Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 06:20:42

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ГОТВЕНЕТО!!!!!!!!! ЧАСТ 7  (Прочетена 153319 пъти)
 
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #375 -: февруари 09, 2010, 16:12:25 »

Десертите като че ли не са чак такъв проблем, защото аз редовно си правя печени ябълки с мед и стафиди, има един ябълков сладкиш който няма нищо животинско в него, а е много вкусен и става бързо и лесно. Проблема ми е основно "основното" Wink че както споменах е голям мъж и без месо не сяда, а ориз не яде. Но с ваша помощ (и чичко Гугъл) ще се справя good
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #376 -: февруари 09, 2010, 18:43:27 »

Веднага давам няколко рецепти. Едната е абсолютно постна от форума готви с мен и пробвана вчера. Мноого ми хареса.
Изпържвам до полуготовност 3 тиквички, 2 патладжана (обелен на рае) и 5-6 големи картофа. Всички те са нарязани на кръгчета  около половин сантиметър. След това ги редиш в тавичка като почнеш с ред картофи, и след това както ти харесва останалите продукти. Между тях слагаш по-малко от запържени една глава стар лук и глава чесън нарязани на ситно. Ръсиш и по малко солчица и тук там дафинов лист. Аз завърших отгоре с тиквички. Заливаш с малко вода - 1/3 от тавичката и 2-3 рендосани домата или съответното количество доматен сок. Запичаш на предварително загрята фурна до като остане на мазнина.
Другите са полупостни
Задушавам една връзка пресен лук и 2 стръка пресен чесън, накрая прибавям универсална подправка. Към тях прибавям около 1 кг спанак пресен и бланширан или замразен. Добре обърканата смес разстилаш в тавичка и отгоре заливаш с 2-3  разбити яйца. Запичаш до готовност. По желание може да прибавиш към яйцата 2-3 лъжици сметана или мойонеза. И това е от същият форум.
И една моя. Банички с картофи и риба тон.
Сваряваш няколко картофа, които намачкваш с малко бульонче. Отделно задушавам малко пресни гъби с лук, които прибавям към смачканите картофи. Слагам 1 консерва риба тон и универсална подправка. С тази смес навивам малки банички  от една кора, колко голечи и в каква форма е въпрос на избор.
Постни ястия подходящи за сезона са кисело зеле с праз или ориз, зелеви сърми със стафиди в гювеч, лозови сърми, но той май не ядеше ориз... Можеш да пробваш и соевият гранулат за мусака или пълнени чушки.
Бърз десерт са сусамките и ореховките. 
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #377 -: февруари 10, 2010, 12:23:41 »

Тази първата ми звучи мноого добре, ще я пробвам още в понеделник, че оттогава му почва строгия пост! Иначе ще я кара на боб, леща и картофи и това си е  tease
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #378 -: февруари 10, 2010, 12:26:11 »

Дарлинг рецептата е много интересна и ще я пробвам задължително  good

Аз мисля в неделя да се сготвя за понеделнила картофи с гъби на фурна.Много ги обичам и стават страхотни.Така че Дидка и това става за ядене. smile

Успех в постенето на твоя мъж smile
« Последна редакция: февруари 10, 2010, 14:16:13 от магито » Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #379 -: февруари 10, 2010, 14:11:45 »

Благодаря Маги. Наистина става много вкусно.
По време на постите са разрешени и мекотели като миди скариди и охлюви, така че може да се разнообразява с тях.
Друго ястие  е патладжан с доматен сос на фурна, запечен с растителен кашкавал. Ако ви харесва ще я пусна по-подробно.
Аз си правя още, доматена крем супа, пържени чушки (печени и обелени и запържени само с малко брашно) с доматен сос.
Задушени тиквички и моркови. Нарязвам ги на лентички, морковите по-тънко от тиквичките и задушавам със зехтин в тефлонов тиган. Стават леко хрупкави морковите а тиквичките тук там запечени. Преди да ги сваля домабяв скилидка пасиран чесън, а като сваля обилно копър. Като сервирам добавям настърган раститетелен кашкавал.
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #380 -: февруари 10, 2010, 20:49:36 »

Момичета тази вечер направих гуакамоле и на мен ми допадна.
Активен
kriseto
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45



« Отговор #381 -: февруари 11, 2010, 09:00:56 »

Аз да ви споделя какво направих на милото вчера и на него много му хареса (че аз нали съм на диета и не ям картофи), но може да помогне и на Денито като закъса за рецепти good!
 Сварих картофи, нарязах ги на кубчета, които овалях в смес от галета, мащерка, черен и червен пипер, копър на ситно и чесан на ситно (може да се слагат и други подправки-въпрос на вкус).След като сме оваляли внимателно кубчетата разтапяме в тиган масло и когато загрее пържим леко до зачервяване картофките! Не е много бърза рецепта, но е лесна и резултата си го бива good! Yes
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #382 -: февруари 11, 2010, 15:19:09 »

Момичета тази вечер направих гуакамоле и на мен ми допадна.


И аз много обичам гуакамол. Ама само купен съм яла. Как го прави?
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #383 -: февруари 11, 2010, 20:42:16 »

мммм, гуакамолето присъства у нас много често. Дори понякога сме се наяждали с него  crazy
Аз смачквам 4-5 авокадо, нарязвам няколко стръкчета силантро, малка глава лук и 1 малък домат на много ситно, сока на 1 зелен лимон, люта чушка на вкус, ако нямам слагам лют сос от халапеньо, сол на вкус, черен пипер на вкус и обърквам.
Даже ще правя пак тази вечер, че доста се запасих с авокадо и ще се развалят.
Ако нямам силантро, съм правила побългарено гуакамоле с магданоз, а и съм добавяла българско сирене натрошено, става страшно вкусно.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #384 -: февруари 11, 2010, 20:48:31 »

Какво е силантро?
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #385 -: февруари 11, 2010, 20:58:21 »

Ей това е силантрото (cilantro):

Много прилича на магданоз на вид, обаче на вкус е съвсем друго, не мога да го оприлича на нищо близко в момента. Това е типично мексиканска трева и без нея не става "истинското" гуакамоле , но както ти казах и побългареното си го ядем smile
Активен
gucci
Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 6319


Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #386 -: февруари 11, 2010, 21:36:39 »

Аз го правя така
1-2 авокадо-зависи от големината
1 домат-попарен или пресен
1/2 глава лук
лимонов сок на вкус
сол на вкус

Най добре става в белнедер но може и с пасатор или на ръка.Намачкам авокадото и прибавям към него настъргания лук,нарязания на ситно домат-по ми харесва с парен домат белен.Овкусавам със сол и лимонов сок.Може да е по едро може да е пасирано финно-все е хубаво.Може да сложиш и люто но аз не обичам и предпочитам без.Но както каза и ellie_bellie моето е побългарено а не истинското.
Активен
Lupercola
Гост
« Отговор #387 -: февруари 11, 2010, 21:41:50 »

Видях го в Укипедия това силантро, пише, че е вид кориандър.
Активен
Kristinka
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 649


Just a Wife


Моят сватбен албум

« Отговор #388 -: февруари 12, 2010, 11:25:15 »

Ели, това което си показала ми прилича на индрише.
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #389 -: февруари 12, 2010, 12:49:20 »

Моми4ета,не е по темата за постните рецепти,ще ме извините за което blush
Искам да замоля някоя изпитана рецепта за милинки blushКолебая се между тутманик и милинки....Може ли нещо,което сте опитвали да споделите give_rose
Активен
Страници: 1 ... 24 25 [26] 27 28 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines