Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 18, 2024, 19:29:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Охрана на дома  (Прочетена 20018 пъти)
 
КатиНка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2469



« Отговор #15 -: ноември 25, 2009, 16:48:15 »

Мерси за линка Сиси. Понеже станах домоуправител по неволя, та събирам оферти, вече имам 5 и цените силно варират, но и качеството. Исках да чуя отзив от някой, който ползва за получа инфо от първа ръка.

bubka, ще се радвам да споделиш каквото каже Кико smile
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: април 08, 2010, 14:11:55 »

И мен живо ме интересува темата за охрана на къща - нали ще се местим от апартамент в къща та трябва все някак си да се охраняваме. Ясно е че всеки може да счупи прозорец-а и да влезе. Освен СОТ съм си мислела и за тези металните щори на първия етаж да сложим, а на втория така или иначе няма как да се достигнат тъй като ще са покривни прозорци. Но пък като са пуснати щорите ясно сигнализираш, че няма никой вкъщи.
Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: април 08, 2010, 22:53:58 »

я да се запиша и тук, в квартирата бяхме със СОТ с жици много не ми пукаше но тук, казах не искам дупчене и жици, не стига че ми опасаха за нета и ТВ-то, докато чакаме оптичния ами и за сот...
Та сложиха безжичен, с дистационно и е доста лесно, може и с ковда да си го отключваш. Понеже е много пресен още не ни се е налагало да купуваме батерии, но и това ще дойде  angry
А иначе пак пробиха една дупка къде не я уцелиха този ме изкара изнерви, добре че като сложиха устройството за кодовете не се вижда нищо, щях да ги утрепа иначе beating beating
Викам си стига вече жициииииии, ама нейсе  Oh my ... но то си е така, от каквото бягаш такова ти се убива  angry
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: април 12, 2010, 10:15:50 »

Вики,аз не веднъж съм казвала-най-добре е Сот към полицията  good По-скъп е от останалите,мисля че изискват да имаш  външни щори и куп други неща. Мисля,че това им е страницата http://web.hit.bg/sodpolice/.
Иначе ние сме към 161.
Не знам за какво дупчене говорите,при нас нямаше проблеми,а майка ми държи нито една жица да не се вижда. Нито сме правили ремонт след тях,нито има видими жици.
« Последна редакция: април 12, 2010, 10:17:37 от miss™ » Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 12, 2010, 16:00:21 »

За СОТ-а има само един кабел (която свързва предавателя с кутията с кодовете, незнам точно как се казват устройствата), но се скри като сложиха устройството за кодовете, но преди да го сложи сбръка къде да пробие.И станаха две дупки които слава богу се скриха с тази скутия.
Активен
bubka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2079


Загубил всичко, не загубвай себе си ...


Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: април 12, 2010, 16:07:35 »

Когато СОТа е кабелен, т.е. не е безжичен, до всяко едно устройство - съставна част от него - има кабел. Това включва централата, клавиатурата, всички датчици и сирената. По този кабел се предава сигнал от датчика когато улови движение; от клавиатурата, когато въвеждаме кода и до сирената, когато има "събитие", за да започне да свири. По него също се и захранват всички тези устройства с ток, за да работят изобщо.
Тук въпрос на монтаж е дали ще се виждат кабелите или не  good

Когато е безжичен СОТа, кабел, т.е. електричество, е необходимо само за централата. Всички останали от горните компоненти се захранват с батерия, а сигналите към централата се предават безжично.

Активен
emily
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 878



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: април 12, 2010, 16:13:26 »

Когато е безжичен СОТа, кабел, т.е. електричество, е необходимо само за централата. Всички останали от горните компоненти се захранват с батерия, а сигналите към централата се предават безжично.


Да точно така е, БУБКА, благодаря за изчерпателното и професионално обяснение. Има ток, който захранва ценралата (тя е в килера и за това този кабел не се вижда Wink), а от централата до клавиатурата е този кабел, който го скриха в последствие с монтажа й. Ама че се обясних и аз, и то благодарение на бубка  Girl_hide
Активен
aneliarankova
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #22 -: ноември 24, 2010, 14:35:51 »

СОТ-а си върши перфектна работа, само малко са ангажиращи тия кодове аларми датчици, кабели, малко зле стоят на фона на жилището ми, но няма идеално щастие.
Активен
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 25, 2010, 11:17:10 »

Бубка, много точно си го обяснила.  good
И ние сме със СОТ в началото бяхме с кабелите отвън, но в последствие ги вкопахме. Така хем не се виждат, хем стои по- красиво  smile
aneliarankova има варианти да не се виждат кабелите- вкопаване в стената /обикновенно се прави посредством ремонтни дейности/ или кабелни канали- могат да се боядисват и да бъдат скрити под тапети.  smile
Активен
Страници: 1 [2]  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines