Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 29, 2024, 07:28:32

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БРАЧНИЯТ ДОГОВОР  (Прочетена 52462 пъти)
 
Miri
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1748



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: април 17, 2007, 12:55:39 »

Ами за сега е съгласен   diablo, въпреки че ме заплашва да пише до Гинес за най-откачения предбрачен договор:))
Активен
fanimira
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2391


Mom of 2


Моят сватбен албум

« Отговор #31 -: юли 25, 2007, 13:54:06 »

http://svatba.wordpress.com/
е на това вече му се вика предбрачен договор!!!!  laugh laugh laugh laugh
« Последна редакция: юли 25, 2007, 13:57:23 от fanimira » Активен
˙·٠Outono Bolboreta™٠·˙

Leader
****
Пол: Жена
Публикации: 8604


·٠•●♥☆Щастлива, Слънчева, Успешна ☆♥●•٠·


Моят сватбен албум

« Отговор #32 -: август 04, 2007, 22:07:19 »

http://svatba.wordpress.com/
е на това вече му се вика предбрачен договор!!!!  laugh laugh laugh laugh

Много забавно!!! laugh laugh laugh laugh laugh
Активен
jennifer
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Да живее любовта :)


« Отговор #33 -: декември 06, 2007, 23:13:36 »

Ами може да ви стори налудничево,но предбрачния договор хич не е глупав. Никои не иска да се развежда или да има проблеми в къщи,но никога не знаеш от къде ще ти дойде,всеки казва,че "на мен нищо няма да се случи,ние много се обичаме.." но понякога се случва да се стигне и до развод (пази Боже) Та предбрачния договор може да ни спести много недоразумения,скандали и нерви ако се стигне до раздяла. 
Аз смятам да го направя,казах на бебето и той каза,че щом искам няма проблеми. Не мисля ,че е нещо лошо.
Активен
Isabel
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 297



« Отговор #34 -: декември 07, 2007, 01:00:40 »

Ами може да ви стори налудничево,но предбрачния договор хич не е глупав. Никои не иска да се развежда или да има проблеми в къщи,но никога не знаеш от къде ще ти дойде,всеки казва,че "на мен нищо няма да се случи,ние много се обичаме.." но понякога се случва да се стигне и до развод (пази Боже) Та предбрачния договор може да ни спести много недоразумения,скандали и нерви ако се стигне до раздяла. 
Аз смятам да го направя,казах на бебето и той каза,че щом искам няма проблеми. Не мисля ,че е нещо лошо.


Че не е лоша идея - така е good Обаче, на територията на България предбрачният договор няма никаква правна сила - така че, няма никакъв смисъл да се прави такъв.
« Последна редакция: декември 07, 2007, 01:02:35 от isabel » Активен
jennifer
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 45


Да живее любовта :)


« Отговор #35 -: декември 07, 2007, 01:45:29 »

Правилно...в БГ все още не се практикува. Аз съм в Англия и като бъдещ юрист определено смятам да имам предбрачен договор.
Бях много малка когато родителите ми се развеждаха,но още помня разправиите,съда...беше много гадно. С един договор много неща могат да се предотвратят.
Активен
guyli_b
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #36 -: декември 07, 2007, 15:42:31 »

и аз не бих подписвала такова нещо,защото какво казва кари от секса и града-"какво ще ми вземе обувките ли?!"
сестра ми се омъжи в швейцария преди 4години и мъжа искаше да подпишат,явно западняцати имат други разбирания
Активен
maslinka
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 3663



Моят сватбен албум

« Отговор #37 -: декември 07, 2007, 16:27:52 »

ей guyli_b и ти ли си фенка на "сексът и градът" smile
за предбрачния договор аз донякъде го одобрявам,но незнам дали ще ми стане приятно ако мъжът ми ме беше накарал да подпишем такова чудо tease
Активен
kassy
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #38 -: март 23, 2009, 14:45:04 »

Здравейте,милото ми изтърси вчера че баща му държал да сме подпишели предбрачен договор   huhhuh.gif  Oh my ... .Аз лично много се обидих защото се познаваме от повече от 6 години.Бракът е вид доверие и според мен бракът и предбрачният договор са взаимно изключващи се особенно щом се познаваме от толкова години и сме минали през всичко заедно.Никога няма да поискам нещо което не е мое.Докато живяхме /и все още живеем заедно / на семейни начала той си изтегли кредит и си купи апартамент и кола,за които никога няма да претендирам.Той ги купи когато бяхме още нещо като гаджета но живеехме заедно.Както и да е,чувството е страшно гадно когато ти го кажат.

Има ли някой примерен предбрачен договор,ако може да ми го покаже.Нямам си и на идея какво представлява един такъв договор.В интренет намирам само тези шеговитите.Благодаря ви предварително  smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: март 23, 2009, 14:52:42 »

Няма образец-всичко за което законно може да се разберете е позволено-може да определите как да разделите имуществото,каква издръжка да ти плаща при евентуален развод,ако имате деца-какви 'права' да има всеки един върху тях-всичко може да вкл. този договор.
Аз съм хем против<по твоите съображения>,хем за -понеже слушам какви циркове стават когато двама души се разделят.
Активен
kassy
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #40 -: март 23, 2009, 16:56:15 »

Благодаря ти много.Толкова съм разочарована че си мисля че щом няма да си имаме доверие да продължим да си живеем така и да няма никаква сватба  sad
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #41 -: март 23, 2009, 17:21:19 »

Каси, извинявай, че се намесвам, но да не би да живеете в чужбина? Не съм в течение, но щом обсъждате възможността за предбрачен договор, явно не сте в БГ.
От тази гледна точка, мисля, че просто това си е част от манталитета и разбирането на хората, в страната, където живееш. Предполагам, че за "свикнали" с юридическото уреждане на всякакви въпроси, това си е нормално желание и не подлага сериозността ви да сключите брак на съмнение. С две думи - колкото и да ти е неприятно, може би бъдещият ти свекър не влага чак такава нотка в думите си,просто така е възприето. Това си е лично мое мнение, разбира се, но наблюденията ми са, че на някои места хората са просто по-прагматични от нас, докато ние сме повече "на чест".

Стискам ти палци и се опитвам да хвърля светлина върху нещата от друг ъгъл. Дано разбирам правилно ситуацията.  give_rose give_rose give_rose
Активен
kassy
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 4



« Отговор #42 -: март 24, 2009, 08:49:15 »

Denitsa благодаря ти.Не в България съм си и може би това ме обижда най-много че не са толкова усведомени с тънкостите и единственната причина явно е да не претендирам за тяхна собственност.Ако е толкова важно за тех няма проблеми ще го подпиша,важното е че бъдещият ми мъж ми каза "Направи както искаш,за мен това няма значение"  smile
Активен
nelita79
Любопитен
*
Публикации: 21


« Отговор #43 -: март 31, 2009, 10:23:09 »

А представете си, че, както беше писал някой по-горе, след 10 години се озоваваш с общо взето пожертвана кариера, прекарала не знам колко години у дома, с две любими дечица... А милото изведнъж се влюбва в друга, или почва да се държи все едно си му майка или длъжна нещо - случват се тия работи, знаете.
Такааа... Развеждате се, поделяте семейното жилище, ти не можеш да излезеш без децата и за 2 часа естествено, ако са малки, не можеш да работиш пълноценно, а той ти плаща по 50 лв. издръжка на дете, както повелява закона. Та дори и доброволно да ти плаща ... и 500 лева месечно! Какво са 500 лева, срещу нуждите на 2 деца, невъзможността да работиш пълноценно и да изкарваш свои пари, силно затруднената ти възможност поради горните ти факти да намериш нова пълноценна връзка?

Та, в светлината на това, какво собствено му е смешното на предбрачния договор?

Още повече, че повечето ситуации като въображаемата гореописана са започнали именно с голяма любов, голямо доверие, и НЕподписването на предбрачен договор.
Активен
mucito
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 820


Love to be Loved


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: март 31, 2009, 10:32:00 »

Aбсолютно подкрепям мнението и не виждам нищо ненормално или стряскащо в подписването на предбрачен договор. Смятам обаче, че и той както доста други неща ще се приема за нещо нормално в България след доста време. за сега ще е по-скоро стряскащ, отколкото необходим за собственото ни спокойствие. pardon
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines