Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 16:14:45

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 5  (Прочетена 182048 пъти)
 
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #360 -: март 10, 2010, 11:29:58 »

Su_to,
Някои хора (няма да споменавам имена) обичат да създават психоза с всяко едно нещо тук във форума.
Няма място за притеснение относно капарото щом ви издават документ за това.
По принцип капарото варира от 30% до 50% в зависимост от политиката на заведението. Някои заведения имат ресурс и не е проблем да ви услужат с безлихвен заем, като закупат продуктите за своя сметка и затова вземат по-малко капаро, но други заведения предпочитат да не рискуват с това и да вземат парите за продукти авансово - това са тези които взимат по-голямо капаро, и това е специфично за всеки един обект. Тези пари при всички случаи ще ги дадете, но това има и положителна страна - при по-голямо капаро, ще ви останат по-малко пари за доплащане.
Тези пари са за необходимите продукти за вашата сватба и един вид потвърждаване на ангажимента към ресторанта.
« Последна редакция: март 10, 2010, 11:34:33 от DjNick Mc » Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #361 -: март 10, 2010, 12:01:01 »

http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,15003.0.html

kapri, темата отдавна е заключена и е пълна главно със спорове между професионалистите, но може да ти е полезна с нещо. Най-добре влез в темата на булките от твоя град и си задай въпроса там! Успех с подготовката!
Активен
manthebest
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #362 -: март 10, 2010, 12:41:57 »

Като чета за такъв голям брой хора поканени на сватбата, 500, 250 та и около сто, не е ли прекалено разточителството. Ако списъка се свие много повече ресторанти ще са подходящи за тържеството - хем по красиво, по-уютно, по-евтино. В тая криза.....ама вие си знаете де.
Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #363 -: март 10, 2010, 12:50:39 »

manthebest, и си прав, и не си прав  Wink Да, почти всички хора внимават как да разполагат с парите си и се стараят да имат минимални разходи. От друга страна се сещам за тези, които имат големи семейства и много приятели. Всичко си зависи от хората  smile Някои залагат на по-малко гости, но си позволяват по-скъпи услуги за сватбата. Други преценят, че не могат да не поканят определен брой хора и търсят по-евтини възможности за организацията.
Извинявам се за  Offtopic
Активен
manthebest
Ентусиаст
**
Публикации: 68


« Отговор #364 -: март 10, 2010, 12:54:03 »

Съгласен съм, но все пак в тая криза, да се спести някой лев не е лошо. И ние имаме голям род, ама майка ми е безработна, бъдещата ми съпруга също.
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #365 -: март 10, 2010, 14:07:38 »

не е нормално, повечето места искат  по 100 лева, даже някъде не искат, което също е странно.
Къде ги искат тея 100 лв.?  crazy Ние дадохме 500лв при крайна сметка към 5 000лв. което даже ми се стори скромно, че на някои места искат към 30 % от сумата.
Според мен е номално да се капарира, ама вече сумите за капаро може малко да ги осмислят  blush
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #366 -: март 10, 2010, 14:09:15 »

ами в Пловдив, в повечето ресторанти по толкова искаха аз като се жених,и ние толкова дадахме, сега една приятелка се жени в Новотела и дори не са и искали капаро, но тя е настояла и е дала 100 лева
Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #367 -: март 10, 2010, 14:12:04 »

Ееее късметлии сте вие в Пловдив  Bravo Тук ако искаш да ти е сигурно даваш и мило и драго smile
Както и да е, това с капарото няма значение, стига да не ти обърка много бюджета. Така или иначе парите ще ги дадеш.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #368 -: март 10, 2010, 14:14:48 »

ами наистина спроред мен е по-добре да дадеш повече пари предварително, за да не носиш много пари на самата сватба, така че няма чак такова значение според мен колко е капарото, макар,ч е знам за 2 случая на провалени сватби
Активен
kina
Регистриран

Публикации: 2


« Отговор #369 -: март 10, 2010, 20:49:24 »

Здравейте от една новорегистрирана кандидат булка! smile
Моля ви да споделите впечатления за Хотел Мег/Лозенец, Хотел Каза Бояна и Хотел Грийнвил - подходящи ли са за 50-55 гости и ако имате информация за цени на куверти.

Yorellia, прочетох, че си ги посетила на място, моля те сподели, ако имаш информация...писала съм ти и на лични. smile
Активен
CecaMecata
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #370 -: март 12, 2010, 13:20:31 »

Здравейте от една новорегистрирана кандидат булка! smile
Моля ви да споделите впечатления за Хотел Мег/Лозенец, Хотел Каза Бояна и Хотел Грийнвил - подходящи ли са за 50-55 гости и ако имате информация за цени на куверти.

Kаса Бояна и Грийнвил куверите са около и над 50-55лв. Ходила съм на сватба и в двете, много е хубаво. Незнам обаче условията им какви са. За Мег/Лозенец, нямам  впечатления само отвън визуално, тук доста го похвалиха, но на мен ми беше малък и даже не съм го гледала.
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #371 -: март 13, 2010, 13:22:01 »

Мога да дам инфо само за Каза Бояна от изброените. Мисля, че 50 човека е максималният брой гости, за повече е тясно за танците. Ние се отказахме, защото сме 70. Иначе е хубаво, хареса ни, че има много светлина от големите прозорци и ресторантът е на горния етаж. Няма достатъчно паркоместа за всички коли, но може би повечето гости ще предпочетат таксита. Мога да дам подробна информация за услоията малко по-късно. Направила съм си нещо като въпросник, ще го прегледам и ще ти пиша на лични, че не си спомням всичко наизуст.
Ако скате изнесен ритуал в градината-не е хубава, това беше основния недостатък. По спомени куверта беше около 50 лв, алкохол не се внася, но правят отстъпка от тяхния. Нямат български.
Активен
Vasilissa
Любопитен
*
Пол: Жена
Публикации: 21


Мечтателка


« Отговор #372 -: март 14, 2010, 11:47:33 »

Ние платихме капаро 800 лв. при ок. 5000 лв. крайна цена. Може би имаше вариант капарото да е по-малко, но не видяхме кой знае какъв смисъл - все пак тези пари така или иначе ще ги дадем. А за броя на гостите - всеки сам си решава. И ние тръгнахме от идеята да са 40-50 човека най-близки, но в нашия случай това би означавало да избираме - роднини или приятели. Затова и в крайна сметка решихме, че ще поканим всички, с които наистина желаем да споделим този ден (ок. 120 души smile ). Сватбата си е сериозен разход, но пък се случва веднъж. А и тази година цените на повечето неща са доста по-ниски в сравнение с миналата, така че винаги могат да се направят разни комбинации.
Активен
Moonwalker
Регистриран

Публикации: 1



« Отговор #373 -: март 15, 2010, 16:04:22 »

Здравейте, момичета!
И аз започнах да разглеждам ресторанти за сватбено тържество.
Вече съм се спряла на 3 варианта, но понеже искам да огледам и сравня повече оферти (цени, условия, големина на ресторанта и т.н.) моля и за вашата помощ!
Може ли да ми дадете идеики за ресторант в София, за около 80 човека, с куверт не по-голям от 45 лв. и който да подхожда за украса в по-светли нюанси - екрю, жълто, евентуално резеда?
Благодаря много! Ashamed
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #374 -: март 15, 2010, 16:48:15 »

Веднага се сещам за PRINCIPI DI PIEMONTE в Интерпред. Нашата сватба ще бъде там. Едно от нещата, които ни привлякоха беше именно, че не е претрупано и предполага много възможности за украса. Особено в резеда.
Активен
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines