Здравей, Гост    Вход: 
 
Регистрация   Забравена парола
Карта на сайта    Сватбен речник

Добре дошъл, Гост.

април 19, 2024, 16:11:00

 
Добре дошъл, Гост.

За вход използвайте лентата в горната част на екрана!

Новини:
 
   Начало   Помощ Търси Календар Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: “ESSTIR-7”-Внимание- не поръчвайте!!!  (Прочетена 5496 пъти)
 
deskaj
Регистриран

Публикации: 2


« -: септември 13, 2009, 15:40:30 »

“ESSTIR-7”-Внимание- не поръчвайте!!!
Чувствам се длъжна на предупредя всички бъдещи булки за некоректното (меко казано) отношение на фирма „Esstir-7” –Асеновград. Сватбата е празник в живота, на който всеки иска да се наслади и никой няма право да го помрачава по какъвто и да е начин, но уви не всеки смята така. Ще започна оттам, че ми предстоеше сватба и като всяка булка исках да съм прекрасна и неповторима. Харесах си рокля в едно списание и след щателна обиколка на булчинските салони в Пловдив и Асеновград установих, че нищо от готовите рокли не се доближава до това, което търсех. Затова реших, че ще дам поръчка да ми я ушият. В салона, който ми препоръчаха ми определиха цена, която според мен бе доста завишена за семплата рокля, която показах. Реших да проверя и в други салони, все пак в Асеновград са бол. И така се натъкнах в салон „Esstir-7”. Посрещна е управителката Антоанета Янакиева, доста мила млада жена. Погледна модела и каза, че могат да ушият роклята и то срещу цена, която ме устройваше. Оставих капаро от 200 лв., стиснахме си ръцете и така се започна. Няма да коментирам какво ми ушиха, защото явно толкова им бяха възможностите, но бях ужасена от начина им на работа. За мен е недопустимо да се шие сватбена рокля по такъв МУНДАРСКИ начин. На всяка проба роклята ми бе изцапана с МАЗНИ ПЕТНА (все едно са яли банички отгоре и). Направих им забележка, а те уж не са го видели. Роклята ми имаше една платка отгоре, която освен, че беше цялата на петна, я бяха УШИЛИ ПО-КЪСА, което променяше цялостната и визия. Казах, че това трябва да се поправи, най-малкото защото така моделът не отговаряше на снимката. Въобще доста неща им казвах Аз, че трябва да се направят, за да се получи роклята, за която сме се договорили (например да се сложи още тюл, за да се получи необходимия обем), което не мисля че ми е работата, все пак им плащам за това. Както и да е, вече достатъчно съжалявах и за шева и за фирмата. Но най-фрапиращото предстои! В деня, в който трябваше да отида да си взема роклята ми се обади управителката Антоанета Янакиева и ми заяви, че ТРЯБВА ДА ПЛАТЯ ОЩЕ 150 лв. извън уговорената сума!!!!! В противен случай нямало да ми дадат роклята.
Попитах:
-   150 лв. за какво!?!?!?!?!
-   Как за какво- ами подмяната на платката, добавянето на тюл, допълнителния труд!?!?!?!?!?!
Представяте ли си, вместо да се извинят за НЕУДОБСТВАТА, които ми създадоха и НЕРВИТЕ, които изхабих, тази жена имаше наглостта да ми иска още пари за НЕКАДЪРНОСТТА си. Побеснях! 40 минути разговаряхме по телефона, но тя не отстъпи- или ПАРИТЕ ИЛИ БЕЗ РОКЛЯ. Чиста проба ИЗНУДВАНЕ! Нали разбирате, че за оставащите 3 дни до сватбата никой няма да ми ушие рокля, освен това бях оставила 200 лв. капаро, а при покупката на нова, сватбения тоалет щеше да ми излезе златен. Няма да разказвам как се разреши въпроса, за да не злепоставя хора, само ще спомена, че се стигна до Комисията за защита на потребителите и ред проверки, та си взех роклята без доплащането. В крайна сметка финансово не бях ощетена, но ЕМОЦИОНАЛНО БЯХ СЪСИПАНА. За мен сватбата е един специален ден, и аз хвърлих всичките си усилия той наистина да бъде такъв. Адски жалко е, че има хора толкова злобни и жестоки!
Активен
milenastef
Ентусиаст
**
Пол: Жена
Публикации: 90



Моят сватбен албум

« Отговор #1 -: септември 14, 2009, 09:16:52 »

Наистина съжалявам за преживяването ти.  sad Явно повечето фирми не са се научили че потребителят не е глупак и си търси правата. Надявам се въпреки този стрес да си имала незабравима сватба smile
Активен
roumyana
Заслужил майстор на спорта
***
Публикации: 2648



Моят сватбен албум

« Отговор #2 -: септември 14, 2009, 10:44:40 »

наистина ужасна история, човек не знае на кого да се довери, наистина е много трудно да избереш правилната фирма, още повече като ти шият по снимка, а не готов модел, много рискуваш, така поне другите момичета ще знаят от кои да се пазят
Активен
ANTOANETAALEKS
Регистриран

Пол: Жена
Публикации: 2



« Отговор #3 -: януари 23, 2010, 09:48:35 »

Като Ви,слушам тези наистина заслужават бой  beating Дайте съвет за булченски салон.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #4 -: януари 23, 2010, 12:30:48 »

 Поредната поръчкова статия да се злепостави някого. Лошото е, че все има още хора, които вярват на подобни глупости. Колко злоба може да има човек, за да се регистрира в този форум, за да наклевети някого и след това ни лук ял, ни лук мирисал. А какъв капацитет трябва да има някой, който вярва на нещо подобно. И се учудвам, че тази тема не е изтрита.
Активен
beb4eto_na_me4o
Сватбен ГУРУ
*****
Пол: Жена
Публикации: 842


Невероятно е да си родител....


Моят сватбен албум

« Отговор #5 -: януари 23, 2010, 12:48:21 »

Абе, Пачоран, извинявай, ама не разбрах, ти кога стана толкова компетентен по всички, ама абсолютно всички теми?? Да, темата вероятно трябва да е в Бял и черен списък на сватбените салони, или нещо подобно, но от къде си сигурен, че е поръчкова статия?? Тук има толкова много оплаквания за несвършена работа от страна на сватбен сало, фотограф, или някой друг, свързан с организирането на една сватба. Как реши, че всяко момиче, което пише някакво оплакване тук, го прави с цел злепоставяне по поръчка на конкуренцията? Ако още не си разбрал, за това е създаден форума, да си обменяме информация, не е казано никъде, че тя трябва да е само с положителна насоченост. Честно казано, теб човек, ако те чете, би останал с впечатление, че на ТЕБ ти плащат все да си на всяко гърне похлупака и да защитаваш хора или фирми, които някоя от нас е написала, че не са си свършили добре работата. Направо е дразнещо и проява на ниска култура да се обаждаш толкова неподготвен по всяка възможна тема.
Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #6 -: януари 23, 2010, 13:03:46 »

 beb4eto_na_me4o  тази тема от всякъде "мирише". Направена е специална регистрация за тази цел от някаква "булка", свършила си е работата и дим да я няма. Много интересно как е намерила точното място, за да изкаже големия си проблем. 
 И не на последно място признак на ниска култура е да се държиш като такъв, какъвто не си. Мисля, че не си точно ти човекът който може да каже аз какво мнение имам, къде да го изкажа и изобщо какво да правя. Всеки може да пише и изразява мнения тук стига да се съобразява с определените правила на форума, но да се правиш на нещо, което не си - мисля, че не е редно. В качеството на каква ми правиш "забележка" ?
Активен
Ariel
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Жена
Публикации: 1083



Моят сватбен албум

« Отговор #7 -: януари 23, 2010, 13:37:31 »

Мисля, че не си точно ти човекът който може да каже аз какво мнение имам, къде да го изкажа и изобщо какво да правя.

А защо ти казваш постоянно на хората в този форум какво да пишат и най-вече какво да не пишат и как нямали право да дават мнение, защото еди какво си? На теб някой като ти каже нещо веднага скачаш, но ти постоянно раздаваш правосъдие. Защо? И не ми казвай, че не знаеш за какво говоря, защото всичките ти мнения се записват, мога да ти цитирам десетки твои мнения.
« Последна редакция: януари 23, 2010, 19:05:21 от Ariel » Активен
Pachoran
Сватбен ШАМАН
*
Пол: Мъж
Публикации: 1044


« Отговор #8 -: януари 23, 2010, 13:43:34 »

 Аз да казвам на хората какво да пишат и какво не ? Кога съм казал на някого какво да пише ? Някой може ли да докаже, че насила съм го накарал нещо да напише ? Защо не си измерите температурата и не се занимавате с други неща характерни за членове на семейството. То бива фантазии и лъжи , ама чак толкова.
 Всеки има право да изказва мнение. Това, че друг го счита за акъл е друга работа.
« Последна редакция: януари 23, 2010, 13:47:03 от Pachoran » Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by SMF 1.1.16 | SMF © 2011, Simple Machines