Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 21, 2024, 12:46:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 5 част  (Прочетена 159600 пъти)
 
red_roses
Професор
****
Публикации: 415


« Отговор #30 -: ноември 20, 2009, 12:56:53 »

siss , а би ли ми казала каква беше цената гражданско лице да дойде в ресторанта или при вас церемонията беше просто за пред хората , а преди това подписахте?
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: ноември 20, 2009, 15:20:57 »

red_roses подписахме предварително, но церемонията която направихме в ресторанта не представляваше имитация на подписването в ритуалната зала, а водещата каза, че ние вече сме подписали и сме се събрали пред приятели и родни да потвърдим любовта си. Текста беше специално изготвен за нашата ситуация - хора живеещи отдавна заедно и имащи дете  smile. Беше красиво, обещахме да се обичаме и си разменихме пръстените като знак на любовта. Подобно на американските филми - там никой не подписва, а само си дават обещания и си размянат халките. Не ми се искаше нещата да са като театър (т.е да имитираме официално подписване) и така се получи good
Нещото което ни спря да викнем човек от ритуалната зала е, че първо не се позволяват никакви закъснения, като е казано 15ч., значи толкова, ако някои закъснее сори (те имат право разбира се, но мен това не ме устройва), другото е че те си карат с един текст, а той беше неподходящ за нас. На всички щеше да им е смешно да ни пожелаят да имаме дете или да ни изнасят реч, как да живеем задно като ние сме от 10год. така. Но това си беше просто нашата ситуация. А цената да дойдат също не е за подценяване.
« Последна редакция: ноември 20, 2009, 17:43:10 от siss » Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #32 -: ноември 20, 2009, 18:31:29 »

Здравейте,

Чета форума от известно време, но сега се включвам официално:) Нашата сватба е планирана за догодина през месец юли и до момента се опитваме да я организираме от разстояние (Ирландия), но не с особен успех:)

Проверихме няколко различни места, но за момента нищо конкретно  и исках да Ви поптам за идеи за ресторант за около 150 души, който да е близо до морето.

Разговаряме в монета с Ривиера, но нещата не вървят в желаната от нас посока.

Ще се радвам много на Вашите съвети:) Благодаря Ви!
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: ноември 20, 2009, 23:45:06 »

Здравейте! Днес писах мейл до Димят и получих доста бърз отговор  Bravo Оказа се, че както каза Siss, цените за сватба са доста добри   yahoo Единственото, което ме озадачи малко, е това, че те осигуряват украсата на ресторанта и DJ. Та в тази връзка, ако някой е правил сватба там или е ходил и знае нещо по въпроса, моля да сподели инфото  smile
Активен
miminik83
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 9



« Отговор #34 -: ноември 21, 2009, 20:19:07 »

Здравейте Диванетата!
Ако е удобно да питам каква цена за куверт ви дадохда от Димят? И вие за банкетната зала ли питахте или заголямата? Благодаря Ви предварително и успех с приготовленията. smile
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: ноември 21, 2009, 20:57:30 »

Не ни казаха конкретна цена, а изпратиха асортимент основни ястия, асортимент салати и т. н., което ме навежда на мисълта, че може да си ги комбинираме както искаме. Като сметнахме колко ще ни излезе едно меню, което включва традиционни неща, излезе около 35 лв. без алкохол и безалкохолни. Иначе има и основни ястия, за 25-30 лв., но са някакви странни неща, които не са по наш вкус - като например месо с карамелизиран лук или нещо такова   bad Относно залата не знам, защото никога не съм ходила там и изобщо не знам с какви зали разполагат, а в мейла не беше уточнено нищо. Ние останалите въпроси на място ще ги проучим  blum
Активен
@sTR@
Любопитен
*
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #36 -: ноември 22, 2009, 09:42:39 »

Здравейте момичета!
Обръщам се главно към вече омъжените, но всякакъв опит би бил полезен.
Интересува ме дали сте имали лошия късмет да се занимавате с т.нар. експресни фотографи. Как се справихте с тях и успяхте ли въобще да ги изгоните?
Преди два дни капарирахме фото & видео и там изрично ни предупредиха, че нямат нищо общо с тези фотографи.
Нашата сватба ще бъде в ресторанта на хотел Корал. Нямам наблюдения от там по този въпрос, но знам, че тези експресни фотографи са голяма напаст и обикалят навсякъде...  diablo
Благодаря предварително за отговорите!
Активен
siss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: ноември 22, 2009, 16:32:33 »

divanetata - говорих с кумата и тя ми каза, че е станало някакво недоразумение относно украсата и DJ-ят - те предлагат и такива услуги, а не ги налагат да бъдете определено с техните.
@sTR@ - за съжаление ги има и трябва да определите някой, който да се разправя с тях за доборото на всички е това да не е от най-близките, че доста вдигат нервите. Особено в ритуална зала diablo
Активен
@sTR@
Любопитен
*
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: ноември 22, 2009, 18:18:30 »

За Рит. зала съм наясно. За там дори вече съм измислила кой ще гони досадниците.  beating
Притеснява ме обаче, че в ресторанта ще се искат пари от гостите и то за снимки, които ще са скандално лоши (както например тези, които правят в Рит. зала)  NO .
Аз вече съм заплатила немалка сума за видео & фото, чието качество ми е гарантирано.
За тези, които все още не са избрали кой да запечата най-щастливите моменти, препоръчвам Фотеви  http://fotevstyle.com/
Имат доста оригинални идеи и са отворени за всякакви нестандартни желания на младоженците.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #39 -: ноември 22, 2009, 20:06:41 »

 Не си съставяйте предварително мнение за експресните фотографи по съвети на някого - и те са хора, и те си вадят хляба някакси. Всяка ритуална зала в по-голям град има такъв експресен фотограф. Някои снимат нелошо -все пак го правят от 5-10-15-20 години. А и кадъра е само един.
 Благодарение на такъв фотограф аз от моята сватба имам снимки, професионалният се провали тотално /беше и сега ми е колега/. Късмет.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: ноември 22, 2009, 20:26:24 »

divanetata - говорих с кумата и тя ми каза, че е станало някакво недоразумение относно украсата и DJ-ят - те предлагат и такива услуги, а не ги налагат да бъдете определено с техните.
Благодаря за уточнението  smile Това вече е друго нещо, щом не ги налагат  good
Активен
stoyanov
Професор
****
Пол: Мъж
Публикации: 320


"Всяка случайност е скрита форма на необходимост!"


« Отговор #41 -: ноември 22, 2009, 21:23:38 »

Не си съставяйте предварително мнение за експресните фотографи...

Здравейте варненски бъдещи младоженци!
Аз подкрепям мнението на съфорумеца Pachoran. По принцип експресните фотографи правят снимки, които никой не ви задължава да купувате. Много от гостите желаят да си направят например снимки и си ги купуват. Разбира се сватбата е ваша и може да минете и без експресно фото (като предупредите експресния фотограф да не снима сватбата ви), но винаги един страничен фотограф ще ви предложи снимка, която няма да имате в албума си. Във Варна работят добри фотографи-професионалисти.
Успех в приготовленията за сватбените ви тържества! good
Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #42 -: ноември 23, 2009, 12:45:38 »


Обръщам се главно към вече омъжените, но всякакъв опит би бил полезен.
Интересува ме дали сте имали лошия късмет да се занимавате с т.нар. експресни фотографи. Как се справихте с тях и успяхте ли въобще да ги изгоните?
Преди два дни капарирахме фото & видео и там изрично ни предупредиха, че нямат нищо общо с тези фотографи.
Нашата сватба ще бъде в ресторанта на хотел Корал. Нямам наблюдения от там по този въпрос, но знам, че тези експресни фотографи са голяма напаст и обикалят навсякъде...  diablo
Нашата сватба беше в Корал и -да- там също влизат такива фотографи.Всъщност не мисля 4е има ресторант където не го правят Wink
Ами да ти кажа 4естно незнам защо за теб са такъв проблем тези фотографи, освен това снимките които правят са много добри.Честно да ти кажа , след сватбата като видях гостите какви красиви снимки са си купили много ме хвана яд 4е този фотограф не е "минал и през нас".Всъщност никой не кара гостите насила да си купуват снимки, хубаво е да имат право на избор , аз наистина не разбирам притеснението ти. girl_wink
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: ноември 23, 2009, 13:16:02 »

Като една вече бракувана да ви споделя, че и аз бях много против това да има моментни фотографи. Те си контактуват с наетите фотографи, с ресторантите, с ритуална зала за да разберат къде има сватба и да дойдат. Ние бяхме в един доста непопулярен за сватби хотел и при нас дойдоха, но само защото доста от гостите са питали фотографа дали ще могат да си купят снимки и той повикал колега. И аз лично имам такива снимки от чужди сватби и съм си ги купила, защото съм се харесала. А на всички бях обяснявала, че ще раздавам снимки, защото не исках някой да кара гостите ми да плащат. Обаче, хората са си свикнали и искат да си купят снимка. Така че, помисли си по въпроса, имаш време, дали си струва нервите да се карате вие или сватбения координатор или някой роднина, за нещо, което половината гости ще откажат, ама другата половина ще се зарадват.
Активен
@sTR@
Любопитен
*
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: ноември 23, 2009, 13:36:24 »

Може би ме разбрахте прекалено крайно.  pardon
Виждала съм снимки на експресни фотографи от Рит. зала, които аз като абсолютен аматьор бих направила по-добре. Затова съм категорично против тях.
Но за ресторанта е съвсем различно. При положение, че съм си организирала професионално заснемане и в последствие ще раздам на гостите си за спомен подбрани снимки не само от ресторанта, а от целия ден, тази изненадваща, не особено качествена и скъпа експресна фотография за мен си е чисто изнудване.
А колкото до това, че има гости, които наистина искат да си купят снимки в деня на сватбата... Това също си има решение. Питах фотографите, които съм наела и те казаха, че ако поискам, могат да се ангажират до края на тържеството дори те да ми осигурят такива снимки. Така поне ще съм сигурна за качеството и цената на това, което се предлага на гостите ми.
Била съм на сватба, на която експресните фотографи нямаха обща снимка на младоженците (каквато дори аз бих си купила). За сметка на това предлагаха отделни снимки на булката и младоженеца, естествено за да спечелят повече. И ако това не е изнудване...
« Последна редакция: ноември 23, 2009, 13:39:14 от @sTR@ » Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines