Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 09:30:09

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бърза сватба?  (Прочетена 23701 пъти)
 
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« Отговор #15 -: септември 29, 2009, 21:43:22 »

Ние сме ходили вече в селото и ни познават и в къщата в която ще отседнем. За алкохол искам да си носим, защото механата не е особено евтина и всеки мъж от поканените пие по бутилка без да се замисли  blush  Дано на нашата дата е хубаво времето, за да направим ритуала в градината на вилата, но има и резервен вариант с ритуална зала така че не е голям проблем. Църковен брак искаме да си направим след време с 50-тина гости и родителите ни. За сега искаме само граждански.
Благодаря Ви за всички съвети. Започам да ровя и ще ви държа в течение.

Единственото, което може да ни откаже за тази дата е, че дъщеря ни ще я оперират предната седмица и се притеснявам да няма усложнения. За сега това е плана. Живот и здраве другата седмица ще поканим кумовете, а до операцията ще си набавим всичко необходимо.  give_rose
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #16 -: септември 30, 2009, 08:38:59 »

Ще следя с интерес всичко около организацията. Вярвам, че всичко с дъщеричката ти ще е наред и ще се направите една страхотна сватба yahoo Wink
Активен
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« Отговор #17 -: септември 30, 2009, 09:49:00 »

Дай Боже! give_rose
Активен
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« Отговор #18 -: октомври 01, 2009, 20:13:25 »

Момичета, днес говорих със собствениците на хотелчето, което избрахме. Обещаха ни да окрасят градината за събитието.  Bravo
Активен
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« Отговор #19 -: октомври 11, 2009, 07:19:31 »

Момичета, бъдещите ни кумове официално приеха поканата. Много сме щастливи. Истината е, че ако ни бяха отказали нямахме резервен вариант. Всичко стана както си го представях. Кумовете ни живеят на първият етаж в блока на родителите ми. Поканата беше запечатана в голям плик. МИнах през тях и им дадох поканата. Казах им, че е за тях да отворят плика, а ние ще дойдем след малко, че нашите ни чакат. Качихме се горе помотахме се 15 мин. сложихме питката и пилето в чинии и слязохме. Звъннахме, не ни отварят. Мъжът ми се смее и казва, че явно ни отказват. На 5-тото звъннване ни отварят. Кумата плаче, кумът се смее. Голям кеф ми беше. И така имаме си КУМОВЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ. danceg danceg danceg
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #20 -: октомври 11, 2009, 07:58:58 »

Честито! give_rose
Ето,че малко,по малко нещата се подреждат.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #21 -: октомври 11, 2009, 18:22:06 »

идеята е страхотна, и съм сигурна че ще се получи добре, питам се обаче вашите родители няма ли да се рязсърдят, че не сте ги поканили, и друго си мисля, вашите приятели, ако не знамят какъв е повода може и да откажат да дойдат, още повече е петък
Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #22 -: октомври 11, 2009, 19:17:55 »

Честито roupka , с интерес чаках да пишеш как вървят нещата Wink
Активен
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« Отговор #23 -: октомври 11, 2009, 19:32:30 »

идеята е страхотна, и съм сигурна че ще се получи добре, питам се обаче вашите родители няма ли да се рязсърдят, че не сте ги поканили, и друго си мисля, вашите приятели, ако не знамят какъв е повода може и да откажат да дойдат, още повече е петък
Ами днес поканихме и родителите. Смятаме да предупредим кога ще ходим и ако някой се откаже да дадем покана. Нямаме избор.
 Миналият четвъртък си поръчахме халките при един приятел на наш приятел. Бяло злато. Мъжът ми се влюби в тях и нямах избор. Тази седмица ще ходя до Джъмбо да купя свещичките за подарък. Мислим на кумовете да е по-голяма и красива. Тази седмица ще се обадя да резервирам и стаите във вилата. Ще потвърдим и на кметицата, че ще сме там и да обмислим всичко. Трябва да пообиколя магазините, за да си купя пола и риза, а и обувки, а и на малката трябва да купим рокля. НА мъжът ми риза и панталон. Всичко това трябва да стане не по-късно от следващите две седмици, защото след това влизаме в Пирогов с детето и няма да имам време, а и не съм сигурна, че ще и разрешават след операцията веднага да ходи. Общо взето след операцията ще си почиваме 1 седмица до датата и на 06.10 палим колата рано сутринта и заминаваме.
Забравих, че и на фризьор трябва да отида заедно с детето. Натоварена ще ми е програмата, но за две седмици ще се справя с всичко. Съвсем скоро ще мога да ВИ покажа халките.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #24 -: октомври 12, 2009, 08:44:20 »

браво, всичко се подрежда много добре, действай активно и ще видиш, че ще спретнете много хубава сватба.
Активен
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« Отговор #25 -: октомври 22, 2009, 19:43:06 »

Момичета, останаха ми много малко неща за сватбата. Тази седмица най-вероятно само в събота ще мога да обикалям, но да Ви попитам. Видях, е жартиера е около 9-12лв, свещите около 10-15лв, а булото, чашите медицинското колко са? Искам да знам колко парички да си приготвя за събота. Не искам да тръгвам с много повее пари, че ще ги изхарча  blush и после ще трябва да правя компромис с другите неща.
Говорих пак с кметицата. Вече всичко е уговорено. Капарирали сме хотела. Остана само предбрачен договор да подпишем. Направо ми стана смешно. То хубаво, че има такава опция, ама който иска да си е както до сега да не се занимава с такива неща. Още едно усложнение за младоженците и пари в джоба на нотариусите. Малко се ядосах като ми казаха, че е задлжителен, но както и да е.
Лека вечер!
Активен
Денито
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 319



« Отговор #26 -: октомври 22, 2009, 21:39:27 »

Не знам кой ти го е казал това, но предбрачния договор не е задължителен! Преди имаше възможност да се подпише такъв, но той нямаше юридическа сила, сега след като приеха закона, самия договор е валиден и законен, ако мога така да се изразя, но в никакъв случай не е задължителен! Нека ако има адвокати сред нас да изкажат компетентно мнение, но смятам че това е още един повод да се изнудват младоженците за излишни разходи...
Активен
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« Отговор #27 -: октомври 23, 2009, 06:09:42 »

Кметицата на селото каза, че е абсолютно задължително. Може да се изчерпа с две изречения, но може да е и 70. Съвсем сериозно ми казаха 3 независими лица, че езадължително.
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #28 -: октомври 23, 2009, 08:37:37 »

Жартиери има в магазините за бельо,на по-ниска цена от тези в булчинските магазини.
Моите чаши струваха 38лв,още толкова за шампанско и украса за чашите.
Булото ми струваше 45лв.
Медицинските,правени в Бургас,бяха 78лв.
Свещи не съм купувала и нямам идея колко са.

Току-що ти спретнах една украса за чаши-съвсем семпло,лесно можеш да добавиш още неща и да я направиш според вкуса си.Сложила съм една златиста панделка от органза и едно златисто цветче,които може да се заменят с перцата за закичване и с бяла панделка за да бъдат "по-булчински".


* PIC_2957.JPG (72.79 KB, 280x416 - видяно 3038 пъти.)
« Последна редакция: октомври 23, 2009, 08:40:26 от dodo23 » Активен
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« Отговор #29 -: октомври 23, 2009, 10:19:51 »

Dodo, страхотна си! Много ти благодаря. Днес направихме медицинските, утре ще ходя за чашите, жартиера, свещите и булото. Надявам се да се вместя в бюжета. Аз за булото се притеснявах, защото някъде прочетох, че започвали от 70-100лв и нагоре и бях готова да се откажа. Още веднъж благодаря. Лек ден!
Активен
Страници: 1 [2] 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines