Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 09:45:01

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хотел - ресторант ЕВРОПА - ХАСКОВО - Наглост  (Прочетена 21595 пъти)
 
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #15 -: октомври 15, 2009, 19:39:42 »

Pachoran  Може и да си прав ,че не си струва но аз все пак смятам да отида на тази среща и да получа отговорите на които никой не можа да ми отг. Смятам ,че имам достатъчно аргументи за да променя нещата ! Ще видим всичко с времето си !  good
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #16 -: октомври 16, 2009, 09:40:40 »

NINA STYLE,
Не объщай внимание на черногледите постове. Определено си струва да отидеш на срещата,още повече че ти се е обадил мениджъра, което означава че има някакви идеи за диалог с теб. Дано има положителен развой на действията, но ако няма това не е повод да спреш да си търсиш правата. Има начини и нетрябва да спираш докато не постигнеш успех. Трябва да се знае, че никой няма право да изнудва и ограбва хората само защото са поставени в неизгодна позиция. Има всякакви инстанции така че не пропускай да се обърнеш към всяка една от тях ако се наложи, та дори и към медиите.
« Последна редакция: октомври 16, 2009, 10:54:01 от DjNick Mc » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #17 -: октомври 16, 2009, 17:06:10 »

 DjNick Mc "черногледите постове" са опит. Всеки ден по няколко пъти. Когато станеш собственик на фирма, поработиш едно две десетилетия, тогава ще ти станат ясни много неща. Не уважавам хора, които през седмицата са шлосери, учители, банкови служители, а в събота и неделя са ДЖ и говорят пред всички неща, които са много далече от тяхното състояние и положение, опит. Фирменото управление и политика са сложни неща, които просто не могат да се разберат от служители и наемни работници. Сватбата като събитие е малко в страни от сериозните неща, но това е благодарение на манталитета на българина и необлагаемия доход от нея.
 В този конкретен случай знаеш ли какво ще стане - нищо, срещи и разговори в бъдещето и нови разходи за плащащата страна / последното е постулат само за страна като РБ /. Отдавна собственикът е минал и е събрал оборота, а мениджърът и да се пъне и да не се пъне е без парички в джоба. Едно нещо научете от мен - българинът мисли и действа правилно само, когато е с "опрян чатал" на врата. Във всички останали случаи е вълк.
 Как бих постъпил в този случай - разбира се нагло, отговор на наглото поведение. Трябваше агенцията да се разбере с роднините да не се плаща в края на сватбата, до като тази нова сума не се премахне от т.нар. мениджър. Времето преди сватбата - съгласяваш се всичко и приемаш всякакви условия. Но на тези номера реакцията е ставаш и си тръгваш. Какво ще стане, ако не си платиш - скандал. Тогава именно ще дотърчи собственика и ще ви обърне внимание, защото той е заинтересованата страна, защото не си е получил парите. Тогава и фактура може да Ви издаде, касова бележка и евентуално да премахне новите такси, които със сигурност са прищявка на мениджъра. Ако е прищявка на собственика - лошо, бягайте от този ресторант. Собствениците и мениджърите на ресторанти много добре познават психиката на клиентите си и в 99 % от случаите злоупотребяват. Защо ли такъв ресторант не се падне на мое събитие? С удоволствие ще споделя резултатите.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #18 -: октомври 18, 2009, 14:32:20 »

Професор Пачоран,
Аз също не уважавам гастрольорите в бранша, както фото и видео така и Dj, но това не е повод за такива грозни коментари относно колегите. Недей да говориш глупости по отношение на колегите освен ако нямаш нещо конкретно, което да назовеш с точните имена.
Искренно ти пожелавам някой път да ти се случи и нещо хубаво. good .
« Последна редакция: октомври 18, 2009, 17:16:07 от DjNick Mc » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #19 -: октомври 21, 2009, 15:40:12 »

Ето и развитието на въпросната политика на този ресторант ! След дълги дебати и накрая извинения парите се върнаха заедно със предложение за съвместна работа ! Нечуванооооооооооо ! Доволна съм не толкова от парите ,а от факта ,че все пак си поправиха грешката ! Нещо във което аз сама не вярвах ,че ще се случи ! Ето и обяснението ! Станала е грешка . Ние работим така само със фирмите които ние предлагаме ! Но управителя не е разбрал той е нов и прочие ! В общи линии дрън ,дрън .... goody sarcastic banana Струваше си усилието от наша страна и сега ще спя спокойно ! Търсете си правата дори и да не вярвате ,че нещо ще се промени !  banana DANCE funnytooth
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #20 -: октомври 21, 2009, 22:08:01 »

 Поздравление за положителния резултат, който в подобни случаи е най-често отрицателен. Има обаче едно голямо "НО" . В случая спечели една единствена двойка младоженци, а в бъдеще колко двойки ще загубят тези 10 % - много. Защо трябва това да е така ? Не беше ли по-добре един да загуби, а много да спечелят. Тази тема породи наистина много въпросителни и извади наяве едни неща пред всички, които хем не трябва да знаят, хем не трябва да се случват. Ами ако всеки по веригата тръгне да си слага по 10 какво ще стане. Въпросът е принципен ! Така ли трябва да бъде ? За мен темата на тази тема от форума е напълно актуална. Разрешение на проблема няма.
Активен
didka-kotze
Ентусиаст
**
Публикации: 65



« Отговор #21 -: октомври 22, 2009, 07:32:51 »

От прочетеното до тук си личи ясно, голямата рекламата на тази сватбена агенция. Първо възмущението от хотела, сега доволно, радостно за съвместна работа... Следователно хотела отново ще постъпва по същия начин, когато дойдат външни агенции или организатори на тържество. А радостното от страна на дамата по-горе е това че хотела ще предлага тях на клиентите си от които ще прибира тези 10 или колкото се договорят %.
Да не се чудите защо като идите някъде и си поискате dj, видео, фото или украса - управителят ви казва НЕ. Ние имаме най-добрите! Естествено като прибират голяма сума пари всеки би казал така. 1-во беше наглост, сега щастието е до небето.
Сигурно не само аз усещам за какво става въпрос! Утре същото може да се повтори и с друг обект...


 shok
 
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #22 -: октомври 22, 2009, 08:44:45 »

Така както аз виждам нещата NINA STYLE, е агенция, която работи доста сериозно и едва ли има нужда от реклама по нози начин. Това беше едно споделяне тук, което най-малкото дава на бъдещите младоженци една насока за заведенията за които трябва да се има едно на ум. NINA STYLE, сподели във форума това преживяване защото искаше да наблегне на момента какво се случва точно в този ресторант, тъй-като не е имала идеята, че ще си върне парите, което само по себе си означава, че контрата е в нея. С риск да навреди на имиджа си NINA STYLE предупреди всички а това заслужава по скоро аплодисменти отколкото упреци за реклама.
Но тъй като всички ние професори по рождение започнахме да даваме акъл и мнения пред свършен факт,  NINA STYLE беше длъжна да довърши започнотото от нея.
« Последна редакция: октомври 22, 2009, 08:56:18 от DjNick Mc » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: октомври 22, 2009, 11:16:14 »

От прочетеното до тук си личи ясно, голямата рекламата на тази сватбена агенция. Първо възмущението от хотела, сега доволно, радостно за съвместна работа... Следователно хотела отново ще постъпва по същия начин, когато дойдат външни агенции или организатори на тържество. А радостното от страна на дамата по-горе е това че хотела ще предлага тях на клиентите си от които ще прибира тези 10 или колкото се договорят %.
Да не се чудите защо като идите някъде и си поискате dj, видео, фото или украса - управителят ви казва НЕ. Ние имаме най-добрите! Естествено като прибират голяма сума пари всеки би казал така. 1-во беше наглост, сега щастието е до небето.
Сигурно не само аз усещам за какво става въпрос! Утре същото може да се повтори и с друг обект...


 shok
 
Не мога да остана безучастна към това което прочетах ! Сега аз да ви обясня господине или госпожо  ! На мен не ми трябва реклама ,която по вашите думи тръгва през Хасково, че за по кратко да стигне до нашето име в Пловдив ! Това е повече от глупаво ! Аз исках да кажа на всички какво преживяхме всичките ни колеги, които работихме там и искренно бях потресена от неписаните правила на този ресторант ! Сигурно има още доста такива и дано да не ми се случва да работя там ! Колкото до съвместната работа със въпросния р-т ,такава няма да има ! Аз и нито един мой колега / видео ,фото ,дж и прочие няма да плащаме на който и да било за да работим ! Имаме достатъчно доволни клиенти, които  ни знаят и ни търсят, не ни се налага да си плащаме и някой да ни налага като агенция ! Жалко е ,че приемате всяка една дума за реклама ! Влагаме достатъчно средства за истинска реклама за да ни се налага да правим пошла и смешна реклама със въпросното мое възмущение ! Това беше едно предупреждение към младоженци и колеги ,ако им се случи нещо подобно да са подготвени ! Радвам се ,че крайния резултат беше положителен и ,че мениджъра на хотела излезе голям професионалист и разбран човек за да прецени правилно ситуацията !  good И още нещо ! Повечето биха си платили  и нито думичка нямаше да кажат със надеждата този ресторант да ги предлага и занапред ! Ние не се нуждаем от този р-т и няма да си мълчим нито за този нито за следващия ! Неможе един оператор ,фотограф ,дж да работят години на ред и накрая да си плащат за собствения труд и усилия ! Ако вие мислите различно си е ваше право ,но не съдете  толкова прибързано без да сте вникнали във истинския проблем на тази тема !  good
« Последна редакция: октомври 22, 2009, 11:27:14 от NINA STYLE » Активен
liva82
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 972


Обичам те повече от всичко!!


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 22, 2009, 15:48:57 »

изказването при това неподготвено на госпожата или господина  още веднъж доказва невежеството на българина и максимата на всяка манджа меродия...аз само ще кажа, че който не се е докоснал до тази агенция той не е запазил удовлетворение в дущата си от тяхната работа..така че когато човек е не запознат по добре да си трае или да се образова
Активен
valia_diva
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1711



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: октомври 22, 2009, 16:08:25 »

Тази история до някъде ми напомня за нашия ресторант, където може би предвидливо бяха пропуснали да ни предупредят за доста неща. Като например, че украсата не може да влезе никой друг да я направи освен ресторанта, предлагат ти се едни цени, показват ти се едни украси и клиента трябва да им се довери защото имали "30 годишен опит", както сам ми заяви собственика. Единственото сигурно нещо си остава писменият договор, който за съжаление липсва като практика в поне 90 % от ресторантите, да не кажа 99% и тогава като нямам черно на бяло написано  с подпис и печат за какво да претендирам.
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #26 -: октомври 22, 2009, 17:47:26 »

Поздравявам Нина Стил за положените усилия и за постигнатия резултат, а най-вече за това че споделя всичко тук , за разлика от повечето други, които само консумират от този форум, и след като сватбата отмине забравят за него.Даже има и такива дето ги мързи да споделят оплаквания и впечатления, защото вече не им е нужно.Относно писмения договор - писах вече в друга тема , ще напиша и тук - не ви върши никаква работа, ако искат да ви излъжат ще го направят.Има си други начини да се спасите от тези проблеми. На този етап и при това беззаконие, четенето на този и други форуми би помогнало достатъчно.А да се надяваме, че така рекламираната криза ще накара доста хора да се замислят как трябва да работят.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: октомври 22, 2009, 18:43:56 »

Поздравявам Нина Стил за положените усилия и за постигнатия резултат, а най-вече за това че споделя всичко тук , за разлика от повечето други, които само консумират от този форум, и след като сватбата отмине забравят за него.Даже има и такива дето ги мързи да споделят оплаквания и впечатления, защото вече не им е нужно.Относно писмения договор - писах вече в друга тема , ще напиша и тук - не ви върши никаква работа, ако искат да ви излъжат ще го направят.Има си други начини да се спасите от тези проблеми. На този етап и при това беззаконие, четенето на този и други форуми би помогнало достатъчно.А да се надяваме, че така рекламираната криза ще накара доста хора да се замислят как трябва да работят.
Аз също мисля ,че трябва да има повече гласност на добри или лоши постъпки и отношение към хората ! Както посрещаме добрите отзиви така и трябва да можем да посрещнем и лошите ! Да не забравяме ,че идеални няма и всеки ден се учим на нещо ново ! Няма най добри ! Ще се радвам съфорумците да споделят по често негативните и положителни емоции от техния незабравим ден !  good
Активен
Ivsen
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 15



« Отговор #28 -: октомври 22, 2009, 19:00:51 »

Уважаема Нина, нямам против вас и даже не ме касае ресторанта в Хасково, но от месец си чета във форума и често попадам на ваши мнения. Няма лошо да си правите реклама и да давате съвети, но има и някакви граници.  Ето върнали са ви парите! Първо трябваше да изчакате срещата със собствениците на заведението и тогава да обобщите мнението си. Също сте пуснали темата и в друг форум. Сама преценете какво искам да ви кажа. Благодаря!
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #29 -: октомври 22, 2009, 19:45:01 »

 Аз мога да кажа само едно - горко на този, който работи с клиенти имащи подобни постове. Мъка ! Имам чувството , че живея в друг свят - може и този, който е горе.
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines