Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 07, 2024, 11:30:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на "БЕБЕправещите" - 14 част  (Прочетена 159019 пъти)
 
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: декември 10, 2009, 14:22:22 »

Момичета освен спокойствие препоръчвам и редовни профилактични прегледи. Аз днес отидох без никакви оплаквания на генеколог и се оказа , че вероятноо имам някаки гъбички... Не знам дали тук е мястото, но да попитам дали някой е ползвал услугите на доктор Емил Вълчанов и какви са впечатленията от него... Погледна ми и фоликолите и имах по един в двата яйчника. Той измери само единия и пише, че е 8,6 на 6,4 мм. , но не ми обясни кога се очаква овулацията, а по мои сметки трябва да е скоро ... Препоръча ми и другия път да си направя изследване за рак на шийката на матката и исках да ви питам дали това е по - особено или болезнено или си е като обикновено изследване на секрет...  give_rose  Вероятно този месец ще пропуснем опитите поне, докато не съм сигурна, че всичко с мен е наред и от догодина пак ще запрятаме ръкави  Eeager
Много стискам палци за всички вас и гледайте положително на нещата : поне ще може да си пийнем подобаващо на Нова Година  drinkz
« Последна редакция: декември 10, 2009, 17:21:25 от svetla_ety » Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: декември 10, 2009, 14:53:09 »

Момичета минавам да се отчета след прегледа снощи. Лекарката каза че не ми идва заради ниския прогестерон и ми каза да пия билкови хапчета, които предизвиквали естественото производство на прогестерона. До тук добре, но следващото което ми каза е че ниския прогестерон не е причина да не мога да забременея. И да продължим опитите. А след като ми дойде ще направим фолекулометрия да се установи кога ми е овулацията. Как ви звучи това? Надявам се прогесторона да ми се нормализира и да започне да ми идва нормално...
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #347 -: декември 10, 2009, 15:01:48 »

Капризче, на мен ми звучи разумно. Ниско ниво на прогестерона не е проблем при оплождането на яйцеклетката, но би могло да бъде проблем при задържането на бременността. Прогестеронът прави лигавицата на матката рехава и кръвоснабдена и това помага на оплоденото яйце да се "забие" и задържи там. Затова, при нисък прогестерон - установен нисък СЛЕД доказана овулация, най-добре с фоликулометрия, лекарите предписват прогестеронов препарат - обикновено дуфастон или утрогестан, за да може да се задържи бременността, ако такава е настъпила (а ако не е настъпила, цикълът да дойде навреме). На мен ми звучи най-логично да ти пусне изследване на прогестерона след доказана овулация и ако е нисък, да приемаш прогестеронов препарат след овулацията. 

Напълно възможно е да не ти идва заради нисък прогестерон - той е доминиращият хормон в лутеалната фаза, и ако е нисък, цикълът се забавя (това е една възможна причина). Някои лекари предписват прогестеронов препарат "по схема" при нисък прогестерон - най-често от 16-дия ден на цикъла, десет дни по две таблетки на ден. Това се прави, доколкото знам, за да се насити организма с прогестерон и да се урегулира цикълът. Проблемът е, че прогестеронът потиска овулацията и ако овулацията ти е по-късна (което при дълъг цикъл е напълно възможно), бременност не може да настъпи. Затова много лекари отричат пиенето на прогестерон "по схема", т.е., без да се държи сметка за овулацията на конкретната пациентка.

Долкото знам, специалистите по репродуктивно здраве не се занимават с принципното регулиране на прогестерона, а при късна или липсваща овулация изписват препарат за стимулация (след определени изследвания, включително проходимост на тръби), и ако настъпи бременност, а прогестеронът е нисък, се пие прогестеронов препарат за задържане.
« Последна редакция: декември 10, 2009, 15:13:11 от rozovka » Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #348 -: декември 10, 2009, 17:06:03 »

Rozovka е напълно права! Капризче, ти нали не беше убедена, че изследването на прогестерона ти е направено в правилния ден (период)? Ако е така направи ново след доказана ову и тогава пий хапчетата, ако се окаже нисък. Ще споделиш ли какви билкови хапчета са ти изписали? Аз също смятам този път да си изследвам прогестерона след като си установя овулацията, стига да не се падне по празниците  pardon
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: декември 10, 2009, 17:54:04 »

Здравейте момичета...и аз мога да се отчета вече в темичката...имам си лелката на лице вече трети ден...и макар и закъснението миналия месец и случилото се ...си ми е точна като часовник...надявам се и овуто ми да е очно когато трябва и като ми свърши възобновяваме опитите с пълна сила... yahoo

пожелавам на всички ви успехи...само не се отчайвайте...не се пренавивайте за+ото после наистина е много кофти  sad закъснение от 1-2 дни си е напълно нормално по някога дори и при най точния цикъл...за+ото не само бременността влияе върху появата му на време а още редица други фактори...така че колкото и да е трудно да не се мисли за това трябва да се постараем... girl_wink

Капризче стискам ти силни палци миличка всичко да е на ред ...повтори изследванията ако е нужно преди да продължите с опитите и то в точния период...така ще си сигурна поне в правилния резултат... Good luck
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: декември 10, 2009, 22:22:16 »

svetla_ety,за рак на шийката на матката се прави цитонамазка,взима се секрет просто,изобщо не е болезнено,препоръчва се да се прави на всеки 6 месеца или поне веднъж годишно,а след като се планува една бременност задължително дори и да нямаш оплаквания се прави цитонамазка.Колкото до гъбичките изобщо не се притеснявай,те не са нищо страшно.
Активен
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: декември 11, 2009, 09:41:17 »

rozovka много благодаря за подробното обяснение. Така написано ми става ясно. Но както лекарката ми го обясни nea

Слънце, казах и че според мен може би не е уцелен периода на мерене, тя каза че няма такъв вариант. Не знам дали е права. Каза ми да пия Фертил Айд. Беше ообсъждан по-рано в темата. Той е на билкова основа и освен че би трябвало да помогне за регулиране на цикъла повишава фертилните качества на жената. Има го и в мъжки вариант, който увеличава на броя, подвижността и морфологията на сперматозоидите и т.н. www.fertilaid.bg Виж сайта ако решиш. Каза ми за още едни таблетки, които се пият по схема, пак билкови, но им забравих името. Ще видя довечера вкъщи и ще пиша пак.
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: декември 11, 2009, 11:35:19 »

krisssy, благодаря ти за отговора - много ме успокои а знаете ли все пак за колко дни би трябвало да настъпи овулацията щом в4ера фоликулчето е било с размери 8 на 6 приблизително  blush
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: декември 11, 2009, 11:40:41 »

При всеки е строго индивидуално, за да настъпи овулация фоликула трябва да стане някъде около 20 мм , ако греша ме поправете.Ако искаш да си сигурна просто почни да правиш тестове за Ову.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: декември 13, 2009, 15:14:27 »

Ето ме и мен отново с малко тревоги  angry от както ви се оплаках, че имам киста уж всичко беше наред, почнах си Регулона от 3 ден на цикъла и така до петък (10 ден от приема), когато се събудих с кръв по гащите!!!!! Все едно си ми е дошло, толкова е силно и съм много притеснена какво се случва с мен  cray Утре мисля да посетя лекарката и да видим какво става  shok, почвам да се отчайвам, а това не е добре и се чудя дали да не заложа на Хомеопатията като лечение.... с тази постоянна употреба на хормони бая главоболия си докарах  diablo
« Последна редакция: декември 13, 2009, 15:17:23 от fiamaa » Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #355 -: декември 13, 2009, 15:54:43 »

fiamaa, с какво те стимулират?
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: декември 13, 2009, 16:08:40 »

fiamaa, с какво те стимулират?

С клостилбегит, но за момента успяхме само 2 пъти  cray направо не знам вече какво да правя, мн съм раздвоена - днес бях на хомеопат за др проблем  и той е силно против всички хормонални препарати   shok
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #357 -: декември 13, 2009, 16:19:18 »

Мила, тоз клостилбегит прави много кисти... може и от това да е. Защо не поискаш от твоята лекарка да използвате фемара? Доколкото знам, в Гърция в добрите клиники стимулират само с фемара. Основният недостатък на фемарата е, че е доста по-скъпа - 10 хапчета за един цикъл са около 100 лева. Но е много по-чист препарат от клостилбегита и не води толкова до образуване на кисти. Няма промени в настроението и други странични действия - абе, по-добре е. Ти ходиш в Щерев, нали? Д-р Ганева от Щерев стимулира с фемара - защо не питаш твоята лекарка да говори с нея за предимствата на фемарата. Мисля, че си струва. Ето, тук ти пускам една съвсем кратичка темичка за фемарата от форума на зачатие http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=13869.0 - разбира се, ако ровнеш в гугъл или направо в bg-mamma, ще намериш и още мнения.
« Последна редакция: декември 13, 2009, 16:22:35 от rozovka » Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: декември 13, 2009, 16:22:14 »

Мила, тоз клостилбегит прави много кисти... може и от това да е. Защо не поискаш от твоята лекарка да използвате фемара? Доколкото знам, в Гърция в добрите клиники стимулират само с фемара. Основният недостатък на фемарата е, че е доста по-скъпа - 10 хапчета за един цикъл са около 100 лева. Но е много по-чист препарат от клостилбегита и не води толкова до образуване на кисти. Няма промени в настроението и други странични действия - абе, по-добре е. Ти ходиш в Щерев, нали? Д-р Ганева от Щерев стимулира с фемара - защо не питаш твоята лекарка да говори с нея за предимствата на фемарата. Мисля, че си струва.   

Мерси мила  girl_wink да бяха ми го препоръчали този препарат точно последния път когато бях в Щерев. Ми май ще прежаля 100лв, но поне ще знам, че е по-добрия вариант  smile
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #359 -: декември 13, 2009, 16:36:48 »

За хомеопатията не знам какво да ти кажа - то и аз, пък и всички хора сигурно сме против тъпкането с хормони... обаче какво да се прави? Не знам дали чрез хомеопатия може да се стигне до резултата, който желаеш  smile.

Дано всичко се оправи с това кървене  sad... не съм пила регулон и не знам може ли да е свързано с него - няма да изказвам предположения, за да не те объркам - а възможно ли е да се е пукнала кистата? Може би ти трябва един месец почивка и спокойствие. После, ако прецените с доки, пробвайте с фемара и овитрел за пукане на фоликула. Каквото и да решиш, желая ти успех  good!
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines