Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 15:39:58

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено облекло за младоженеца - 3 част  (Прочетена 295804 пъти)
 
Katicha
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #285 -: август 09, 2011, 22:04:44 »

Аз съм се спряла на много светло сив костюм и той е съгласен, защото му отива. Той просто носи всичко и са ми нужни много малко аргументи,за да стане на мойто  pardon


Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #286 -: август 14, 2011, 01:31:30 »

Ето ги нашите колан и обувки! Много ги харесвам.  smile
Активен
Katicha
Ентусиаст
**
Публикации: 53



« Отговор #287 -: август 14, 2011, 13:04:27 »

Моникамария чудесни са, колана особено ме впечатли, колко семпъл е и колко елегантен. Браво!
Активен
eli_belii
Ентусиаст
**
Публикации: 84



Моят сватбен албум

« Отговор #288 -: август 14, 2011, 15:39:21 »

Monikamaria Много са стилни и обувките и колана. Моето мило категорично отказва да сложи сако. Иска да е само по риза и да изглежда по спортно.  sad
Активен
Monikamaria
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1505



Моят сватбен албум

« Отговор #289 -: август 14, 2011, 18:16:49 »

Благодаря, момичета! На много добри цени са - обувките 62 лв., а коланът- 36!  smile
Активен
animal
Ентусиаст
**
Публикации: 131



« Отговор #290 -: август 14, 2011, 18:17:46 »

И нашите обувки и колан са същите - много са добри наистина smile честито, Мони smile
Активен
Josephine®
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 640


Come Josephine in my flying machine


« Отговор #291 -: август 15, 2011, 11:16:33 »

Дами, имате ли идея къде можем да намерим смокинг под наем (София или Пловди) и колко би струвало това малко удоволствие?  saludo Любимият образ е твърдо решен, че желае да ми се "врече" в смокинг.  Girl_hide
Активен
Garfield
Ентусиаст
**
Публикации: 128



« Отговор #292 -: август 16, 2011, 22:02:10 »

Можете да проверите в Сватбен център София.
Ние пък търсим бял фраг...
Активен
ivanangelov88
Регистриран

Публикации: 5


« Отговор #293 -: август 17, 2011, 16:54:20 »

Колана и обувките са много хубави !!!
Активен
fabolous
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



Моят сватбен албум

« Отговор #294 -: август 30, 2011, 08:28:55 »

Моето слънце си е харесало  този костюм , ако някой има впечатления за подобен в София да каже, иначе в събота ще обиколим магазините, които сте изброили и ще докладвам какво има  smile


* 2949290y.jpg (43.66 KB, 477x524 - видяно 367 пъти.)
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #295 -: септември 13, 2011, 15:50:18 »

Момичета, няколко поста по-горе се обсъждат варианти Смокинг и Фрак. За съжаление по тези 2 въпроса тук в БГ ще ударите сериозно на камък. Или нищо няма да намерите, или изборът е супер ограничен, тези костюми просто не са популярни в милата ни родина и не се търсят, съответно и не се продават. Аз имам същия проблем. Всъщност видно е , че съм видеооператор, но в края на октомври минавам от другата страна на бариерата. Ще ви споделя как реших този проблем. През май снимахме една сватба в Англия и се наложи да ни облекат в тон с останалите.Тоест  фотографката в официална рокля, аз в смокинг, а сега за събитието през октомври съм избрал фрак. По долу ще ви пусна един линк, от който може да си пазарувате.Има цени нечувани в БГ а стоката е много качествена. Има и доставка до БГ.Аз лично тази опция не съм я пробвал, костюма ми го поръчаха мои приятели и  бе доставен там, в момента пътува насам с пощенска пратка. Освен това има супер голям избор на размери, не е като у нас.От всеки размер има по 3 разновидности - за ниски, нормални и високи.Има си в сайта таблица, мерите си мъжо (имаще 7-8 размера) и виждате от таблицата за кво иде реч. Е трябва елементални познания по езика на келтите(разбирай английски). А, забравих и още една подробност - смокинг и фрак там са с други думи - смокинг е tuxedo  а линка по долу е за фракове, тоест за един вид от тях(няколко вида са ,и аз не съм съвсем в час)

http://www.marksandspencer.com/Morning-Suits-Suits-Mens/b/53889031?extid=ps_ggl_MensSuits_SuitsMorningGeneric&kwid=sIX6tnpSj

Иначе за БГ ми обещаха да ми ушият в Андрюс каквото си пожелая, но за цената от около 600лв а аз си купих готов костюм от акция за 75 паунда (х2.25лв в момента)!
« Последна редакция: септември 13, 2011, 15:55:12 от Deliysky » Активен
Деница Звездица
Global Moderator
Сватбен ГУРУ
*
Публикации: 863


Dum spiro, spero!


« Отговор #296 -: септември 13, 2011, 16:05:22 »

Делийски, шапка ти свалям и от сърце ти благодаря за линка!  give_rose

След като вече даже си и обличал смокинг, ще кажеш ли и дали има някакви важни подробности за това с какво се носи и каквото се сетиш?  girl_wink
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #297 -: септември 13, 2011, 16:21:21 »

Ами нали за това е форума, за да си помагаме. Аз все още твърдя, че тук половината булки са лъжебулки и просто търсят клиенти или с кой да се заядат и може би затова не всичко е както трябва, но има и много готини потребители.Това беше малко оф топик Offtopic, сега по темата.

Да наистина си има етикет на носене на тези костюми, както и доста разновидностти - например за дебели са малко по особени, та да не ставаш прекалено смешен(аз съм нисък и пълен). Смокинга се носи с една специфична риза, с елече или пояс около кръста.Също така с фишу или папионка.Честно казано не съм в час с абсолютно всичко, аз принципно в нормалния живот костюм и обувки не нося. А, забравих, обувките и колана са лачени, и за смокинга и за фрак. Този сайт обаче е доста интелигентен ( за разлика от родните он лайн магазини) и когато гледаш даден модел, отстрани непрекъснато има някакви предложения, я риза ще предложи, я елече, я папионка, така, че ако сте малко над средно интелигентни, бързо ще се ориентирате.Освен това има снимки и видео на артикулите, може да се зумва и там също се виждат съпътстващите елементи.
Активен
grey
Сватбар
***
Публикации: 190



« Отговор #298 -: септември 13, 2011, 21:59:25 »

Аз не съм съвсем в час с мъжката мода (съпругът ми е, но не мога да го заместя), но линка който си дал е с т. нар дневен фрак Morning coat и това по английска етикеция е за дневна сватба, дневно официално облекло (за събития преди 7 часа вечерта). Това се носи с жилетка и вратовръзка обикновено.

За вечерни празненства се прилага Black tie или смокинг.Тук под сакото може да се сложи или жилетка, или платнен колан (кумербунд се нарича). Носи се с папийонка. Ето един хубав официален мъж.

Вечерният фрак е малко по-различен. В уикипедия има пълното описание на най-официалното мъжко облекло т.нар. [url-http://en.wikipedia.org/wiki/White_tie]white tie[/url] или фрак. Това е за церемонии или много официални балове или сватби. Това е с жилетка и папийонка.

Повечето от тези се носят с едни ризи с много твърди бели яки с малки твърди триъгълничета отпред (не като стандартна бизнес/офис риза). Те са без копчета на ръкавите, а с 2 процепа през които се прекарват копчетата за ръкавелите.

По-официално е да се носи джобен часовник отколкото ръчен.


 
Активен
Deliysky
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1353


www.Deliysky.com


« Отговор #299 -: септември 14, 2011, 04:01:34 »

Поздравления, изчерпателен отговор.Аз писах по-горе, че не съм много в час, както и че има няколко разновидности на Фрака. Честно казано мисля, че ако сватбата е в БГ и няма много гости от чужбина, както и ако сте решили да сте с фрак или смокинг, шанса да обърнат внимание на подробностите е може би под нулата. Едва ли е нужно да се спазва цялата етикеция, важното е поне основните неща. Например с морнинг сюит ( дневния костюм), едва ли ще е проблем да се появите на вечерно мероприятие. В сватбения център София имаше само един модел фрак, около 380лв, според мен някаква ужасна турска изработка. И там със сигурност не можаха да ми обяснят почти нищо, да не говорим за гостите на сватбата, повечето от които се съмнявам, ще знаят точното наименование на костюма ми.
Но ако има някои по в час е полезно да опише цялата етикеция, все пак не е добре да се излагаме като Бай-ганьо.
Активен
Страници: 1 ... 18 19 [20] 21 22 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines