Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 28, 2024, 22:49:48

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [Всички]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хомеопатия за децата  (Прочетена 15811 пъти)
 
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« -: октомври 15, 2009, 09:52:56 »

Момичета, споделете опит, ползвате ли клеевата тинктура, как и за какво ?
« Последна редакция: януари 15, 2010, 09:35:40 от Данитка » Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 15, 2009, 09:56:01 »

Мда......
Лекувам хрема с нея на Стилиан и профилактично също чат-пат давам.
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 15, 2009, 16:18:53 »

А как я ползваш, четох, че капки се правели с нея, но как и по колко не знам .
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 19, 2009, 14:42:25 »

Да давам.
Правя разтвор от физ.р-р или сребърна вода с от 3 до 5 капки клеева при хрема.(Но винаги първо се изпробва на твоето носле,ако е много силно доразреждаш).Може да се дава и по 2 капки на ден в мляко/кърма/ядене.
Моето педи,обаче твърди,че е алерген..... pardon
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 29, 2009, 15:24:31 »

Сега виждам тази тема...Аз ползвам отдавна,но за себе си и смятам като порасне малкия да давам и на него.На мен страшно ми помага за закрепване на имунната система,а също и като се разболея за гърлото-правя гаргара,а за носа-капки и страшно ми е помагала *THUMBS*Съгласна съм,че е алерген,но ако не е предразположен човек и не даде реакции при проба,може да се дава спокойно.Имаше някъде теми из нета където се обясняваше как се дава на малки деца и май беше нещо от сорта-толкова капки в мляко или сок,на колкото години е детето,но не съм сигурна.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 15, 2010, 09:36:44 »

Здравейте smile
Надявам се да бъде полезна тази темичка и всеки да сподели каква хомеопатия ползва и за какво
Активен
Gerit0
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16


Консултант по кърмене към НКК


« Отговор #6 -: януари 25, 2010, 21:05:47 »

Аз правя капки за нос - 10 мл. сребърна вода + 5 капки кл. т-ра. Помагат много и на мен, и на дъщеря ми.
Отделно всеки ден от октомври до април, й капвам в шишето с водата по 3-4 капки за укрепване на имунната с-ма.  Количеството на капките, които се приемат през устата е 1-2 за година живот.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 25, 2010, 21:21:12 »

Здравейте smile
Надявам се да бъде полезна тази темичка и всеки да сподели каква хомеопатия ползва и за какво

Аз лекувам Коско само с хомеопатия, както и себе си (аз се лекувам повече от 15г.), и съпруга ми (от около 5г.)!!!
На нас ни засилва имунитета!!!
Лекарствата не са скъпи - около 3лв. - не че това е най-важното!
Но винаги се консултирам с нашата лекарка хомеопат!!!

Има и лекарства, които се прилагат без консултация с лекар, като "Осцилококцинум", например, също и "Стодал" - много е добър!!! good

Ако искаш на ЛС ,може да ти дам координати на нашата лекарка!!! Wink
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 25, 2010, 21:45:42 »

Аз също съм фен на хомеопатията.У дома от около 10 години се лекуваме с това-оправяме се по-бързо и по-рядко боледуваме.Много съм против антибиотиците,а хомеопатията е една добра тяхна алтернатива.За някоя леки болестни състояния сама си определям-имам си книжка,но за по-сериозни се консултирам с хомеопатичната ни лекарка.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #9 -: януари 26, 2010, 12:01:10 »

Момичета, като фенки на хомеопатията, дайте някакъв линк с инфо за нея, но такъв, че да пише смислени неща и по възможност да доказва ефекта на хомеопатията, че тези на които аз попадам  Tc

И точно един от двата сиропа, които Bulechka споменава, че се взимат без рецепта, хич не действат. Така се разболях 6 дни преди сватбата ни, че ако не бяха антибиотиците, нямаше да се омъжа.
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #10 -: януари 26, 2010, 15:40:17 »

KlaraFina, тук има обща информация за хомеопатията. Мисля, че някои от въпросите са обяснени доста добре.
Аз също скоро започнах да проявявам интерес в тази насока. Ще се радвам, ако споделите още интересни статии по темата.  smile
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 26, 2010, 17:04:20 »

Клара,за съжаление аз чета от книжка,не от интернет.В нея пише подробно по симптоми.А за ефективността на хомеопатията-зависи дали пиеш точното лекарство.Моята дъщеря я лекувам с хомеопатия от както е родена.Лекувала съм и 3 тежки ангини с хомеопатиа/без антибиотици/ и минава за 2 дни.Факт е,че за 8 години е пила 1 антибиотик.
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #12 -: януари 26, 2010, 17:30:34 »

Кali_gali, коя е книжката, която четеш?
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 26, 2010, 18:09:01 »

"Хомеопатия за детето" - Д-р Жак Буле
Като я ползвам за разни леки неща като хреми,главоболие,диария,повръщане,ухапване от пчели.В нея пише за сто вида хрема примерно сто вида лекарства на боарон.Когато състоянието е по-сериозно ходиме първо при личната/която е фен на хомеопатията/ и след това на хомеопатичната докторка.
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #14 -: януари 26, 2010, 18:13:56 »

Благодаря за отговора.

Когато състоянието е по-сериозно ходиме първо при личната/която е фен на хомеопатията/ и след това на хомеопатичната докторка.
good Разбира се, лекарят си е лекар.
А иначе сте късметлии, че личната ви лекарка прилага и хомеопатия.
Ние със съпруга ми посетихме хомеопат от Велико Търново, защото при нас се говори, че няма добри такива. Иска ми се да прилагам хомеопатия, когато има нужда, и при малката, но честно казано аз сама не смея, а и да пътуваме не е много вариант сега....
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: януари 27, 2010, 12:09:11 »

Момичета,тъкмо идвам от аптеката.Осцилукокцинума е изчерпан по складовете и има само каквото е останало по аптеките.Който го ползва да си купи ако намери.
Активен
max_mara
Ентусиаст
**
Публикации: 86



« Отговор #16 -: март 27, 2011, 01:30:01 »

Темата изостава . Моля ви разкажете повече за сребърната вода. Моя син получи миналалта седмица някакв алергия на очите , давах по една лъжичка от тази вода и имаше ефект. Моля споделете вашия опит. Много се интересувам и да ли има и някакви странични ефекти.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #17 -: март 28, 2011, 15:03:46 »

Няма никакви странични ефекти спокойно!
Давам на децата по една суп.л. за имунитет и мия очичките с нея,слагам в нослето и т.н.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: март 29, 2011, 20:44:22 »

И аз се лекувам с хомеопатия при хомеопат, но при него ходя за сериозните ми неща, които лекувам от години. За малката ми е направил Сина, Хамомила, Нукс Вомика и Пулсатила...всичките в СМ потенция. Давах ги когато имахме колики и сега за зъбките...особено Сината много действа. Тя е за остри състояния, когато бебето започне да реве силно. На Раличка с втория прием и спираше изведнъж. Иначе за хомеопатията...ами малко по-сложна е от това боли ме гърлото и вззимам хапче за болка в гърлото...по-важно е защо те боли...лекува причината, а не лекарство против болка...примерът ми не е много удачен, но ...затова на някои хора не им действа...просто причините може да са различни....
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: април 29, 2011, 22:07:12 »

Да допълня още едно лекарство...Сулфур...даде ми го хомеопата за лишеите по тялото на Раличка...по принцип трябва да действа, ама засега ефект няма... nea може и да се наложи да вадим ваксините...И видях в предния си пост Нукс Вомиката...тя се дава и при хрема или първи признаци на разболяване...
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: май 05, 2011, 18:27:04 »

m_eleva, а защо мислиш ,че ваксините ще помогнат за излекуването на лишеите?
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: май 05, 2011, 21:17:57 »

А не съм се изразила ясно, напротив, не само, че няма да помогнат, а тези лише може да са като отговор на организма да се пребори с ваксините...Аз съм изразявала не веднъж мнението си за ваксините и продължавам да упорствам и да не ваксинирам амлката, но в родилния са и сложили 2 без да ме питат, а в хомеопатията съществуват лекарства, които да "извадят" ваксините, т.е информацията от тях, за да се изчисти организма
Активен
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: май 06, 2011, 04:51:38 »

Да де аз знам,че ти си против и затова ми стана странно,но явно съм недоразбрала. Това за ваденето ми стана интересно. А случайно да си чувала за хомеопатични ваксини? Имаш ли някакво инфоза тях?
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: май 06, 2011, 08:01:01 »

Да, чувала съм, но мисля, че моят хомеопат ги отхвърля (по памет), ако бяха добри сигурно щеше да ми предложи, но все пак да не говоря наизуст като се видим ще попитам...иначе логически не си го обяснявам, предвид инфото, което имам за хомеопатията...Абе ще се разровя good
Активен
Майка вълчица
Новак
*
Публикации: 11



« Отговор #24 -: май 16, 2011, 18:41:01 »

И аз да добавя едно лекарство - давала съм умкалор, на растителна основа е и е много ефикасно. Дава се при бронхит, но за да е максимално ефикасно трябва да се даде още в началото когато се усетите че се разболявате.
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #25 -: май 18, 2011, 16:04:03 »

Аз се интересувам от това как да попадна при добър специалист? Нашето Джипи не е хомеопат и съответно това е тема табу, но и аз не обичам лекарствата и сега ми се иска да променя нещата.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #26 -: май 18, 2011, 17:07:39 »

Аз имам хомеопат, но препоръчвам и хомеопатична клиника Херон на Стамболийски...там е икономически по-изгодно и също са добри...Малката я водя и на двете места
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: септември 15, 2011, 13:10:31 »

Я да сложа едно линкчер че с наближаване на есента мисля че ще е полезно Не че ние дочакахме еснта вече 3-ти ден сме с температура и хрема
http://drmaneva.com/%D0%A5%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%B4%D0%B5%D1%86%D0%B0-%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D0%B8/%D1%85%D0%BE%D0%BC%D0%B5%D0%BE%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%BE-%D0%BB%D0%B5%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BD%D0%B0-%D1%85%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%B0.html
« Последна редакция: септември 15, 2011, 13:15:52 от m_eleva19 » Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 06, 2011, 21:00:10 »

Ето и още една статия този път касаеща детския сън или проблемите с безсънието при децата
http://www.homeopathybg.org/doctors/childreninsomnia.html
Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #29 -: октомври 12, 2011, 14:56:31 »

Аз имам хомеопат, но препоръчвам и хомеопатична клиника Херон на Стамболийски...там е икономически по-изгодно и също са добри...Малката я водя и на двете места
? това е за София или?
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 21, 2011, 13:26:31 »

Да за София
« Последна редакция: октомври 21, 2011, 13:35:55 от m_eleva19 » Активен
malinkata
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 921


Моят най-голям трумф:) ; Чакам те Нати


« Отговор #31 -: октомври 22, 2011, 22:01:43 »

Все повече се убеждавам, че София е на светлинни години напред пред другите градове в България. В Пловдив не че няма, но е ужасно трудно и скъпо и почва да ме хваща много яд... nea
Активен
Страници: 1 2 3 [Всички]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines