Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 21:18:18

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето - 8 част  (Прочетена 161335 пъти)
 
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #345 -: януари 05, 2010, 17:48:12 »

Еми и ние сме с миялна - значи нямам да ми трябва стерилизатор така ли?
А препаратите с които се мие в миялната са доста силнички, че добри ли са за малко бебе все пак  crazy
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #346 -: януари 05, 2010, 17:59:11 »

аз до днес съм стерилизирала всяко шише след ядене blush от утре смятам веднъж на седмица,но тя Дея си има шише за всяко хранене и все едно се пада че съм стерилизира веднъж на ден pardon и второ дете да имам пак ще стерилизирам поне първите 3месеца.аз се притесних да не би нещо да има противопоказно при честото стерилизиране,иначе мен нищо друго не ме бърка,нито новия уред нито  допълнителната работа.шишетата са ни без бисфенол уж така пише незнам дали е вярно,сега разбирам че и стерилизатори имало такива huhhuh.gif мяй нашият не е  huhhuh.gif
а и да питам за миялната-шишета пак трябв ада се пускат самостоятелно нали,не с нашите си чинии,и другото нещо-миялните с пара ли мият или с много гореща водание (ние нямаме и незнам  pardon)
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #347 -: януари 05, 2010, 18:04:02 »

Не, не, не съм се изразила правилно! Миялната НЕ стерилизира, но ако температурата е висока, шишетата нямат нужда от стерилизирта. Това ми го казаха в кабинета по кърмене. Аз лично мия на 40 градуса, а това е ниска температура. Препаратите за миялни найстина са силни и сякаш остава нещо хлъзгаво по съдовете (може би е от другите препарати, които се слагат за блясък и т.н.), но ще изплаквам допълнително с вода нейните прибори и ще мия найните и нашите неща наведнъж.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #348 -: януари 05, 2010, 18:12:28 »

Погледнах менюто на миялната и имам опции за анти-бактериално миене, също има и опция за допълнителна топлина на водата. А самия статус на миене, които се показва по време на цикъла е:
1. анализиране
2. миене
3. сушене
4. санитизиране
5. чисто (готово)
Ние използваме антибактериален препарат с ензими. Преди бяхме на такъв с белина, но се случваше да засъхнат с един бял прах по тях и откакто съм с ензимния нямам този проблем. Съжалявам, май доста  Offtopic станахме, но май беше полезно пък.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #349 -: януари 05, 2010, 18:15:52 »

Пууу  crazy каквъ е тоя бисфенол сега?
Мале мале и аз съм тръгнала мама да ставам  sad Е не ... не съм тъпа просто сефте ги чувам тез неща
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #350 -: януари 05, 2010, 18:22:52 »

Вяра, ето ти инфо за бисфенола:
http://focalpoint.foodsafety.bg/index.php?option=com_content&view=article&id=65:bisfenola&catid=38:newsefsa&Itemid=81&lang=bg

Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #351 -: януари 05, 2010, 18:31:52 »

Аз също не стерилизирам, освен първият път преди употреба. Ползвам няколко шишета за чайчета и това е . Мия ги със специалната четка за шишета и бебешки препарат, като накрая изплаквам с много гореща вода, така че да не мога да ги държа. Сега като го храня с негови прибори и чинийки действам по същият начин, макар че няколко пъти съм ги слагала в миялната машина на 55 или на 60 градуса.
Вероника, списъците са много индивидуални, но в крайна сметка винаги можеш да се сдобиеш с необходимите неща. Например аз имах и все още имам нужда от сутиен за кърмачи, защото чувствам гърдите си по комфортно, но не можех да си го купя по-рано защото големината ми се промени къто ми тръгна кърмата. По-късно установих че на различните марки, различните размери ми стоят различно, така че трябва да се мерят. Това е само един от примерите. А и още, не ползвам повивалник. Някои пък в началото ги къпят на мивката, абе изобщо според това което ти е удобно.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #352 -: януари 05, 2010, 18:58:25 »

ellie_bellie  мерси за линка
darling знам, че е индивидуално но аз не съм в София илив някой град вкойто има сутиени за кърмачки -разберете ме, Всичко трябва да си имам докато мъж ми е мен преди да родя, после вече не мога.
Както и да е. Ще се намеря сама инфо и всичко ще си оправя.
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #353 -: януари 05, 2010, 19:04:10 »

Вяра напиши в гугъл списък за родилно или бебе или новородено и излизат много,аз така направих и всички ги комбинирах за да има в списък ами всички възможно което можеш да се сетиш за едно бебе и после като гледах списъка умувах какво да купя(например не взехме уред за затопляне на шишенца,сутиен за кърмачки-то такъв малък размер едва ли има като за мене blum и бейбифон-голяма грешка)щом няма да имаш как да пазаруваш по-добре се запаси с всичко или пък може да пазаруваш онлайн smile
много е трудно да се каже така предварително какво ще ти трябва и какво не-аз познавам майки който си кърмят спокойно и без помпи,но Дея благодарение на помпата яде кърма pardon
« Последна редакция: януари 05, 2010, 19:05:48 от ♥maslinka♥ » Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #354 -: януари 05, 2010, 19:12:24 »

Роси, мислила съм го тва с онлайн купуването, знам че е трудно предварително да се каже. Аз имам вече един много хубав списък от  нашето Фениксче и съм и много благодарна. Просто исках вие да споделите опит -това е  pardon
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #355 -: януари 05, 2010, 19:23:46 »

Абе, как сама ? Ние за какво сме! Казвай или пиши на скайп и ще помагам с каквото мога. А пък по куриер ще пращаме каквото ти не можеш да си купиш Wink Няяямаш грижи, да знаеш  good
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #356 -: януари 05, 2010, 19:37:34 »

Аааа знам аз , че сте насреща и днес много ми помогнахте всички. Вержи, мерси за предложената помощ, ще те използвам аз в скайп, като мам с опит  tease
Активен
darling
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1371


....братска обич.....


Моят сватбен албум

« Отговор #357 -: януари 07, 2010, 12:00:40 »

Не съм сигурна че е точно тук мястото, но в темата за препаратите не зная колко майки ще го прочетат. Изхабих няколко дрешки на Сашко с петна от пюре. cray Останаха след прането, признавам че само някои от тях бях накиснала, но дори и там са останали. Петната са от тиква или моркови. Третирах на една дрешка с ваниш и после пак изпрах с течният израелски бебешки прах но си стои. Моля ви кажете ми добър препарат за петна а пък после пак ще ги пера в бебешкия прах за да не алергезира детето. Не понасям дрешки с петна и Жорко никога не е имал, защо се изложих сега така...направо не мога да се побера в кожата си.
Активен
moyra
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 413



Моят сватбен албум

« Отговор #358 -: януари 07, 2010, 12:27:01 »

darling smile Аз и мъжът ми сме царете на петната blush оба4е аз спасявам дрехите с Др.Бекман,не голяма бутилчица с пластмасова четка на изхода,с която разтъркваш върху дрехата преди пране,взех го от Billa,не знам къде другаде може да го намериш,Вениш се провали в нашето семейство,а чувам и други се оплакват pardon,така че просто го смени girl_wink
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #359 -: януари 07, 2010, 13:28:45 »

Не съм сигурна че е точно тук мястото, но в темата за препаратите не зная колко майки ще го прочетат. Изхабих няколко дрешки на Сашко с петна от пюре. cray Останаха след прането, признавам че само някои от тях бях накиснала, но дори и там са останали. Петната са от тиква или моркови. Третирах на една дрешка с ваниш и после пак изпрах с течният израелски бебешки прах но си стои. Моля ви кажете ми добър препарат за петна а пък после пак ще ги пера в бебешкия прах за да не алергезира детето. Не понасям дрешки с петна и Жорко никога не е имал, защо се изложих сега така...направо не мога да се побера в кожата си.


Привет, може да пробваш и с Apta  мисля, че е добро за петна. Успех  give_rose
Активен
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines