Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 14:15:34

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 5  (Прочетена 181991 пъти)
 
CecaMecata
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #90 -: ноември 27, 2009, 11:52:16 »

Отзиви за ресторант Нино? http://sofia.zavedenia.com/uk/1100/NINO/
Активен
mechta
Любопитен
*
Публикации: 22



« Отговор #91 -: ноември 29, 2009, 01:20:23 »

Хора, помагайте. Препоръчайте ресторант за 80 човека, да е изискана обстанова(без кич, кофти чамови мебели и покривчици, изчистен интериор, светло, просторно, с добра вентилация), куверт 40-50лв. Ако може да се направи коктейл ще е най-добре. Вече се отчаях, или не ми харесва ресторанта, или цената, или е много малък  girl_impossible За София

Сещам се за Greenville, но куверта май е от 55 лева нагоре. sad
Активен
lunno momiche
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1602


"Има само едно щастие в живота: да обичаш и да бъд


Моят сватбен албум

« Отговор #92 -: ноември 29, 2009, 07:14:58 »

В Greenville кувертите са в рамката на 60 - 76 лв, като:
При внасяне на алкохол се заплаща такса “Corkage”
    Високо алкохолни напитки до 1л. – 10,00 лв./бут.
    Вино – 6,00 лв./бут.
Такса “Corkage” не се заплаща само ако към куверта се добави по ½ бутилка вино на човек .   
Времетраенето на сватбеното тържество е 5 часа след това се начисляват по 200 лв на час.

Активен
Katrine
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



« Отговор #93 -: ноември 29, 2009, 11:19:12 »

Абе мисля, че Greenville вече го обсъдихме smile ако имате повечко пари да отделите си заслужава.
Активен
SunnyAngel
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 76



« Отговор #94 -: декември 03, 2009, 11:33:27 »

Момичета, има ли някоя от вас идея за хубав ресторант в Русе за сватба с около 50 човека? Ще ми се да е някое приятно и светло местенце, а не ми хрумва нищо  blush
Активен
me4enceto
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 215



Моят сватбен албум

« Отговор #95 -: декември 03, 2009, 12:10:24 »

Хора, помагайте. Препоръчайте ресторант за 80 човека, да е изискана обстанова(без кич, кофти чамови мебели и покривчици, изчистен интериор, светло, просторно, с добра вентилация), куверт 40-50лв. Ако може да се направи коктейл ще е най-добре. Вече се отчаях, или не ми харесва ресторанта, или цената, или е много малък  girl_impossible За София

Гледа ли Фантазията в Овча купел? За 80 човека е супер а и относно менюто - един познат си направи там точно коктейл. Успех smile
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #96 -: декември 07, 2009, 23:03:54 »

Здравейте, Фантаизя в овча купел е евтин ресторант , може да имате известни забележки към него, препоръчвам на негово място ресторанта в Интерпред, или хотел Одаджийски.Ако не друго то поне обслужването е на по високо ниво.
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #97 -: декември 08, 2009, 15:33:25 »

В допълнение към мнението на dark_avenger - за Интерпред не знам, но имам оферта от Одаджийски и кувертът там варира между 40 и 50 лв. в зависимост от това, какво избереш да включиш. За коктейл не знам дали става, но може да се пита управителката дали биха се наели да го организират по такъв начин.
Активен
CecaMecata
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #98 -: декември 08, 2009, 17:32:32 »

Ами ходихме в Нино, доволни сме. Толкова е  хубаво вътре, няма да има нужда от украса. Освен може би малко свежи цветя. Готвачът е пич, направихме си меню, излезе прилична сума. Алкохол можем да вкараме срещу заплащане, а и торта можело да ми направи  Bravo Само незнам, да ме посъветвате- ресторантът е на 2 етажа. Вторият е по-голям и сега се чудим с милото как е по-добре: на първия етаж да е ДиДжея+дансинг+нашата маса с кумовете, евентуално масата на родителите, а останалите гости на 2рия етаж или долу да са само ДиДжея+дансинг, а ние да сме си горе при гостите? Притеснява ме, 4е дансинга ще стои празен ако нашата маса е на 2рия етаж при гостите, както и че ако сме долу на гостите може да им е криво че не ни виждат crazy Вие как мислите  huhhuh.gif
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #99 -: декември 08, 2009, 17:50:40 »

Мислиме, че тая комбинация за сватба от никъде не се връзва.Не всеки ресторант е сватбарски ресторант.Сватбеният ресторант трябва да отговаря на много условия.
http://forum.svatbata.bg/index.php/topic,17083.135.html
на тази страница имам два поредни поста, както има и гореща дискусия и още ценни мнения.Пускам я отново защото е доста назад, прочетете на какви условия би трябвало да отговаря еидн ресторант за да останете доволни.Този Нино явно не отговаря съвсем.Как така гостите и вие ще сте на различен етаж и то без пряка видимост?Или пък ДЖ нищо да не вижда, просто не е удачно.
« Последна редакция: декември 08, 2009, 18:12:13 от dark_avenger » Активен
CecaMecata
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #100 -: декември 08, 2009, 22:57:36 »

В крайна сметка не искаме дългите маси с печеното агне.  huhhuh.gif Ресторантът е супер, не е нужно всички да избираме едни и същи ресторанти, прочути с факта че, там разбираш ли се правели сватби. Мен типично сватбените ресторанти ме дразнят, вкл. и менюто, еднотипно до втръсване. И ресоранта на х-л Хемус е типично сватбен, както и ресторант Стандарт и този на парк х-л Москва, обаче на мен изобщо не ми хареса в нито един от тях(хоила съм точно на сватби и в тите), нито обстановката, нито менюто, нито обслужването. Просто питах за съвет, а ресторантът ще е този.
Активен
mechta
Любопитен
*
Публикации: 22



« Отговор #101 -: декември 09, 2009, 00:15:13 »

Аз мисля, че ти дадоха съвет, точно както искаше. Няма проблем в това, че ти харесва този ресторант и не искаш типичен сватбен, но факта, че трябва да се отделят гостите от DJ-a или каквито и да е други делби е много сериозен недостатък. Представи си DJ да е на първия етаж.....какво става..той пуска музика, но не вижда въобще какви бъзици стават, как върви атмосферата....еми той въобще какво ще може да каже? Това означава, че тогава неговото място би заела просто една уредба.

Помислете по този въпрос.....този недостатък е голям и трябва да се обмисли.
Активен
luci
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 166



« Отговор #102 -: декември 09, 2009, 09:55:04 »

CecaMecata , моето мнение е, че е по-добре вашата маса да е горе при гостите, защото иначе те ще се чувстват отделени от вас. Не се притеснявай, че долу ще е пусто, защото когато се престрашат всички да станат да танцуват, ще се изпълни пространството! Успех с подготовката!
Активен
DjNick Mc
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Мъж
Публикации: 568


Ние можем и знаем как... !!!


« Отговор #103 -: декември 09, 2009, 10:36:30 »

Специално за сватбеното парти едно от важните условия е Dj и всички гости да са на едно място. Вие познавате гостите си, но има момент на дискомфорт а това е че те помежду си не се познават, и ако трябва да ходят на друг етаж, това най-вероятно ще става по компании. По-големите компании ще стават и ще танцуват, но по-малките от по 2, 3 или 4 души ще се притесняват. А всички знаем, че "апетита идва с яденето, но очите са тези които са първоисточника на всякакви желания и емоции" Така просто губите купона на повече от 50%. Гостите на една сватба са там не само за да танцуват но и да си хапват и пийват а и някои от тях и пушат. Обикновенно хората освен да танцуват ще си правят наздравици, ще се възползват от ястията които сте им осигурили, ще искат да запалят и по цигара а как ще става това когато всички тези екстри са на другия етаж? Вероятно ще потанцуват 10-ина минути и ще отидат да се възползват от другите екстри. Това ще ги задържи определено време на масите и докато им дойде музата отново да потанцуват, ще трябва да се прави някой ритуал или нещо друго, което изисква гостите да са по местата си. И тогава гостите съвсем "истиват". Докато отново "подгреят" за танци, същата ситуация ще се повтори и така до края?! Ако и двата етажа са пълни с хора тогава няма проблем, но ако гостите са на единия а младоженците, дансинга и Dj на другия етаж, сами ще се убедите че така нямя да стане, но тогава ще е късно. Младоженците и най-вече Dj трябва да са винаги с пряка видимост към гостите и то към максимално повече от тях. Това ще осигури той да следи всяко едно действие и да се ориентира максимално правилно в обстановката.
Представете си че компютъра ви е в едната стая а вие и клавиатурата сте в другата стая. Колкото и правилно да се справяте с машинописа, няма да напишете нищо без да видите какво се получава на екрана.
Помислете и как ще се провеждат ритуалите които присъстват на една сватба.
И такива неща...............
Разбира се това е нещо което споделям от практиката, но при вас може да не е така?!
« Последна редакция: декември 09, 2009, 17:16:18 от DjNick Mc » Активен
CecaMecata
Любопитен
*
Публикации: 26


« Отговор #104 -: декември 09, 2009, 13:41:08 »

Прави сте че ДиДжея трябва да следи настроението на хората, за да може да е весело. Обаче мисля че само горният етаж няма да ни стигне, най-малкото няма да има място за танци. А ако и долу сложим хора дали ще стане по-добре, то пък ще смали дансинга  huhhuh.gif Ох, идея си нямам вече, ресторантът много ми харесва, обаче още в началото имахме проблем как да нагласим гостите. Може би, ако се направи като коктейл с високи маси и столчета и има и на 2-та етажа маси ще стане по-добре?
В крайна сметка искам сватбата да е весела, хората да са доволни и от купона и от менюто и от обстановката. Този ресторант отговаря на 2 от тези условия. Някой да предложи подобен, но на един етаж? Довечера имам среща с ДиДжея ще обсъдя и с него този проблем, дано даде съвет, не ми се иска да сменям ресторанта. Ох, мого объркано стана, но наистина не искам типичен сватбарски ресторант. Не искам и банкетна зала. Някъкъв уютен ресторант с изчистен интериор, бели покривки и средиземноморска кухня ще е супер. Идеи?
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines