Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 16:17:05

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 5  (Прочетена 182073 пъти)
 
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #225 -: януари 31, 2010, 22:56:45 »

ilianka83 , бях на сватба на моя много добра приятелка в Скай Плаза през септември 2009. Всичко, което казваш е така - задължават те да работиш с фирма за декорация, която е собственост на дъщерята на собственика на Скай Плаза. Един вид подсигуряване на семейния бизнес... Украсата на сватбата не беше лоша, но честно казано не беше и уникална за парите, които знам, че моята приятелка е дала (около 1200 лв.). За въпросната сума може да бъде направена много, ама много по-красива и взимаща дъха украса без зелени стърчащи клони и много по-хубаво аранжирана - казвам го от позицията на бъдеща булка, която е проучила и разучила доста неща свързани с декорацията. smile Иначе като обслужване бяха невероятни - сервитьорите си вършеха работата безупречно - не ги усещаш, че са там, но чашите винаги бяха пълни. За мен това е перфектното обслужване - когато обслужващият персонал е незабележим, а в същото време нищо не липсва. Храната беше много вкусна и достатъчна като грамаж. Това са моите наблюдения от това място, сватбата беше на ниво. Вярно е обаче, че тези бананено-оранжеви завеси са много задължаващи. От Форум впечатлението ми е, че светлината им не е никак добра, което задължително може да повлияе и на снимките. Но там съм била много отдавна, така че не мога да кажа повече от това. Успех!  smile
Активен
ilianka83
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 17



Моят сватбен албум

« Отговор #226 -: февруари 01, 2010, 20:42:13 »

Ariel, много благодаря за инфото  give_rose

А можеш ли да споделиш колко души имаше на сватбата на твоята приятелка в Скай Плаза? Стори ли ти се достатъчно просторно, имаше ли място за танцуване?

Иначе за Форум и аз се съмнявам нещо за осветлението, защото гледах едни снимки в нета и изглеждаше твърде сумрачно. Ще отида някоя вечер тази седмица да проверя как изглеждат и двата ресторанта на изкуствено осветление, досега само през деня съм минавала...
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #227 -: февруари 01, 2010, 21:06:46 »

ilianka83, няма защо!  smile

Относно Скай Плаза - не само, че е адски просторно, но на моменти дори ми се стори, че е прекалено голямо. На сватбата бяха около 120 души. Масите са разположени в доста голям диапазон, дансингът е много просторен. Това много ми хареса, защото за разлика от други сватби, на които съм била можеш да дишаш, а и имаше много място за ритуалите като хвърляне на букет и жартиер. Огромният аквариум на бара създава много приятно и свежо усещане. Климатиците им работеха перфектно и не ти става жега като се вдигне градусът на настроението.  danceg Сватбата беше на моята кума и много ми хареса. Мога да ти пратя една, две снимки ако искаш.  smile
« Последна редакция: февруари 01, 2010, 21:10:09 от Ariel » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #228 -: февруари 01, 2010, 21:34:09 »

Дано да не се отклонявам от темата ,но понеже проблема с р-тите го има във всеки град реших да видя и вашите мнения какви са за шатрите . По наши изчисления ,заедно с фирма, която предлага точно тези шатри /бели с прозорци / излиза ,че това удоволствие е 140лв. на човек . Това включва -шатра ,осветление, куверти,украса,обслужващ персонал, транспорт . На мен ми  се струва много ,но ми е чудно през вашите очи как ви се струва ? Като гледам как р-тите трудно покриват изискванията за една прекрасна сватба ми се струва ,че не е невъзможно . Да не говорим ,че в София вече навлиза като практика .  crazy Но погледнато по обстойно ,то ще иска наем на място и сигурно още хиляди подробности . Забравих да допълня и маси и столове ! 
« Последна редакция: февруари 01, 2010, 22:27:56 от NINA STYLE » Активен
michelle
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1484



« Отговор #229 -: февруари 01, 2010, 21:59:00 »

 Като се има предвид колко много неща се включват, ми се вижда нормална цена  smile Още повече, че подобна обстановка дава възможност за организиране на сватбата точно както си я представят младоженците. Без да се съобразяват с обстоятелства, налагани им от заведения, ритуални зали  smile
 Виждала съм снимки на изумително красиви сватби, направени по този начин. Комбинациите и възможностите за разнообразна атмосфера са неограничени  smile За съжаление са мъъничко над средния стандарт, но може би, ако се пресметне добре всичко, е вероятно да станат редовна практика  yahoo
Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #230 -: февруари 02, 2010, 10:10:57 »

Въпреки че и аз много харесвам идеята за сватба в шатра трябва да кажа,че 140 лева на гост ми се вижда извън възможностите на повечето булки. Не казвам,че е скъпо,а че според мен малко хора могат да си го позволят.
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #231 -: февруари 02, 2010, 10:22:29 »

явно съм една от малкото, на която идеята за сватба на открито със шатри ми се струва ужасна, някак си ми напомня палатките по селските сватби от преди години. дано не обидя някой, не е това целта ми. нищо изискано не виждам, представям си жегата, тервата, комарите и не мога да видя и едно положително нещо.
 била съм в Англия в един клуб, изяло преместваема постройка-шатра, но като влезеш вътре по нищо не разбираш, че е огромна палатка, има си под, климатици, тоалетни и всичко-невероятно изискано място, но такова нещо в България е непостижимо да се направи
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #232 -: февруари 02, 2010, 10:48:23 »

roumyana, не си единствената.  funnytooth Може би просто не мога да си представя място в България, където да пасват тези шатри без да изглежда странно. Но определено това не означава, че такова място няма. Мисля си, че за определен тип сватба, където специално такъв ефект е търсен, шатри биха били много подходящи. Например си представям една лежерна, неангажираща, с насоченост към природата, сред цветя и ниски фенери сватба. Еееех!
Активен
rozovka
Сватбен ШАМАН
*
Публикации: 1031



« Отговор #233 -: февруари 02, 2010, 12:11:03 »

ilianka83, моята сватба беше в Скай Плаза преди близо две години - лелее, как лети времето  blush... Мога да потвърдя, че ресторантът е на ниво, обслужването е страхотно и наистина от класа, и хората просто знаят какво вършат. Храната е предостатъчно и вкусна - за това не се притеснявай. Ние имахме изнесен ритуал на терасата и съм много доволна от този си избор.

Колкото до украсата - да, точно така, задължават те да избереш тяхната украса, и да - и това е вярно, украсата е добра, но за тези пари някоя по-непретенциозна фирма сигурно ще направи чудеса. На мен ми струваше около 1 000 лева, ако не се лъжа. Само че ние имахме допълнителна украса от агенцията, с която работихме - менюта, панделки за салфетки, тейбълки и т.н., и заедно с цветята и другите неща от ресторанта си стана супер. Ако не забравя, ще донеса една снимка утре на украсения ресторант - гостите ни бяха много впечатлени.

Що се отнася до завесите - както казва моят шеф - take it or leave it  Wink -  не го мисли толкова, а се опитай спокойно да прецениш много ли ти бърка концепцията и можеш ли да си направиш украсата в твоите цветове, без да те притеснява. Моята украса беше розова - и въпреки че аз съм претенция вечна, както казва мъжът ми, не съм забелязала някаква страшна дисхармония със завесите. Но, разбира се, всеки си знае. Успех!
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #234 -: февруари 02, 2010, 13:26:12 »

От практиката мога да споделя, че едно от уникалните места за шатра е историческия музей в Бояна. Там наистина е място където шатрата и околната среда си пасват перфестно.

http://www.newdjgroup.com/index.php/gallery/category/C15/P0/

 В никакъв случай неможе да става сравнение с палатки или подобни навеси. За тази цена, която наистина е над средната получавате обаче много сериозно обслужване, независимост във всяко едно отношение и в комбинация с добре подбрана картина около нея, просто няма аналог с нито едно заведение. Мога да ви споделя, че обслужването на някои от кетърингите достига пет звездно ниво и то реално. Разбира се това е свързано най-вече с финансовата свобода от страна на младоженците. Такава една шатра има безброй опции за развихряне на фантазиите, и колкото и да искате не може да ги изпълните всичките. И още един момент, който не е за пренебрегване - само шатра без доста сериозна интериорна разглезеност стои точно като навес на автобусна спирка.
И тук е мястото да спомена, че - парите не са най-важното нещо - те са всичко!!!
« Последна редакция: февруари 02, 2010, 18:32:10 от DjNick Mc » Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #235 -: февруари 02, 2010, 18:04:06 »

От практиката мога да споделя, че едно от уникалните места за шатра е историческия музей в Бояна. Там наистина е място където шатрата и околната среда си пасват перфестно. В никакъв случай неможе да става сравнение с палатки или подобни навеси. За тази цена, която наистина е над средната получавате обаче много сериозно обслужване, независимост във всяко едно отношение и в комбинация с добре подбрана картина около нея, просто няма аналог с нито едно заведение. Мога да ви споделя, че обслужването на някои от кетърингите достига пет звездно ниво и то реално. Разбира се това е свързано най-вече с финасовата свобода от страна на младоженците. Такава една шатра има безброй опции за развихряне на фантазиите, че колкото и да искате не може да ги изпълните всичките. И още един момент, който не е за пренебрегване - само шатра без доста сериозна интериорна разглезеност стои точно като навес на автобусна спирка.
И тук е мястото да спомена, че - парите не са най-важното нещо - те са всичко!!!
И това е много вярно !  good
Активен
Desi_Deskata
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 154



Моят сватбен албум

« Отговор #236 -: февруари 02, 2010, 18:38:17 »

От снощи умувам над поста на NINA STYLE за шатрите и доколкото мога да преценя цената е нормална за това което включва. Друг е въпроса, че не е по джоба на повечето младоженци. Този вариант дава повече свобода, както за мястото, така и за украса, брой на гостоте, разположение и др. В първия момент ми се видя скъпо, но оскъпяването е около 50% спрямо среден клас ресторант (поне така си мисля) и е заради допълнително нужните услуги, а те не са малко.
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #237 -: февруари 02, 2010, 19:56:31 »

Допълнително нужните услуги, определено не са малко, но ако не може да си ги позволят младоженците, няма смисъл да се започва. Започва се от нула и трябва да се създаде интериор, удобство, уют, атмосфера и още куп други думи, които със сигурност знаят повечето от нас.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #238 -: февруари 02, 2010, 21:53:55 »

Оф с този стандарт на живот който водим скоро няма да се радваме на подобни красоти и екстри . Плачещо момиче
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #239 -: февруари 02, 2010, 22:19:42 »

малко съм предубедена към качеството на някои нови услуги, предлагани в България, за съжаление, не искам никой да обидя, разбира се.
пускам линк на мястото за което говоря, http://www.sportsworld.co.uk/clients/all-england-lawn-tennis-club-wimbledon#
това е изцяло преместваема конструкция, която се строи за няколко дни годишно и наистина има всички удобства, климатик, тоалетни, разкошно е, но не знам в България дали е възможно наистина,
това което DjNick  е публикувал е наистина красиво, но си е свързано с неудобства, като си представя жегата и комарите и не ми се връзва нещо
Активен
Страници: 1 ... 14 15 [16] 17 18 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines