Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 13:31:30

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Булки от Стара Загора !!!!! част 7  (Прочетена 149342 пъти)
 
Капризче
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« -: ноември 11, 2009, 09:39:54 »

Моля ви спазвайте добрия тон в темите и не ги обръщайте в спорове.

Тъй като темата вече беша нахвърлила 30 страници направих нова. Моля опитайте се да спазвате правилата и добрия тон в тази тема, за да бъде на всички ни по-приятно да пишем във форума.

Благодаря ви!

Предишната тема
« Последна редакция: февруари 23, 2010, 23:59:39 от Капризче » Активен
manthebest
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #1 -: ноември 11, 2009, 10:59:53 »

Чак да му се отщее на човек да пита нещо. Все съм виждал да се псуват и обиждат хора, ама не бях виждал да се заплашват.


Та имам въпрос към булките ходили в Асеновград. Възможно ли е там за един ден да се напазарува всичко за сватбата? В смисъл най-необходимите неща - дрехи, аксесоари и това, което се носи в ритуална зала.
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: ноември 11, 2009, 11:09:47 »

Да възможно е smile
Стига да си харесате нещо...
В повечето магазини има и шивашки ателиета. Така че ако костюма или роклята имат нужда от корекция за 1 ден ще ви ги направят или по скоро за няколко часа...

А за коя дата решихте да е сватбата ? smile
Активен
maya_bunny
Професор
****
Публикации: 456



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: ноември 11, 2009, 11:43:20 »

Да, напълно е възможно, аз си харесах първата рокля от първия салон Мания, постесниха я и да ни няма. Мъжа ми даже не беше успял да стигне до Бачковския манастир, а само до Асеновата крепост  blum

За нещата за ритуалната по-добре първо вижте и тук, за да имате база за сравнение, може би там ще са по-скъпи.
Активен
pupipupi
Любопитен
*
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: ноември 11, 2009, 11:47:40 »

Здравейте момичета, а имате ли впечатления от роклите на "Одета". Повтарям се, но не видях че е открита нова част на темата.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: ноември 11, 2009, 11:54:01 »

Manthebest, то много зависи от вкуса и желанията на булката. Ако иска рокля "по-така", нещо ексцентрично или нестандартно, може и да не си хареса нищо там. Относително е.
Иначе там има от пиле мляко, както се казва, въпросът е дали ви устройва като качество и цена.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: ноември 12, 2009, 00:03:44 »

Аз пък с въпрос към булките: Как предлагате да си разпределя времето в сватбения ден, след като гражданският ще е в друг ден. Тоест, взимане на булката от друг град, който е на половин час от СтЗ, после връщане тук, църковен брак, коктейл 30-40 мин и самото тържество. Вечерна сватба.

Кажете как ви се струва така:

1. тръгване от СтЗ за взимането на булката - 15.00ч
2. време за взимане на булката, наздравица, хорце и малко снимки - 1 час мах, тоест до 16.30ч
3. тръгване за СтЗ - 16.30, пристигане в 17.00
4. църква Св.Димитър - предполагам час, заедно с фотосесията - до 18.00ч
5. коктейл 30-40 мин, да го сложим час покрай суетенето и т.н. - 19.00ч
6. сватбено тържество - 19.00ч до...когато тогава tease

Надявам се да сте искрени, приемам всякакви съвети give_rose
Активен
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: ноември 12, 2009, 11:04:20 »

velvet, всичко ми се стува ок, но бих ти препоръчала да си оставиш още малко време за църквата (ако ще си правите снимки на метоха или там някъде)... Ние бяхме там, имахме уж съкратен ритуал, бях предвидила от 16 до 17 часа да свършим и със снимките, за да може в 17 да сме в студиото за професионални снимки, ноо... въпреки т.нар. съкратен ритуал, успяхме да стигнем до студиото чак в 17 и 30...
извинявай за любопитството, но откъде ще те взимат?
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: ноември 12, 2009, 11:40:03 »

Според мен трябва да си отпуснеш още малко време за отиването и връщането до Ст.З. Поне по още 15 мин., защото ако при нормални условия отивате за 30мин. то на сватбата ще се кара бавно.... Така си мисля аз .... pardon
А къде ще е коктейла в ресторанта ли...?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 12, 2009, 11:44:51 »

Роси, от Нова Загора ще ме взимат. Вие в същата църква сте правили църковния си брак, така ли? А кой свещеник беше? И ние уж мислим да помолим за по-съкратен ритуал, но щом казваш, може и да отпуснем още 15 мин поне. Ако остане време, все ще го оползотворим blum.

Ели, не бях мислила за скоростта на шофиране. Може би си права, ще го предвидим и това. Коктейлът ще е в ресторанта, да.

Благодаря ви, ето че изникнаха детайли, за които не се сещах give_rose
Активен
sun_riZe
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: ноември 12, 2009, 12:30:57 »

    Организацията на нашата сватба ще бъде може би подобна. Гражданският ни брак ще бъде най-вероятно в събота, но не сме решили точно за часа, а църковния брак и тържеството в ресторанта ще е на следващия ден в неделя, вечерна сватба smile. В началото мислехме да си е неделна, вечерна сватба и всичко да си е по реда, но като отидохме да запазваме час в ритуална зала, ни казаха, че в неделя работят до 11.40(последно бракосъчетание)! Като чух това щях да припадна, едновременно и се ядосах и отчаях, всички планове рухнаха. cray.
    Затова и решихме ритуала да е в събота. Служителката ни предложи да го направим в неделя преди обяд и така да стане обедно-следобедна сватба, нооо това въобще не ни хареса  nea.
    В неделя записахме час в "Св. Димитър" за 17 ч.до към 17.30ч, а ресторанта резервирахме за 19.00ч. Така ще имаме достатъчно време за фотосесия  и студийни снимки weddingday.  Може би така организирана сватбата ни ще се получи много по- весела и красива. "Официалното" венчание ще е в църквата, където мисля по-си заслужава от гледна точка на ритуалите. Единственния недостатък, за който сега се сещам е с какво ще занимаваме гостите толкова време докато стане време за ресторанта? girl_impossible
   
   
   
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: ноември 12, 2009, 12:50:03 »

sun_riZe не се притеснявай за гостите все ще измислят какво да правят... я кафе, я нещо друго...
Нашата сватба беше в 16:00ч. - съвет, 16:45ч. - църква и 19:00ч. ресторант...
Като в църквата продължи не повече от 15-20мин. защото този дени имаха много сватби, а аз очаквах да е поне 40мин.... От 17:00ч. до 19:00ч. Имахме време да се снимаме зад църквата и в студиото и бих казала, че даже не ни стигна времето, а и вече беше почнало да се смъчава за снимките на открито и към 18:30ч. отидохме в студиото.... През това време гостите пиха по едно кафе кой където му се искаше... Някой в центъра други близо до ресторанта... така че все ще измислят какво да правят.... а и те в 18.30ч. най- късно трябва да са в ресторанта и да са почнали да се настаняват, за да можете в 19ч. вие вече да влизате и да не губите време за настаняване на гостите...
Активен
sun_riZe
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: ноември 12, 2009, 13:45:41 »

    Съгласна съм с теб. Денят си е наш и имаме право да се уединим за малко снимчици yahoo. Като се сетя на сватбата на братовчед ми миналата година първо бяха в църквата, после в гражданското и след него ние гостите седнахме на по кафе, докато те се снимаха с родители, кумове и т.н. Чак към  19ч. отидохме в ресторанта. 
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: ноември 12, 2009, 23:00:55 »

Така, ето след лека ревизия, какво измислих:

1. тръгване от СтЗ за взимането на булката - 13.30ч
2. време за взимане на булката, наздравица, хорце и малко снимки - 1 час мах, тоест до 15.15ч
3. тръгване за СтЗ - 15.15, пристигане в 16.00ч
4. църква Св.Димитър - предполагам час, заедно с фотосесията - от 16.00 до 17.45 като самия ритуал да е в 17.00ч примерно (ще говорим със свещеника за продължителността)
5. придвижване от църквата до Сити - 15 мин, пристигане в Сити към 18.00 (15 мин за оправяне на грим и освежаване)
5. коктейл 40 мин, да го сложим почти час покрай суетенето и т.н. - от 18.15 до към 19.00 - 19.10ч
6. сватбено тържество

Сега как е? smile
« Последна редакция: ноември 12, 2009, 23:12:11 от velvet » Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #14 -: ноември 13, 2009, 01:00:27 »

Здравей извиняваи че се намесвам, като професионалист смятам, че графика ти сега е ОК. Момичета обсъждайте всичко в детайли но не разводнявайте прекалено деня, гостите ще се измъчат докато седнат в ресторанта, вие още повече.Не забравяйте че има и такива които идват от път .Това обаче не означава че трябва да сбиете всичко, този график е доста добър, предния беше сбит, а ако го разтеглиш повече от 1 час вече ще стане тежко за всички.
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines