Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 18:00:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Клуб на БЕБЕправещите - 13 част  (Прочетена 151768 пъти)
 
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: октомври 16, 2009, 12:28:09 »

дано 13-та част ни донесе много щастие на всички в нея.
Стаси стискам палци. може пък когато най малко очакваш да стане.
dar4eto, Вероника много хубаво го е написала правете любов и не мислете за бебета. рано ти е да се притесняваш.
fiamaa, браво дано този път стимулацията и резултата от нея да буде успешна.

на всички ви много успех!!!
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: октомври 16, 2009, 12:54:13 »

 И аз да се запиша в новата 13-та част girl_wink
StAsSi  и аз съм със закъснение, но само 1 ден(е имам си тайни надеждички). Та мислех си да си направя и аз един тест като се върна от работа. Май съм доста нетърпелива...Имам си и признаци за МЦ, но за мое успокоение ще си направя smile
Пожелавам успех с бебеправенето на всички момичета и повече..  PREGQ
Активен
vanessssa
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 548


Когато сме двамата всичко е по- хубаво!


Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: октомври 16, 2009, 13:25:59 »

Стаси, как идържаш да не си направиш тест  smile Щом Т е висока, може и да има бебче този месец...Ще чакам с нетърпение да пишеш за резултата!
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: октомври 16, 2009, 13:27:13 »

Всеки гинеколог разполагащ с ехограф може да го направи това, нали?

Блещучка, всеки един гинеколог, който има ехограф може да ти направи фоликуметрия. Има обаче лекари, които казват че било по-добре да се прави фоликуметрия с вагинален ефограф, но аз досега винаги съм я правила с коремен и винаги е била точна. Няма защо да се притесняваш, че си при друг лекар, ако е добър ще види фоликула и ще ти каже колко мм е. Стискам ти палци всичко, да е наред и скоро да се похвалиш.

Аз днес бях на лекар. Окончателно имаме зеленй светлина да подновим опитите и ви информирам, че отново съм в темичката. Какво ще се случи само времето ще покаже, но ви стискам палци на всички скоро да си говорите за коремчетата си, а не за стимулация, фоликуметрия, БТ и репродуктивни изследвания. Единствените изследвания, които да правите да са свързани с бременността ви. На момичетата, които сега се записват в темата ще кажа, че след две години неуспешни опити и два официално регистирани спонтанни аборта аз не съм се предала, така че и вие не унивайте след 2 или 3 месеца опити. Всяко бебе се появява тогава когато му е писано и когато най-малко го очакваме.

Стаси, mi6kata_85, късмет и скро да видите  PREGQ

Сори за дългия пост и късмет на всички! Хайде, както съм ви посрещнала така да ви изпратя към другите темички!

Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 16, 2009, 13:45:43 »

Момичета честита темичка...но така както гледам май ще се поизпразни бързо с толкова закъснения направо чакам с нетърпение да се приместите при нас в другата темичка охх хднес толкова ме зарадвахте..моля ви пишете като разберете резултата
Активен
gostenka_82
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2663



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 16, 2009, 14:02:42 »

Мале, колко много сте изписали....

Фиамче, може би утрогестан (или нещо подобно беше) ще ти дадат....Прогестеронът е хормонът, който отговаря за лигавицата, затова именно се изследва след о.

Ренка, силно стиснати палчета бързо-бързо да се преместиш от тук!!!!


Армани, мила, само бъди спокойна, стискам палци!!!

Стаси, силно стиснати и на теб палци, аз ако бях - кръвен щях да пусна сигурно (не подстрекавам, ма да знам, че резултатът е окончателен).

На всички успех!
Активен
krisssy
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 694


Мога да ти обещая утрото,но не мога да върна вчера


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 16, 2009, 14:38:22 »

И аз съм още в темичката засега,трябва да ми дойде след два дни,а преди два дни си направих тест,който беше отрицателен.Това е засега,късмет на всички,усмихвайте се и бъдете позитивни. girl_wink
Активен
angel4e
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1058


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 16, 2009, 14:44:19 »

Може за някой да прозвуча грубо,но ,момичета,правете си секс,мерете си температурата,качвайте си краката на стената след акт,но не отдавайте такова значение на бебеправенето.Бягате за тестове на първия ден от закъснението и после се разочаровате.Възлагате надежда на всяко неразположение.И един ден това ви се превръща в мания.Че ако ставаше от първия път тази тема нямаше да я има.Това го казвам,не за да ви се скарам,нормално  е,всички това чакаме,но за вас не  е здрвословно да го мислите толкова  и да се разочаровате от първия цикъл,след едномесечни опити.

Поста ми не е насочен конкретно към krisssy.Писали сме по едно и също време и тя ме е изпреварила.
« Последна редакция: октомври 16, 2009, 14:46:37 от angel4e » Активен
valka27
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1103


http://www.panoramio.com/user/3830585


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 16, 2009, 14:58:09 »

Айде и аз да се запиша в новата тема с пожелание скоро да се опразни.
Рени , Фиама, стискам палци  good
Активен
Anita81
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 719



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 16, 2009, 15:03:49 »

милички пуснахме спермограма, взех резултатите но след 6 часа ще ходя при Даскалова да ги обсъдим. макар че май не е много добра, за нормокинетични 25% а май трябва да са над 50%, непрогресивно подвижни пише 25%, срещу бързо и бавно подвижни нищо не е писано, неподвижни 50%. Общ брой прогресивно подвижни в еякулата 3 272 500, концентрация прогресивно подвижни в мл- 962 500 .Брой сперматозоиди 13 090 000, конценррация сперматозоиди  3 850 000 Срещу морфология на Крюгер пише 1 %.Като заключение е писано- намалена подвижност, намален брой сперматозоиди и нарушена морфология. Писала е препоръки да се срещне с уролог,ендокринолог за хормонални изследвания, генетик - за тест за делене на Y хромозомите , да прави изследвания за хламидии и микоплазма, хепатит Б и Ц, тест за ДНК фрагментация на сперматозоидите, микробиология от еякулат за  простатен и уретрален секрет, васерман, СПИН. Засега това знам sad
Активен
Рени
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1994


Аз дочаках своето малко чудо*2!


Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 16, 2009, 15:42:05 »

Анитка, непременно да напишеш какво е казала Даскалова, че множко ми се виждат 50% неподвижни, но всичко си има своето абяснение. Надявам се ти да го получиш.
Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: октомври 16, 2009, 15:53:44 »

И аз съм още в темичката засега,трябва да ми дойде след два дни,а преди два дни си направих тест,който беше отрицателен.Това е засега,късмет на всички,усмихвайте се и бъдете позитивни. girl_wink
миличка пробвай в понеделник... тогава ще е по достоверен резултата и да пишеш..стискам палци
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 16, 2009, 16:47:25 »

Момичета, простете ми за невежеството - чак ме е срам да питам  Girl_hide , но все пак - как, куде и с какво се мери температърата, за която казвате , че е важно да се следи. До колкото съм чувала по време на овулацията тялото е с 1 градус повече !? Вие постоянно ли си я мерите и с обикновен термометър под мишницата , или....  И колко трябва да е? Оле аз май нищо не знам  girl_impossible
Вчера за първи път в живота ми си прави тест и 10 мин четох указания за употреба да не объркам нещо  Girl_hide
Активен
mi6kata_85
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 527



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 16, 2009, 16:56:48 »

Аз не се сдържах и си направих теста, но беше отрицателен. Сега остава да си чакам цикъла... :)а след това отново...продължаваме!!! girl_wink
Активен
магито
Global Moderator
Заслужил майстор на спорта
*
Пол: Жена
Публикации: 4922


яхнала метлата


Моят сватбен албум

« Отговор #29 -: октомври 16, 2009, 17:18:28 »

Това е статия от www.Zachatie .com мисля, че беше пускана в една от предните теми. Молба колкото и да е досадно чететте почти всичко е описано.Затова аз казвам, че тук не е тема за чат, а за информация, но много много не ме взимате на серизно.

Метод на базалната температура 
12 January 2007 
По време на менструация температурата е повишена. В първата фаза на цикъла /фоликулaрната/ до овулацията температурата е невисока.

Преди овулацията температурата се понижава, а веднага след овулацията – се повишава с 0,2 - 0,5 градуса. Повишената температура се държи така до следващата менструация.

Ако жената е бременна, менструация няма да има и температурата по време на цялата бременност остава повишена. Следователно, ако всекидневно се измерва температурата и се строи графика, може с точност да се определи денят на овулация.

Използвайте следните препоръки за измерване на температурата:

• Може да се мери в устата, влагалището или ануса. Винаги обаче на едно и също място.
• По едно и също време всяка сутрин, без да се става от леглото и веднага си записвайте показателите. Мерете и по време на менструация.
• Мерете я след минимум 3 часа непрекъснат сън. Така например, ако сте ставали от леглото в 7 сутринта до тоалетна, а после сте легнали, а трябва да я мерите в 9ч, измерете температурата си в 7 ч., преди да сте ставали от леглото /иначе ще имате само 2 ч. непрекъснат сън/
• Винаги с един и същ термометър
• Всички странични фактори /болест, стрес, преместване и т.н./ винаги ги отбелязвайте. Това ще ви позволи при разшифриране на графиката да разберете защо е имало отклонение.
• Записвайте показанията на термометъра направо след измерването, за да не забравите по-късно
• Минимум 3 месеца наблюдения за да има точна интерпретация

Достатъчно трудно се явява правилното разшифриране на графиката, което е много важно.

• Базалната температура се понижава 12 - 24 часа преди овулацията, а след овулацията се повишава средно с 0,2 - 0,5 градуса
• По такъв начин фертилен се смята периода от началото на менструалния цикъл до момента, когато базалната температура ще е повишена в продължение на 3 последователни дни /тъй като яйцеклетката след 3 дни от овулацията губи способност за оплождане и настъпването на бременност е невъзможно/
• Доколкото БТ реагира на различни фактори, трябва интерпретацията да е много внимателна. Да се има предвид: заболявания с повишена температура, треска, приемане на алкохол, стрес, безсънна нощ. Ако имате безсъние задължително отбележете този факт.

Как да определим момента на овулация?

Внимателно изучете своята графика и обърнете внимание на следните факти:

• Намерете деня, когато е станало повишението на температурата с 0,2-0,5 градуса, спрямо предните 6 дни. За удобство оцветете предните 6 дни в друг цвят
• Изберете най-високата температура за предните 6 дни и начертайте хоризонтална линия с 0,1 градуса по-високо от нея.
• Преди всичко температурите, намиращи се по-високо от хоризонталната линия ще са си по-високо от нея. Те отразяват дните, когато вече е минала овулацията. Ако изведнъж температурата в един от последвалите дни се спусне по-ниско от хоризонталната линия, трябва отново да очакваме подем по-високо от нея.
• Пресметнете 4 дни поредни високи температури, лежащи над хоризонталната линия и прекарайте вертикална черта. След нея са нефертилните ви дни.
• Ако изведнъж в графиката се появят неочаквано висока или неочаквано ниска температура, то при намиране на 6те дни – тази температура не я зачитайте.

Вие сте неспособни да заченете:

• Първите 5 дни от менструалния цикъл, ако до една седмица преди това е бил забелязан подем на температурата. Не е важно, кога ви е свършила менструацията. Това е вярно за цикли при повече от 25 дни. Ако имате по-къси цикли, тогава неспособността за оплождане ще е само първите 3 дни. При къс цикъл нараства вероятността овулацията да настъпи по-рано. Ако сте близко до менопаузата, това правило не работи, тъй като ранната овулация е повече от възможна.
• Ако повишената температура се държи три дни вече /по-средата на цикъла, след спада на темп. И овулацията/, вие сте неспособни на зачатие от вечерта на третия ден до началото на следващата менструация .
 
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines