Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 04:34:11

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Помощ!!! Как се лекува бързо синина?  (Прочетена 83114 пъти)
 
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« -: юни 25, 2007, 00:42:25 »

Момичета, много ви моля за помощ. Преди около 1 -2 часа се удраих така зверски в ръба на вратата  VIATICUM  star , че в момента имам един голям оток на челото, който сигурно до уте ще се превърне във синина, а сватбата е само след 5 дни - направо ми се  Плачещо момиче. Кажете ми какво да направя, за да изчезне по-бързо ... или поне как да го скрия.   Направо незнам как може да съм толкова спъната - постоянно се удрям, блъскам и спъвам..., но този път направо надминах себе си. А милото като ме видя и  Oh my ... направо. thank you предварително на всички.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: юни 25, 2007, 05:49:00 »

ами, трябвало е веднага да намжеш удареното с олио или да сложиш нещо метално и студено върху него (нож, голяма лъжица)  smile а сега , след като е минало време, нямам представа какво може да помогне  pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
***
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: юни 25, 2007, 07:47:40 »

първите 48 часа лед в пликче като подсушаваш постоянно с хавлиена кърпа.Дори и да си пропуснала досега леда започвай веднага - ефекта е голям.За след това ще кажат другите с какво да продължиш,но СПЕШНО ЛЕД!
Активен
mehandjijska
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 564


Вече 2 v 1


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: юни 25, 2007, 08:02:21 »

Синината наистина веднага се маже с олио, както е написала solecito и е много ефикасен този метод  good
Активен
Юлия
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1848


сем. Николови


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: юни 25, 2007, 08:15:33 »

Преди години от училище ни водиха на един лагер на който аз не бях много послушна  blush и се цапнах много силно в един ръб. Излезе ми не само синина, а и подутина. Сложиха ми лук на главата нато компрес. Спомням си го добре защото много миришеше  bad Пробвай не знам дали ще подейства след толкова време обаче.
« Последна редакция: юни 25, 2007, 08:19:58 от Юлия » Активен
prin4ipessa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: юни 25, 2007, 10:57:13 »

Миличка един съвет и от мен. Аз като се ударех като малка, майка ми нощем ми слагаше компрес от хума. Има я по аптеките. Това е вид лековита почва, която се разтваря с малко вода да стане на кал, намазва се на една марля и се слага върху удареното. С хума съм си лекувала също огромни подкожни пъпки и циреи САМО ЗА ДВА ДНИ!!! Тя работи на принципа, че извлича насъбрани неща под кожата и си мисля, че може да помогне и в твоя случай. Може би ще ти изсуши кожата леко, но има овлажняващи кремове все пак! Слагай си компрес вечер преди лягане ако искаш. И друго, ако искаш пиши на maslinka на лични, понеже аз останах с впечатлението, че тя разбира от медицина и може би ще може да ти помогне.
Активен
abel
Сватбар
***
Публикации: 162



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: юни 25, 2007, 13:24:05 »

Момичета, много ви моля за помощ. Преди около 1 -2 часа се удраих така зверски в ръба на вратата  VIATICUM  star , че в момента имам един голям оток на челото, който сигурно до уте ще се превърне във синина, а сватбата е само след 5 дни - направо ми се  Плачещо момиче. Кажете ми какво да направя, за да изчезне по-бързо ... или поне как да го скрия.   Направо незнам как може да съм толкова спъната - постоянно се удрям, блъскам и спъвам..., но този път направо надминах себе си. А милото като ме видя и  Oh my ... направо. thank you предварително на всички.

Здравей,
отиди в аптеката и поискай крем с хепарин.
Това е съставка, която ускорява циркулацията - помага много при отоци (повечето кремове за отекли крака са с хепарин).
Хепоароид лечива съм ползвала точно за синина - много ми помогна!

Ето му описанието на кремчето:
http://www.zentiva.bg/default.aspx/bg/product?ver=bg&ID_001=99&coTpl=20

Ето му данните, само не знам, като е на лицето дали е ОК - но попитай в аптеката, те ще знаят.
Много помага!
Активен
Ели .
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4472


имаме си Теди - най-сладкото дребси


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: юни 25, 2007, 16:03:08 »

сени бягай до аптеката най-добре !!! успех
Активен
seny
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 643


щастлива мама на двама


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: юни 25, 2007, 16:22:09 »

Момичета, solecito, fiibi_bg, mehandjijska, Юлия, prin4ipessa, abel, Ели  много ви благодаря за бързите отговори!   thank yougive_rose Благодаря и на тези, които ми писаха на лични или ми се обадиха. Страхотни сте  Flower определено няма друг такъв форум pc_love
Извинявайте, че пиша чак сега, но то злото никога не идва само - дребосъчето ми е с температура от вчера /това беше и причината да се ударя във вратата - тичах притеснено за термометър и в бързината не я отворих достатъчно  star / Сега успяхме май да я свалим и Адинка спинка  Baby . Покрай това малко бях поизоставила себе си и само надникнах да видя какво сте ми писали. Иначе снощи стоях около 1 час със лед на главата и това като че ли помогна отока да не е толкова видим. А сутринта лекарката на малката ми изписа някакво хомеопатично лекарство, което било точно против отоци. Преди малко ми го донесоха и почвам да го пия - ще видим дано има ефект - иначе пък надявам се с гримда се скрие. Сега на сваетло нещата не изглеждат чак толкова страшни.
« Последна редакция: юни 25, 2007, 17:01:21 от seny » Активен
desitooo
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #9 -: февруари 16, 2010, 16:33:56 »

slaga se mokra hartiena torbi4ka na mqstoto efekta naistina deistva  danceg uspeh
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines