Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 19:22:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето - 8 част  (Прочетена 161313 пъти)
 
Regina94
Професор
****
Публикации: 476



« Отговор #330 -: януари 05, 2010, 13:17:27 »

Вероника, аз тъкмо съм на глава какво да се купи в книгата ми  smile.
Аз смятам да се придържам само към най-необходимото....

Трябват още памперси, евентуално ваничка за къпане, хавлия с качулка и бадемово масло за след баня (вместо обичайните бебешки мазила, по-евтино и не алергизира).
Ако не искаш да кърмиш - шишета и биберони.

Всичко останало май може да почака
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #331 -: януари 05, 2010, 13:31:06 »

Да ви кажа от тези готови списъци си бях набелязала най-необходими неща и много от тях впоследствие се оказаха излишни, а други, които мислех за ненужни впоследствие се наложи да купя и ми вършат много работа. Примерно с легълцето съвсем не е необходимо да се бърза - Анди вече е на 4м. и половина и все още спи с мен, в коша за кола, в коша на количката и най-малко в нейното легло.
Нощниците за болницата се оказаха излишни, също там разните превръзки и т.н. бивацин и т.н. също. Ръкавичките и бибата за Анди също бяха излишни. Помпата беше много полезна още от родилното поне за мен. Също и колана след раждане, който препоръчвам да се купи след раждането и задължително размер в който едва се побирате. На мен за 1 седмица ми беше вече голям. Подплънките за гърди също ми бяха излишни. Откакто кърмя сутиените страшно ме дразнят затова не нося така, че и сутиенът за кърмачки е излишен. Всичките шишета и биби си стоят така по шкафовете. Ако мислите да кърмите по-добре на по-късен етап и примерно само 1 шише. Стерилизатора също става излишен при това положение.
Кремовете за зърна съвсем не са спешни както и контейнерите за кърма.
За бебка от всичките козметики ползвам само крем за подсичане, шампоан от глава до пети и лосион за тяло. Четки за коса, ножички - излишни. Лепенка за пъпче и тя. Топоцин и спирт са задължителни за пъпчето. Обиколника за леглото също не може да се закрепя.
« Последна редакция: януари 05, 2010, 13:33:43 от Zahira » Активен
Nataliya
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1630


Щастлива мама


Моят сватбен албум

« Отговор #332 -: януари 05, 2010, 13:41:54 »

tasty, честита количка give_rose Със здраве да си я ползвате и разхождате!
Моята количка е с големи гуми и в снега и кишата се държи добре. Гази наред  blum За сметка на това, обаче е по-тежка. Така, че всяко нещо си има плюсове и минуси. pardon
Вероника, мисля че в началото е хубаво да имаш подготвени (изпрани и изгладени) всякакви дрешки, спално бельо, пелени, одеялце. Освен леглото, помислете и за матрака. Трябва да имате и корито за къпане. Памперси и мокри кърпички могат да се купят винаги. Козметиката в началото е минимална- сапунче или душ гелче за къпане, някакво олио за мазане след баня (може и преварен зехтин) и кремче против подсичане. Трябва да се предвиди къде ще се преповива бебето-повивалник. Термометър за вода/въздух е полезен. В самото начало една две музикални играчки и дрънкалки са достатъчни.
Стерилизатора според мен е добре да го имаш, защото много улеснява и спестява време. Едно-две шишета за начало, защото не се знае доколко ще ти трябват. Залъгалка за всеки случай. Помпа може след раждането да вземеш според ситуацията с кърменето. Май почти винаги се налага ползването й дори да е за кратко. Крем за зърна според мен е задължителен.
В самото начало може да не ви трябва, но като почнете да излизате евентуално- столче за кола.
Бебефон нямаме. Не съм използвала изобщо аспиратора за нос, клечки за уши за бебета, гребен, ръкавички, нагревател за шишета. Шишетата и залъгалките също ми стоят почти нови.
Активен
no4ko24
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 971



Моят сватбен албум

« Отговор #333 -: януари 05, 2010, 15:15:23 »

И аз имам почти всичко от разни "списъци за бебето и майката". И нещото, което никъде не бях прочела, а се оказа в нашия случай много важно е - за леглото. Нашето бееб спа над 4 месеца единствено и само в количката. Леглото й беше склад. Имаше си нужда да е на закътано и тясно, и никакви обиколници и играчки и възглавнички, натрупани в леглото, не я успокояваха. Така че, ако имате възможност може да й вземете и някакво малко преносимо кошче, или направо хубава количка.
Другото - кремът за зърна - абсолютно задължителен, поне при мен!!! Не съм имала нито една сериозна рана благодарение на Лансинох, а и кремът на Авент също е ОК. Като май няма смисъл да се маже човек предварително, т.е. да се подготвят зърната.
Стерилизаторът го ползваме всеки Божи ден от раждането, но Ели е на смесено хранене, така че шише си ползваме.
Аз примерно колан за след раждане не съм ползвала.
Някои неща, които са за много кратко ползване, може да си ги набавите от Продавалника  good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #334 -: януари 05, 2010, 15:28:41 »

Верче както виждаш всичко е много индивидуално  Wink Аз на тоя етап бих те посъветвала да си направиш той списък с покупки, ако искаш драскай на скайп да го обсъдим, не че имам опит ама те така, поне да си кажа моето мнение  Wink
За мен ако кърмиш стерилизатора също не ти е най важната покупка  Wink
Друго дето си мисля, сега бяхме на гости на едни приятели с новородено бебче, ми те затварят вратата понеже топлят стаята с климатик и стоят в кухнята, ходят през 3мин. да го гледат дали спи. Нашето бебе ще е на отворена врата та ще го чувам и въпреки че вече имаме подарък бебефон мисля че ще си остане неизползван, докато за първия случай ми се струва задължителен бебефона  Wink
Хмм какво друго да се сетя, имат си и някой болници различни изисквания, ето Захирчето казва че нощниците са й били излишни, на мен няма как да са ми излишни просто защото в болницата е задължително да съм с нощница. В болницата във Враца искат също така и комплект пелени за новородено, те се продават така обикновенно в комплект, ако не трябват ти две бархетни и две тензухени.
Там другите неща са коментирани вече - шише отначало само едно, ваничка, повивалник, ако леглото за бебчо няма допълнителен шкаф за повиване, ама пак трябва нещо непромукаемо да слагаш, има едни такива на бертони мисля  Wink  И такова за матрак е важно според мен, мисля че протектор се казва, дето се облича матрака с него за да не попие пишканото в матрака, ако памперска е пропуснал  Wink

Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #335 -: януари 05, 2010, 15:33:26 »

Мерси момичета, ами те гумите са 23 см не са чак толкова малки, но това за двойните гуми и други приятелки го казаха. А моя мъж каза, че гумите можело да се сменят и на едни приятели смениха гумите с по-големи на количката smile
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #336 -: януари 05, 2010, 16:03:21 »

М такааа.. изчетох всичко много внимателно.
Regina94 и аз имам книги ама не виждам какво общо имам а американския начин на живот за да гледам те какво препоръчват да купя.
Аз сама мога да се досетя з по важните неща от рода на памперси и разни там одеалца и т.н. както и за легло. Кощ за кола е с коликчта. Исках да попитам точно мамите с опит вече от кво аджеба има нужда, защото аз неща като крем за зърна, подпълнки з гърди, бивацин и разни подбни не съм и чувала. иколкото и тъпа да ви се сторя не съм запозната не защото нес е иснтересувам а на тоя етап няма никой около мен. Понеже прибирайки се от тук за Бг ще пазауваме всичко от София, трябва за двата месеца тукв  Албанията да събера нужната информация и да си съставя списък, тъй като без мъж ми и в Левски няма  как всеки ден по-малко  -разбирате ли ме.
Та знам, че е индивидуално и според зависи, но все пак аз трябва да имам всичко под ръка, защото няма къде в малкия град Левски, където 10лв са много пари, да си набавям нещо. което може и по-късно да се вземе, а мойто мъж ще е на далеееч от нас  angry и така.
Та Zahira Nataliya no4ko Герчо много ви благодаря -бяхте ми много полезни  thank you gu6 gu6 gu6
За бейбифона - ще вземе, защото къщата не е два етажа а е дълга , ние ще пъдем в едния край, на което викаме горе, защото е повдигната с три стълби,а кухня баня са долу  tease , така че не става без бейбифон.
Просто ако някой е позлвал да сподели кои са добри ли и аз не знам  blum
Но да знаете че разчитам на вас относно инфо, за това очаквайте всякави странни въпроси  blush
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #337 -: януари 05, 2010, 16:25:28 »

 за бейбифоните ето този много ми допада като функции http://www.pumpal.net/product.php?id=526  но с видеонаблюдение а аз нещо явно съм много неорентирана и не мога да намеря.аз си мислех че е много ненужна вещ,но сега мног ме е яд че не взехме,една минута не мога да я оставя сама,не ме питайте за какво отрицателно време ходя до тоалетната когато сме сами blum
но пак се чудя и за този доста изгоден ми изглежда но не пише никаква марка  huhhuh.gif http://www.pumpal.net/product.php?id=526
общо взето докато решим кой и дали да вземаме тя ще проходи blum
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #338 -: януари 05, 2010, 16:32:00 »

♥maslinka♥ Наистина е добър, че даже и цената ми хареса аз мислех,ч е са по-скъпи а този даже и с видеонаблюдение  blum
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #339 -: януари 05, 2010, 16:52:48 »

Момичета, искам да ви питам - всички от вас ли стерилизират? И тези, които стерилизират - на всяко хранене ли и защо?
От това, което чета и съм питала майки около мен, никой не стерилизира с изключение на преди първо използване на шишетата, когато са нови от магазина. И нали шишетата само бебето си ги използва, за какво е нужно? Майка ми ме нахока по телефона миналия ден и едва не се скарахме, че не искам да купувам стерилизатори. Аз планирам да кърмя, но ако ми се наложи да се изцеждам в случай, че тръгна на работа и се използват шишета, за тогава ми е въпроса.
Иначе намерих шишета без бисфенол или направо стъклени ще взема и видях, че се продават и стерилизатори, които не изпускат бисфенол.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #340 -: януари 05, 2010, 17:22:06 »

Ели, ако тръгнеш на работа и храните бебето от шише, ще трябва да стерилизираш, поне първите 2-3 месеца. Млякото е благоприятна среда за развъждане на бактерий и само измиване не е достатъчно. В болницата на мен ми казаха, че е достатъчно стерилизиране 1 път дневно, дори ако в миялната миеш на висок градус и там става да се мият и се броят за стерилизирани. Аз лично нищо не стерилизирам, освен бибероните-залъгалки първите месеци, но ги варях 1-2 пъти седмично, не по-често.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #341 -: януари 05, 2010, 17:26:05 »

Мерси, Веси. Първите 3 месеця смятам да си остана вкъщи, но получих отговор на въпроса си. Явно тук не се стерилизира, защото всичко слагаме в миялната. Благодаря ти  give_rose
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #342 -: януари 05, 2010, 17:31:36 »

какви са противопоказанията да се стерилизира  huhhuh.gif
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #343 -: януари 05, 2010, 17:41:21 »

 ♥maslinka♥, незнам дали има противопоказания по принцип. За мен те са - още един уред вкъщи и да се занимавам с това.
Аз питам какви са ползите и Кларафина ми отговори на въпроса, въпреки че в американската практика това се счита за отживелица от миналия век, когато санитарните условия са били съвсем различни и са използвали вода от кладенци. Но никъде не видях написано, че миялната машина играе ролята на стерилизатор, което е доста логично обяснение всъщност. Надявам се да не ме нападнете, че правя сравнения с България и САЩ. Тези неща не съм ги измислила аз, а просто събирам информация, за да взема решение.
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #344 -: януари 05, 2010, 17:42:20 »

Ели, докато кърмех Стилиан, ползвах само едно шише за вода, понеже му давах от време навреме. Него и бибите-залъгалки ми бяха единствените неща, имащи нужда от стерилизация, но аз не го правех. Имам уреда, от сестра ми е, но не го ползвах повече от веднъж, когато купихме бибите и шишето.
Миех с гореща сапунена вода с гъбичка само за Стилиан и това е. Даже и бебешки препарат за съдове не си купих, а може би трябваше.
Сега, когато вече не кърмя и дреб пие вечер АМ от шише - процедурата е същата.
Активен
Страници: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines