Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 09:19:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 153334 пъти)
 
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #360 -: февруари 05, 2010, 15:26:21 »

Здравейте рецептите,които споделяте са страхотни Torte Харесах си тортата с майонеза но имам едно въпросче хартията за печене се слага върху изсипаната смес или вурху тавата преди да се изсипе сместа извинявам се ако въпроса ми е глупав,но съм начинаеща все още  Ashamed
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: февруари 05, 2010, 15:32:36 »

Върху тaвaтa,зa дa не зaлепне слaдкишa good
Активен
Katence
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



« Отговор #362 -: февруари 05, 2010, 15:36:01 »

мерси за бързия отговор  give_rose
Активен
Капризче
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3244


Baby Time


Моят сватбен албум

« Отговор #363 -: февруари 05, 2010, 23:24:00 »

Мацки, пускам ви едно филмче с тортичка:

http://www.youtube.com/watch?v=xHY_F53ClJ8&feature=related

Сега съм решила да търся рецепти за този фондан и да майсторя торта в неделя, че ще имаме гости следобяда и искам да направя нещо сладко!
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #364 -: февруари 06, 2010, 09:55:33 »

Капризче,аз  съм изгледала много такива клипчета ,те са супер полезни .Бях направила вита торта по рецептата на Абра от един готварски форум,и гледайки тези клипчета схванах техниката на разнасяне на масленият крем.Обаче захарният фондан за мен е невъзможен за приготвяне,защото в Италия не мога да намеря някои от необходимите съставки за направата му.А иначе тортата на клипа е страхотна ,чудя се само дали е сочна ,защото гледам блатовете се режат така сякъш са сухи и доста дебели,но пък голяма красота стана на края
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #365 -: февруари 09, 2010, 12:05:01 »

Момичета, помагайте! Приятеля ми е решил да пости (не от религиозни, от диетично-здравословно-пречистващи причини), та съм в шах три месеца с какво ще го изхранвам. Той по принцип без месо на масата не сяда - все пак е 2 метра, 120кг мъж, и не яде ориз и разните му соеви заместители с вкус на нищо, направо не знам какво ще го правя girl_impossible
Активен
emili85
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 452



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: февруари 09, 2010, 12:09:18 »

Ето тук има доста рецепти, дано ти свършат работа  good http://www.mandja.com/index.php?option=com_content&task=view&id=72&Itemid=1
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: февруари 09, 2010, 12:12:39 »

Денито, само месото ли ще спира или всичко с животински произход? Картофите са хранителни и има много рецепти с тях. Яйцата също. Различни видове пасти. Гювечета.


Активен
Мименце
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 455


Искам всичко!!!


« Отговор #368 -: февруари 09, 2010, 12:18:20 »

Денито нямаш много голям избор sad А и щом е такъв голям Българин, ще си хапва доста от постното , за да му стигне.
Зелен боб, Леща, Бял боб, Картофи- строгите пости не дават големи възможности good
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: февруари 09, 2010, 12:29:23 »

Денито аз постя всчиките пости ги минавам, така че мога да помагам с рецепки, но е много важно той да реши дали няма само месото да спре или ще спира всичко и сирене, кашкавал, мляко и т.н. производни.Аз бих те посъветвала след като той си реши какво точно ще хапва, да си вземеш една книжка с рецепти за вегетарианци или за постенето има ги в книжарниците аз имам две и ми вършат работа, но от сега да знае, постене без ориз, соя и т.н. екстри ства трудно.Основните храни са боб, леща, картофи и ориз.Соята аз лично я приемам под вид на соево сирене и кашкавал.Другите зеленчуци ги правя по различен начин.Друго важно за него да знае е че от постенето не се отслабва, а напротив понякога дори се напълнява, защото в целта си да се заситим се тъпчем с много хлебни неща.Ако обича сладко също ще има проблем, защото по време на пости може да се яде само локумени вафли и вафли чайка, само те са изцяло растителни.Никакви бонбони, шоколади и т.н. екстри.

Ако все още има желание да пости пиши ще споделяме идеи Wink
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #370 -: февруари 09, 2010, 13:17:25 »

Има рецепти много аз правя постите през август за моят имен ден те не са дълги 2 седмици саи не ги усещам.Хапвам картофи ,ориз,гриловани зеленчуци,зелен фасул ,боб и можеш да му приготвяш и спагети със зеленчуци. Има много рецепти само да уточниш както са писали другите само от месо ли ще се откаже или от всичко със животински произход
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #371 -: февруари 09, 2010, 15:20:53 »

Лелееее, много сте бързи, благодаря на всички! give_rose Ами по принцип идеята е тази седмица да хапва животински продукти но без месо, а от другата да е само на зеленчук. Не го прави с цел да отслабва (от няколко месеца спортува редовно и вечер ходи да бяга и това му се отразява много добре на теглото) а по-скоро да се "пречисти" след по-тежките зимни манджи. Не му е за първи път, и приятелите му постят и са си подкрепа. Да знаете само какъв празник е като се разрешава риба (а той не обича риба, нищо че е варненец Wink ) Ще се опита пак да изкара до Великден, но има тежък международен изпит за който трябва да се подготви и не знам как ще му се отрази. Ще ви следя редовно за идейки дотогава че определено ще ми е нужна готварска подкрепа Wink Благодаря на всички още веднъж! Bravo
Активен
juji
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1425


« Отговор #372 -: февруари 09, 2010, 15:42:24 »

Е щом ще е на зеленчуци можеш да готвиш доста неща,ориз със спанак ,картофи на фурна само със зехтин или олио,аз си правя едни много готини картофи за ден когато ям без олио на микровълновата и със каквато и да е салатка супер вървят.Пържени картофи също, зелен фасул с картофи на фурна или като манджа ,абе много неща има просто напиши в гугъл и ще намериш дори сладкиши
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #373 -: февруари 09, 2010, 15:52:53 »

Аз също мога да добавя ориз със праз и маслини, постен гювеч, може да се правят и спагето от тези дето са без яйца smile, постни супи, аз си правя и крем супи, но не слагам мляко и сметана, а само по малко маргарин smile Има наистина много неща които могат да се ядат по време на пости има и сладкиши постни, а ако обича варено жито може и него да хапва.Аз на предните пости сладкото ми беше варено жито и печена тиква. smile
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: февруари 09, 2010, 15:59:09 »

Аз мога да се включа с едно предложение за постен десерт. Имам приятелка, която постеше редовно, но рождения й ден винаги е в постите. Тя, милата, все купуваше торта за нас, но не може да хапва, затова и ние решихме да й направим торта - постна. Направихме бисквитена торта с обиконвени бисквити (Закуска-та май и те са постни, но не съм сигурна за тях) и с нишесте, приготвено с вода. Също банани и стафиди.
Получава се добре и мисля, че донякъде поне засища глада за сладичко  good
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines