Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 27, 2024, 13:26:31

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Бърза сватба?  (Прочетена 23717 пъти)
 
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« -: септември 29, 2009, 10:13:32 »

Здравейте! Нова съм и имам конкретни въпроси. Дано някой има отговор.
Искаме с бъдещият ми съпруг да съберем приятели за един уикенд и да се оженим без те да знаят, т.е. искаме да отидем в някое китно ело в Родопите с подготвени документи и да се оженим. Дали има някакъв шанс да го направим? Не знам и какви документи ще са ни необходими. Идеята да направим сватбата по този начин е, че повечето ни приятели са затруднени в момента финансово. Не искаме да ги натоварваме с купуването на подаръци, но държим да са с нас. Аз и младоженеца сме заедно от почти 10 години и имаме почти 5 годишно дете. Тръгнали сме от зад напред, но ни се иска да я свършим тази работа и да е съчетана с двудневна почивка. Другият вариант е в петък преди за тръгнем да се подпишем в някоя от ритуалните зали в София и да се качим след това в колите. Кой от двата варианта е по-добър? И още веднъж, ако можете да ми кажете какви документи са нужни за нас и за кумовете /които също искаме да изненадаме smile /?
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #1 -: септември 29, 2009, 13:02:27 »

Здравей, това което сте намислили не е кои знае колко трудно , макар, че така изглежда от пръв прочит.
Ще се пробвам да ви дам някои насоки.
       Първо  - прочети малко по подробно форума, описани са всички документи и процедури.
       Второ -  намерете въпросното село или градче.В повечето случаи, кмета на селото има правомощия да ви венчае на място в кметството или даже на мегдана.Осведомете се лично от него, ще го направи ли, има ли съответните правомощия, и какви документи да му представите.Попитайте също знае ли ритуала и правил ли го е, ако се наложи търсете помощ.На една подобна сватба бяха викнали жена от друго място от някакво читалище(кмета не беше го правил и имаше кофти дикция) Помислете селото да е атрактивно, също и как смятате да продължите купона после - трябва ли ви църква, има ли, има ли някакъв ресторант наблизо.Може също така да използвате фирма за кетъринг, има такива които могат да организират всичко даже на гола поляна.
 С две думи - Да може но доста трябва да почетеш преди да питаш.И се съмнявам че може да изненадаш кумувете.Поне те трябва да са подготвени.(И аз искам да изненадам бъдещата си съпруга, ама как да стане, нали тя е част от тържеството!!!)Успех.
       
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 29, 2009, 13:04:30 »

роупка, само граждански брак ли искате да сключите?
по принцип това, което сте замислили е силно изпълнимо. Аз бих ви посъветвала първо да изберете мястото, където искате да се ожените, след това да се свържете с ритуалната зала или кметството там, за да ви кажат конкретно техните изисквания (предполагам, че ще трябва да си подадете нужните декларации в някакъв срок преди сключване на брак, както е в големите градове). На кумовете мисля, че ще са им необходими само личните карти и то в деня на подпис, но вие ще трябва да си подготвите медицински, акт за раждане и т.н. - те хората ще ви кажат всичко.

Идеята е страхотна според мен и ще се получи по-добре ако подпишете направо на място, вместо в ритуална зала в София.

П.С. дарк–авенджър ме е изпреварил, но в общи линии това е. Не е толкова сложно да се направи.
Активен
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« Отговор #3 -: септември 29, 2009, 13:34:52 »

Благодаря Ви много. Аз вече писах на една кметица, за да даде инфо дали правят такива церемонии в селото. Няма да има нищо официално. Просто искаме да сключим граждански брак, а когато можем да си позволим сватбата мечта да сключим и църковен /до тогава ще минат поне още 1-2 години, а вече не ни се чака/. Днес ще се опитам да намеря телефона и на едно друго кметсво, защото знаем, че ресторанта е жесток, но е важно, че и двете места са изпробвани и няма да има разочарования smile
Освен халки, чаши, шампанско и букет нещо друго трябва ли ми за ритуала?
Активен
Ble6tu4ka
Професор
****
Публикации: 463



Моят сватбен албум

« Отговор #4 -: септември 29, 2009, 13:44:49 »

Това за ритуала, да:)
Иначе документацията - трябват Ви медицински свидетелства и лични карти. Има темичка за медицинските, там можеш да прочетеш какво точно съдържат. Ако искаш след ритуала кумата да хвърля късметчета над главите ви - може да си направиш или купиш такива. Изненаданите гости със сигурност ще се зарадват да си приберат по някое за спомен. smile

Чувала съм че Арбанаси е място където е много известен сватбения туризъм. smile Може да проучиш как стоят нещата там. Със сигурност има къщи, които можете да наемете целите за да сте всички заедно. smile

Успех! Идеята ви е много яка! yahoo
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: септември 29, 2009, 14:02:28 »

за ритуала това е "задължителното", по желание можете да имате и пътека за посрещане, а на нас ни казаха, че и свещите са задължителни /може би зависи от региона/
за документите - лични карти, медецински свидетелства, попълнени заявления за съгласия от двамата и на нас ни искаха 3те имена и ЕГН-тата на кумовете.

идеята ви е много оригинална и честно казано смела. поздравления за избора  give_rose Bravo
Активен
svetla_ety
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 674



Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: септември 29, 2009, 14:12:55 »

И на мен идеята страшно ми харесва  Bravo Само си изготви ти план какво искаш и къде и почвай със звъненето на телефони. Аз моята сватба уж от 6 месеца почнах да я правя а накрая се получи така,че всичко напрвихме последните 2 седмици (само роклята я бях поръчала от по-рано). Помисли и как ще накараш приятелите ти да дойдат всички едновременно с вас - в днешно време всеки е зает и ако не знаят че е важно може да решат да пропуснат.
Желая ти успех и с нетърпение чакам да разбера как вървят нещата smile
Активен
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« Отговор #7 -: септември 29, 2009, 14:22:30 »

Сега ще разясня как точно си го представям, а вие ще давате допълнително идеи.
Искаме да поканим 5 двойки, които са ни по-близки приятели на уикенд в планината /единственото, което ме притеснява, че искам сватбата да е в петък на тази дата правим точно 9.5 години заедно/. Ще си купим дрехи, които ще са по-скоро спортно елегантни /няма да има рокли и костюми/. Ще си приготвя покани, които ще дам в самия ден и ще са по-скоро благодарност, че са присъствали, всички документи и неща за ритуала. След края на ритуала отиваме в къщата, която сме си избрали и всеки си поръчва каквото иска. Най-вероятно за алкохола ще преговаряме да си го носим от тук, че всички гости пият, а и нали целта е да се веселим. Както казах нямаме много възможности и ще бъде скромно тържество. Даже и роднини няма да има / с изключение на братовчедка ми, която ни е приятелка smile /.
Друг вариант, който ми хрумва е седмица преди сватбата да кажем на гостите за нашите намерения и да ги помолим вместо подарък да си платят нощувките и пътя, но при този вариант си мисля, че все пак ще тръгнат да купуват и подаръци, а не искам. Ще платим нощувките само на кумовете като подарък и май мисля, че ще ходим да ги поканим предварително.
Мислите ли, че за 1 месец мога да подготвя всичко. Аз мисля, че няма да е голям проблем, а?
Активен
atsuki
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 179



Моят сватбен албум

« Отговор #8 -: септември 29, 2009, 14:34:50 »

1 месец мисля, че е напълно достатъчен за подготовка. а за подаръците - и аз мисля, че ако им кажете по-рано ще тръгнат от неудобство да взимат по нещо. не, че като се върнете няма да ви купят подаръци пак де  danceg

весело и успешно приготвяне на празника и да разказваш как вървят нещата  give_rose
Активен
Alucinado
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 647



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: септември 29, 2009, 15:15:24 »

роупка, за самата подготовка един месец ти е напълно достатъчен, но задължително провери колко време преди ритуала трябва да подадете декларация за взаимно съгласие, за да сключите брак. На мен ми се върти срок от 30 дни, но..... не съм сигурна. Обади се и попитай там където сте решили да подпишете.
Активен
roupka
Ентусиаст
**
Публикации: 72


« Отговор #10 -: септември 29, 2009, 15:18:29 »

Веднага давам отчет. Вече знам какво ми е нужно за ритуала в едното село : декларация за сем. положение, медицински, ксерокопия на личните карти /нашите и на кумовете/, халки, свещи, чаши, шампанско и 35лв за ритуала. Кметицата беше много отзивчива и мисля, че ще се работи лесно с нея!
На другото село не мога да намеря мобилен на кмета, а в кметсвото не отговаря.
 Bravo


Декларацията за съгласие може да се попълни преди ритуала и жената каза,че ще дойде и в градината на хотела, който сме си харесали без да се промена цената  yahoo започвам да се вълнувам. Плануваната дата е 06.11.2009 хихи danceg
« Последна редакция: септември 29, 2009, 15:23:30 от roupka » Активен
Боги
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2282


I can't live in a world, where you don't exist...


Моят сватбен албум

« Отговор #11 -: септември 29, 2009, 15:20:44 »

 welcome-2 roupka , идеята ВИ е страхотна, успех с подготовката, един месец е напълно достатъчен, Alucinado , написала това което щях да те посъветвам и аз Wink
Активен
rsstankova
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 185

Обичаме се!


Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: септември 29, 2009, 15:51:56 »

[b]roupka [/b]  Toва е невероятна идея , супер чак си го представих докато четях good good Bravo Bravo Bravo
Активен
dodo23
Заслужил майстор на спорта
***
Пол: Жена
Публикации: 2192



Моят сватбен албум

« Отговор #13 -: септември 29, 2009, 16:21:31 »

roupka,идеята ви е чудесна.
На повечето ти въпроси вече е даден отговор.Аз ще допълня,че за обикновенното подписване не ти трябват чаши,шампанско и букет-това е по-желание.Трябва ти младоженец и кумове,и личните ви карти.
Ние със съпруга ми имахме изнесен ритуал в Морската градина на Бургас и това налагаше предварително подписване само с кумовете.На самата сватба си имахме всичко-халки,букет,шампанско и чаши.В сватбения ни сайт можеш да видиш как се получи.
Пишеш,че нямате големи финансови възможности-препоръчвам ти да разгледаш темите за покани,за чаши и за дреболийки.Ще намериш интересни идеи как сама да си направиш нужните неща със съвсем малки разходи.
Ще следя темата с интерес.
Успех!
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #14 -: септември 29, 2009, 19:59:18 »

Здравей Рупка, това което искаш може да се организира за не повече от 2 седмици, няма нищо сложно, ако искаш да е ефектно, не споменаваи нищо на приятелите си, просто организирайте екскурзия.Даже може да е с мотив - празнуваме еди какво си. При тази броика(5 двойки), не води кой знае какви задълбочени пазарлъци с ресторанта(като това за алкохола).Рискуваш да ти се смеят и да не подходят сериозно, а и без това цените на село сигурно са доста атрактивни. Може даже да не се занимаваш с куверти, просто си направете резервация в ресторанта.Или си заявете нещо групово(примерно печено прасенце или агне или нещо такова).35лв ритуал си е направо подарък а щом ще дойде в ресторанта предвидете и още толкова бакшиш(за учтивостта, мисля чу заслужава).Това идване в София струва 249лв.Относно църквата не виждам какъв е проблема да я добавите в деня ако наблизо има такава.Венчавката с един свещенник без хор струва 50-80лв.Не виждам в това финансов проблем.
 И пак те съветвам без да се обиждаш - вземи поизрови малко този форум, както ти писаха момичетата, почти всичко по твоя въпрос може да прочетеш за не повече от 1-2 дни.Иначе идеята е супер, само да сте намерили подходящо място.Даже е по добре че го организирате в петък, стига поканените да могат да дойдат.
« Последна редакция: септември 29, 2009, 20:03:32 от dark_avenger » Активен
Страници: [1] 2 3 4  Всички   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines