Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 20, 2024, 05:00:47

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба във Варна - 5 част  (Прочетена 149073 пъти)
 
sn0wflake
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



Моят сватбен албум

« Отговор #180 -: януари 11, 2010, 11:41:13 »

Тази информация за изнесения ритуал е много полезна.
За място не знам дали не може да ти направят ритуала примерно в Морската Градина. Друг вариант за който се сещам е в арт галерия актив, но не е до Димят. Най-добре се консултирай със сватбена агенция, така или иначе ще ти трябва за украсата.

Първата агенция, която посетихме, бе ВИП Сървис.Това за мен са страшни професионалисти с невероятни идеи!Но цените не са ни изобщо по джоба... cray
Невероятна оферта ни изпратиха с какви ли не глезотийки.Ако имаш повечко пари - това е агенцията-мечта.
Сега не зная към коя да се обърна  sad
Четох тук за градината на музея, но нещо не си вдигат телефоните да ми дадат инфо...
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #181 -: януари 11, 2010, 14:44:39 »

red_roses, въобще не се притеснявай за тези 3 часа. Това ви е времето за фотосесията и на всички сватби, на които съм била (малко, ама няма значение) си я има тази дупка, на някои са даже 2 - между 2-та ритуала и след това до ресторанта - и никога на никого не му е хрумвало да мрънка или да иска да му поемат коктейла. Хората имат време да се приберат, да вземат подаръците, да се пооправят, някои се преобличат, някои, приятели, които не са се виждали отдавна - използват да се видят и така. То и този, който ти се е намръщил като помисли малко в светлината на организацията, а не само като гост, ще се съгласи, че така става. Вие кога да се снимате - тук не е като в чужбина - фотосесия в друг ден.
 Миналото лято видяхме един изнесен ритуал с коктейл в Рапонги. Беше към 6 часа, вече няма кой знае колко хора по плажа. Ние останахме само защото скоро и ние правихме сватба и ми беше изключително любопитно да видя булката (това е основното любопитство на всички зяпачи и гости, бъдете подготвени lol. Та, и там става, без да коментирам цената, защото нямам идея.
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #182 -: януари 11, 2010, 15:02:15 »

red_roses, напиши в поканите кое от колко часа е и всеки ще си направи сметката. Който не може да си запълни времето през 3-те часа, да не идва в ритуалната, а направо в ресторанта.

Ние го бяхме замислили сутринта църковния, после фотосесия и чак в 14:00 изнесен ритуал в механата. Гостите официално са поканени на тържеството, а само роднините с нас за църковния и съответно с тях да направим на спокойствие фотосесията и да се освежим за празненството. Естествено нямаше да върнем желаещите да присъстват и в църквата.

Имай предиви, че винаги ще има недоволни. Направето го както на вас ви харесва. След като са писмено уведомени за графика на деня, вие не носите отговорност за техните решения.
Активен
Jorjeta
Сватбар
***
Публикации: 180



« Отговор #183 -: януари 11, 2010, 16:20:25 »

Момичета, имате ли някакви впечатления от х-л Белвю на Златни пясъци... smile
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #184 -: януари 11, 2010, 20:44:53 »

Привет на всички smile !
Ние сме за 10.04 и до тук пообиколихме няколко места за ресторант, но неможем да си харесамв все още..  pardon или ние сме каризни или нещо не попадаме на подходящите места smile
Последните, които си набелязахме и мислим да погледнем са: Естрея, Ерма, Орхидея и Гранд Хотел Варна. Ако някой има вече наблюдения за тези ще се радвам да сподели мнението си  girl_wink
Имаме положително мнение за Димят, добро съотношение между стил и цени: от 29лв. за куверт, 1,5 на човек за алкохол и 1,5 на човек за украса.
Други, които минахме са: Сириус, Лилия, Иберо Старс, Димят и Атлас.

Попаднах на няколко положителни мнения за следните:
http://ukrasa-bg.com/gallery1.aspx
http://nmitev.com/svatbena-fotografia.php
http://myartwedding.com/


До скоро smile

Останах доста изненадана като прочетох, че кувертът в Димят е 29  Oh my ... Ние ходихме там на 24 декември и като питахме дали има някакъв минимум на куверта казаха, че не, но много държаха задължително освен храната да се включва и 40 гр. твърд алкохол + 1/2 бутилка вино, а с тях не мога да си представя, че кувертът ще излезе 29 лв. Сигурни ли сте, че сте разбрали правилно? По - добре попитайте пак  Wink
Активен
sn0wflake
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



Моят сватбен албум

« Отговор #185 -: януари 11, 2010, 21:01:24 »

Останах доста изненадана като прочетох, че кувертът в Димят е 29  Oh my ... Ние ходихме там на 24 декември и като питахме дали има някакъв минимум на куверта казаха, че не, но много държаха задължително освен храната да се включва и 40 гр. твърд алкохол + 1/2 бутилка вино, а с тях не мога да си представя, че кувертът ще излезе 29 лв. Сигурни ли сте, че сте разбрали правилно? По - добре попитайте пак  Wink

На мен ми пратиха оферта с различните ястия - много хубави!:)
Кверта може да ти излезе както 30 така и 50 лв.Но 29 лв при положение, че ракията е 2.90 а безалкохолните 1.90 ...

Сега проблемът при мен е друг - харесах и Империал на Ривиера......Луда работа....
Я който е правил сватба там веднага да си признае lol
 pleasantry
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #186 -: януари 11, 2010, 21:07:36 »

В Димят наистина са такива цените, и аз останах много изненадана когато управителят ми ги каза, още по-изненадана когато получих примерните менюта с цените. Можете да си подберете каквито ястия искате, изискването е куверта ви да е минимум 29лв. Това е. Както и да звучи за пет-звезден хотел. Колкото до Империал на Ривиера - най-евтиния куверт който може да се състави е от порядъка на 65лв, при това симпатично орязан със съответната класа Wink Средния се движи около 100-120, завиждам на тези, които могат да си го позволят! Успех good
Активен
sn0wflake
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



Моят сватбен албум

« Отговор #187 -: януари 11, 2010, 21:30:25 »

В Димят наистина са такива цените, и аз останах много изненадана когато управителят ми ги каза, още по-изненадана когато получих примерните менюта с цените. Можете да си подберете каквито ястия искате, изискването е куверта ви да е минимум 29лв. Това е. Както и да звучи за пет-звезден хотел. Колкото до Империал на Ривиера - най-евтиния куверт който може да се състави е от порядъка на 65лв, при това симпатично орязан със съответната класа Wink Средния се движи около 100-120, завиждам на тези, които могат да си го позволят! Успех good

Сега ще ти тежа на съвестта, защото отивам да скоча през терасата  tease  danceg
Все се надявах, че след като Димят ме изненадаха приятно и Империал може да ме изненада така, но ...
Нищо - ще отидем да видим тези дни и ще пиша какво е станало smile
Активен
GLPN
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16



Моят сватбен албум

« Отговор #188 -: януари 11, 2010, 22:01:25 »

Работила съм в Ривиера и сме организирали сватби, но аз лично не мисля, че това което предлагаха преди 3 години се е променило много. Тогава работеха на единствено със самочувствието и цените на 5* заведения и хотели. Моят съвсем приятелски съвет е да внимаваш какво ти обещават.

До колкото за офертата на Димят - Да напълно съм убедена в това, което  написах. Не са ни задължавали да купуваме от тях алкохол и безалкохол, но както споменах имат съответна такса за това. Ние коментирахме доста дълго различни вариянти, понеже имахме идея за смесено изнасяне на храните и напитки (блок маса и сервиране), управителят беше наистина впечетляващо отзивчив и заинтересован.

Някой може ли да коментира Естрея Палас?
Активен
Rossito
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 212



Моят сватбен албум

« Отговор #189 -: януари 11, 2010, 22:18:12 »

Относно Димят, на  нас също не са ни поставяли условия за минимални куверти, които да включват алкохол. Но може и да се дължи на това, че ние говорихме за средна цена на куверта да бъде около 40-43 лв.
Съгласна съм с Денито за това, че изгледа е към съседния блок, но ако сватбата е вечерна - какво от това. Чудя се дали някой ще забележи.
Ако тържеството е през деня - това е съвсем друго. Но пък си мисля, че ако някой иска дневна сватба, то няма да се спре на ресторант от тип, а по-скоро с градина или близо до морето... pardon
Когато говорихме с управителя и главния готвач те споделиха, че са поели такава ценова стратегия, защото са напълно наясно, че куверти от по 70 лв и нагоре, много малко хора могат да си позволят. А тази зала е правена именно с цел да се организират тържества. 
Ако отидете като индивидуални гости в основният им ресторант е тогава цените са...  Oh my ...
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #190 -: януари 11, 2010, 23:01:57 »

Sn0wflake моля те само ми кажи къде живееш и ще дойда да те хвана! Толкова ми е нагорно тези дни, че само ми трябва някой да се хвърля отнякъде.... Знам че се повтарям, но пробвайте Кристалната зала на х-л Елена на Златни - повече от перфектно отношение цена - обстановка - качество, лошото е че е резервирана всяка божа вечер от месец май заради абитуриентските, а останалите дати бързо се изчерпват...
Активен
Desi_Deskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #191 -: януари 12, 2010, 00:58:35 »

За "Кристалната Зала" в Елена едва ли ще е свободна тази дата. Преди месец като ходих преди в хотела имаше един календар с ангажименти и от средата до края на май беше заето.
Активен
Abii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 451


http://svatba-biju.com/


« Отговор #192 -: януари 12, 2010, 07:36:49 »

Денито в Кристалната зала   след 13 май  имат  абитюрески и не приемат сватби до края на май.Кристалната зала е заета до юли включително има само една неделя сбодна а за май просто е пълно дори и през седмицата има 2 сватби.И на мен ми е любим всички са много мили а и кухнята както казваш е безупречна !
Активен
@sTR@
Любопитен
*
Публикации: 26



Моят сватбен албум

« Отговор #193 -: януари 12, 2010, 10:32:04 »

Някой може ли да коментира Естрея Палас?

GLPN, не мога да бъда много конкретна за Естрея Палас, тъй като и аз самата не получих достатъчно информация, но ще споделя впечатления.
Бяхме в хотела в един от последните дни на месец ноември. Беше около 13-14:00 ч. на обяд в събота и подготвяха залата за сватба. Ресторантът наистина е много подходящ за сватби с повечко гости, много е просторен и елегантен. Има само едни колони, които със сигурност ще са пречка за някои от гостите. Другото, което ми направи много силно впечатление е, че залата вече беше почти готова (явно за вечерна сватба), а ВЪОБЩЕ не беше предвидено някакво отопление. За това време на годината в ресторанта си беше доста студено.
Управителката беше във фоайето и разговаряше с Фотеви (старши). Не прие много присърце идеята да ни покаже някакви примерни менюта. Каза, че "в периода на криза" (стандартното извинение! nea) не могат предварително да определят много точно какви продукти ще са включени в изготвянето на менюто, затова не може да ни каже и ориентировъчни цени  pardon. Нашата сватба е в края на април, а тя предложи да се свържем с нея през месец януари, за да може да даде по-точна информация. За мен лично това е малко късно.
Относно въпроса с внасянето на алкохол/безалкохолно и т.н., управителката каза, че досега са позволявали такава практика, но се обмисля това да се промени. Вече никой от ресторантите не работел на този принцип, затова и те щели да въведат някаква такса на човек (допълнително към менюто), ако решиш да внесеш алкохол. Естествено за по-подробна информация трябваше да позвъним през януари.
Вече би трябвало да има такова инфо, така че ако сте заинтересовани, най-добре е да отидете направо в хотела, за да можете и вие да си изградите по-ясна представа.  smile
Активен
Pepsi80
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #194 -: януари 12, 2010, 11:17:31 »

Здравейте!
Искам да попитам тези, които скоро са си правили медицинско за брак, къде, какво точно ви трябваше и каква е цената. От ритуалната зала ми казаха за МЦ "Надежда", сега звънях да питам и цената е 110 лв. за двамата, отделно ще искат да ме дупчат пак за Васерман, а аз ще имам вече това изследване от Женската консултация.
Благодаря ви предварително.
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 31   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines