Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

май 23, 2024, 17:44:20

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булченски рокли - 12 част "  (Прочетена 189099 пъти)
 
denitza
Новак
*
Публикации: 7



« Отговор #360 -: януари 22, 2010, 10:12:03 »

roumyana благодаря ти, между другото говорих с момичетата от бутика и ми казаха че цените започват от 300 лв, но може би зависи от платовете и самия модел на роклята. girl_wink
Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #361 -: януари 22, 2010, 10:16:17 »

беше нещо като Raylia Designs, ако го напишеш в Гуглето трябва да излезе. Намерих я случайно, естествено и нямам точен сайт в момента.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #362 -: януари 22, 2010, 10:18:45 »

denitza това е така, зависи от модела , плата, тези, които аз бях набелязала бяха към 1000, имат на место албуми с много техни реални модели и се вижда че е добра работата им
Активен
mar_my
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #363 -: януари 22, 2010, 13:20:40 »

Offtopic
Момичета, трябва да има начин да се чувстваме максимално удобно в своята рокля- не да се закача тюлът, да повдига обръчът или да търпиш заради снимките.
Шивачките в ателиетата би трябвало да изкажат и мнения от рода: "Това е рокля по- скоро с рекламна цел (не изключвам съществуването на такива)- да изглежда добре в каталога, на ревюто и т.н." И да предложат начин точно тази модел рокля да стане функционална за носене. Според мен това е задължителна част от професионалното им отношение. А, ако не се съглася с тяхното виждане,  което е по- компетентно от моето, ще си понеса последствията от грозни снимки и некомфортност от роклята...
До това мнение ме доведе една  снимка, на която пластовете за обем са търсен ефект и не са  грозни при повдигане на роклята. Ето:


* sweet.jpg (51.57 KB, 277x343 - видяно 2700 пъти.)
« Последна редакция: януари 22, 2010, 14:47:43 от mar_my » Активен
niksis
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98



Моят сватбен албум

« Отговор #364 -: януари 22, 2010, 13:45:58 »

По всички бутици и магазини , продавачките гледат да си пробутат роклите. Казват ти колко си прекрасна, колко уникално ти стои роклята. Но сега като се загледам как ми стои моята рокля и как стои на манекенката..ми иде да отида до магазина и да оскубя продавачката, която се правеше на много компетентна. Уж се тупат в гърдите,1е са представители на тоя и оня дизайнер и че могат да преправят всичко без проблем,но реално не е така. При мене магазинерката не можеше да разбере защо роклята ми се бръчка около корема. Естествено ханша ми бил широк и трябвало да се разшири роклята.Но на n-тата пробра се разбра,че горе ми е широка,роклята се изсулва и се сбръчква. И добре че сестра ми и го каза това. И за капак купуваш рокля за 2000 лв и искаш воал ,но уви в БГ няма същия цвят ,нито дантела и за това различие ти искат 300 лв за воал.
 Един съвет от мен- гледайте вие,а не оставяйте продавачките да ви съветват!
Съжелявам за дългия пост!
Активен
mar_my
Ентусиаст
**
Публикации: 50


« Отговор #365 -: януари 22, 2010, 16:10:50 »

При мене магазинерката не можеше да разбере защо роклята ми се бръчка около корема.
Niksis, магазинерката лицето, което е вършило корекцията ли е?
Нещо не ми се нрави идеята, продавачката да преценява и взема решения относно преправянето на рокля. Още повече, когато даваш много парички и очакваш професинално изпълнение и качество докрай, както е в твоя случай.  good
« Последна редакция: януари 22, 2010, 16:37:16 от mar_my » Активен
pebbles
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 763



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: януари 22, 2010, 16:38:47 »

Още повече, когато даваш много парички и очакваш професинално изпълнение и качество докрай.  good

Това, момичета, в България е едно много добро, но невъзможно пожелание. Тук всички, без изключение, са мили само докато подпишеш договора с тях. От там на татък, без значение дали става въпрос за нова кола, за изработка на мебели, за строеж на апартамент или каквото си помислите, вече си правят каквото си искат с пълното съзнание, че няма как да си потърсиш правата - какво ще ги съдиш, че ти бавят поръчката ли, какво?
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #367 -: януари 22, 2010, 22:26:39 »

Момичета, някоя от вас знае ли колко обикновено искат за предплата на рокля, говорим за купуване, не за шиене? Знам, че е много относително, но предполагам, че роклята не се заплаща веднага изцяло, нали?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: януари 22, 2010, 22:32:24 »

Ariel, то е относително и предполагам зависи както от цената, така и от политиката на магазина. От личен опит знам, че взимат горе долу половината. Но в единия бутик пък ми предложиха и на разсрочено плащане, което сигурно се отнася за скъпите рокли.
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #369 -: януари 22, 2010, 22:38:29 »

Ariel, то е относително и предполагам зависи както от цената, така и от политиката на магазина. От личен опит знам, че взимат горе долу половината. Но в единия бутик пък ми предложиха и на разсрочено плащане, което сигурно се отнася за скъпите рокли.

Половината ми звучи чудесно! А това за разсроченото плащане за пръв път го чувам, но и то не звучи лошо!  smile Мога ли да попитам в кой бутик?
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #370 -: януари 22, 2010, 22:49:09 »

В M. Tyler  Wink
Активен
niksis
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98



Моят сватбен албум

« Отговор #371 -: януари 23, 2010, 00:28:40 »

mar_my , магазинерката се изявяваше на дизайнерка. Тя гледаше какви корекции да се направят ,след което дава роклята на корекция.
velvet, аз първоначално дадох капаро от около 20%, което ти казват, че е минимум .След което ходиш на корекции и ако искаш може постепенно да им доплащаш. Окончателната сума дадох при вземането на роклята. Това е за Princess.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #372 -: януари 23, 2010, 00:53:10 »

Pebbles, роклята е уникална, много харесвам такава дължина! Ще споделиш ли къде я откри?
беше нещо като Raylia Designs, ако го напишеш в Гуглето трябва да излезе. Намерих я случайно, естествено и нямам точен сайт в момента.
Момичета, това е рокля на Маги Сотеро:
http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?style=S5128
За съжаление няма да успеете да я намерите в България. Нашата форумка Klarafina се омъжи в тази рокля и беше една от най-приказните булки, които съм виждала  girl_in_love
Активен
loni_guapa
Любопитен
*
Публикации: 22


« Отговор #373 -: януари 23, 2010, 13:21:18 »

порь4ах я от еbay.дан0 да я п0лу4ал


* hunsha135.jpg (19.18 KB, 296x400 - видяно 2753 пъти.)
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #374 -: януари 23, 2010, 13:41:27 »

Момичета, това е рокля на Маги Сотеро:
http://www.maggiesottero.com/dress.aspx?style=S5128
За съжаление няма да успеете да я намерите в България. Нашата форумка Klarafina се омъжи в тази рокля и беше една от най-приказните булки, които съм виждала  girl_in_love

Уау, много е хубава!  smile
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines