Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 19, 2024, 11:51:19

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Сватбено облекло за младоженеца - 3 част  (Прочетена 295420 пъти)
 
Dallila
Професор
****
Публикации: 423



Моят сватбен албум

« Отговор #90 -: април 17, 2010, 17:45:11 »

Хайде и аз да се похваля.Излязохме си днес с намерението да търсим обувки за мен, но след влизане в два магазина за мъжка мода, си тръгнахме с пълен комплект облекло за младоженеца.Чак се учудих колко бързо го скриприхме този моя мъж. biggrin Избрахме класически черен костюм на ситно райе, светло лилава риза, по-тъмно лилава вратовръзка, елече и черен колан.Обувките му също ще са черни тип намачкана кожа.Качвам снимка на костюма (на закачалка е, но половинката го хвана липсата biggrin )
Активен
Vessy
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 188


влюбена в живота и в мъжа си :-)


Моят сватбен албум

« Отговор #91 -: април 28, 2010, 10:46:20 »

И аз да споделя, на милото му намерихме костюм, остава риза и вратоврузка (и обувки),колко им било по-лесно облеклото smile та искам да поопита. Понеже аз го харесах с една червена риза и вратовръзка,която си отива, ама много ми хареса така. С никакви синички ,лилавички и белички, с нищо светло не ми хареса, та как мислите? Дали ще е добре да го облечем в червено? Забелязала съм, че младоженците са по-семпли, та... crazy
Активен
Lionelsa
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1616



Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: април 28, 2010, 11:24:37 »

Vessy, щом му отива, защо не?! Няма правила за цвета на облеклото.  pardon А и ще се откроява от останалите гости, които предполагам ще са в тези цветове.

Една колежка ожени щерка си и се събрахме да гледаме снимки. Ми от тях не се разбира кой е младоженеца, защото мъжете горе долу бяха в една гама костюми - та всички все питаха това ли е той?  sarcastic
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #93 -: април 28, 2010, 12:24:12 »

Аз съм на мнение, че трябва да е наистина по-ярък и да се откроява и щом си го харесала така в червено не се и замисляй дори. Ние като му избирахме риза най-много го харесах с розова, въпреки че през живота си не е носил такъв цвят, но и той се хареса и това беше. А само да вметна, че преди носеше само черно, тъмносиньо, сиво, все такива тъмни цветове, защото смяташе че другите цветове са гейски, години наред му обяснявах, че трябва да носи по-свежи и искрящи цветове, а сега да го видите гардероба му е с по-ярки дрехи от моите blum  DANCE ROFL А и да вметна,  не се съобразявайте с никой друг, важното е вие да си се харесвате. При нас майка му се заинати, че не си наложи мнението тя и каза, че иска да бъде с друга риза, че цвета бил гаден и това не беше обективно мнение, защото аз съм я избрала, а не тя. Щом ти го харесваш, взимайте я, но внимавай с вратовръзката good
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #94 -: май 03, 2010, 12:56:31 »

Момичета, искам да попитам ходилите вече по мъките, откъде намерихте риза за ръкавели? Аз за момента просто надничам тук- там - ние имаме доста време, но ми прави впечатление, че като цяло ризите за ръкавели не се хвалят с голямо разнообразие  sad Ние като че ли засега сме се насочили към риза в цвят екрю. Обаче... не съм разглеждала особено обстойно, признавам, но все бели ми предлагат. Моля ви, някой ако има впечатления от магазини за мъжка мода с по-богат избор на такива ризи, да ни насочи. Устройват ни в София и Варна, в краен случай и Пловдив.  give_rose
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: май 03, 2010, 13:12:48 »

намират се, малко трудно, но се намират, скоро търсих ризи строго официални и обиколих повечето магазини и има и такива за ръкавели, в Мола в Плводив имаше в 2 или 3 магазина.
 нашата я взехме от едно магазинче случайно, когато поръчвахме елек и фишу по поръчка и имаше в магазина екрю- по-скоро мръсно бяло, копринена с лястовича яка , за ръкавели, не можех да повярвам просто, точно каквото искахме, така че си е и късмет, единствено не беше вталена, а леко широчка, но карай
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #96 -: май 03, 2010, 14:26:16 »

За риза за ръкавели мога да препоръчам Doxx студио. Намира се в София, на ул. Христо Белчев №5, близо е до Алабин. За екрю не мога да кажа, защото търсихме в бяло и да е вталена.

Можете да проверите и в Andrews, има на Алабин и на Солунска. В Ролман също има много хубави ризи за ръкавели, малко по-скъпи са, над 100 лв.
Мисля, че можеш да намериш в екрю, ако не държиш да е вталена. комбинацията "вталена и за ръкавели" е по-трудна.
Накрая поръчахме по интернет, защото не намерихме вталена за ръкавели и с достатъчна дължина на ръкавите-всички бяха къси.
Успех smile и ако имаш нужда от ориентация, пиши ми на лични, аз работя в центъра и мога да те заведа.
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: май 03, 2010, 15:03:40 »

Благодаря, Тарна, ще ги преслушам местата, които си препоръчала. Ролман може би ще отпадне, защото 100лв и нагоре за риза..  bad, айде, няма нужда! Той моичкия ще излезе по-скъпо от мене  blum.
Аз, откакто не ходя на работа, поне мога да миткам по магазините и да набелязвам разни местенца, щото половинката много трдно може да се измъкне.
Не знам дали да е вталена, честно казано... Нямам идея, по-добре той да мери и да си реши. Ама както съм си го поохранила в последно време, може би няма да иска вталена  Wink
Благодаря за ориентацията, някой друг ако има още идеи - приемам  give_rose
Румяна, благодаря и на теб  give_rose Пловдив го оставям за краен случай, ако във Варна или в София не изровим "неговата" риза. Просто по-рядко имаме път нататък, нищо че той е наполовина пловдивчанин  Wink, докато аз съм си всеки месец при мама във Варна и даже половината неща, които съм накупила за сватбата са от там, ама съм и ги оставила на съхранение, че каквато съм - сигурно всеки ден ще ги вадя да си ги гледам и накрая ще ги омърлям още преди сватбата  tease
« Последна редакция: май 03, 2010, 15:06:43 от roxanne » Активен
tsvetentse1
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 183



« Отговор #98 -: май 04, 2010, 11:48:28 »

roxanne, ние взехме неговата риза от един магазина на Граф Игнатиев в София. Ризата струваше 40 лв., а е много качествена и стилна. И преди си е купувал от там. Фирмата се казва Jotto и е българска.  Не знам дали и магазинът се казва така. Той се намира на Граф Игнатиев 17, тръгваш от площад Славейков в посока Раковска. Пресичаш улицата и малко след това от лявата страна е магазина. Вижте там, може да си харесате.

Друга опция е в Аndrews. Доколкото знам те пак са български (поне казаха, че имат BG цех ) и имат хубави ризи, които не са толкова скъпи, май нещо от сорта на 70-80 лв. бяха. И от там сме купували и засега сме доволни. Имат много магазини, един от тях е на Солунска в София. Вървиш от площад Славейков към Витошка и от дясната страна почти до самата Витошка се пада магазина.

Трети вариант е там, откъдето му купихме костюма - Бициани на Витошка. Но от там не сме купували ризи, защото не му стават. Не знам адреса, обаче  sad
Пожелавам ти успех в търсенето - щом ние намерихме, няма как да не намерите и вие.  good
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #99 -: май 04, 2010, 12:35:30 »

Мерси, Цветенце, и вашите места ще посетим  give_rose
Активен
divanetata
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 499



Моят сватбен албум

« Отговор #100 -: май 10, 2010, 21:36:41 »

И аз да се похваля - милото вече е напълно готов с облеклото  yahoo
В петък докато се моткахме насам натам влязохме в един магазин, където той не си хареса нищо. До него има още един магазин, но милото не искаше да влиза, ама аз почти насила го накарах  blush И там хареса КОСТЮМА - толкова много му допадна, че не искаше до пробва никой друг. Освен това от същия магазин взехме 2 ризи, две вратовръзки и ръкавели.
Много сме доволни от обслужването - консултантките бяха много мили и определено си разбираха от работата. Даваха съвети и изразяваха мнение, но без да се натрапват.
Утре ще пусна снимки на моя принц с костюма  girl_in_love
Ако някой проявява интерес за магазина, да ми пише на лични. Става въпрос за Варна  Wink
Активен
savka
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 270



Моят сватбен албум

« Отговор #101 -: май 11, 2010, 08:56:43 »

И ние сме готови отдавна с обличането на младоженеца -костюма ние от Ивенти много сме доволни от обслужването и от вниманието което  ни обърнаха  give_rose 
Първо мислехме да гледаме светъл костюм но младоженеца не се хареса и се преорентирахме на тъмен -цвета е нещо като графитено тъмно светлорозова риза и вратовръзка в  същите нюанси като ризата
Иглата за врътовръзката и копчетата за ръкавите на ризата са много ефектни много ни харесаха
Вече и с обувките сме готови
Появи се проблем който мисля че не е кой знае какво но дайте и вашто мнение -понеже ризата му има джоб и майката на младоженеца ни каза че не е хубаво да има -той трябва да бъдел много официален и и се искало ризата да няма джоб  sad
Ходихме до Ивенти но ни казаха че всичките им костюми са с такива ризи с джоб а тези без били вталени
Според вас ризата трябва или не трябва да има джоб ?
Активен
van4ii
Професор
****
Пол: Жена
Публикации: 409



Моят сватбен албум

« Отговор #102 -: май 11, 2010, 09:21:51 »

Да, трябва да има джоб good
Активен
roxanne
Професор
****
Публикации: 329


Моят сватбен албум

« Отговор #103 -: май 11, 2010, 11:13:51 »

Аз лично смятам, че това дали да има джоб или не е въпрос на личен избор. Въпреки че мога да се съглася с майката на младоженеца - някак по-официално ми изглеждат ризите без джоб... И все пак, не мисля, че това би бил какъвто и да било проблем - стига цялостната комбинация (костюм, риза, евентуално жилетка, и вратовръзка) да харесва на младоженците  give_rose
Активен
stefanel
Сватбар
***
Публикации: 212


Не искам много,искам всичко :)


Моят сватбен албум

« Отговор #104 -: май 11, 2010, 11:47:26 »

Нашата риза няма джоб.Тя е вталена,младежки тип.Костюмът също е втален или както ни обясни жената в магазина спортно-елегантен тип.За по-пълничките мъже,трябвало да се вземе елегантен тип костюм,по-свободен на талията.
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 33   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines