Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 17:06:46

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 5 част  (Прочетена 147816 пъти)
 
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #195 -: януари 12, 2010, 16:40:09 »

Ами пред дилемата Димят за 29-45 лв. и Империал за 65 лв....... аз лично бих предпочела Димят най - малкото от финансова гледна точка. Но не съм ходила до Империал и не знам как изглежда. Банкетната зала на Димят обаче ми хареса - просторно, позволява всякаква украса.
За хотел Елена също съм на мнение, че е прекрасно, но там има една подробност - менюто включва малко по - странни ястия, които не са по вкуса на всеки. Ако обичате да експериментирате обаче, е чудесен вариант  good
Относно Естрея Палас, аз не останах с добри впечатления от управителката. Не ни показа никакви менюта, каза, че сватбата може да продължи най - късно до 23 часа, като се опитваше през цялото време да ни убеди, че по - късно е ненужно, защото хората едва ли не ще са се поизнапили и ще се търкалят  crazy Иначе залата не е лоша, но доколкото се сещам имаше някакво огромно петно на пода  NO
Нашият избор е Голдън Тюлип. Не е точно това, което исках, но като цяло се оказа за нас най - доброто съотношение между качество и цена  girl_wink Другият вариант беше Димят, но оттам не пожелаха да махнем изцяло алкохола от куверта и ние да си го внесем срещу сервизна такса, а от Голдън Тюлип се съгласи и затова той надделя  smile
Активен
sn0wflake
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



Моят сватбен албум

« Отговор #196 -: януари 12, 2010, 17:14:42 »

За Голдън Тюлип съм чувала много добри отзиви, но за нашите 120 човека няма как да стане sad
Аз лично предпочитам ресторантът да е в града, защото само около 30 човека са от Варна - всички други ще се изсипят от Добрич и София.В града има много малки хотелчета, които са с нормални цени за нощувки, докато на Златни хората трябва да се съобразяват с тамошните цени.Просто не искам да си натоварвам хората с разходи.
Но Империал наистина ме грабна и мисля още утре да го навестя след като се видя със свабения ми агент - може пък да имат някаква промяна в цените към по-добро Wink
Активен
sn0wflake
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



Моят сватбен албум

« Отговор #197 -: януари 12, 2010, 17:21:08 »

Денито  - спокооо  good
Все си мислех, че като започнат всичките суетни около организацията и ще изперкам, но се оказа точно обратното  Bravo
Може би съм най-спокойната кандидат булка, която може да има  girl_wink
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #198 -: януари 12, 2010, 17:23:35 »

В града има много малки хотелчета, които са с нормални цени за нощувки, докато на Златни хората трябва да се съобразяват с тамошните цени.Просто не искам да си натоварвам хората с разходи.

Може да се опитате да договорите по-ниски цени с хотела, който изберете за сватбата за нощувки на гостите. Ние успяхме да договорим цени на 40% от тези на рецепция.
Другия вариант е да наемете бусче, което да извози гостите от Добрич - поне разстоянието при тях не е такъв проблем  good
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #199 -: януари 12, 2010, 17:34:17 »

Здравейте,
Исках да добавя моите впечатления от Империал на Ривиера. Първоначалният ни план бе да организираме там сватбата си, тъй като бяхме впечатлени от от целият комплекс и от отзивчивостта на служителите. Изпратиха ни оферти, които ни удовлетворяваха. Постепенно обаче в процеса на доуточняване цените започнаха да се покачват с всяка изминала седмица, като единствен довод бе даван, че е по време на летния сезона. Таксата за внасяне на алкохол се покачи от никаква в началото на преговорите до 10лв на бутилка, имаше такса DJ и един куп допълнителни  такси. След 5 месеца преговори ние решихме, че не искаме да организираме сватбата си там. Мястото е приказно, просто начина, по който се отнесоха не беше професионален.
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #200 -: януари 12, 2010, 17:42:57 »

Здравейте,
Исках да добавя моите впечатления от Империал на Ривиера. Първоначалният ни план бе да организираме там сватбата си, тъй като бяхме впечатлени от от целият комплекс и от отзивчивостта на служителите. Изпратиха ни оферти, които ни удовлетворяваха. Постепенно обаче в процеса на доуточняване циените започнаха да се покачват с всяка изминала седмица, като единствен довод бе даван, че е по време на летния сезона. Таксата за внасяне на алкохол се покачи от никаква в началото на преговорите до 10лв на бутилка, имаше такса DJ и един куп допълнителни  такси. След 5 месеца преговори ние решихме, че не искаме да организираме сватбата си там. Мястото е приказно, просто начина, по който се отнесоха не беше професионален.
Ужас  Oh my ... Добре, че сте се отказали навреме! Пожелавам ви да откриете Вашия ресторант  smile
Активен
Dinna
Професор
****
Публикации: 310



« Отговор #201 -: януари 12, 2010, 18:46:22 »

Благодаря много divanetata мисля, че го намерихмe smile само изчаквам да капарираме и ще се похваля smile относно Империал трябваше още по-рано да се откажем, но поне знам, че опитах докрай smile
Активен
GLPN
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16



Моят сватбен албум

« Отговор #202 -: януари 12, 2010, 20:03:20 »

В Ривиера проблема е, че има много "Шефове"  pleasantry и докато се стигне до консенсос по някой въпрос... минава доста време и пак решението вероятно няма да е окончателно. Разполагат с хубава база, в частност хотел "Империал" е от "Бай'Тошово" време, за което сегашната управа няма особено големи заслуги. Комплексът е с уникално разположение и природна красота.

Благодаря ви за бързите отговори за Естрея, малко се разочаровах ... cray  хранех определено надежди за там, но ще им отделя въпреки това време, за да събера лични впечетления  girl_wink

Спомних си за ресторанта на х-л Одесос... някой мислил ли е изобщо за него и има ли мнение ...

Активен
sn0wflake
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



Моят сватбен албум

« Отговор #203 -: януари 12, 2010, 20:10:34 »

Може да се опитате да договорите по-ниски цени с хотела, който изберете за сватбата за нощувки на гостите. Ние успяхме да договорим цени на 40% от тези на рецепция.
Другия вариант е да наемете бусче, което да извози гостите от Добрич - поне разстоянието при тях не е такъв проблем  good

Ще имаме бус, въпреки че ще има и доста коли с шофьори, които не пият алкохол smile
Димят свалят от 200 на 120 за двойна стая за сватбари, което е много добре smile
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #204 -: януари 12, 2010, 23:47:45 »

GLPN след ремонта минала година е много хубаво но не съм сигурна колко човека събира .Младия управител е малко по .......дава странни съвети от сорта /защо толкова много гости сте поканили,няма нужда от украса по масите на гостите стига да има храна другото е излишно  и т,н / .трудно се контактува  с него но иначе всичко друго е на ниво поне до сега !
Активен
ina_rs
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #205 -: януари 13, 2010, 10:25:57 »

Здравейте момичета,
И аз се присъединявам към сватбените емоции....
Обмисляме да оженим април-май като планираме малка сватба (около 30 човека). Не сме мислили все още за абсолютно нищо, тъй като мъжа ми е в командировка и не знаем кога ще приключи, за да определим дата...в най-лошия случай ще отложим за есента.
Можете ли да ми предложите заведение за около 30 човека с жива музика, защото бюджета ние ограничен и смятаме да не хвърляме парички за DJ. Не искаме и сватбата ни да бъде просто една вечеря с роднините в някой ресторант, а и да потанцуваме и позабавляваме...
Ще се наложи да резервираме и хотел за 15 човека,като разходите ще поемем ние,ако имате предложения и в тази насока ще съм ви много благодарна.  give_rose
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #206 -: януари 13, 2010, 12:18:17 »

Здравейте момичета,
И аз се присъединявам към сватбените емоции....
Обмисляме да оженим април-май като планираме малка сватба (около 30 човека). Не сме мислили все още за абсолютно нищо, тъй като мъжа ми е в командировка и не знаем кога ще приключи, за да определим дата...в най-лошия случай ще отложим за есента.
Можете ли да ми предложите заведение за около 30 човека с жива музика, защото бюджета ние ограничен и смятаме да не хвърляме парички за DJ. Не искаме и сватбата ни да бъде просто една вечеря с роднините в някой ресторант, а и да потанцуваме и позабавляваме...
Ще се наложи да резервираме и хотел за 15 човека,като разходите ще поемем ние,ако имате предложения и в тази насока ще съм ви много благодарна.  give_rose

Здравей!
Не съм много сигурна, но мисля, че жива музика има в "Старо село" (не съм сигурна дали така се казваше, намира се близо до морско училище). Само, че доколкото знам капацитетът му е доста по - голям и трябва да питате дали ще го затворят само за вас. Освен това обстановката е битова ..... според мен не е подходящо за сватби, но пък ако държите на живата музика, проверете  Wink
Иначе, ако сватбата ви е май - юни, страхотно място за 30 човека е Sea Side. Там обаче не съм чувала за жива музика.
За 30 човека е подходящ и ресторант "Траката", но отново не съм чувала да има музика.
За друго в момента не се сещам. Надявам се, да съм ти била от полза  smile
Активен
@sTR@
Любопитен
*
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #207 -: януари 13, 2010, 12:35:16 »

Не съм много сигурна, но мисля, че жива музика има в "Старо село" (не съм сигурна дали така се казваше, намира се близо до морско училище). Само, че доколкото знам капацитетът му е доста по - голям и трябва да питате дали ще го затворят само за вас. Освен това обстановката е битова ..... според мен не е подходящо за сватби, но пък ако държите на живата музика, проверете  Wink

Ходих на сватба в "Старо село" преди няколко месеца. Имаше около 50 гости и ресторанта си беше затворен специално за сватбата, въпреки че половината места бяха свободни. Музиката беше от избран от младоженците DJ, но не пречи да се пита за оркестъра на ресторанта. Обстановката наистина е битова, което прави стандартната украса за една сватба излишна. Но въпреки това се получи доста добре.
Активен
ina_rs
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #208 -: януари 13, 2010, 21:40:00 »

Много благодаря! Ще попитам в предложените заведения. Като цяло не държим да е затворен за нас само ресторанта, идеята е да има музика и ще доплатим за по-специалното внимание на оркестъра smile.
Идеи за прилично семейно хотелче? Рових доста из нета ще набележа няколко ще питам. Първоначалната ни идея беше сватбата да състои в ресторанта на някое семейно хотелче, където да отседнат там гостите. Дори не предполагахме, че са толкова високи цените на видеозаснемането и DJ...
Започнахме да обмисляме варианти от къде може да съкратим разходите,че ремонта на къщатата ни е приоритет...Четейки вашата тема и темповете, с които се движи нашата "подготовка" подозирам, че няма да останат свободни места и дати:)
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #209 -: януари 13, 2010, 22:48:29 »

Днес открих във Варна  ново ресторантче събира около 70 места ако Ви интересува на лични може да Ви пратя кординати ! Wink


* DSC_0ghh751l.JPG (47.71 KB, 160x106 - видяно 2369 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines