Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 24, 2024, 01:15:53

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Покупки за бебето и детето - 8 част  (Прочетена 160976 пъти)
 
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #135 -: ноември 13, 2009, 15:53:43 »

ina_lemon и uzini мерси за разяснението за столчетата  give_rose То ми е ясно, че те са тествани и отговарят на разни стандарти, ама майките са това все да се притесняват за нещо  pardon
Ние взехме една люлка втора употреба, но нещо бебека не я радва  nea Обявила съм я за продан.
http://forum.svatbata.bg/index.php/v/mariana/baby/IMG_1977.JPG.html?action=gallery
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #136 -: ноември 13, 2009, 20:10:48 »

Майче от къде го поръчахте това за камината? Че ние от сега мислим как да обезопасим нашата за другата зима  blum


Вижте нашата първа покупка, до сега все подаръци, сега за пръв път си купих нещо и съм на седмото небе  danceg danceg danceg


Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #137 -: ноември 13, 2009, 21:44:07 »

Гери,много е красиво гащиризончето.
Активен
Вероника
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3502



Моят сватбен албум

« Отговор #138 -: ноември 14, 2009, 18:55:38 »

Честити 1-ви покупки -много са сладки чорапките, а гащеризончето е много хубаво  Bravo
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #139 -: ноември 16, 2009, 10:41:54 »

Аз имам малко въпроси относно покупиките, че вече наближава активното пазаруване.
Първи въпрос Значи харесали сме си като на Ина леглото (и май на още много други мами от форума), та мисълта ми е че се двоумим дали отзад да е с табла или да е с решетки от четирите страни. Въпрос просто на красота ли е или има някакво друго значение?

Втори въпрос
Имам шишета Нук, трябва ли и бибероните да са на тази фирма?

Трети въпрос  Ританките долна дреха ли са и облича ли се върху тях нещо друго или се облича боди, отгоре блузка и отдоло само ританки?  crazy

Четвърти и последен въпрос: Подматрачна рамка с креватчета ли си се продава или се купува отделно? И още нещо само се че сетих - бебето на равно ли трябва да спи или на възглавничка? Или да се повдига малкоподматрачната рамка?  crazy

Знам че сигурно задавам ужасно тъпи въпроси, ама нямам никого в обкръжението си който да може да ми отговори (само майка ми и свекърва ми, но ми се иска по съвременно мнение  blum )
Активен
mariana
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1535



« Отговор #140 -: ноември 16, 2009, 11:33:26 »

Герганчето,
По първия въпрос, според мен ако искаш да слагаш обиколници е по-добре отвсякъде да е с решетки, защото иначе няма къде да ги вържеш. Иначе според мен няма никакво значение. Нашето например само отпред е с решетка, останалите му страни са плътни.
По втория въпрос, шишетата не си ли имат биберони? или питаш за биберон залъгалка? Нашата такава е на Нук Genius / или нещо такова беше/ и съм много доволна. Използваме я откакто малката се е родила и въпреки че е каучукова още не се е амортизирала  good Освен това са ортодонски и най много наподобяват майчиното зърно /това е важно ако ще кърмиш/
По третия въпрос обличаш боди, ританки, блузка и терлички или чорапки. За зимата има по-плътни материи. Иначе можеш да използваш тънки ританки под дънки или джинси, когато излизате навън.
По четвъртия въпрос, подматрачните рамки си вървят с леглото. моя съвет е да си вземеш хубав матрак.
И да, на равно спят бебетата, нищо не им се подлага. Така спят и в родилните домове.
Дано съм ти била полезна! Това са моите виждания!
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #141 -: ноември 16, 2009, 11:36:12 »

Герка,ще се опитам да си отговоря
въпрос 1-Леглата си го избираш така,че на теб да ти харесва.Няма значение дали е с табли или цялата в решетки,въпрос на личен избор според мен.
въпрос 2-Обикновенно трябва бибите да са същите като шишетата иначе има вероятност да текат.Може и да стават други биби,но на нук бибите са добри,ортопедични и по-добре да са си стях.В магазина ще ти кажат на кои шишета кои биби стават.
въпрос 3-Дали ще слагаш ританки под дрехата зависи от времето.Моята щерка се роди посред лято и аз ританки не съм ползвала.Сега за зимно бебе не знам,но пак си мисля да не ползвам.Ако се слага цяло гащиризонче като това оето си показала,аз бих сложила само чорапи отдолу или тарълчки отгоре.Но това пак зависи от усещането на мама-ако мама е зиморничева и и е все студено ще облича бебето повече и обратното.То като се роди бебето бързо ще започнеш да влизаш в час и да преценяваш.
въпрос 4 - подматрачната рамка би следвало да се продава в комплект с леглото.
въпрос 5-според мен ебето трябва да спи или на равно или на много тънка възглавница.Ако се наложи да се повдига по някаква причина примерно повръщане в легнало положение се повдига целия матрак  като се слага нещо между рамката и матрака.
Това е моето мнение по въпроса,но всичко е въпрос на гледна точка.
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #142 -: ноември 16, 2009, 13:06:22 »

Гери, аз няма да се повтарям по другите въпроси, само ще допълня:

Не се затрупвай отсега с шишета - едно-две стигат, даже не си давай паричките за малки, а направо големи взимай, за да ги ползваш с перспектива, защото първите месеци едва ли ще ти трябват. Казвам го, защото знам, че искаш да кърмиш и знам, че ще успееш, ако се информираш достатъчно и не се поддаваш на глупости като това, че кърмата е малко или е нехранителна. Това беше малко  Offtopic
Имам предвид, че като сте на кърма, шишета не ти трябват.

Аз имам две на "Д-р Браун" със система против колики, но реално ползвам само едно и то силно казано "ползвам", защото Малена вода почти не пие (само, ако е много гладна), аз не я й насилвам, даже забравям да й предлагам. Понякога шишето го използвам и ако я оставя на някой да я гледа и съответно да я нахрани с изцедена кърма. Ти, ако ходиш на лекции и прибягваш до този вариант, можеш да имаш нужда от шишетата, но някои помпи те самите представляват шише.

За бибероните-залъгалки ползваме само силконовите на "Авент", Малена рядко захапва биберон, но тези понаучи да ги ползва, докато на Чико нито силиконовите, нито каучуковите хареса, дори за десет секунди не ги задържа. Затова не се затрупвай и с такива, само 1-2 за зор заман, че и те понякога се оказват ненужна покупка.

За обличането - нашите ританки така си стоят, много рядко ги обуваме, най-удобното облекло е гащеризонът и отдолу боди с къс или дълъг ръкав според времето, евентуално отгоре блузка, жилетка, елече  pardon, ако някой ми беше казал това, нямаше да се затрупам с ританки и блузи, а само гащеризони щях да купувам.
Е, като е по-студенко за навън слагам върху гащеризона панталонче или под него ританки и отгоре якенце или жилетка, че още рано ми се струва за ескимоса.
Но като цяло ританките ми се струват излишни, гащеризоните са най-удачни. good
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #143 -: ноември 16, 2009, 13:13:10 »

Аха, много ви благодаря  good
Значии шишетата са ни подарък от сестра му на мъжа ми - стъклени са и са почти нови, защото тя отначало беше с пластмасови и тия стъклените доста късно ги купи и са много малко ползвани. Та за това шишета въобще няма да купуваме, само трябва да купя биберони към тези шишета  good

За дрешките и аз съм на мнение че ще купуваме повече гащиризончета, ританки имаме може би 6-7 броя пак подаръци от сестрата на милото  Wink
Активен
Kiksi
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2440



Моят сватбен албум

« Отговор #144 -: ноември 16, 2009, 13:15:26 »

... ританки имаме може би 6-7 броя пак подаръци от сестрата на милото  Wink
Напълно са ти достатъчни!  good
Активен
tasty
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1186



Моят сватбен албум

« Отговор #145 -: ноември 16, 2009, 18:46:50 »

Герчо, на другите въпроси са ти отговорили аз да каза за последния моя личен лекар, който ни е близък и две приятелки акушерки и една сладурана дето ни чете лекция по въпроса. Бебето трябва да спи на равно без възглавница до 6 месец, но целия матрак трябва да се повдигне отдолу с възглавница, т.е да му е равно, но главата да му е по-висока, това да е равно е важно за гръбначния стълб а се повдига на около 20 градуса за да се избегне задушаване при евентуално повръщане. Нещо ако има питай ще дообясня
Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #146 -: ноември 16, 2009, 19:58:04 »

В някои държави препоръчват бебето да спи на ниска възглавница от самото си раждане, така че всеки лекар ще каже едно и във всяка една книга ще пише различно.
Матрака не се повдига ако няма причина за това от рода на ГЕР, хронична хрема или нещо друго.
Задушаването при повръщане се избягва, когато детето се слага да спи настрани.
Честно казано за първи път чувам за повдигане на матрака ПО ПРИНЦИП, а не с причина, и не ми звучи изобщо логично.

Лично аз не съм слагала възглавници, нито съм повдигала матрака с каквото и да е. Стилиан си бльокваше редовно като гардже поне до към 6-7 месец, затова слагах една калъфка от възглавница под главичката му, за да не сменям спалното лерьо по десет път и на ден.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #147 -: ноември 16, 2009, 21:23:32 »

Аз също знам че се повдига матрака ако има причина.Моята дъщеря имаше рефлукс на хранопровода и повръщаше в легнало положение и трябваше да е повдигнат матрака докато се оправи.Но ако няма причина не виждам защо да се прави.Ина е права,че за да не се задуши се слага на една страна,дори има специални възглавници за това.Но колкото хора/лекари/толковамнения явно.
Активен
Gergancheto
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2366



Моят сватбен албум

« Отговор #148 -: ноември 17, 2009, 08:24:19 »

Точно че ми прави впечатление че в болницата си спят на равно, то ако има някаква опасност медицинския персонал няма да ги остави да спят така  crazy  Питам по повод един предишен диалог за матраците, там стана дума че дунапреновите се огъват при повдигане, та от там ми дойде тоя въпрос  Wink Общо взето голяма част от нещата ми се изясниха, за което ви благодаря  Flower
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #149 -: ноември 17, 2009, 08:33:01 »

ние използваме ето такава възглавница за спане,но бебешка,на нея и я храним,преди да започнем да я ползваме Дея постоянно плюеше,все и течеше мляко от устата(не повръщане) сега вече не smile


* u.JPG (13.44 KB, 490x228 - видяно 259 пъти.)
Активен
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines