Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 23, 2024, 15:17:14

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: " Име за бебето - 4 част "  (Прочетена 143516 пъти)
 
rosi09
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 147



Моят сватбен албум

« Отговор #465 -: юли 01, 2010, 14:14:40 »

КОНСТАНТИН!
Обожавам това име, ако имам второ - момченце 1000 % ще се казва така, и никой не може да ме разубеди...

 girl_wink
Активен
radi.
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 241



Моят сватбен албум

« Отговор #466 -: юли 01, 2010, 18:01:45 »

на мен ми харесва за момче baby_boy Ивайло, а за момиче baby_girl Лора
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #467 -: юли 01, 2010, 22:06:58 »

....
Иначе и ние мислим имена за нашата девойка - аз много харесах Сиана, защото има първите буквички на всики баби и дядовци, но татито каза "А, да и викат сийка-саксийка - НЕ" и моят фаворит отпадна. Имаме два варианта - видоизменени имената на двете баби, та да видим какво ще решим smile

Аз също съм харесала това име поради същата причина. Честно казано доста мислих за галени имена - и има доста варианти - тъй като името означава "сияйна", "сияеща" - може да й викат Съни (от англ. слънчева - пък и доста близко до името). Също така може да е Сани, Санче и други подобни. Освен това - в началото вие ще сте тези, които ще определят галеното й име. После тя сама ще си казва как предпочита да й казват. Така че "Сийка" и "Сиси" примерно могат да бъдат изключени от списъка (лично аз имам колежка Анастасия, която е свикнала да й казват 'Сиси', но на мен ми е трудно да си пречупя езика да го кажа - това по-скоро ми се вижда подходящо за котка или пудел, или за малко дете, но за възрастен човек...). Освен това има и други варианти - Сианка, Ани...
Лично на мен това име много ми харесва заради светещия заряд, който носи.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #468 -: юли 02, 2010, 08:50:22 »

Аз пък мисля че това как вие ще я наричате няма нищо общо с това как приятелите ще я наричат..За пример аз съм Гергана, логичното кратко име е Гери, е да, ама не, до 7 клас в училището в което учех бяха решили че галеното на Гергана е Гига, майка ми откачаше като чуе как ми викаха  pleasantry Не че на мен ми харесваше, но мисълта ми е че стига един човек да ти измисли едно галено име и вече има шанс цялото училище да си го хареса  tease
Сияна/Сиана според е едно изключително красиво име  heart
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #469 -: юли 02, 2010, 14:28:30 »

На мен също много ми харесва Сияна и даже мислих за това име за нашето момиченци - да си я кръстим на мен и на съпроуга ми, че и двамата сме със С , но решихме да не прекаляваме, че и фамиличта ни е със С и... Даже като близко до него си измислих да вземем от баща ми П и да стане Пересияна  "пре сияйна" и макар по - сложно и грубо пак много ми допада, защото може да и викаме Преси , Сияна ...
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #470 -: юли 02, 2010, 14:50:08 »

Аз съм съгласна с Герганчето, че не можеш да втълпиш на някой как да ти вика или да се обръща към детето ти. На мен принципно ми викат Надя, Наде, но има и някои хора, които понякога изръсват Надка и ми иде да ги пребия. Толкова да ме дразни това Надка, ама тръгне ли - не може да се спре. На сестра ми същото Гергана - Гана, пълен отврат, логичното Гери на някои явно не им стига до мозъка да се сетят. Както и да е...

Иначе на мен Пресияна много ми харесва, даже повече от краткото Сияна.
Активен
menyanthe
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 564



Моят сватбен албум

« Отговор #471 -: юли 02, 2010, 21:28:10 »

И все пак голяма част от хората се съобразяват с това как ти искаш да ти викат на галено - мен лично много пъти са ме питали. А и ако някой не ме пита и почне да използва галени имена, които не ми допадат много - ами просто си казвам, че предпочитам други... Но това с кофти галените имена или пък кофти прякори, произлизащи от имената - няма как да се избегне... - хората могат да са много изобретателни в тази област.

 Offtopic Спомням си, че като бяхме малки, на братовчед ми в детската градина му викаха Борис-ориз и той много се разстройваше от това, а понеже разликата ни е няма и две години - с целия си детски акъл го бях успокоявала, че децата грешат - понеже ориз завършва на з, а не на с и всъщност няма нищо общо - но това подейства  ROFL
Активен
nadelina88
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 681



« Отговор #472 -: юли 02, 2010, 21:43:23 »

menyanthe, историята ти ме разби от смях. Още не мога да си поема въздуух...  biggrin biggrin biggrin sarcastic
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #473 -: юли 10, 2010, 21:28:34 »

Активен
Страници: 1 ... 30 31 [32]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines