостатъчност и други.

Няма специфичен тест за диагностициране на безсънието. Лечението му трябва да е индивидуално - адаптирано спрямо всеки пациент. То може да включва хигиенни мерки и други традиционни средства; поведенческа терапия; медикаментозно лечение (антихистаминови препарати, барбитурати, небензодиазепинови и бензодиазепинови сънотворни, някои антидепресанти, мелатонин). Когато говорим за лечение трябва да се има предвид, че то зависи до голяма степен от причините за възникване на инсомнията и само преглед при специалист може да установи правилното й лечение.

 
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: ноември 16, 2009, 14:48:32 »

Няколко трика против безсъниеБезсънието е често срещан проблем в съвременния живот. Но при повечето хора, които се оплакват, се касае не за физическо или психическо заболяване, а за нарушения в поведението, в погледа върху живота.

Хора, които страдат от безсъние се решават да потърсят специализирана помощ години след като са открили, че имат проблем. Но повечето хора се притесняват, че са изгубили контрол върху нещо така просто като съня, а от друга страна смятат, че приспивателните са единственото спасение, а така само задълбочават проблема си.

За това ви предлагаме няколко съвета, с които се надяваме да ви помогнем да си почивате по-добре през нощта:

Ако, след като вече сте в леглото, не сте заспали до двадесетата минута, по-добре станете и се върнете чак когато “ви се затварят очите”.

Избягвайте да подклаждате у вас страх от идването на съня. Няма никакъв смисъл да си легнете в девет, само защото знаете, че сънят ще дойде в 11 часа. Препоръчително е да сте в леглото само през времето, през което наистина спите, за да не започнете да свързвате това място с безсънието.

Изпийте преди лягане една чаша топло мляко с мед. Не преяждайте вечер, защото ще ви е тежко на стомаха и изобщо няма да може да заспите. Нахранете се по възможност преди 22.00 часа и то с лека храна.

Използвайте методи за релаксация,ако не можете да заспите. Това ще ви помогне да премахнете напрежението, породено от мисълта “ Какво ме чака утре, ако не се наспя добре”.

Преборете се с грешните представи като тази, че е задължително да се спи по 8 часа, за да се чувства човек във форма.

Спомнете си поговорката “ Утрото е по-мъдро от вечерта” и оставете проблемите за сутринта. А и нали си спомняте какво си казваше незабравимата Скарлет О’ Хара от "Отнесени от вихъра"? “ Утре ще мисля за това”. Така тя със сигурност си е осигурявала няколко часа истинска почивка- без да се върти в леглото и да се измъчва с нерешими задачи…Защо не правим като нея!

 
Активен
rosit@
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2042



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: ноември 16, 2009, 14:54:30 »

А такааа така вече е по-добре!И повече никакво триене да се разберем! good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #14 -: ноември 16, 2009, 15:01:01 »

Оф верно почвам да се чувствам като в детската градина  nea Роси ако има нещо пиши ми на скайп, че нещо тука си говорим на различни езици. Просто казах че при мен тия неща с "лягай си когато ти се доспи" и т.н. не помагат... не съм казвала кой какво да пише  nea
Активен
Страници: [1] 2  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines