Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 25, 2024, 17:26:13

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 13 част  (Прочетена 161794 пъти)
 
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #75 -: октомври 19, 2009, 12:37:51 »

Ех, че сте мили  give_rose  give_rose  give_rose Много Ви благодаря и дано скоро всички да напуснете тази тема. За спукването ми биха Прегнил, но не се спукаха веднага - в събота бях на преглед и си седяха на място, но днес вече ги нямаше  yahoo Целувам Ви и стискам палци за всяка една от вас  girl_wink
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #76 -: октомври 19, 2009, 12:46:32 »

Фиамче, прегнила намира ли се свободно по аптеките, защото бях чувала от моя позната, че през пролетта било проблем да си намери прегнил и от Гърция и били пращали.
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #77 -: октомври 19, 2009, 12:55:57 »

Ми аз като бях на лекар в четвъртък (тогава ми го биха), моята лекарка каза, че трудно се намира и си го купих директно от аптеката при Щерев! Момичето на касата каза, че са й останали мн малко до Нова Година - някъде около 6. А там в Щерев май се харчат като топъл хляб. Ако си от София бързо отивай да си купуваш, за да не свършат!
Активен
eliss
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 376



« Отговор #78 -: октомври 19, 2009, 13:03:38 »

Благодаря ти за бързия отговор, не съм от София, във Варна съм. Ще се поинтересувам тук как стоят нещата, но явно не се намира съвсем лесно.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #79 -: октомври 19, 2009, 13:06:20 »

Ми аз като бях на лекар в четвъртък (тогава ми го биха), моята лекарка каза, че трудно се намира и си го купих директно от аптеката при Щерев! Момичето на касата каза, че са й останали мн малко до Нова Година - някъде около 6. А там в Щерев май се харчат като топъл хляб. Ако си от София бързо отивай да си купуваш, за да не свършат!

Fiama при кой  лекар в Щерев ходиш? Аз също ходя там...
Активен
fiamaa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 885


www.pukamuka.com


Моят сватбен албум

« Отговор #80 -: октомври 19, 2009, 13:22:22 »

Vanessssa аз съм при Коновалова и съм изключително доволна - много мила женица!
 Еliss, ако не успееш да намериш свиркай, ще отида да проверя дали има все още и ще ти пратя, ако се налага!
Активен
kleo_20
Leader
****
Публикации: 5436


Мама на едно малко диване!!!


Моят сватбен албум

« Отговор #81 -: октомври 19, 2009, 13:29:39 »

Фиама успех и от мен @}->--Пък вие си действайте по въпроса,не губете време blush
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #82 -: октомври 19, 2009, 13:44:32 »

Фиамче, като ти бият прегнила, след това фоликулите се пукат на 36-я час (някъде там беше). Използва се при стимулации.

Елис, Прегнил в България вече не се внася, в Щерев имат останал и докато го изчерпят - ще го ползват, след това ще се ползва неговият заместите Ovitrelle, който е по-пречистен, но и доста по-скъп. Дано все пак д-р Александров ти отговори.

Тези 6 прегнила ще свършат при 3 до 6 инвитро процедури. Обикновено 1 ампула е от 5000 UI, а понякога се слагат 10 000 ед., което са 2 ампули.
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #83 -: октомври 19, 2009, 14:36:41 »

Vanessssa аз съм при Коновалова и съм изключително доволна - много мила женица!
 


Няма да съжаляваш че си при нея! Вече не се съмнявам че теста ти ще е положителен. И аз ходя при нея....
Активен
BeRa
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1454


Мечтите се сбъдват!


Моят сватбен албум

« Отговор #84 -: октомври 19, 2009, 15:37:09 »

Fiamaa страхотни новини...ще стискам палци всичко да е на ред и скоро  pqz  give_rose


аз днес умирам от болки в яйчниците...не знам какво ми става...толкова силни болки не съм имала дори преди да ми идва...чак ми се  bad от болка... sad
нямам търпение да се прибера от работа и да полегна малко...

а за рани4ката...което всу6тност...ми обясняваха няколко пути какво е и все не помня как то4но бе6е...има една граница м/у матката и жлагали6тето...мисля 4е там бе6е...на която граница има епител...този епител при мен е много изтънял и се полу4ава по голям отвор така да го нарека с прости думи както и на мен ми го обясняваха...та...обгарянето е всъщност разру6аване на този епител и да си се образува на ново...уж не боляло а само миризмата била неприятна...не знам...при мен била колкото капачка от мин.вода...поне така ми каза онази дето ми изкара акъла... моя лекар ми каза после чене е толкова стра6на...

та не се препоръчвало обгаряне защото после било трудно при получаването на разкритие...не за нещо друго...
и аз нямам намерение сега да предприемам нещо спремо раничката защото за да има толкова хора чули че не е хубаво да се обгаря значи има нещо вярно...изследванията на цитонамаска са ми добри така че...да минат тия болки и продължаваме смело с бебеправенето че по календарчето на ùар тест днес е последния ден на овулация...и не ни се иска да го изпускаме  tease tease tease Girl_hide Girl_hide Girl_hide
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #85 -: октомври 19, 2009, 17:18:07 »

Силно стиснати палци на всички не-чакащи лелката този месец!!!
За раничката - аз имах и ми я мазаха с тази киселина - Солкожин, но не мина. Бях втора група ПАП и много се бях наплашила - ходех при една лекарка в Биочек и тя просто ме смаза един ден. Говори ми за рак, за оставане без деца и какво ли не все в тоя дух, при положение, че извинете - до колкото знам втора група не е трагедия. Та смених лекаря в последствие и новият ми гинеколог - препоръчала съм го в съответната тема, ми я изгори с ток. Направихме подготовка с Полижинакс за 6 дни, заедно с един крем -Фарматекс, към който обаче аз проявих чувствителност и го спряхме на третия ден, след това я изгори с ток, и сложи прах Топоцин директно върху изгореното. После не трябваше да слагам нищо като лекарства, да се къпя в басейни и вани минимум два месеца. Е, слава богу от тогава всичко е наред. Обясни ми, че много лекари плашат с това за трудното раждане при обгаряне на нераждали жени, но момичета, при всяка от нас е различно. Трудности при раждането или забременяването може да има и без да е горена раничка, освен това зависи от размера на раничката, групата ПАП - защото все пак зависи и до колко е тежка инфекцията, да го кажем така....Тъй че не се плашете - Бера, ти си преценяш, миличка, но според мен ако се тревожиш, поискай второ мнение на пак добър специалист, който да ти каже дали ще се отрази по някакъв начин горенето или не. Личен пример - цяла година ме мотаха с мазане на тая раничка, вече само като чуех думата гинеколог настръхвах, а мина за два месеца с обгарянето.
Активен
Петето
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2476


Дива и щастлива.....


Моят сватбен албум

« Отговор #86 -: октомври 19, 2009, 17:29:51 »

Аз имах раничка преди 2-3 години и гинекологът ми я изгори  good След това не съм имала проблеми нито с бременността, нито с раждането  good Нямаше болка по време на изгарянето, усетих единствено парене за няколко секунди  smile След това докторът ми каза на първият цикъл след изгарянето да не ползвам тампони и да нямам полов акт в рамките на 30 или 40 дни беше, не помня точно. 
« Последна редакция: октомври 19, 2009, 17:31:54 от Петето » Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #87 -: октомври 19, 2009, 19:44:03 »

бебчето на мечо, ами ти как знаеш при теб точно какъв ефект ще има, това ми прилича на следното: дали ако мен ме удари кола със 100км/ч. последствията ще са същите, както, ако теб те удари кола със същата скорост...??? Това  за индивидуалното не важи във всеки един случай и не е подходящо като изказване в конкретиката на разисквания въпрос. Ако знаеш, че нещо може да доведе до неблагопритятно развитие на собствената ти бременност едва ли би избрала да рискуваш!!!


Пак от личен опита, в ранна възраст открита раничка - изгориха я в по-късна открита втора раничка - мазаха я. И в двата случая от първия път успешно, но ако първият път знаех, че не е желателно, нямаше да рискувам по никакъв повод. Всеки сам за себе си презенява дали или....но важното е после да си понесе последствията, които както може и да са никакви, така и ...много сериозни.
Вие си решавате, тук доста момичета споменават от личен опит как стоят нещата, щом сте толкова сигурни, горете си раничките, правете стимулации без да знаете проходими ли са тръбите и т.н. недейте да четете, просто разчтатйте на т-нар. хазартен принцип....

BeRa, мила, важното е да знаеш кое за какво е и ккави последствия би могло да има, когато знаеш това, ще можеш да прецениш и до каква степен можеш да се довериш на даден д-р, от личен опит ти казвам, че това е единственият начин.

« Последна редакция: октомври 19, 2009, 19:47:17 от gostenka_82 » Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #88 -: октомври 19, 2009, 20:17:40 »

Извинявам се, ако съм засегнала някой с мнението си - което мислех, че можем да изразяваме свободно във форума, но целта ми изобщо не е такава. Не съм непросветена хлапачка, прочетох всичко, което намерих по въпроса, преди самата процедура, бях говорила с лекаря да ме изчака да реша, консултирах се междувременно с още един лекар, доста известен специалист всъщност, също така с приятелки, които са имали подобен проблем. На мен обаче мазането не ми помогна, въпреки, че раничката не беше голяма и въпреки, че бях спазила всичко, което ми казаха. Така че, в конкретиката на разисквания въпрос, мисля, че беше съвсем на място да кажа, че такова нещо като индивидуалност има, при все, че изобщо не съм имала предвид, че при всяка от нас е абсолютно различно и няма никакви прилики - наясно съм, че в подобен случай, освен, че би било глупаво като заключение, не би имало основания за такова чудо като науката медицина, която се базира до голяма степен на общото в различни случаи на заболявания. На майка ми са й горили три пъти раничка - след всяко раждане се е появявала и слава Богу, е добре и ни е родила трима.
Преди да предприема рисковани действия по отношение на собствената ми бременност, всъщност се информирам доста подробна и предпочитам да чета със седмици и да дам пари за консултация с няколко специалисти, преди да взема решение какво да правя и как да се лекувам. Изобщо никога не съм и не бих разчитала на хазартен принцип - далеч съм от мисълта и че повечето от момичетата тук го правят.
За това посъветвах Бера да се консултира и с друг лекар - с личния си разказ исках да покажа, че не винаги едно лекарско мнение е правилно във всички посоки. Може би не си ме разбрала, гостенка. Може пък аз да не съм обяснила достатъчно добре какво имам предвид. Така или иначе мисля, че сега го обясних по-разбрано и подробно. Надявам се, че с това ще смекча резкия ти тон, гостенка, и ще разбереш, че може би не си е струвало подобно отношение - до сега не съм си позволявала да изкажа крайно мнение или да държа да го наложа, не бих го направила и занапред.
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #89 -: октомври 19, 2009, 20:33:01 »

Фиама,стискам палци да се похвалиш скоро good
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines