Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 29, 2024, 09:24:26

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хомеопатия за децата  (Прочетена 15823 пъти)
 
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« -: октомври 15, 2009, 09:52:56 »

Момичета, споделете опит, ползвате ли клеевата тинктура, как и за какво ?
« Последна редакция: януари 15, 2010, 09:35:40 от Данитка » Активен
ina_lemon
Наблюдаващ
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2310


Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 15, 2009, 09:56:01 »

Мда......
Лекувам хрема с нея на Стилиан и профилактично също чат-пат давам.
Активен
clovis
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 329



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 15, 2009, 16:18:53 »

А как я ползваш, четох, че капки се правели с нея, но как и по колко не знам .
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 19, 2009, 14:42:25 »

Да давам.
Правя разтвор от физ.р-р или сребърна вода с от 3 до 5 капки клеева при хрема.(Но винаги първо се изпробва на твоето носле,ако е много силно доразреждаш).Може да се дава и по 2 капки на ден в мляко/кърма/ядене.
Моето педи,обаче твърди,че е алерген..... pardon
Активен
tonitta
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2429



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: декември 29, 2009, 15:24:31 »

Сега виждам тази тема...Аз ползвам отдавна,но за себе си и смятам като порасне малкия да давам и на него.На мен страшно ми помага за закрепване на имунната система,а също и като се разболея за гърлото-правя гаргара,а за носа-капки и страшно ми е помагала *THUMBS*Съгласна съм,че е алерген,но ако не е предразположен човек и не даде реакции при проба,може да се дава спокойно.Имаше някъде теми из нета където се обясняваше как се дава на малки деца и май беше нещо от сорта-толкова капки в мляко или сок,на колкото години е детето,но не съм сигурна.
Активен
Данитка
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2117



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 15, 2010, 09:36:44 »

Здравейте smile
Надявам се да бъде полезна тази темичка и всеки да сподели каква хомеопатия ползва и за какво
Активен
Gerit0
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 16


Консултант по кърмене към НКК


« Отговор #6 -: януари 25, 2010, 21:05:47 »

Аз правя капки за нос - 10 мл. сребърна вода + 5 капки кл. т-ра. Помагат много и на мен, и на дъщеря ми.
Отделно всеки ден от октомври до април, й капвам в шишето с водата по 3-4 капки за укрепване на имунната с-ма.  Количеството на капките, които се приемат през устата е 1-2 за година живот.
Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 25, 2010, 21:21:12 »

Здравейте smile
Надявам се да бъде полезна тази темичка и всеки да сподели каква хомеопатия ползва и за какво

Аз лекувам Коско само с хомеопатия, както и себе си (аз се лекувам повече от 15г.), и съпруга ми (от около 5г.)!!!
На нас ни засилва имунитета!!!
Лекарствата не са скъпи - около 3лв. - не че това е най-важното!
Но винаги се консултирам с нашата лекарка хомеопат!!!

Има и лекарства, които се прилагат без консултация с лекар, като "Осцилококцинум", например, също и "Стодал" - много е добър!!! good

Ако искаш на ЛС ,може да ти дам координати на нашата лекарка!!! Wink
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: януари 25, 2010, 21:45:42 »

Аз също съм фен на хомеопатията.У дома от около 10 години се лекуваме с това-оправяме се по-бързо и по-рядко боледуваме.Много съм против антибиотиците,а хомеопатията е една добра тяхна алтернатива.За някоя леки болестни състояния сама си определям-имам си книжка,но за по-сериозни се консултирам с хомеопатичната ни лекарка.
Активен
KlaraFina
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1620



« Отговор #9 -: януари 26, 2010, 12:01:10 »

Момичета, като фенки на хомеопатията, дайте някакъв линк с инфо за нея, но такъв, че да пише смислени неща и по възможност да доказва ефекта на хомеопатията, че тези на които аз попадам  Tc

И точно един от двата сиропа, които Bulechka споменава, че се взимат без рецепта, хич не действат. Така се разболях 6 дни преди сватбата ни, че ако не бяха антибиотиците, нямаше да се омъжа.
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #10 -: януари 26, 2010, 15:40:17 »

KlaraFina, тук има обща информация за хомеопатията. Мисля, че някои от въпросите са обяснени доста добре.
Аз също скоро започнах да проявявам интерес в тази насока. Ще се радвам, ако споделите още интересни статии по темата.  smile
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: януари 26, 2010, 17:04:20 »

Клара,за съжаление аз чета от книжка,не от интернет.В нея пише подробно по симптоми.А за ефективността на хомеопатията-зависи дали пиеш точното лекарство.Моята дъщеря я лекувам с хомеопатия от както е родена.Лекувала съм и 3 тежки ангини с хомеопатиа/без антибиотици/ и минава за 2 дни.Факт е,че за 8 години е пила 1 антибиотик.
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #12 -: януари 26, 2010, 17:30:34 »

Кali_gali, коя е книжката, която четеш?
Активен
kali_gali
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2243



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: януари 26, 2010, 18:09:01 »

"Хомеопатия за детето" - Д-р Жак Буле
Като я ползвам за разни леки неща като хреми,главоболие,диария,повръщане,ухапване от пчели.В нея пише за сто вида хрема примерно сто вида лекарства на боарон.Когато състоянието е по-сериозно ходиме първо при личната/която е фен на хомеопатията/ и след това на хомеопатичната докторка.
Активен
cherry_tea
Професор
****
Публикации: 364



« Отговор #14 -: януари 26, 2010, 18:13:56 »

Благодаря за отговора.

Когато състоянието е по-сериозно ходиме първо при личната/която е фен на хомеопатията/ и след това на хомеопатичната докторка.
good Разбира се, лекарят си е лекар.
А иначе сте късметлии, че личната ви лекарка прилага и хомеопатия.
Ние със съпруга ми посетихме хомеопат от Велико Търново, защото при нас се говори, че няма добри такива. Иска ми се да прилагам хомеопатия, когато има нужда, и при малката, но честно казано аз сама не смея, а и да пътуваме не е много вариант сега....
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines