Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

март 28, 2024, 11:38:55

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Безкрайно сме разочаровани от агенция Фея  (Прочетена 10860 пъти)
 
Ognena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 248



Моят сватбен албум

« -: септември 14, 2009, 12:52:08 »

Здравейте всички. Създадох тази тема, защото съм безкрайно разочарована от услугата координатор предлагана и изпълнявана лично от собственичката на агенцията: Диана и смятам, че е мой дълг да предупредя всички двойки във форума какво могат да очакват преди да дадат парите си.
След като 7 месеца сами организирахме със съпруга ми сватбата ни до най-малкия детайл, въпросната дама най-нагло се опита да си направите реклама на наш гръб минавайки по всички маси преди ние да пристигнем в ресторанта, за да уведоми гостите, че тя е собственичката на агенция Фея, която е организирала сватбата!  diablo Вбесих се защото днес за пореден път чух гост от сватбата да казва как агенцията се била справила перфектно с организацията на цялата сватба и всичко било много красиво, а от тази агенция реално беше нает само КООРДИНАТОР за деня. Да не говорим, че и задълженията си като координатор не успя да изпълни: имаше доста неща с които аз самата трябваше да справям прекъсвайки няколко танца със съпруга ми, за да влезна например в кухнята, откъдето с повече от час закъснение така и не изнасяха тортата на рожденничката, която пък на свой ред вече чакаше повече от 20 минути на дансинга за поздрава ни към нея; или пък като това да се погрижа сама на голяма част от масите да има вода, лед, хляб и по една бутилка от трите вида домашен алкохол - всичките тези неща бяха изрично уговорени с нея предварително и дори й бях направила график по часове на самата сватба, за да знае какво трябва да следи. Отчет пък за изконсумираните алкохол и храна, които сми внесли, изобщо не ни направи, а това беше едно от основните неща за които я бяхме наели - отчета, който ми даде накрая беше всъщност копие на приемо-предавателния протокол, който аз и салонния управител изготвихме, когато приемаше донесените от нас неща, а не отчет на изконсумираното, направен и подписан от нея и него! Позволи си докато си снимаме с приятели в ресторанта и минаваме за наздравица да дойде и супер напористо да настоява, че  снимките вече били достатъчни и да сме си ходели на масата, да ядем  shok  diablo. Абе думи нямам! Това бяха най-грешно похарчените пари в цялата сватба, така че внимавайте - такива "професионалисти" наистина могат да оставят доста неприятни спомени в най-красивия ден на всеки човек.
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #1 -: септември 19, 2009, 01:00:22 »

Интересно - виждал съм тази жена няколко пъти до сега, и това е първото негативно мнение което чувам, обикновено изпипва всичко, ходи с личния си автомобил на сватбата, почти не сяда в ресторанта, разправя се с персонала когато трябва, вие проверихте ли за бъркотията дали няма вина и персонала на ресторанта? Освен това за първи път чувам така да се саморекламира на сватба, тя не е агресивна(за разлика от много други), Не съм виждал на сватбите на които попадам изобщо да раздава визитки даже.Знам за случаи в които се цепва костюма на младоженеца точно преди ресторанта и въпросната дама вади игла и конец и го зашива за отрицателно време без гостите да разберат за конфузната ситуация.
Активен
Ognena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 248



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 19, 2009, 10:37:25 »

Здравей dark_avenger,

Благодаря ти за отговора, наистина се радвам да чуя и положителни отзиви за работата й.
На нашата сватба нямаше какво да изпипва - на практика всичко вече беше организирано до най-малкия детайл, а нейната немаловажна задача беше да координира отделните неща в деня на сватбата, така че да няма нужда аз да се намесвам организационно в нито един момент - точно това обаче не се случи. За съжаление се наложи да следя немалка част от нещата, въпреки че 2 пъти си срещахме преди сватбата за подробни разяснения и черно на бяло й дадохме пълен график на целия ден по часове + нещата, които са най-важни за нас като координиране и проследяване. Срещнахме я дори със салонния управител и DJ-a. Не ме разбирай погрешно - бъркотия не е имало, просто изброих нещата, с които тя така и не успя да се справи сама, а за тях изрично се бяхме уговорили предварително. И не аз съм човекът, които трябва да се прави на Шерлок Холмс и да разследва дали персоналът има вина. Във въпросния момент тези права са били делегирани на нея в ролята й на координатор, както и на салонния управител, който между другото беше много точен и беше на нейно разположение по всяко време. Факт е, че щом го потърсих за тортата на рожденничката откликна веднага и тортата вече беше навън след по-малко от 5 минути. В крайна сметка човек наема координатор в деня на сватбата си, за да му е спокойно, за да се отпусне и да се весели на 100%, нали, без да мисли за нищо друго, а при нас това не се получи така.
Що се отнася до рекламата - да явно е имало такава. За съжаление освен от гостите го чух и от флористката, моя приятелка и колежка. На нея също се е представила като организаторката на събитието, при което моята приятелка на момента я е засекла, че не е организаторка, а  координаторка, защото булката сама е организирала сватбата си и тя не е участвала в тази организация. Отговорът е бил е да де, грешка на езика, но после е продължила да се представя като организаторка на гостите.
Както и да е, минало е вече. Пожелавам й успехи и се надявам ние да сме били единственото изключение в цялата й практика. Благодаря и на теб за отговора, пожелавам много щастие и обич на всички.
Активен
dark_avenger
Ентусиаст
**
Публикации: 127


« Отговор #3 -: септември 19, 2009, 15:13:13 »

      Здравейте Огнена, не искам да останете с мнение, чи ви опонирам, тук не еднократно съм чел отрицателни мнения за хора които добре си вършат работата, както и пълни бездарници присъстват в белия списък.Точно обратното - смятам че форума трябва да е още по -активен от към темите свършена и несвършена работа, а не само в подготовката. Аз всъщност съм оператор не съм булка, точно затова смятам че мненията в тази част от форума много ни помагат, нали знаете трябва да има и стимул и страх.За съжаление  на много хора не им пука дали вие ще останете доволни или не, важното е да ви вземат парите. Колкото повече споделяте тук, толкова истината ще е по реална. Понеже имате малко постове, бих ви препъръчал да опишете и други детайли от вашата сватба, за да прочетат бъдещите младоженци и за ресторанта и за тортата и за църквата, диджея, видеото и фотото.Във вашата сватба не е участвала само една личност нали?Освен това въпросната дама ако се е издънила би следвало да си вземе поука от случая. Bravo
« Последна редакция: септември 19, 2009, 20:01:43 от dark_avenger » Активен
Alena
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 18



« Отговор #4 -: януари 26, 2010, 13:00:52 »

За какво изобщо ви е бил "координатор" ? Още повече като виждам колко добре е било организираво всичко . Ще ме извиняват сватбените консултанти и сватбените агенции , но за мен услугите им  са излишни . Техните услуги са за неуверени хора , които нямат собствен вкус и не могат сами да избират и решават .
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 26, 2010, 20:51:20 »

За какво изобщо ви е бил "координатор" ? Още повече като виждам колко добре е било организираво всичко . Ще ме извиняват сватбените консултанти и сватбените агенции , но за мен услугите им  са излишни . Техните услуги са за неуверени хора , които нямат собствен вкус и не могат сами да избират и решават .

Не съм съгласна. Аз съм в чужбина и не мога всичко сама да свърша от разстояние. И въобще не съм неуверена и без вкус много ще ме прощаваш, много силни думи изказваш. Имам нужда от някой, който да отиде и да върши нещата вместо мен, защото физически не съм там.
Активен
sunray
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2805


Имам всичко.


Моят сватбен албум

« Отговор #6 -: януари 26, 2010, 23:12:38 »

Знам, че това не е за тази тема и се отклоняваме, затова моля да ме извините. Няма да се повторя.

Алена, много си крайна. Няма нищо лошо да имаш мнение по въпроса, но всяка монета си има две страни. Едностранчиво разсъждаваш просто.
Ето, Ариел е в чужбина, как да си организира момичето сватбата от разстояние? Не всичко става с поръчки, иска се и реална намеса и помощ.
Аз пък нямам свободно време, на практика изкарвам 12 часа на ден в работа. Дали като се върне човек, след като е пътувал по час и нещо в едната посока само и отделно е блъскал цял ден, ще има сили да хукне да прави нещо. И дали нещо ще е отворено да си го купи...Знам какво искам, имам представа за всяко едно нещо в главата си, но нямам времето да го реализирам. Затова си има хора, слава богу. Не е задължително да се ползват услугите им, но ако се налага - добре са дошли. На мен лично ми е голяма отмяна момичето, което ще се погрижи за украсата в ресторанта. Аз ли да се ангажирам в Нашия си ден да ходя да аранжирам цветя, или пък някой от най-близките ми хора, които също няма да знаят къде се намират от вълнение?
Мисля, че доста пространствено се обосновах pardon
Всеки си знае положението, това е.

Пак се извинявам за офф топика.
Активен
Nina Style
Баш Майстор
**
Пол: Жена
Публикации: 1790


www.ninabg.com


Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 30, 2010, 12:28:27 »

Alena Аз също не съм съгласна ,че услугите на една сватбена агенция са излишни . Казвам го не защото го работя ,а защото фактите говорят друго ! Аз уважавам всички момичета ,които сами си организират всичко ,защото знам какво им коства това . И съчувствам на всички момичета ,които от сутрин до вечер са на работа или просто са в чужбина и нямат възможност да тичат да оправят хилядите подробдности .  good Все пак цял свят ползват сватбени агенции и се чудя как така само в БГ това е излишно ? По тази логика и много други агенции също са излишни .  Агенции за недвижими имоти ,туристически и д.р. Тези хора ни спестяват тичане из целия град за да намерим подходящия апартамент например ! Мога още много да пиша ,но мисля ,че ти ще ме разбереш . Не бива да се подценява труда на никой ,колкото и отстрани неговата работа да изглежда лесна . Всяка работа си има отговорности и задължения .  Flower
« Последна редакция: януари 30, 2010, 13:12:25 от NINA STYLE » Активен
Nimfa
Новак
*
Пол: Жена
Публикации: 10



« Отговор #8 -: февруари 11, 2010, 22:27:09 »

Alena Аз също не съм съгласна ,че услугите на една сватбена агенция са излишни . Казвам го не защото го работя ,а защото фактите говорят друго ! Аз уважавам всички момичета ,които сами си организират всичко ,защото знам какво им коства това . И съчувствам на всички момичета ,които от сутрин до вечер са на работа или просто са в чужбина и нямат възможност да тичат да оправят хилядите подробдности .  good Все пак цял свят ползват сватбени агенции и се чудя как така само в БГ това е излишно ? По тази логика и много други агенции също са излишни .  Агенции за недвижими имоти ,туристически и д.р. Тези хора ни спестяват тичане из целия град за да намерим подходящия апартамент например ! Мога още много да пиша ,но мисля ,че ти ще ме разбереш . Не бива да се подценява труда на никой ,колкото и отстрани неговата работа да изглежда лесна . Всяка работа си има отговорности и задължения .  Flower
Напълно подкрепям мнението на Нина ....може да ви се стори доста грубо но представете си че  освен сватбени агенции има например и погребални ...и по вашата логика ако почине близък наш човек можем сами да изкопаем гроба му за да не даваме пари нали ? Важните моменти в живота на хората не бива да се пренебрегват...и ако не сте потготвени за тях ...признайте грешката и понесете вината
« Последна редакция: февруари 11, 2010, 22:38:47 от Nimfa » Активен
Ognena
Сватбар
***
Пол: Жена
Публикации: 248



Моят сватбен албум

« Отговор #9 -: февруари 17, 2010, 15:21:57 »

Здравейте и от мен  smile. Ще отговоря на Алена защо съм наела координатор в деня на сватбата след като вече съм била организирала всичко сама, което е съвсем различно от това да наемеш агенция за цялостна организация.
Наехме я, за да има към кого да се обърнат гостите при нужда в деня на сватбата, да има човек, който да се погрижи да прибере подаръците и цветята след ритулите, да следи дали програмата тече по план и да настани гостите като пристигнат в ресторанта, а след това съответно да следи дали са обслужени добре и навреме и дали имат нужда от нещо. Тя трябваше да се погрижи също за отчета на внесените и изконсумираните неща. Освен това искахме да има човек който ако възникнат непредвидени обстоятелства да реагира навреме, за да не е нужно с това да се занимаваме ние или най-близките ни - все пак това е нашият празник! И точно защото вече бяхме организирали всичко до най-малкия детайл, искахме да сме сигурни, че празникът ни ще протече гладко, обаче както вече съм обяснила по-горе тази дама явно се чувстваше по-скоро гост, отколкото на работа smile.
Активен
Vladimirov
Регистриран

Публикации: 4


« Отговор #10 -: януари 12, 2011, 13:06:50 »

    И за мен агенциите са излишни . Пробутват услугите на хората , с които работят и с които имат добри финансови отношения . Това не означава , че ви предлагат най - подходящото - и откъм цени и откъм качество . Освен това правят нещата по своя си вкус и преценка . Явяват се паразитно ниво - те са само посредници между вас и ресторант , фирма за украса , фризьор , диджей и т.н. Всички тези неща може да си ги намерите и сами . Ако нямате време , нямате собствено мнение и имате излишни пари - сватбените агенции и координаторите ви очакват .
Активен
emocia_wa
Професор
****
Публикации: 399



« Отговор #11 -: декември 08, 2011, 16:56:00 »

 :\не съм съгласна Vladimirov
да, предполагам, че има и хора, които не харесват работата си и я вършат без желания, претупват, не са любезни, гледат да се възползват и тн. но не всички  pardon
Nina Style е много права за всичко, което е писала. понякога, при цялото си желание младоженцине не успяват чисто физически да се справят с органиацията.  pardon организирането на една сватба не е никак лесно. И то защото на хората обикновено им се случва за първи път  smile те научават всичко в крачка и накрая разбират, че е можело да стане и по друг начин  Wink сватбата е прекрасен празник и повечето жени си представят всичко - как точно да бъде, как да изглежда, как да протече...  Girl_hide мъжете обикновено сте скептично настроени, самата идея за организацията ви е досадна.. за разлико от нас -жените  danceg за нас е удоволствие дори и само да го обсъждаме  girl_wink
а Ognena е права - те са организирали всичко сами, до най-малката подробност. но в самия ден какво-да тичат да си украсяват сами ресторанта?  crazy или да посрещат и настаняват гостите? може би да следят сервитьорите дали спазват уговорката? или пък да се притесняват да не са забравили нещо за ритуала в обредния дом или църкавата? и да се връщат набегом  crazy наистина, в деня на сватбата един координатор е страшно улеснение! все пак сватбата се прави за да отпразнувате с близки и приятели.. да се насладите на празника, вниманието и всичко. ако постоянно някой ви занимава с нещо и ви дърпа и пита - какъв празник е това?  pardon
Активен
fiibi_bg
Global Moderator
Leader
*
Пол: Жена
Публикации: 6458



Моят сватбен албум

« Отговор #12 -: декември 09, 2011, 22:09:38 »

Темата е  :offtopic:Моля, съсредоточете се върху изказвания ,касаещи заглавието на темата .
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines