Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

септември 28, 2024, 14:15:41

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: РЕСТОРАНТИ!!!! ЧАСТ 5  (Прочетена 181993 пъти)
 
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #30 -: октомври 06, 2009, 20:44:41 »

Мераклийка, ние няма да правим църковен брак най-вероятно и затова сме се ориентирали към датата 14-ти август. Не е още твърдо решено де, но се надявам фактът, че е Богородични пости, да улесни нещата с намирането на ресторант, тъй като няма да има толкова желаещи да се женят на този ден.
Иначе с подготовката едва сега почваме и то засега само разглеждам това-онова и чета във форума.  blush Имаме първо други задачки да оправим и тогава почваме по-сериозно.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #31 -: октомври 06, 2009, 21:47:03 »

 Ех, siyana, siyana посрещането и изнесения ритуал не е сватба на открито. Посрещането, пък дори и изнесения ритуал са максимум 1/5 от времето на тържеството в ресторанта. Според мен темата е с неправилно заглавие, което води до тези възклицания. Терминът "сватба на открито" не е аналогичен на "ресторанти с градина". Според мен много се греши с тази терминология и в един момент повечето се объркват. Включително и аз. За мен сватба на открито означава сватбено тържество изцяло проведено на вън от затворено помещение с покрив - част от монолитна сграда /с градина или без градина, с басейн или без басейн..../. Или в друг случай- сватбено тържество "под небето" в пригодени за случая временно построени помещения за гостите, с оглед на неблагоприятни метеорологични условия. Това с градината не означава, че сватбата е на открито. Много често при сватбите на открито няма градини. Имам в практиката случаи да съществуват врати за играта наречена футбол и трибуни, селска мера с тревиста растителност, неасфалтирана улица, част от ресторант с беседки и мебел на открито и нека да отбележа - изключително рядко част от питейно заведение с градина, басейн или тревна площ, разположени далече от населено място и жилищни комплекси. Дано бъда разбран.
 Забравих най-важното - по-горе съм споменал за особеностите на българската сватба, чието провеждане не става без абвиатурата ДЖ или орк. с надути до дупка евтини на стойност и отвратителни на звук озвучителни тела. Тази особеност е много важна и характерна на изток от Виена до страните от Средния изток с мюсолманско население / т.е. Индия. На запад от Виена до Американските щати нека да споделят тамошните младоженци. Това, което съм виждал само на фото или видео материали няма прилика с градини....или неща от филмите. Там има едни малки празни стаички или залички, в които младоженците наемат кетъринг фирми доставящи едно семпло за мащабите на страната и филмите меню. Става въпрос за Американските щати. За Европа ... Очаквам впечатления.
« Последна редакция: октомври 06, 2009, 22:04:34 от Pachoran » Активен
merakliika
Любопитен
*
Публикации: 31


« Отговор #32 -: октомври 06, 2009, 22:13:20 »

Asseto пожелавам ти успех - тук има много интересна информация. Аз доста четох и сега почвам да организирам, но ще видим как ще се справя дистанционно. 14ти Август е хубава дата - успех.
Активен
Ralibali
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 123



Моят сватбен албум

« Отговор #33 -: октомври 09, 2009, 12:42:34 »

Аз искам да се възползвам от моментното ми вдъхновение и да похваля отново ресторант MEG Лозенец.

Яна, управителката, беше толкова мила с нас, прие присърце нещата. Направихме меню директно от тяхното меню и по неговите цени. Кухнята им е гурме и е много ама много вкусна.
Кувертът ни беше 50 лева, включващ напитки, салата, предястие с деликатеси, основно и италиански питки. Позволиха ни да си внесем алкохол без никакво доплащане, както и да останем колкото искаме без такса.

Искам да ви кажа, че в деня на сватбата бяхме толкова спокойни (което е изключително важно), защото знаехме, че работим и разчитаме на професионалисти. Масите бяха наредени с украсата и всичко останало, точно така както го искахме, до последния детайл! Сервитьорите бяха постоянно на разположение, помагаха за каквото и да ги помолим с усмивка и добро настроение. Ястията си бяха топли и изключително вкусни. А атмосферата...... просто не мога да намеря по-подходяща дума от ВЪЛШЕБНА.

С една дума искрено БЛАГОДАРЯ! И го препоръчвам на всеки, който иска да организира стилно парти с малко хора (събира около 50 човека) или просто вкусно да похапне. Няма да съжелявате....
Активен
canas
Любопитен
*
Публикации: 29


необяснима


Моят сватбен албум

« Отговор #34 -: октомври 16, 2009, 14:13:37 »

Момичета, имам нужда от помощ. Ще организирам "бърза" сватба - декември тази, максимум януари другата година. Чакам да избера ресторант и да запазя час за ритуал и ще разпратя поканите. Та... трябва ми място с интериор решен в светло бежаво, не кръчмарски изглеждащо, но не и много притенциозно тип бална зала. За 70 човека е сватбата в София...
Нещо тип Central Park, но ако се сещате за нещо друго подобно като предложение ще съм благодарна. Аз където и да обикалях все бяха едни дървени тапицирани столчета или интереиор в розово.. зелено и т.н

А на мен ми трябва нещо подобно:


Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #35 -: октомври 19, 2009, 16:19:55 »

Ще пиша нещо за изнесените церемонии, църквата и ресторанта...на сестра ми беше така...сватбата и беше на басейн, цялата с изнесена церемония. Първо сключи църковен брак (можеше, срещу някаква бележка от общината, че ще сключи и ритуален брак), след това отидохме в ресторанта и там ги венчаха..., но понеже беше на открито, а около басейна имаше блокове, си и извадиха специално разрешително от общината за провеждането на такова мероприятие, защото точно в 12.00 дийдоха полицаите за шума, но заради разрешителното ни оставиха намира...Та това са едни интересни нещица, които мисля, че ще са интересни, нищо че се отклонявам от темата за ресторантите, но ще бъде от полза на тези, които искат да имат сватба на открито.
Активен
ronicat
Новак
*
Публикации: 11


« Отговор #36 -: октомври 19, 2009, 17:23:52 »

Canas, ресторант с подобен интериор е един малък ресторант в кв.Гео Милев в непосредствена близост до парка, името му беше Елиас ако не се лъжа.Имаше много приятна обстановка за 70-тина човека, и също така имаше 2 колони разделяща ресторанта, но инфото ми е от 2007г. Разтърси се из нета и най-вече из сайтовете за заведения - там представят ресторанта,кухнята и почти винаги има и снимка.Успех good
Активен
sonya_georgieva
Новак
*
Публикации: 14



« Отговор #37 -: октомври 19, 2009, 20:40:30 »

canas , не отговаря на изискванията ти относно столчетата, но като цветове може би..., това е сайта на ресторант Дионис http://restorantdionis.com/index.html, погледни го crazy, а ето и още един Помпей http://www.restpompey.com/
« Последна редакция: октомври 19, 2009, 20:53:04 от sonya_georgieva » Активен
Josepha
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 134



Моят сватбен албум

« Отговор #38 -: октомври 29, 2009, 11:25:15 »

Аз. Радвам се да го чуя, четох за сватбата на Жозефа, която беше супер доволна от отношението и изпълнението в Скай Уей. Гледах и снимки, всичко изглежда много добре. Просто не е истина колко неща трябва да се проучат, запазят и организират  crazy

Отдавна не съм влизала във форума, но като влязох и видях въпроси за Скай Уей, веднага реших да се включа. Не знам какво е положението в момента, защото около месец след нашата сватба разбрах, че хотелът ще стане бизнес сграда и нямам представа дали са запазили ресторанта и зала Галакси за организиране на тържества. Дори и мацката, с която си общувахме там вече е напуснала /прати ми мейл/. Иначе при хубаво време мястото е перфектно. Само хубави неща мога да кажа - класно обслужване, без трохи по столовете, обгорени покривки от цигари, карамфили за украса и други соц истории! Ние сме супер доволни!
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #39 -: октомври 29, 2009, 12:07:12 »

 Като говорим за класно обслужване, страхотна атмосвера се вдъхнових да искажа възторга си от ресторант Сребърно езеро, които ми направиха страхотна сватба и благодарности на собствениците, които са и управители, за невероятната помощ и обслужване...
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #40 -: октомври 29, 2009, 12:44:51 »

Чета аз за "Сребърно езеро" и си викам, чакай да потърся в интернет, не съм го чувала тоя ресторант още. И се набирам, като уцелила джакпота... tease Гледам, той в Стара Загора...  blush

Сега сериозно, някой има ли инфо относно Скай Плаза и Континентал Плаза в НДК, дали може да се наеме примерно само терасата. Вътре са ми големи за броя гости, който планирам, но отвън, поне по снимки, ми изглежда добре.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #41 -: октомври 29, 2009, 14:41:28 »

Много съжалявам, но не се стърпях..., че си гледах сватбата и се разчуствах...сега на въпроса ти за Скай плаза...преди две години ходих на сватба там, с булката на която сме приятелки, и още се ядосва за ресторанта, особено като слушаше при мен как е минало....та от нейното мнение мога да ти кажа, че ако искаш да ти се сервират всички соц номера, това е твоето място...Управителка е била някаква жена, която се държала много мило докато траяла подготовката, но после...изгонила гостите със скндал..., скрили половината алкохол и така...та явно имат изграден стереотип, опит в правенето на сватби и всичко е по инерция. Аз като гост ми направи впечатление, че наистина беше стилно подредено, обслужването беше добре, храната също, но като ми каза какви нерви и е коствало.... sad Колкото за терасата...аз не посмях да рискувам със сватба на тераса, и слава богу....По добре потърси някой по-хубав и по-малък ресторант, за да не те третират като втора ръка сватба, и да не се окаже, че 1 месец преди сватбата е станало грешк аи на същата дата има по-голяма сватба от твоята и така...сещаш се.
Активен
Tarna
Ентусиаст
**
Публикации: 113


« Отговор #42 -: октомври 29, 2009, 15:29:38 »

Не сме посещавали лично Скай уей, но сме го проучвали, в смисъл, че имаме оферта, разглеждали сме снимки, а и годеника ми живее наблизо. Обаче, там сватбите се правят в зала, а не в рестораната , а залата няма прозорци.
Активен
asseto
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 557



Моят сватбен албум

« Отговор #43 -: октомври 30, 2009, 11:05:58 »

Леле, ти ме шашна! Аз досега бях чела май само хубави отзиви за Скай плаза, но може би не съм чела достатъчно... sad
Да, за "грешката" малко преди сватбата и аз се чудех дали няма да ми го свият тоя номер. Продължавам да проучвам, поне засега ще търся нещо друго.
Аз пуснах запитвания на няколко ресторанта в София онзи ден, но до момента никой не е писал... Надявам се да ми отговорят по някое време, че иначе ще трябва да ги търся по телефона, а това не ми е най-удобният вариант.
Активен
m_eleva19
Сватбен ГУРУ
*****
Публикации: 813


Моят сватбен албум

« Отговор #44 -: октомври 30, 2009, 12:22:25 »

ДАно не съм сгрешила, но аз говоря за ресторанта на НДК, горе на покрива...даже не му знаех името докато ти не упомена...ами кво да ти кажа, аз също като гост бях впечатлена, като търсех качество за сватбата се ръководех от тяхната, но аз няма как да знам какво е ставало...Докато мъжът и е по-меко настроен и каза, че е доволен, но нещата с алкохола са така....Въпросната булка не беше чувала за нашия сайт, и каза, че ще го потърси и ще се регистрира, само да изкаже негативизма си. Колкото до изгонването на гостите...ами то беше вече 12.. вечерта, а сватбата беше от 1.30 на обяд, но те все пак са се договорили за извънредните часове и не е имало уговорка за час, а и консумация си имаше от ресторанта, така, че не е професионално, а начина, по-който го направиха беше  diablo престави си, излиза управителката, тряска вратата на ресторанта, с ръце на кръста и ти кресва "Вие докога мислите да продължавате?" и това на хора, които са и направили сметка от 10 000 лв, само за един ден!? А и това е ресторант, за големи сватби, а такива в София са малко...Нали се сещаш, че твоята ще изпадне веднага от класацията, ако се появи някоя със 160?
Активен
Страници: 1 2 [3] 4 5 ... 30   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines