Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 26, 2024, 11:27:54

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Химическо чистене  (Прочетена 28515 пъти)
 
voyager
Любопитен
*
Публикации: 20


« -: октомври 08, 2009, 16:36:12 »

Може и да не съм забелязала,но не можах да открия такава тема.
След сватбата роклята ми е много мръсна. Моля ви да ми препоръчате химическо чистене за София. Роклята ми не беше евтина и ме е страх да я дам на кое да е химическо, за да не ми я съсипят
Активен
Ognena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 248



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: октомври 08, 2009, 17:37:53 »

Здравей voyager,

Аз бях в същия размисъл като теб след сватбата ни на 12.09. Моята рокля също е скъпа, но понеже и от салона където я купих не можаха да ми препоръчат химическо чистене, реших да пробвам в мола на Ал. Стамболийски - там до Пикадили на един от приземните етажи има химическо чистене. Интересното беше, че като я занесох ми казаха, че ще я изперат в пералня   Oh my ..., защото от химикалите се повреждат всякакви мъниста, паиети, а дори и част от платовете. Изпраха я (няма да ти казвам през това време колко пъти се упрекнах, че не си я изпрах аз вкъщи  insane smile ), но да ти кажа резултата е доста добър и няма поражения.
Желая ти успех и да пишеш.

Активен
hoty
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 546


Няма невъзможни неща - има само паузи между две хр


Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: октомври 08, 2009, 17:55:57 »

Може и да не съм забелязала,но не можах да открия такава тема.
След сватбата роклята ми е много мръсна. Моля ви да ми препоръчате химическо чистене за София. Роклята ми не беше евтина и ме е страх да я дам на кое да е химическо, за да не ми я съсипят
Здравей voyager, моята рокля я дадохме на химическо в мола на Слатина Скай сити. Условието беше да извадим обръчите и на нас ни казаха, че ще се пере в пералня. Горната част на роклята е цялата ръчно нашита със синци и пайети, но нямаха поражения след прането, доволна съм smile Не се притеснявай, по принцип хората, работещи в химическо чистене са наясно кое как се пере и ще ти кажат като видят ролкята ти, ако е възможно да има някакъв проблем при прането и. Успех в избора! good
Активен
Rapunzel
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 393



Моят сватбен албум

« Отговор #3 -: октомври 08, 2009, 19:43:13 »

voyager не се притеснявай изобщо, давай я където момичетата са ти посочили, или ако някой ти предложи по добро място, като отидеш ще ти кажат какво ще я правят и кое как ще стане.
Аз съм от Пловдив и моята я занесох в окаяно състояние, цялата беше адски мръсна, понеже сватбата беше на открито и съм измела всички тревни площи с нея, жената от химическото се хвана за главата и като видя че има и много камъни по бюстието каза само пране, а вече петната от цветя и трева(имах и такива) ги махали с някакъв спрей и така, сега роклята ми е идеално чиста, даже имам 2 кандидатки които искат да я наследят  funnytooth
Активен
voyager
Любопитен
*
Публикации: 20


« Отговор #4 -: октомври 09, 2009, 15:37:23 »

Благодаря ви ,момичета. Като я мина тази процедура и ще споделя къде съм я дала и какво се е случило.
Активен
Miravarna
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 949



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: април 19, 2010, 08:08:36 »

Здравейте!

И аз искам да си дам роклята на химическо чистене,но нямам никаква представа къде. Интересувам се за химическо във Варна от което сте доволни и сте чували добри отзиви? Предварително благодаря!
Активен
niksis
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 98



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: декември 01, 2010, 17:57:33 »

 Аз да побутна малко темата напреде. Не съм съгласна ,че навсякъде може да се даде. Най-накрая се усмелих да попитам в едно химическо. Направо се ужасих. Жената от там ми каза ,че щом има камъчета и мъниста - в никакъв случай химическо. Най-добре било да си я пусна в пералята вкъщи  Oh my ... ..Ми то ще излезе един парцал от там..А и както е кална отдолу..От опит знам,че кал не се пере така лесно..Та все още се чудя къде да я дам....
Активен
katqsl
Ентусиаст
**
Публикации: 61



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: декември 02, 2010, 10:28:54 »

Niksis на мен също ми казаха, че в никакъв случай химическо, защото ще я повреди. Изпраха я в пералня (предпочетах те да я перат, а не аз)- цялата мръсотия изчезна, а си беше бая. На роклята и няма нищо...те си знаят работата  good
Активен
mar4e
Регистриран

Публикации: 1


« Отговор #8 -: декември 19, 2010, 04:20:27 »

Да и това е вариант, на пералня да идеш..
Активен
flyin
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 602



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: ноември 18, 2012, 11:18:15 »

Момичета, аз също се чудех какво да правя с почистването на роклята ми. След сватбата ни осъзнах, че ще трябва да я изпера преди отделната фотосесия (която беше около месец след сватбата biggrin ) и я дадох в Романтика Фешън, с идеята, че ще трябва и да я позакърпят, защото направо й бяхме разказали играта на сватбата biggrin Взеха ми безумно много пари (100 лв) за едно чистене и леко пришиване  crazy Още не мога да повярвам как ме метнаха, а уж съм разумен човек biggrin

След фотосесията исках да я дам някъде другаде, от една ръка заради парите, от друга - заради отношението на "консултантките" в Романтика Фешън, които ми държаха сметка защо толкова съм била изцапала роклята  crazy все едно роклята съм я взела под наем crazy . Търсех в интернет препоръчани места и най-накрая питах моя приятелка, която си прави сватбата миналата година. Тя ми препоръча химическото в Сердика център. Там погледнаха етикета на роклята (добре че не го бяхме изрязали, той беше по-навътре) и там си пишеше изрично никакво химическо (кой да се сети да погледне етикета biggrin ), а само пране в пералня. Роклята ми е голяма, така че нямаше никакъв шанс да си я изперя сама biggrin Взеха ми само 15 лева, роклята ми е изпрана много по-добре и съм много доволна. Направо не мога да повярвам, че дадох преди това тези пари.
Активен
lvxk
Регистриран

Публикации: 3


« Отговор #10 -: януари 11, 2013, 07:43:44 »

какво е тъканта на вашата сватбена рокля?
Активен
borissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: август 02, 2013, 09:23:44 »

Моля ви булки, помогнете с идеи и съвет. Предстои ми сватба след 1 месец. Вчера си взех роклята, но вероятно от пробите до сега, по шлейфа й има напрашено.. Продавачката в магазина я бе дала на някакво си мокро чистене /вероятно това пране, за което говорите по-нагоре/, но прахът по шлейфа си стои. Други петна няма и като цяло е много свежа, но честно казано ми се иска да мога да изчистя и това. От магазина няма да ми помогнат повече, те предлагат същата процедура, но след като веднъж не се е махнало, за какво да я правим пак??!!
Моля ви помогнете, какво да направя, не знам към кое химическо да се обърна. Роклята е от американски шифон, на бюстието има пришити мъниста и не може да се пуска на химическо, защото може да се разшият. От друга страна ме е страх да правя каквото и да било, ако има и най-малкия риск да остана без рокля преди сватбата cray или с дефект по нея от химическо, по-добре в подобен случай да съм прашна рокля shok.. Всякакви съвети приемам и ще са ми от полза.
Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #12 -: август 02, 2013, 09:40:13 »

Бориса,

Ако става въпрос за София, с две ръце препоръчвам химическото на Скай сити. Моята рокля е от материя, подобна на твоята, на бюстието имаше доста мъниста и няколко камъчета, а беше с петна от цветя, грим, леко черно от пръсти, не можех да си представя как ще я третират, но си имат начин. Върнаха ми я като нова, при това за някаква супер ниска цена. Те не ги пускат в пералня, а си ги оправят по друг начин роклите с апликации. Спокойно можеш да я дадеш там за пране.
« Последна редакция: август 02, 2013, 09:42:18 от Деница Звездица » Активен
borissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 28



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: август 02, 2013, 10:38:18 »

Благодаря ти, Деница. Още утре отивам да им обясня ситуацията и да ги питам какво могат да направят. Все се надявам, че в някое добро химическо с някоя отзивчива служителка ще се справят /все пак не е червено вино!/. Все трябва да има някакъв друг начин да се почисти - с някаква кърпичка, с препарат.. и примерно да го направят само на конкретните измърсени места, а не на цялата рокля, за да намалим риска нещо да се случи. Ако беше след сватбата, щях да я дам на драго сърце, защото и да падне някое мънисто-голяма работа, но сега преди сватбата, треска ме тресе, ако стане нещо, вероятно първо ще припадна в химическото, след това като се съвзема, ще изпадна в нервна криза и ще ги изтрепя.. Всичко очаквах да се обърка, но не и това. Никога не съм си помислила, че дори след пране /каквото продавачката твърди, че е правено/ ще остане каквато и да било зацапано! Това, честно казано, е било последното ми притеснение, но уви..
Активен
malkabulka
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 394


31.08.2013


« Отговор #14 -: август 08, 2013, 09:33:57 »

Бориса, не се притеснявай мила, сигурна съм, че ако хората си разбират от работата ще се справят. Аз вчера дадох на химическо втората си рокля, която е от органза и е цялата в най-различни мъниста както отпред така и отзад. Химическото се намира на бул. Витоша, ако идваш от Южен парк се пада отляво, малко след Неро, на отсрещния тротоар има магазин Генезис за завеси и друг вид текстил. Беше ми препоръчано от бутик Принцес, които казаха, че ги използват постоянно и за сватбени рокли, и за официални...

Днес мм ще я вземе и ще пиша за резултата. Разбирам те напълно, но недей да се изнервяш с това нещо, всичко ще се нареди  give_rose
« Последна редакция: август 08, 2013, 09:39:02 от malkabulka » Активен
Страници: [1] 2 3  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines