Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 23:34:23

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватба в католическа църква  (Прочетена 7481 пъти)
 
gerganat
Любопитен
*
Публикации: 29


« -: октомври 15, 2009, 12:54:28 »

Здравейте, надявам се да не повтарям темата, но не намерих подобна. Има ли двойки,които са се венчали в католичеса църка или с католически свещеник. Моят любим е чужденец и католик и понеже за мен не е толкова важно, планирам католически обред. Мислим за вариант да си доведем свещеник от тук, за да може церемонията да е на английски, но се чудя дали ще ни разрешат един вид да наемем църквата в Пловдив. А и двама да са свещениците също може. Някой ако има подобен опит - моля споделете.
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 15, 2009, 12:57:22 »

Гергана, според мен това е въпрос, който трябва да бъде зададен на църквата в Пловдив.Само те знаят какви правила имат.Предполагам имат телефон за връзка. Съвета ми е пий вода от извора.
Дано това ти помогне.

CATHOLIC CHURCH VAZNESENIE GOSPODNE
address: Plovdiv, Krastyu Pastuhov St 22
telephone: 032 651 333
« Последна редакция: октомври 15, 2009, 12:59:48 от Gery79 » Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 15, 2009, 13:14:24 »

Съвета ми е пий вода от извора.
good съгласна съм, това може би е въпрос за темата църковен брак?!
Активен
gerganat
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #3 -: октомври 15, 2009, 16:39:09 »

Напълно съм съгласна с пиенето от извора, но живея в чужбина и нали затова е форума - ако някой има опит да сподели. Просто предпочитам да имам план и идеи преди да тръгна да се разправям с всякакви институции в ограниченото време, което ще имам за подготовка на място
Активен
Gery79
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 974


На най-важните житейски пътища няма пътни знаци


Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: октомври 15, 2009, 16:52:43 »

За предварителен план съм съгласна че е хубаво да се предвиди и знам какво е да се организира сватба от дистанция, но съгласи се че дори 10 човека от форума да ти кажат, че в църквата може да си докарате пастор от Англия (малко се съмнявам) все пак ти за да си сигурна няма ли да се свържеш с църквата в Пловдив предварително или да отидеш на място за да ти потвърдят.
Затова и ти предложих вместо да чакаш някой да ти отговори да им звъннеш.Работа за 5 минутки е.

Искренно се надявам да има все пак и булки тук които са минали по този път и могат да ти дадат по подробна информация за църквата.

Успех!
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 15, 2009, 16:55:32 »

Здравейте, надявам се да не повтарям темата, но не намерих подобна. Има ли двойки,които са се венчали в католичеса църка или с католически свещеник. Моят любим е чужденец и католик и понеже за мен не е толкова важно, планирам католически обред. Мислим за вариант да си доведем свещеник от тук, за да може церемонията да е на английски, но се чудя дали ще ни разрешат един вид да наемем църквата в Пловдив. А и двама да са свещениците също може. Някой ако има подобен опит - моля споделете.
На сестрами сватбата беше във католическия храм който е преди тунела . Незнам как се казва ! Свещеника знаеше три езика Бг италянски и англйиски така че може да не ви се наложи да водите свещенник от друга държава ! Ритуала е страхотен ! На мен лично а и на всички гости много им хареса точно като по филмите !  good Интересното беше че ги викаха на репетиция и ги караха да се изповядат една седмица преди сватбата ! Дадоха им две клетви които да научат и на самата сватба си ги казаха един на друг ! Към отеца се обръщаха със Мон Сеньор Георги Йовчев незнам дали още е там защото често ходеше в Италия ! Много мил и харизматичен човек ! След сватбата всички говореха за него ! Да не говорим какъв красавец беше ! Това е във кръга на майтапа не че не е истина ! Хихихи good
« Последна редакция: октомври 15, 2009, 17:08:01 от NINA STYLE » Активен
ellie_bellie
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1738

мрън-мрън, мяу-мяу


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: октомври 15, 2009, 17:31:45 »

католическия храм който е преди тунела . Незнам как се казва
Това е катедралата Свети Лудвиг. Намира се в централната градска част, диагонално на православния храм “Света Петка - Нова”, булевард “Княгиня Мария-Луиза” № 3.
тел : +359 32 628430

Активен
gerganat
Любопитен
*
Публикации: 29


« Отговор #7 -: октомври 15, 2009, 19:37:16 »

На сестрами сватбата беше във католическия храм който е преди тунела . Незнам как се казва ! Свещеника знаеше три езика Бг италянски и англйиски така че може да не ви се наложи да водите свещенник от друга държава ! Ритуала е страхотен ! На мен лично а и на всички гости много им хареса точно като по филмите !  good Интересното беше че ги викаха на репетиция и ги караха да се изповядат една седмица преди сватбата ! Дадоха им две клетви които да научат и на самата сватба си ги казаха един на друг ! Към отеца се обръщаха със Мон Сеньор Георги Йовчев незнам дали още е там защото често ходеше в Италия ! Много мил и харизматичен човек ! След сватбата всички говореха за него ! Да не говорим какъв красавец беше ! Това е във кръга на майтапа не че не е истина ! Хихихи good
Много ти благодаря, Нина, ето това се казва полезна информация. Сестрати и съпрега й и двамата ли са католици? Дали ще има проблем ако единия е православен?
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: октомври 15, 2009, 19:59:53 »

Сестра ми не е католичка ! Това не е проблем никакъв ! Можеш да си останеш със твоята вяра или да приемеш тяхната ! Сестрами не я прие но това не значи че брака не може да се състой във католическа църква ! Празнуват два пъти великден и така !  good
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #9 -: октомври 15, 2009, 20:56:39 »

Гери добре дошла както се казва! Надявам се да намериш много полезна информация тук!
Активен
carol
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 607



Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 15, 2009, 21:24:46 »

Аз не знам дали с нещо мога да бъда полезна,венчана съм в католическа църква тук в Испания,аз съм православна,но имаше много документи които трябва да са преведени и легализирани,а освен това предварително се ходи в една институция ,която е равносилна на Патриаршията ,прави се интервю на двамата и посел по отделно,дано в Бг не е така,че е много неприятно то си е чист разпит от един католически нотариус и от него зависи след като коментира всичко на по-висшестоящи дават разрешение да се състои бракуването.Няколко месеца преди сватбата ходихме на предбрачни курсове,но това пак повтарям е характерно за Испания......а и по време на сватбата взимах първо причастие,нали съм православна поне не знам това да се прави при нас........
Дават ти една книжка ,от която предварително сте си избрали клетвите,много е вълнуващо наистина ,ако си вярващ и осъзнаваш тежестта на думите ,които изричаш...това е тайнството на ърковния брак
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines