Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 27, 2024, 18:11:08

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: "Булченски рокли - 12 част "  (Прочетена 187647 пъти)
 
♥Сиси♥
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1037


ЩАСТЛИВИ!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: ноември 09, 2009, 12:19:58 »

албенка, модела е много красив. Прочетох че си от Враца, ако имаш възможност отскочи до Софето  pardon
аз съм малко скептична към тоя Асеновград, затова препоръчвам Чофия  good
Да, пиши ако имаш някакви резултати.  good
Активен
albenka
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 92



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: ноември 09, 2009, 12:39:37 »

стига да я намеря ще пиша Wink
Активен
maryan
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #17 -: ноември 09, 2009, 18:02:49 »

albenka незнам откъде си изровила тази снимка, но съм почти 100% сигурна че това е модел на Ла Споса. мисля че може да ги питаш може все още да се предлага. Когато бяхме там миналия месец имаха модели от предишни колекции намалени, а тази със сигурност не е от 2010 -гледах ги преди малко, не ми дава мира, убедена съм че съм виждала този модел. дано съм ти помогнала. А забравих да спомена говоря за бутик "Ла Споса" Варна .
Активен
Jorjeta
Сватбар
***
Публикации: 180



« Отговор #18 -: ноември 09, 2009, 20:38:08 »

Аз ходих миналия месец там...не видях такава рокля...но не пречи да се провери за всеки случай, разбира се  smile
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #19 -: ноември 10, 2009, 10:28:18 »

Вчера след работа посетих салон Холидей. Отново съм много доволна от обслужването /първия път не мерих, а само разглеждах/, но за съжаление не успях да намеря моята рокля там.
 Не знам дали е вярно, но имам чувството , че българските дизайнери използват едни и същи платове, независимо дали са в София или Асеновград. Неприятното е, че работят само с изкуствени материи. От друга страна, мисля, че е по-добре да се купи рокля от български дизайнер, защото могат да направят корекция и на модела, докато при вносните могат да бъдат коригирани само размерите.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: ноември 10, 2009, 11:30:03 »

наистина всички в БГ работят с едни и същи платове, само цените им са различни, затова е по-добре в някой по-евтин салон
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: ноември 10, 2009, 13:10:45 »

Абсолютно съм съгласна. Почти всичко е лъскаво и... абе не знам и аз как точно да се изразя. Когато аз пробвах рокли - първо, пробвах САМО 2, защото ако си по- висок от обичайното и си малко повече от 60 кила се оказа доста трудно да ти предложат каквото и да е за пробване. Та - тези които пробвах бяха ОГРОМНИ, като торти (а аз категорично не исках такова) и освен това преобладаващите платове бяха органза и кофти лъскав сатен. Надявам се да не обидя никой тук, просто на мен ми дойде вповече.

В крайна сметка си ших роклята по картинка и всичко лъскаво беше заменено. Например - вместо органза - шифон, вместо сатен - един плат, който беше по- бял, по- здрав и МНОГО по- евтин от сатена (италинаски сатен 22 лв., моят плат - 6лв. на метър - е, има "малка" разлика). Така хем си имах рокля каквато исках, хем ми излезе на цена колкото средно струва една рокля от не най- евтините.

Пък и в крайна сметка - всички сватбени салони шият и по поръчка. Т.е. ако ви хареса някой модел, може да намерите нещо подобно, да го пробвате как ви стои и ако моделът ви стои добре, просто питате дали правят модели по снимка, колко ще струва (по принцип си е колкото една нормална рокля в салона) и готово pardon
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: ноември 10, 2009, 14:33:45 »

Здравейте! На мен големият ми проблем е, че не живея в България, т.е. няма да имам възможност да ходя на проби и т.н. От друга страна тук ще ми излезе безобразно скъпо да си ушия рокля, да купя готова също не е евтино, предвид това, че малко неща ми харесват.
Някой по-горе беше споменал за намаления в Проновиас, Ла Споса и т.н. някъде през зимата. Знаете ли по кое време са горе-долу? Идеята ми е да ги посетя декември месец, когато се прибера в София, но не знам дали дотогава все още ще ги има старите модели намалени.
Активен
pupipupi
Любопитен
*
Публикации: 44



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: ноември 11, 2009, 10:06:33 »

Здравейте момичета, според мен по-добре е да се мерят готови рокли, даже да се налага корекция. Така се добива представа модела подходящ ли е за твоята фигура, как изглежда роклята облечена, а не на снимка. Понякога модела който най не харесваш ти стои най-добре. Когато си шиеш рокля това го виждаш накрая, когато вече е късно и не можеш да промениш нищо.
Успех в избора
Активен
skylife
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1308



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: ноември 11, 2009, 10:52:58 »

Е да де - и аз това казах - да се мери подобен модел, за да се прецени как изглежда и тогава да се шие, а не - айдеееее ший на поразия.

Защото - все пак е трудно да мериш нещо, когато няма какво да предложат за твоят ръст и размер... girl_wink
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #25 -: ноември 11, 2009, 13:30:39 »

Съгласна съм, че трябва да се мерят готови рокли. например, аз в началото имах идея какъв модел искам, но когато премерих подобен се оказа, че въобще не е за мен.
Остава , обаче проблема с платовете. Ако окончателно реша да си шия как ще намеря хубав плат, при положение, че магазините не работят с такива?! Сама не бих могла де справя със закупуването, защото нищо не разбирам и ми е трудно да си представя как би изглеждал на готова рокля. Всъщност, причината да се замислям за шиене е именно заради платовете и ако не намеря хубави, всичко се обезмисля. Съжалявам, че мрънкам толкова, но роклята се очертава като най-големия проблем при подготовката за сватбата.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: ноември 11, 2009, 13:48:40 »

Засега и аз съм от тези, които възнамеряват да шият. Не че съм мерила готови рокли. Но от видяното тук и там стигам до извода, че това, което харесвам, го няма в готов вид. Набелязала съм си 4-5 моделчета, от чужди сайтове. Мисля като отида на място да обсъдя с шивачките какво искам, да пробвам от готовите им рокли, за да преценим кое ми стои добре като кройка и да решим какво да правим. Относно качеството на платовете - няма гаранция, това е истината. Освен ако не си ги купиш наистина сама, с някой разбирач до теб и не разчиташ после точно тях да ползват и шивачките.
Аз се насочих към шиене просто защото си харесах такива модели, които не съм виждала в БГ сайтове или магазини.
Активен
Fy
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: ноември 11, 2009, 14:04:59 »

Велвет незнам дали си ходила до Асеновград, но там в повечето магазини имат и шивашки ателиета..... До колкото видях аз когато си търсих рокля шият и по чужди модели - най вече Гръцки... Така че може и да имат това което търсиш... Разбирасе по-хубавите рокли ги нямат налични по поръчка са и са малко по- скъпи, но все пак съм виждала и такива като в гръцките списания, които са 1 към 1.....
Активен
leni_beni_
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2061



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: ноември 11, 2009, 14:32:37 »

Относно купуването на плат за рокля - след като говорих с шивачката какъв модел рокля искам, и се разбрахме кое ще стане и как точно...., отидохме заедно да купим плата за роклята. Тя ми предложи няколко вариянта, с различни цени. След като разгледахме на няколко места избрахме и взехме плата. Аз естествено нищо не разбирам от платове и изцяло се оставих на нейните съвети, като накрая не взехме най-скъпия плат , защото нямало да стои точно както искам (така ми каза тя). Затова според мен най-добре да отидете за плата с шивачката която ще ви ушие роклята  good
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: ноември 12, 2009, 15:07:41 »

Хубаво де, но не може ли да сложиш линк със роклята си направо, защото аз като кликна върху този ми излиза заглавната страница с контакти и т.н. не искам да те обидя, но малко ми изглежда като реклата Wink
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 35   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines