Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 22:28:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 144904 пъти)
 
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #435 -: март 08, 2010, 17:30:46 »

болонез става ли- доматен сос с някакви зеленчуци- тиквички, пипер, лук ... и кайма, а може и без каймата
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #436 -: март 08, 2010, 17:34:56 »

Герчо всичко става принципно smile Ние сме на диета тип разделно хранене и не можем да смесваме спагети с месо. А днес ни е спагетен ден. Мисля да изкарам каквито зеленчуци имам в хладилника и фризера, да ги запърва леко на тефлоновия тиган, после сладам малко доматен сок и подправки и съм готова. Четох и една рецепта със соев сос, но за съжаление днес той не ни е позволен...
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #437 -: март 08, 2010, 17:37:35 »

 Offtopic Леле Ели, от кога не са ме наричали Герчо. Направо ме разтопи.Мерси за усмивката.

Абе и аз се усъмних че ще е някоя диета ако измисля накой друг сос ще пиша пак.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #438 -: март 08, 2010, 18:05:05 »

Ели, аз много обичам готовите сосове на Барила и се сещам, че те имат хубави вегетариански варианти с босилек, с маслинки, с тиквички и патладжани, имаше и един лют, ама наистина доста лютеше - може нещо такова, а може и да е приготвено в домашни условия подобно.
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #439 -: март 08, 2010, 18:24:39 »

Капризче,а задължително ли е сос,аз си правя спагетите без сос от известно време,първо запържвам морков тиквичка и малко чесън да поумекнат ,но не много добавям любима подправка иприбавям самите сварени спагите за малко в тигана при зелечуците обърквам добре и готова стават много вкусно . Зеленчуците си ги режа на пръчици така ги харесвам и на външен вид изглежда също много апетитно,мъжа ми си добавя и лют пипер 
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #440 -: март 09, 2010, 10:06:27 »

Момичета, благодаря за идеите. В крайна сметка запържих лук, чесън, печена чушка и моркови, после добавих доматен сос и подправки. Повря малко и залях спагетите. Станаха много вкусни.

Juji това твоето ще го пробвам задължително, вкусно звучи. Мисля че и с малко гъбки соев сос ще стане още по-апетитно  good
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #441 -: март 09, 2010, 20:52:45 »

Аз последния път соса за спагети го правих по следния начин.
Задуших една глава лук.Прибавих морков ,гъби и печени чушки.После добавих домати и готово.Аз си взимам и един готов на Дерони-гъбен сос или Болярски сос.
Активен
Слънце
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2771


Усмихни се!


« Отговор #442 -: март 09, 2010, 21:41:11 »

Тази вечер направих едно ястие - изцяло моя измислица Girl_hide Имах сладък картоф и исках да го употребя в солено ястие. Наредих в глинен гювеч пишешко филе, гъбки, праз, моркови и сладкия картоф на шайби. Овкусих с малко соев сос, пилешко бульонче и сложих малко вода на дъното. Стана много вкусно  girl_wink
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #443 -: март 12, 2010, 11:58:21 »

Juji вчера направих от твоите спагети с моркови и тиквичка - единствената подправка, която им сложих беше Маги Уни Сос (аз много си го обичам него), получиха се невероятно! Толкова леки спагети не съм яла никога, а на всичкото отгоре заради Уни сос-а имаха и лек вкус на пиленце и милото беше много щастлив (той пости, горкия)!
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #444 -: март 12, 2010, 12:52:32 »

Радвам се ,че са ти харесали,напоследък само така си ги приготвям,за любителите на чесъна тук в Италия приготвят без зеленчуци само с чесън ,сварените спагети прехвъряш в тигана с чесъна и разбъркваш и готово стават вкусни и така ,даже с малко лют пипер за любителите на лютото.За постещите това е добър вариянт ,хем хранително хем вкусно,може и само със чесън и сушени доматки ,но доматкиге са предварително накиснати в марина,абе хиляди са рецептите да не се отплесвам сега  smile
Активен
krasunkata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 646



Моят сватбен албум

« Отговор #445 -: март 12, 2010, 23:53:17 »

Аз днес правих "Пълнозърнеста фокача с ароматен зехтин и зеленчуци"- попаднах на рецептата съвсем случайно в интернет, но още като зърнах снимката и взех да преглъщам.... а и всичко е толкова хубаво обяснено. Получи се невероятна фокача и почти излапахме тавата  blush

http://www.kulinarno-joana.com/2009/09/whole-grain-vegetable-focaccia-with-spicy-olive-oil/#comment-5417
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #446 -: март 13, 2010, 01:50:28 »

Лелееее, и на мен ми потекоха лигите само като я видях. Още утре, т.е. по-късно днес де, ще се пробва! Благодаря!
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #447 -: март 13, 2010, 09:22:29 »

krasunkata ,чудно ти се е получила,да си призная фокачите ги обичам много, до нас има магазинче правят хлаб,пици ,фокачи и типичните италиански сладкиши /много са скъпи/.Понеже тук в Италия всеки който прави хляб прави и фокачи съм опитвала на много места ,но като тези нас не съм яла правят ги много вкусни ,може би защото ги пекът на дървени въглища,а може би заради това ,че те не слагат обикновенна мая ,а бирена ,не знам но стават страхотни.Любими са ми фокача с маслини,фокача с лук и фокача с чери доматки.Още веднъж krasunkata страхотна фокача ,а сега тичам да си купя  ,че ми се прияде smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #448 -: март 13, 2010, 13:57:44 »

Активен
Страници: 1 ... 28 29 [30]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines