Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 25, 2024, 07:52:04

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хотел - ресторант ЕВРОПА - ХАСКОВО - Наглост  (Прочетена 21589 пъти)
 
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« -: октомври 11, 2009, 19:56:25 »

Не мога да не споделя с вас възмущението си от Хотел - ресторант ЕВРОПА ! Изумена съм след сватба която се проведе там на 10.10.2009 . Управата на ресторанта една седмица преди сватбата съобщава на родителите ,че са пропуснали да им кажат че трябва да се заплатят 10% от сметката на цялата агенция на ресторанта . И това не е всичко . На въпросната сватба беше поканена Ивана да забавлява гостите а нейния хонорар беше 8000 лв. от което също трябваше да се заплатят 800лв на ресторанта ! А управителя не можа да каже основателна и не само основателна а никаква причина за какво точно се заплащат тези пари ! Просто написа една хвърчаща бележка и се подписа срещу парите ! В момента съм толкова възмотена че дори не мога да го опиша .    Всеки ще си каже е тези щом си позволяват Ивана не ги бърка и процента защото и това чухме ,но според мен въпроса е принципен ! Що за отношение е това ?   diablo  Написах това защото ако има булки от Хасково да разпитват на дълго и нашироко за да не се изненадат от подобни жалки политики !  diablo Boy cry
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #1 -: октомври 11, 2009, 22:45:01 »

Че какво чудно има в това.Такива мошеници има навсякъде.Тук в София има ресторантти с много странни правила.Например ресторанта работи само с една агенция, или само с един ДЖ, а има и такива алчни управители, дето ако им откажеш съответната предлагана от тях услуга, те уведомяват че трябва да им платиш процент.Според мен в този случаи от хотела нямат никакво правно основание. Аз лично ако бях нямаше да платя нито лев и да се съдим ако трябва, и цялата полиция и данъчни щях да докарам още на вечерта, пък да видим как ще ми ги поискат тия пари и как ще ги платя.Сигурен съм че случая не е за тук, а си е направо за съда.Просто никои не си знае правата.Даже съм убеден че кратка екскурзия до данъчните с въпросната бележка би докарала достатъчно сериозни главоболия на когото трябва.ХОРА ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА, НЕ Е ЛИ ВРЕМЕ ДА СЛОЖИМ КРАЙ НА БЕЗОБРАЗИЯТА И УНИЖЕНИЯТА от този род?Отдавна чакам де науча за някои подобен шарлатанин че е осъден или прилично глобен, както за друга подобна измет от всякакви други професии и браншове.На мен лично ми омръзна да ме работят.Когато ми поправят хладилника, или колата, или правя ремонт или даже когато пазарувам в магазина.Всичко живо - измекяри -  дай 5лв ама после дай още 10, а сега още 20.Докато си мълчим така ще е.Ама има форум да се оплачем.И какво от това?Оплакваите се освен тук и където трябва. diablo diablo diablo diablo diablo
« Последна редакция: октомври 11, 2009, 22:55:05 от dark_avenger » Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #2 -: октомври 13, 2009, 10:20:10 »

Всичко е въпрос на предварителна договорка. Не един път е писано по форумите, че когато правите уговорката с ресторанта а и не само в ресторанта, трябва да се обсъдят всякакви моменти от организацията до най-малките подробности. Направете си договор без да се притеснявате, че това ще окаже влияние на отношението на персонала към вас. Ако работата им е чиста и са с точни и ясни намерения към вас, няма да има проблем да ви направят договор за всичко което сте уговорили предварително. Ако започнат да се усукват и да се дърпат за договор, това означава само едно - че практиката им е такава и в последния момент ви сервират такива заучени хитринки, за да няма къде да мърдате, защото всичко вече е в много напреднала фаза а и голяма част от парите са предплатени по различни пера от организацията - тогава забравете за тях на момента и не губете време в преговори докато все още имате време на разположение за търсене на други обекти. Това в по-голямата си част е пропуск от страна на организатора на събитието, независимо дали сами сте си организтор или наемате подизпълнител - някаква агенция. Ако този проблем е възникнал в следствие на това, че сами сте си организирали събитието, не е чак толкова осъдително, но една агенция например която твърди че има доста организирани мероприятия зъд гърба си и която твърди, че е добра в бранша не би трябвало да допусне по никакъв начин такава аномалия. Ако агенция е допуснала такава грешка, то този допълнителен разход изцяло си е за сметка на агенцията. Има и още един тънък момент, за който може да се замислите - дали организатора на събитието, ако е външен подизпълнител не е в партия с ресторанта където се провежда събитието?
И както казва dark_avenger - ХОРА ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА
« Последна редакция: октомври 13, 2009, 14:08:40 от DjNick Mc » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 13, 2009, 11:09:53 »

Всичко е въпрос на предварителна договорка. Не един път съм споменавал по форумите, че когато правите уговорката с ресторанта а и не само в ресторанта, трябва да се обсъдят всякакви моменти от организацията до най-малките подробности. Направете си договор без да се притеснявате, че това ще окаже влияние на отношението на персонала към вас. Ако работата им е чиста и са с точни и ясни намерения към вас, няма да има проблем да ви направят договор за всичко което сте уговорили предварително. Ако започнат да се усукват и да се дърпат за договор, това означава само едно - че практиката им е такава и в последния момент ви сервират такива заучени хитринки, за да няма къде да мърдате, защото всичко вече е в много напреднала фаза а и голяма част от парите са предплатени по различни пера от организацията - тогава забравете за тях на момента и не губете време в преговори докато все още имате време на разположение за търсене на други обекти. Това в по-голямата си част е пропуск от страна на организатора на събитието, независимо дали сами сте си организтор или наемате подизпълнител - някаква агенция. Ако този проблем е възникнал в следствие на това, че сами сте си организирали събитието, не е чак толкова осъдително, но една агенция например която твърди че има доста организирани мероприятия зъд гърба си и която твърди, че е добра в бранша не би трябвало да допусне по никакъв начин такава аномалия. Ако агенция е допуснала такава грешка, то този допълнителен разход изцяло си е за сметка на агенцията. Има и още един тънък момент, за който може да се замислите - дали организатора на събитието, ако е външен подизпълнител не е в партия с ресторанта където се провежда събитието?
И както казва dark_avenger - ХОРА ТЪРСЕТЕ СИ ПРАВАТА, НЕ Е ЛИ ВРЕМЕ ДА СЛОЖИМ КРАЙ НА БЕЗОБРАЗИЯТА И УНИЖЕНИЯТА
При среща със ресторанта са обсъдени всички такси и прочие към ресторанта ! И на самото събитие ви кажат че управителя е пропуснал да ви каже за това и чак се чуди как е пропуснал не мисля че ще имате избор ! Спора беше голям ! Потърсихме мениджъра на хотела но него го нямаше ! Пойскахме и фактура за тези пари но тя също беше свързана със въпросния мениджър ! Не оставихме нещата така ! Вчера следобед лично мениджъра ни потърси за да се срещнем и да поговорим ! Като ни каза че е станала грешка и управителя бил нов и не знаел как точно стоят нещата ! Срещата ще се праведе във вторник другата седм и ще пиша какво е развитието !
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #4 -: октомври 13, 2009, 13:17:56 »

Заплаши ги с данъчни и съд, това е абсолютно незаконно!
Активен
echy_
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1009



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: октомври 13, 2009, 15:53:33 »

какво значи управителя е нов. и аз като отида на нова работа и незнам питам, и ако сбъркам си плащам. това че той не ви е уведомил за такава такса значи че в уговорката ви няма такава, а ако тия пари трябва да влязат в касата да се бръкне и от джоба си да ги извади.  diablo
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #6 -: октомври 13, 2009, 20:57:09 »

 Неприятен инцидент за една агенция и нейните клиенти. Договорът с почти всички ресторанти е хвърчащ лист хартия или устна договорка, с последваща амнезия. Оборотните заведения у нас са все още далеч от нормалните бизнес норми на поведение. Изключенията са много малко, а по-голяма част са работите са свършени-недовършени. Не трябва да се учудваме на тези неща. Самият факт, че аз лично не познавам случай от практиката, в който за услугата на ресторанта е издаден счетоводен документ е красноречив. Ако някой знае за такъв случай може да сподели и по този начин да атакува това мое твърдение - фактура или касова бележка - все едно. Една сватбена или рекламна агенция и е много трудно да работи с подобни "домакини" и с подобни клиенти - младоженци. Но какво да се прави - такъв е характера на събитието, такъв е и част от бизнеса.
 Категорично се обявявам срещу поста на DjNick Mc. DJ си е DJ, агенцията си е агенция! Нека ДЖ да не се прави на агенция. Когато ДЖ стане юридическо лице и се занимава с всичко останало без пускането на музикални изпълнения, тогава нека да дойде и да пише. В една агенция ДЖ е нещо от много други неща. Има много събития, в които ДЖ " не требва". А една агенция не живее само от сватби. Агенцията има куп други събития, които организира, провежда, осчетоводява, плаща на подизпълнители, плаща ДДС, плаща данъци и т.н. Все неща далеч от "веселият ДЖ" на сватбата. ДЖ няма моралното право да говори за организация на събитие като сватбата дори. Той все пак е ДЖ - подизпълнител, нает от когото и да е било.
 И още нещо много важно - Договорът за услуга е абсолютно нищо. Имам цяла папка с подобни /неплатени разбира се/, имам цяла папка с фактури, които са вече осчетоводени от двете страни - пак нищо. Договорът не е гаранция за нищо. Особено между физически лица или юридическо лице и физическо. Няма ли нотариална заверка или запис на заповед - пригответе се да извадите още толкова, колкото на сватбата , за да спечелите дадена кауза. Ама след време, когато детето Ви стане абитуриент. Спасението от подобни гамени е единствено ползването на утвърден сватбен ресторант с ежеседмични тържества в него и препоръка на Ваши познати присъствали в него на сватба и ползвали услугите и по други поводи, което е много важно. И пак гаранция не може да има.
« Последна редакция: октомври 13, 2009, 21:24:06 от Pachoran » Активен
DaBulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 304



« Отговор #7 -: октомври 13, 2009, 22:53:57 »

Аз бих се обадила в агенцията за защита на потребителите. На брат ми му стана навик за всяко сериозно нещо да се оплаква там и винаги има резултат.
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #8 -: октомври 14, 2009, 12:38:17 »

Съгласна съм с последната част от поста на Pachoran. Трябва да се ползват утвърдени места с дълга практика при организиране на тържества. За съжаление, това "удря" някои по-нови и не чак толкова известни ресторанти, които са си напълно коректни и правят всичко възможно, за да се наложат по честен начин - с качество и уважение към клиента - ама хората не отиват там, защото не са ги чували и ги е страх да не им провалят празника. Аз лично предпочетох да си направя сватбата в класически ресторант, в който има сватби всяка седмица, точно за да се предпазя от подобни изпълнения. Само че не би трябвало да е точно така - би трябвало да разчиташ, че на повечето места отношението ще е коректно, и ти да правиш избора си въз основа на други критерии, а не главно на критерия "къде е най-малко вероятно да ме излъжат".
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #9 -: октомври 14, 2009, 17:48:17 »

Аз пък знам ресторанти в които всяка седмица има сватби и то по повече от 2 и пак лъжат, и пак продължанат да работят.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #10 -: октомври 14, 2009, 19:19:06 »

Аз пък знам ресторанти в които всяка седмица има сватби и то по повече от 2 и пак лъжат, и пак продължанат да работят.
Има нещо вярно и в това ! Правят или не сватби всяка седмица всичко е въпрос на човешко отношение и разбирания !  good
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #11 -: октомври 14, 2009, 20:01:57 »

 Аз лично вече не знам какви съвети да дам на някога, пък и бил то роднина, клиент или партньор, колега. Напълно съм съгласен, че и в "утвърдени за сватби ресторанти" нещата не са розови /изключенията са много малко/, а в новите - надявам се, че са малко по-добри от старите и утвърдените / в което се съмнявам/. Като се замисля, изход от тази патова ситуация, ако съм на мястото на младаженците виждам в прехвърлянето на всички неща в ръцете на други хора или фирми. Аз лично няма да имам време и нерви да се занимавам с тези неща. Със сигурност ще има проблеми, но все си мисля, че денят на моята сватба не е това, не са тези неща.
 Към хората, които са готови да се оплачат от лоша стока или услуга - Комисията за защита на потребителите обръща внимание единствено на физически лица, а не на юридически. Такъв е закона. Едно от задължителните условия за внасяне на "оплакване" е наличието на счетоводен документ - фактура или касова бележка. Без последните неща е нещо като "глас в пустиня". Аз все още се надявам младоженци да покажат подобен документ. Ще бъде прецедент със сигурност. Без такъв документ - все едно нищо не се е случило.
 Между другото казано това с ресторантите е плод на един или едни закони, което "помпи" излишно проблема. Това няма връзка с форума и неговите теми, но младоженците и тяхното тържество са потърпевши от "движението по инерция". За да бъда ясен давам примера - аз като собственик на фирма в чест на празник решавам да събера колектива и да го почерпя. За да ми бъде това нещо разход аз трябва да внеса 20 % авансов данък в държавата. Ако сметката ми е 120 лева с ДДС, аз трябва да внеса в бюджета - 54 лева преки и косвени данъци за тази сметка. Нещо, което 99 % спестяват и има защо - предпочитат да похарчат 100 лева и да спестят 44. Ето това е проблема и ресторантьорите много добре са запознати. Младоженците са потърпевши в случая, поради едно системно ценобразуване. Не е правилно, но това са за сега нещата.
« Последна редакция: октомври 14, 2009, 20:27:40 от Pachoran » Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #12 -: октомври 15, 2009, 14:08:46 »

Професор Пачоран,
Радвам се чи си прочел моето мнение, но за да го оспорваш, трябва да имаш основание или по-точно знания в това отношение, които на тебе определено ти липсват, защото ти си само един лаик. Най-вероятно имаш неосъществена мечта да бъдеш Dj, която не ти е била по силите нито по въжможностите, но това е друга тема. Бъди малко по етичен в отношението си към всички във форума за да имаш авторитет а не да гледат на тебе като на "Жорж Гнчев" в парламента. Пишеш фермани в които постоянно занимаваш хората със себе си, но за теб важното е да дадеш мнение и да си мислиш че с това си нещо повече от другите. Големи писания зад скрита самоличност, защото ако се покажеш на светло на дали някой ще вземе на сериозно този, който седи зад всички тези безмислени фермани. Слез на земята и виж как е тук долу. Ако наистина си супер професионалист и супер ориентиран в нещата от живота както искаш да наложиш това за себе си тук, напиши си в инфото кой си за да могат хората да те уважат подобаващо.
« Последна редакция: октомври 15, 2009, 14:26:30 от DjNick Mc » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: октомври 15, 2009, 15:19:09 »

Хора нека да не влизаме в спорове ! Не исках да се развихри скандал или нещо подобно ! Просто не можах да се въздържа на това което се случва в БГ ресторантите нищо повече ! Развитие ще има по въпроса във вторник ! Всеки може да си каже мнението но е безмислено да се влиза във спорове които нямат край ! Всеки си има мнение и виждане по въпроса това не значи че мнението му е миродавно ! Който и да стой зад измислените профили това си е въпрос на личен избор и никой не може да съди другия щом във правилата на форума не е задължително да се слагат реални лични данни ! Всеки сам избира как да се казва какво да пише или какво да мисли !  good  Важното е да  не се обиждаме и да не влизаме във лични конфликти заради алчноста на някой хора в тази държава !
« Последна редакция: октомври 15, 2009, 15:22:30 от NINA STYLE » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #14 -: октомври 15, 2009, 19:06:28 »

 NINA STYLE във вторник нищо няма да се случи и получиш, ако не разговарящ с физическия собственик. И последното не е гаранция за нормално развитие на проблема. Ще се увериш сама за това. Аз съм убеден, че на тази среща никой няма да дойде, ще похарчиш излишни пари за транспорт и време. Дано не съм прав !
 DjNick Mc аз не съм лаик, а практик ! Имам много мечти, които съм постигнал, но никога не съм искал да бъда такъв като теб - ДЖ. "Ферманите", които пиша са за такива като теб, на които дълго и нашироко трябва да обясня нещо. Не мога да се покажа на "светло", защото хора като теб наистина много желаят да разберат кой съм. Но ако аз разбера кой си нещата ще са много интересни. Аз нямам комерсиални цели в този форум - казвал съм го многократно. 
Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines