Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

юни 05, 2024, 03:45:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето - 8 част  (Прочетена 154335 пъти)
 
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #270 -: декември 19, 2009, 18:32:32 »

Нещата на Stokke струват цяло състояние и са мнооого екстравагантни (с изключение на столчетата им за хранене). Regina, не знам дали си ги виждала на живо тия креватчета, но са безбожно скъпи, според мен, и много нефункционални именно заради формата си. Заемат повече място от реалната използваема площ за спане. Вървят комплект с маса за преповиване. Мисля, че дори и специални чершафи си имат. Има дори кръгли легла, за близнаци.

Ако много ви кефи елипсовидната форма, IKEA имат подобни легла на много по-достъпни цени. Нали скоро и в България ще отварят магазин  pardon

За люлеещите се креватчета... при нас продават едни приспособления дето се монтират на крачетата на леглото. Леглото изглежда нестабилно с тях, но всъщност си е много стабилно и комфортно клатещо се.

« Последна редакция: декември 19, 2009, 18:57:01 от KlaraFina » Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #271 -: декември 20, 2009, 09:34:17 »

Незнам дали тук е мястото да питам, ако не сори, обаче се чудим дали да си купим йонизатор за въздуха, защото сега сме зима, проветряваме в стаята, но пак ми се струва че става задушно, пък не искам още да я разнасям насам натам и да проветрявам през 15мин. Някой случайно да ползва нещо такова илипък поне да има мнение?
Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #272 -: декември 21, 2009, 16:49:02 »

Ето да покажа и нашата последна покупка за беба yahoo
http://www.tinylove.com/toy.aspx?toyId=42&state=toyTypeId=13@elementId=3@ageId=0

Дано да й хареса girl_wink, а иначе любимата баба й е поръчала за коледа тази звездичка:
http://www.toytownbg.com/?toy=10.4.878

Е, няма да пояснявам, че след като ги взехме едни приятели ни дойдоха на гости, имат 2-годишно детенце, и ни донесоха 3 огромни торби с повечето му играчки за тази възраст, та сега се замераме буквално yahoo, не че се оплаквам, а просто ако знаех нямаше и ние да й взимаме музикални играчки blush
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #273 -: декември 22, 2009, 11:13:35 »

Незнам дали тук е мястото да питам, ако не сори, обаче се чудим дали да си купим йонизатор за въздуха, защото сега сме зима, проветряваме в стаята, но пак ми се струва че става задушно, пък не искам още да я разнасям насам натам и да проветрявам през 15мин. Някой случайно да ползва нещо такова илипък поне да има мнение?
Това е за овлажняване на въздуха, но в никакъв случай не помага на проветряването, т.е. трябва да си проветряваш.

Аз да се похваля какво си има Криси за Коледа!!! Ето това!!! Много е хубаво, метално с надуваеми колела, точно такова търсех!!! Цената също е добра. girl_wink Много бързо ми го доставиха и просто не мога да опиша колко съм доволна.
Другия му подарък е телефончето на български на Фишър Прайс. Ние имаме и другите две играчки, но  цената им е висока. angry
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #274 -: декември 22, 2009, 11:33:55 »

Ами аз питам за йонизатор а не за овлажнител на въздух, йонизатора уж убива някакви микроби и т.н. и регулира еди какво си, а инъче се проветряваме то няма начин.
Активен
Алексчето
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1301



Моят сватбен албум

« Отговор #275 -: декември 22, 2009, 11:45:47 »

ani4ka1710 извинявай, объркала съм се с нашия овлажнител. blush
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #276 -: декември 22, 2009, 12:39:54 »

йонизатор е съвсем различно нещо, но ако решите да купувате имай предвид че повечето се пускат, когато няма хора в помещението. Те обикновенно са с едни специални лампи, които убиват микробите, едно време се слагаха в детските градини и се пускаха преди да дойдат децата, но вече не се практикува това.
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #277 -: декември 22, 2009, 17:52:07 »

йонизатор е съвсем различно нещо, но ако решите да купувате имай предвид че повечето се пускат, когато няма хора в помещението. Те обикновенно са с едни специални лампи, които убиват микробите, едно време се слагаха в детските градини и се пускаха преди да дойдат децата, но вече не се практикува това.
tasty, мисля, че ти се бъркаш с озоновите лампи от преди години, йонизаторите нямат лампи.

Ани, намерих тази информация, която може да ти е полезна за йонизаторите

Проветряването си е отделна работа и е необходимо със или без йонизатор.
Активен
ani4ka1710
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 871


Никога не е късно да постъпиш правилно!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #278 -: декември 22, 2009, 19:03:08 »

Благодаря Ели, и аз четох четох, но за сега май ще се въздържа , проветряваме се по често и така. smile
Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #279 -: декември 22, 2009, 19:25:41 »

Ани, ние нямаме йонизатор, но имаме пречистватели на въздуха в хола и спалнята. Ще взимаме и за детската стая също. Незнам на какво място живеете, но ние избрахме пречиствател пред йонизатор, защото сме в огромен блок и доста често се "любуваме" на миризмите на съседите, които влизат през вентилаторите в баните и кухнята. Потокът на въздух в нашия блок понякога има проблем от инженерна гледна точка. Също така в спалните по изискване на управата на блока задължително сме с мокети заради шумоизолация (което ме вбесява, но няма как), а в мокетите ни е бедна фантазията колко прах и гадости се събират, колкото и да прахосмучеш и да чистиш. Намерих този материал, който много добре обяснява как работят уредите, незнам дали си се интересувала.
http://www.freshbul.com/index.php?main_page=index&cPath=10_11
Нашите са от вида, който използват ХЕПА филтри и периодично трябва да се сменят.

Исках да попитам настоящите мами за опита им със сменянето на памперсите и какви повивници ползват (не съм сигурна дали така се казва). Трудно ми е да преценя доколко е важно да вземем шкаф с повивник отгоре, който да е специално за бебе, от рода на това например:

Нещо друго ме хвърли в размисъл - дали мога да ползвам плота си на прозореца отвътре - той е доста дълбок, като там сложа подложката за повиване и си взема отделен шкаф за бебешките принадлежности. Ще ми е от полза да споделите как мислите, че е най-удобно.
« Последна редакция: декември 22, 2009, 19:27:12 от ellie_bellie » Активен
BaBy
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1071



Моят сватбен албум

« Отговор #280 -: декември 22, 2009, 22:22:27 »

Ели Бели, всяка мама си намира за себе си решението, ама да ти кажа, на мен специално-едно ми изглеждаше едно стана, в смисъл, че докато бях бремемна по един начин разсъждавах, а после се нагодих според ситуацията pardon
Та по този повод, според мен, ако имаш дълбока подпрозоречна рамка и смяташ ,че там не би духало, съвсем спокойно си повивай тем бебо, хем на светло, а пък на шкафа ще си слагаш бебшката козметика и други необходими неща good
Просто, аз не ползвал шкаф, а имам твърд повивалник, който е закрепен на двете рамки на леглото и си ми е супер удобно, не е необходимо на 100% да ти е на плот повивалника girl_wink
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #281 -: декември 22, 2009, 23:10:32 »

ellie_bellie, както гледам на шкафа който си показала, а дори и на перваза на прозореца, бебето ще лежи така, че ти да му се падаш от страни. На мен хич, ама хич не ми е удобна тая позиция на преповиване и обличане. Ще ти трябва място за всичките бебешки работи, но както Baby ти е казала, човек се напасва според ситуацията.
Активен
Zahira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2242


Моят сватбен албум

« Отговор #282 -: декември 23, 2009, 09:41:00 »

ellie_bellie като искахме да купуваме креватче, мъжа ми много държеше да има отделен шкаф за повиване, аз обаче - не и в крайна сметка си поръчах креватче без шкаф, купих си от тези повивалници като на Baby, които се закачат от двете страни на легълцето и съм много доволна. Обикновено козметиката стои или в горния край или на един шкаф, който съвсем не е близо до леглото. Иначе някой ми беше дал страхотна идея, която така и не успях да реализирам, но има едни , ако си виждала в някоя стара къща - плат със джобчета, който се закача на стената и си го пълниш с разни нещица. Има и такива за бебета, които могат да се поставят на някоя от страните на креватчето и там да си държиш необходимите неща. Някой ако има снимка моля да покаже понеже аз така и не успях да намеря.
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #283 -: декември 23, 2009, 11:40:22 »

ellie_bellie ние сме с такъв скрин за повиване какъвто си показала и стои отстрани на кошарката.Смея да твърдя,че ни е адски удобен *THUMBS*И като височина и заради факта,че бебето се пада пред нас и няма опастност да се претърколи на земята.Педиатърът ни предупреди изрично повивалника да е напречно,а не успоредно на земята,защото е много опасно,а и на мен ми е по-удобно така.Освен това е широк и има много място да си сложиш предварително дрешките отстрани,а памперсите стоят в един панер,козметиката и кърпичките също са там,а ако ми потрябва някоя дрешка са ми на близо-отдолу в шкафовете.Много ми е удобен определено,но въпроса е дали имаш място за такъв скрин :girl_wink:Ето как изглежда:
http://forum.svatbata.bg/index.php/v/tonitta/detska+staq/?action=gallery
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #284 -: декември 23, 2009, 12:39:09 »

аз да ви разкажа тези дни какви перипетии имаме с детските онлайна магазини и вече съм се зарекла нищо да не пазаря от тях:преи седмица май 2бяха,си харесахме ето това столче: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/57_58/products_id/3557 и го пръчвам.чакам чакм минаха 4дни и нищо им пиша и те ми казват че го нямали в наличност и скоро нямало да го получат,и тъй като никаде не го открих и си харесахме друго: http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/cPath/57_422/products_id/3083 но и него го нямат явно,тъй като още никой не ми е отговорил на запитването,питам аз в друг магазин и от там ми казват че го имат и ми гарантират че до петък ще го получа,но става петък столче няма,звъня мъжа ми и те нещо не могат да разберат за какво става въпрос,първо казват че го нямали,после че го били пратили,но незнаели с кой куриер Oh my ...,обещаха да се обадят,е не се обадиха,стана понеделник мъжа ми пак звъни и те"аааа за столчето ли,ами сега ще проверим и обещаваме да ви с еобадим този път"   Oh my ... Oh my ... и така пак чакаме и като минаха 4-5 часа,пак с е обаждаме,и   те най-после казаха че ще гопратят,ноооо в друг цвят казах ме им новия адрес,и познайте на следващия ден тоест вчера го получаваме на стария адрес angry.и така най после имаме столче с 300зора и категоричното ми намерение да не пазаря повече онлайн NO
Активен
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines