Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 19:02:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Химическо чистене  (Прочетена 28175 пъти)
 
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #15 -: август 09, 2013, 00:16:47 »

И както обещах, пиша след като взехме роклята от химическо, както и ризата на мм, всичко изглежда блестящо чисто, изгладено и здраво  Bravo
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: август 22, 2013, 09:06:42 »

Абе, момичета, навсякъде чета, че роклите ги перат в пералня. Какво ще стане ако си я пусна в моята пералня?!?  nea
Разбира се на 40 градуса, без центрофуга. Моята рокля е цялата тюл, та мисля, че няма какво да ь стане. Все пак пердетата си пера така....
Какво мислите?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #17 -: август 22, 2013, 09:15:01 »

Ако е от тюл и няма някакви налепени със силикон дантели, не мисля, че ще е проблем. Може да направиш и друго - по аналогия за торбичките за фино пране. Може например да я изпереш в платнен бял калъф - от стар чаршаф например. Така няма да закачи някъде из барабана. А защо просто не я изпереш на ръка или не ти се занимава?!?
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #18 -: август 22, 2013, 09:26:22 »

Ами, защото е много обемна и ще бъде голям екшън в банята  funnytooth
А и е доста мръсничка, обрах целия парк с нея по време на форосесията, а има и няколко петна от червило от вътрешната страна. Аз по-скоро се притеснявам корсета нещо да не се изкриви (роклята е цяла, но има банели на горната част), но на 40 градуса едва ли нещо ще стане.
Значи мислиш, че е възможно тюла да се закачи в барабана?...

А да ми препоръчате химическо във Варна?
« Последна редакция: август 22, 2013, 09:40:22 от Lillly » Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #19 -: август 22, 2013, 09:41:22 »

Имам къса лятна рокля с банели, но тя е от рязана памучна дантела. Нея не съм я пускала на пералня и си я пера на ръка, за да не се счупят банелите. По страшното би било, ако банел попадне в барабана. Затова и сутиени на пералня не пускам pardon За тюла просто ти давам идея, ако все пак се престрашиш да я пуснеш в пералнята. Иначе и аз си пера пердетата на пералня и проблеми нямам  good
Активен
mariola85
Гост
« Отговор #20 -: август 22, 2013, 09:52:10 »

Lilly  и аз се чуда какво да я права моята, понеже колана е с мъниста и плюс корсета е с банели ме притеснява точно това, и мился да попитам в някое химическо дали могат да я изперат или почистат, че моя тюл е целия от-долу с боклучета  blush

А аз да ви питам чували ли сте тук някъде да може да се направи херметично затваряне на роклята? Гледала съм го по Say yes to the dress, и го прават в Щатите и така се запазва роклята дълги години? Другия ми вариант е да я сложа в онези торбички дето се изсмуква въздуха с прахосумкачка?
Активен
pkara
Сватбар
***
Публикации: 229


« Отговор #21 -: август 22, 2013, 09:55:18 »

Виждам че всички пишат за пране на роклите, а аз да питам за мъжките ризи - то прането е лесно, ама гладенето-гоооляма мъка. Как се справяте с това - не само за сватбата, а и изобщо?
Активен
Alichka
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 3214



« Отговор #22 -: август 22, 2013, 10:14:11 »

pkara, аз ризите сама ги гладя, но ако не ти се занимава - дай ги на химическо чистене. Имат и парно гладене. Wink
Относно съхранението в найлон знам, че с времето роклята може да пожълтее. Най-добре е в платнен калъф да се съхранява или в кутия. Задължително на тъмно  good Стана ми интересно с това херметическо затваряне - не мога да си го представя
Активен
ma6ka_
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1025



Моят сватбен албум

« Отговор #23 -: август 22, 2013, 10:47:44 »

За роклите мисля, че е по-добре да се даде на химическо. Не е чак толкова скъпо. Излиза между 15лв и 20лв, а си я получавате суха, изгладена и прибрана в калъф. Прането в пералнята и въобще вкъщи е малко рисковано, поне според мен - 1. заради банелите, ако попадне в барабана на пералнята, трябва цялата да се разглоби, за да се извади. Имах така случка като тийнейджър, 4 дена бяхме без пералня, нашите направо бяха бесни  pardon;2. за мен е трудно да се подбере програма за пране. Обикновено роклите са съчетание от 2-3 плата и за прането на всеки има програма. 3. Как ще се изсуши? На слънце ли, на сянка ли?  4. Как ще се изглади?

Шивачката, която ми ши роклята, ми я даде в плик от плат и ми каза, че ако се съхранява в найлонов плик ще пожълтее след време. А ако в найлоновия плик попадне влага, ще мухляса   nea

Гладенето на ризите не е толкова трудно. Вече съм се специализирала Girl_hide Аз ги гладя на най-висока степен с пара, с мнооого пара. Някои марки имат Easy Iron серии и се възползвам и от тях. Наистина се гладят лесно. Има една марка, на която мъжът ми е голям фен и ризите им се гладят трудно, но са много, много качествени, тях ги нося на химическо. 2 лв е само гладенето, пера си ги вкъщи. От една дама от химическото зная, че гладенето на ризите зависи от обработката на самите материи, не толкова от състава им. След чутото, като Тома неверни  pardon, прибрах се и проверих състава на 2 ризи - една Easy Iron и една кошмарна за гладене - един и същи състав и като вид и като %  pardon
« Последна редакция: август 22, 2013, 10:49:28 от ma6ka_ » Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: септември 11, 2013, 11:10:10 »

С най-голямо учудване видях, че на етикета на моята рокля пише: Hand Wash Only. No dry cleaning.
И сега??
Направо съм в неведение какво да правя и дали да рискувам. Предполагам е заради бродерията и мънистата.
Някоя от булките, които са имали мъниста и апликации по роклята - давали ли сте я на химическо? Ок ли беше? А пишеше ли нещо специално на етикета и (да не се дава на химическо примерно smile )
Мерсии!
Активен
Lillly
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 599



Моят сватбен албум

« Отговор #25 -: септември 11, 2013, 12:08:39 »

По-нагоре бяха коментирали, че действително в химическото не ги вземат, ако има мъниста или пайети и разни подобни. Предлагат да я изперат в пералня и после да я изгладят smile Момичетата, казват, че са доволни, това съм планирала и аз за моята.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #26 -: септември 11, 2013, 12:22:22 »

Бориса,

Ако става въпрос за София, с две ръце препоръчвам химическото на Скай сити. Моята рокля е от материя, подобна на твоята, на бюстието имаше доста мъниста и няколко камъчета, а беше с петна от цветя, грим, леко черно от пръсти, не можех да си представя как ще я третират, но си имат начин. Върнаха ми я като нова, при това за някаква супер ниска цена. Те не ги пускат в пералня, а си ги оправят по друг начин роклите с апликации. Спокойно можеш да я дадеш там за пране.

Момичета, на предишната страница няколко човека сме коментирали, че сме си давали роклите на химическо, независимо от пайети, камъчета и т.н. Може би само дантелените да са по-капризни... И ако са лепени. При мен всичко беше шито и не съм имала проблеми с роклята, като нова си е и сега. smile
Активен
Mrs.™
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 4641



Моят сватбен албум

« Отговор #27 -: септември 11, 2013, 13:23:56 »

Моята рокля цялата беше в бродерия и шити камъни, нямах проблем с химическото. Предполагам са я изчистили по някакъв специален начин, а не са я сложили директно в пералнята.
Активен
milenuity
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1272


Нашата сватба мечта 17.08.2013


Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: септември 11, 2013, 15:49:03 »

и при мен са шити...

моля ви ми кажете къде ги дадохте (ако става дума за София)
мерси smile
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #29 -: септември 11, 2013, 16:08:29 »

моля ви ми кажете къде ги дадохте (ако става дума за София)
мерси smile

Аз - в търговски център Sky City под Плиска. Сигурна съм, че и в офисите на всички почистващи фирми в моловете ще ти вземат роклята също.
Активен
Страници: 1 [2] 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines